ОКТОМВРИ иде вече,мама се стяга за малкото човече!

  • 11 088
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 641
Ansh, силно ще се моля всичко да е наред с теб и бебо Praynig Praynig
Адри ,радвам се да те видя.  HugДавай снимчици Crazy
Плами, благодаря за информацията за нощничките.Ще проверя в Mothercare Hug
Стискам палци на Миракъл и бебо Hug Hug Praynig Praynig
Ванирка, дано всичко е наред при твоята приятелка.  Praynig PraynigВ ранните месеци, всичко е въпрос на милиметри. Важно е да се вземе правилното решение от добър специалист.
Деска, приятно изкарване Heart Eyes Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 377
Благодарности за прерасната ни темичка!

# 17
  • Мнения: 12
Ansh, спокойно, това че му е увита пъпната връв нищо не значи. на лекциите ни обясняваха, че така или иначе бебето не диша още като голям човек, увитата пъпна връв е проблем при раждане и просто ще те срежат, за да е по-сигурно за бебко. Не е нищо страшно, само с тоя кръвооток не знам как стоят нещата, ама бебчо може да се и просто по-мъничък, както има големи бебчовци, така има и малки. Важното е да му пращаш любов и хубави мисли!  Hug
Благодарско за темичката и от мен!   bouquet

# 18
  • София
  • Мнения: 48
Лелеле -  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Темата е страхотна - хиляди благодарности!!!

# 19
  • Мнения: 1 341
Момичета, аз открих топлата вода! А именно, че и във Френско се предлага козметика Себа Мед! Embarassed Joy
Срам не срам признах си. Но така е, като не съм я срещала и си мисля, че я няма.... Сега ще разуча къде се предлага и ще се колебая между нея и Веледа, като май на първата ще заложа.

# 20
  • София
  • Мнения: 48
Хехехе - Ронка, важното, че си я открила, няма значение кога Laughing
Аз от СедаМед съм супер доволна - имам малко хахава кожа и се мия само с такъв сапун...
Иначе за бебето ще ползвам Веледа (поне за сега това съм решила, пък да видим, дали и моета мацка ще е на това мнение).

Адри - от кога те чакам! Скоро гледах кошари (и аз още си избирам...) и попаднах на една, която може да ти хареса:
http://www.malechkobaby.com/index.php?m=320&prodid=6500&lang=1

# 21
  • Мнения: 1 668
И аз да се разпиша за днес, че трябва да изчезвам...
Ansh, ако са толкова притеснени за бебето щяха да те приберат в болница за допълнителни изследвания и наблюдения. Не се притеснявай толкова.
каки, при нас беше страшна драма с памперсите. Успяхме да махнем нашия миналия август - на 2 г и 5 месеца, като първо успях да махва нощния, а за дневния ми отне още към 3-4 месеца. За съжаление не срещах никаква подкрепа от частната детска градина, в която ходеше и битката беше почти пред провал, когато им вдигнах такъв скандал, че им се беше спекло лайното... Ако ти и детегледачката ти сте упорити може би ще успееш - аз просто бях сама срещу всички...
Ронка, и аз съм между Себа мед и веледа... като го измислиш свиркай, че мисля скоро да напазарувам и това и да се приключи

# 22
  • Мнения: 12
Герчо, уж и двете сме заели да се преборим, ама ще видим, много пране идва, че понякога като се напишка и докато го гвана и той се покатерил върху завивки и омазва кво ли не, ама нищо хванала съм се на хорото. Засега имаме малък успех, днес пак се е изпишкъл навън като му е събула гащите жената.
Иначе, аз днес изхвърлих окончателно всичката Мустела и купих Себамед, а на мен олиота на Ойцерин. И аз се колебах между Веледа и Себамед, попитах в аптеката, тъй като Веледа съдържа предимно етерични масла, а те са алергенни и питах дали може детето да развие алергия и ми казаха, че не е изключено и затова заложих на Себамед.

# 23
  • Мнения: 851
Лелеле... колко сте изписали  от вчера.
Да ви се похваля....чакам да ни доставят детските мебели и съответно да ги монтират. ЪТрябва да дойдат в 13.... Вече нямам търпение. Цял живот съм си мечтала за този момент....както съм станала една ревла...най-много да рева всеки ден по малко в тази стая  Embarassed. Аз ще пусна снимки "before and after". Мисля да ви спестя гледакта на празната стая, но ще я снимам само с мебели, а след 2-3 седмци ще я снимам напълно приготвена, украсена, измита и т.н.
Вчера изпрах с бебешки прах за пране щорите в детската стая (те са тип "японска стена", от много топъл и мек цвят и полу прозрачни). Сега съм ги проснала в хола на дивана и ще ги творя от понеделник. Имам едно лепенки за стена - овце, едно цветчета, а отделно от Джъмбо си купих много цветни охлювчета, пеперудки, цветцета, но са тип "гумени". Трябва да видя кои окраси може да понесе като тежина пердето, защото е много тънко и "крехко". После ще зашивам (буквално с един бод) картинките, за да освежа щорите. Мисля че така е по-идейно, от колкото да сменям на ново щорите с детски . Иначе съм поръчала пердета, които ще сложат на 28ми Агруст, за да може все пак на обед да затъмнявам малко стаята.
Аз за леглото избрах въртележка на Baby Bow - с пчелички, и цветенца , в меки пастелни тонове. А за прожектор озбрах babyphone на fisher price, който прожектира на стената луна, звездички, слънце, и издава звуци, наподобяващи  нощни щурчета (мъжът ми смята, че звука е ужасен, но дори и бебетата да не го харесат - мога да оставям дамо прожектора)
Исках да ви питам за килими в детската стая. Какъв е опита ви? Все повече ми казват да избягвам килими/мокетчета/черги в бебешката стая поне за началото.....сега съм малко обърнака, защото все пак настилката на земята придава уют.
Отивам да чакам майсторите...ще пиша малко по-късно.
Адри, добре дошла отново - на мене започна вече да ми липсваш...
Анхелика, не се притеснявай за изследванията ти. Те са далеч по-добри от моите. Аз съм с хемоглобин под 110 и левкоцити 13....така че повярвай ми изследванията ти са много добри за бременна.

# 24
  • Мнения: 20
Много хубава темичка  newsm10

# 25
  • Мнения: 617
Здравейте!Аз съм правила амниоцентеза.Бързият тест, който обхваща най-често срещаните бройни хромозомни болести излиза от 5 до 7 дни.Предполагам, че той интересува жената, защото проблем с костицата е съмнение за Даун.А другият, който е за структурни промени или цитогенетичен анализ излиза по-бавно, за околко 1 месец.Дано всичко е наред, че е голямо треперене.
Мацки, моят хемоглобин е .... 95....така, че вие сте цвете за мирисане пред мен.Ама пък и аз не хапнах мръвчица през тая бременност.

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 13:03 от monnnn

# 26
  • Мнения: 1 341
Герчо, мисля да заложа на Себа Мед. Използвала съм интимният им гел и съм много доволна. Каки, определено ме нави още повече, след написаното от нея. Не знам доколкое възможно да развие алергия, но щом мога да си го спестя ще го направя.

ЧоКо, с нетърпение чакам да видя мебелите, сигурна съм, че ще е една прекрасна стая за 2 принцеси.
Колкото до килимите, аз също ще те посъветвам да изчакаш. Събират прах, което не е хубаво. Аз лично съм си спестила тези екстри, но като се преместим ще сложа в саята на Ема. Peace Но тя вече е голяма...Уют ще придадеш с перденцата и другите аксесоари. Най-вече 2-те бебки ще са чара на стаята, така, че не се тормози толкова. Hug

# 27
  • Мнения: 1
моми4ета.Да ни е 4естита новата теми4ка,супер е ,благодаря на Миркам и Муундрим.

В4ера си взех резултатите от изследването за гестационен диабет,от това което пише вси4ко е наред,в нормите съм,но ще видим какво ше каже доки на 20ти,дано вси4ко е наред.
Ansh,стискам палци вси4ко да бъде наред с теб и беб4о,бъди силна,имаш една силна прегръдка от мен. Hug
Адри,добре дошла,4акаме сним4ици smile3509
Деска,приятно изкарване.

Ние с милото също имаме оферта за моренце уикенда,4акам го да се прибере,за да каже дали ше ходим.Единствено ме притеснява разстоянието 300км в едната посока,но дано вси4ко е наред и да му хареса на беб4о.
Искам да попитам моми4етата,които ве4е ходиха на моренце,с какво си мазахте корем4етата,с какъв фактор и на коя марка?
ЧоКо,благодаря мили4ка.

Последна редакция: пт, 14 авг 2009, 13:18 от peteto_83

# 28
  • Мнения: 851
Peteto, предполагам знаеш никаква пряка слънчева светлина. Попринцип казват на плаж одо 12 и после след 17, но понеже мен не можеш да ме затвориш в стаята за "обеден сън" по това време стоях под чадъра и си бях увила една тениска на мъжът ми в/у коремчето само. Иначе се мажех с 40 фактор на А-дерма по корема, гърдите и кръста, а краката и ръцете с 15 фактор на Piz Buin, не специализирана козметика.
А за пътя не се притеснявай, освен ако нямаш изрична забрана. Можеш да вземеш магнезиев препарат непосредствено преди да тръгнете с колата (и съответно преди тръгването ви наобратно) и ако ти е удобно си вземи една възглавничка (така правеше моята кума до greece и обратно, но на мене например не ми беше удобно)

# 29
  • Мнения: 18
Здравейте, скоро се отбелязах и аз като мама, очакваща бебче през октомври(12 октомври). Казвам се Християния, казват ми Тити, на 22 години съм и съм от квартал Хаджи Димитър. Първото, което ми се иска да питам е дали има октомврийски мамита близо до моя квартал или от него, за да си имам компания. Малко ми е самотно, приятелките ми са заети с др. неща, пък и са от по-далече и не можем мн. да се виждаме вече, а съпругът ми не може да ми е постоянна компания, разбираемо е:)!Другото, което е това ми е първа бременност и естествено за всичко се притеснявам, моля майките, които имат вече едно детенце да ми помогнат! Събрах си почти багажа за родилното, защото нямам търпение. Освен стандартните неща , които ги пишат по списъците за родилното има ли нещо др., което трябва да взема, по специално какви документи искат, какви подплънки препоръчвате за гърди за еднократна употреба или за мн.кратна употреба? В някои списъци пише памучни бикини, а в др. специални гащички, които се продават в аптеките - стерилизирани? За бебето, какво се взима освен комплект за изписване и памперси, др. дрехи взимат ли се, одеалце, а това заедно с мен ли да си го нося или съпругът ми да ми го донесе, след като родя? За сега е май това, ще се сетя и за мн. други неща, ще пиша в последната тема, ако ми препоръчате др. да пиша , ще пиша там. Много благодаря предварително! baby_neutral baby_neutral baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт