Децата в Интернет

  • 1 023
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Предварително се извинявам ако има такава тема, но лично аз не намерих подобна.

Първо ще започна с една програма която от скоро използвам. Child Defender - http://www.childdef.com/
Накратко: Програмата Child Defender е създадена с цел защита на потребителите – децата при употребата на Интернет. Тя е за всеки съвестен родител, напълно безплатна е, използва се лесно. Просто я свалете от линка вляво. Ефектът на закрила се осъществява чрез няколкото основни механизми - поддържа се списък на забранени сайтове, филтрира се съдържанието на сайтовете и се отказва достъп до тях ако съдържат думи от списъка на забранените думи, блокира се достъп до избрани от родителя програми, настройват се часови зони, в които Интернет е недостъпен и/или компютърът се изключва автоматично. Child Defender осигурява и механизъм за запис на дейностите на детето чрез следене на посетените сайтове, чрез логване на информация за стартираните програми и чрез заснемане на Десктопа на всеки 15 минути.

Child Defender притежава и други полезни опции. Филтриращата система може да бъде прецизно нагласена за Вашите конкретни нужди, програмата се стартира, изключва и деинсталира само след въвеждане на парола. Работи под Windows 2000, Windows 2003, Windows XP. Child Defender е пригоден и тестван за повечето от популярните браузъри.



Другото, което мисех да коментирам с вас са децата ни във форумите.
Онзи ден дъщеря ми дойде разплакана при мен. Познайте защо? Във някакъв форум, в който преобладават малко по големите от нея (на 14-15 год.) и администраторите са на по 20-25 години, царели страшни правила. Съвсем съм съгласна, че ако ги няма тези правила ще е пълен хаус. Но кажете ми! Бива ли на такива деца да им се убива удоволствието от форумите. За всяка грешна стъпка ли трябва да и изтриват потребителя. Стана ми много тъжно. Не бих искала да споделям името на форума заради дъщеря ми, но съм убедена, че в повечето форуми е така.

# 1
  • софия
  • Мнения: 119
Не бързай да съжаляваш. Моята дъщеря е на 14. И един ден някой от нейните "приятелчета" явно, се е регистирал с подобно на нейното име и е написал неща от сорта"Аз съм курва" ,Искам да ми сцепите .........." и др подобни и скайпа и. За един час и бяха писали над 100 човека със сещаш се какви предложения. Предполагам се сещаш какъв рев и паника от нейна страна, че и на мен ми идваше да ревна като прочетох някои. Така че, според мен поне, по добре да плаче, че не я допускат, отколкото като нас. Децата са доста жестоки и в шегите си.

# 2
  • Мнения: 53
И такъв случай сме имали. Идеята ми беше друга. Коментира някаква тема във форума, в която не е писано от около месец и получава отговор от администратор: "-..., ако пишеш в такива теми, в които няма нови отговори няма да те толерирам."
Извинете ме много! Моето уважение към всички администратори, но все пак насреща си имаме Д-Е-Ц-А!
Не се и съмнявам, че и в този форум има деца. Макар да не си признават, то си личи по самият начин на изказване.

# 3
  • somewhere near the sea
  • Мнения: 3 086
отговор от администратор: "-..., ако пишеш в такива теми, в които няма нови отговори няма да те толерирам."
rotfImbo rotfImbo Ох,бива си го тоя администратор.Умник!!!

# 4
  • Мнения: 7
Браузърът "Мозила файърфокс" създадахо детски браузър, в който има много, но все пак ограничени възможности. В него родителите имат контрол на настройките, проверка на историята и самостоятелна родителска регистрация. Разбира се, там има много игри, музика, видео, Джонас брадърс и други желани неща. Има как да се направи така, че да си изкарате иконката на брайзъра самостоятелно и детето ви да влиза в интернет единствено оттам.
Аз съм доволна от него, дъщеря ми - 8г., също.

www.kidzui.com

# 5
  • Мнения: 139
И такъв случай сме имали. Идеята ми беше друга. Коментира някаква тема във форума, в която не е писано от около месец и получава отговор от администратор: "-..., ако пишеш в такива теми, в които няма нови отговори няма да те толерирам."
Извинете ме много! Моето уважение към всички администратори, но все пак насреща си имаме Д-Е-Ц-А!
Не се и съмнявам, че и в този форум има деца. Макар да не си признават, то си личи по самият начин на изказване.
Децата страшно са напъплили в интернет. Има доста сложни сайтове, които са направени от 12-тина годишини. Възможно е админите да са на неподозирано крехка възраст. 
Това лято като бях на почивка с голям труд успявах да се добера до компютрите в почивния дом. Окупирали ги бяха 5-6 годишни вресльовци. Още не съм си отворила пощата и цъфва някой дребос с претенции да влиза в интернет.
От няколко години посещавам един форум за ИТ и със съжаление наблюдавам как се задръства от дечица, които бълват тема след тема...
Моите деца - 14 и 12г. ги следя чрез историята на браузъра ( синът ми няколко пъти я беше трил). Говорили сме надълго за безопасното сърфиране. Мисля, че го възприемат сериозно.

# 6
  • Мнения: 20
За форуми като бях по-малка и аз съм плакала. Аз като модератор на сайт на издателство на книги (няма значение кое е) изпълнявам ролята на администраторката, която е поверила форума на нас - модераторският екип. Признавам, че и аз понякога съм била груба с по-малките от мен въпреки, че винаги съм се старала да бъда либерална. Най-малкото обаче съвествам винаги да се прочетат правилата на един форум и тогава да се пише, защото стават какви ли не кавги. Банът и изтриването на потребителя никога не са били решението и е жалко, наистина жалко как може хората да действат по този безумен начин.
Веднъж една майка се беше регистрирала във форума и беше трила сол на главата на тогавашният модераторски екип задето са се скарали на дъщеря. Моят съвет към вас майките е да не правите такова нещо, защото детето го изолират още повече. Признавам и аз тогава подкрепях останалите, че майката не е права. Защото и съм  се карала по форуми, но никога пък майка ми не се е намесвала. А и интернетът като цяло позволява на децата, така да речем, да бъдат малко по самостоятелни, защото винаги когато се направи грешна може да се започне на чисто.

# 7
  • Мнения: 53
Децата ми си бяха основали форум, нямаше много потребители, но все пак по тях забелязах (по мненията им и публикациите), че се държат не като 11-12 годишни, а като мои набори.  Laughing Нормално е да си присвояват повече права.  Laughing

# 8
  • Мнения: 53
Forest goddess, извини ме за въпроса. Ако сметнеш за нужно не ми отговаряй. За форумите на Прес ли става дума?

Общи условия

Активация на акаунт