ЮЛЧЕТА 2009 - ТЕМА 3

  • 12 166
  • 291
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
Добро утро и от мен мамчета, не съм се вясвала от изписването ни, но нашият бебчо мира не ми дава - понякога си реве еи така за спорта  hahaha - то не е смешно ама, мен весе на рев ме избива и добре, че свекървата дойде да помага иначе шях дае застрелям вече - много ми помага жената - нишо лошо не мога да кажа. И тъй катъо се наложи да давам изцедена кърма + АМ и вечер го взима поне веднъж и го храни тя пък аз спинкам, като си тръгне не знам какво ще правя, а не мога вечно да я държа (колкото и да ми се иска Stuck Out Tongue )

 За секса - пробвахме преди един ден - е нямаше такава болка, все едно ми беше за първи път. Та за следващият път мисля да е след преглед, защото мене си ме боли като ходя до WC по малка нужда, а вече са минали 39 дни - на някои случвало ли му се е  newsm78

Като за първо включване от мене стига толкова - много спящи и спокойни бебчета ви желая  Hug

# 16
  • Мнения: 40
Стеф - благодаря за темичката   bouquet

Честити месечинки на малките бебоци!

Влизам само за запис, че мъника ще с есъбуди, а аз още не съм се оправила.
Тади нощ ново ново 20-събуди се в 00,00 за манджа, после в 4 и в 8. Сега уж нани, докога ще видим.
Щяхме да излизаме с приятели, но тук преди малко спря да вали. Облачно и леко хладничко е, та се чудя въобще дали да го извеждам.

# 17
  • Мнения: 576
Ето ме и мен  Wink


До снощи само съм си мислила, че детето ми има колики...Нямаше такова приключение, той не ревеше, направо пищеше и се гърчеше. Помогнаха ни топли пелени на коремчето, накрая заспа върху мен с пеленка между нас. Бая тежичко беше, нали казвар,че са най-силни през 6та седмица, е ние като по учебник, от 1 ден на шестата седмица се съдрахме  ooooh!

Реших да отида на рожден ден и по този повод си взех малка черна рокля без презеамки, ластична. За първи път от раждането да се харесам в нещо Simple Smile)) Сигурно е от ластика, който ме побрибира, оттук-оттам  Laughing
От сега ми е мъчно,че ще го оставя и ао пак се дере така бързо ще се прибера  Confused

Хубав ден от нас с Малчо  Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 14
Честити месечинки на Габриел Нико Мартин Антони Габриел Михаил Денис  и на техните мами !
да сме живи здрави и много радост!
искам и аз да кача някоя почерпка по повод нашата месечинка но незнам как!
 Hug  Hug  Hug на всички !

# 19
  • Мнения: 140
Честито ви Голяма Богородица! Най-важния и хубав празник за мамите и бебовците! Пожелавам на всички Богородица да ви закриля, а на мамите в очакване да помогне за леко раждане Praynig Сега видях, че вече няма мами в очакване! Супер!
Честито и на всички именици, да си носите името с гордост и със здраве!

Честито на всички месечинки и месечинковци! Да са живи и здрави, много усмихнати, да папкат и да слушкат за радост на мама и тати!  Hug baby_neutral

Момичета, някои имаше нещо със шумове за успокояване, може ли да пуснете линка отново.Много ще съм ви благодарна. Praynig Praynig Hug Hug
Аз си качих една програмка от Замунда - Натура се казва, с естествени звуци от природата. Не знам дали става въпрос за това, но може да я пробваш, на мен много ми допада  Peace

# 20
  • Мнения: 86
Хайде и аз да честитя първия месец на: Нико на Карелия, Габриел на Аманита, Антони на Сиско75, Габриел на Лилия, Михаил на Коте Дани, Денис на Силвия-Алексис и Никол на Мише66!
С пожелание да са все такива сладури и ... да им минават вече коликите  Laughing

Честита Голяма Богородица и от мен! На всички именници пожелавам да са живи и здрави! Днес трябвало задължително да хапнем диня и грозде, за да сме здрави цяла година!

Темата с мечо Пух е страхотна, благодаря Стеф  Hug

# 21
  • Мнения: 332
Здравейте и от нас. Снощи писах, писах малкия се събуди и от бързане какво направих, вместо да го пратя аз го изтрих, имах въпроси, но сега няма време пак да пиша. Честито на всички именнички, да сте живи и здрави и Богородица да ви закриля вас и дечицата ви.

# 22
  • Мнения: 4 473
Честит Празник на всички именици днес! Да ви е живо и здраво името и с гордост да си го носите!  

Честити месечинки на Нико на Карелия79, Габриел на Аманита, Антони на Сиско75, Мартин на Евита, Габриел на Лилия, Михаил на Коте Дани, Денис на Силвия-Алексис и Никол на Мише66! Много усмивки на всички! Hug

# 23
  • Мнения: 2
Здравейте

Честито на всички именници и на бебчовците, които днес навършват 1 месец.


kukumiavka, моят бебчо вече се усмихва много. Преди само на сън, а сега е станал много общителен. Особено сутрин, даже се мъчи да приказва  Laughing. Много сладко ми гука и ми се усмихва. Това са наистина едни от най-хубавите ми мигове с него. Няма друго такова усещане.  txtloves Heart Eyes

# 24
  • Мнения: 32
Миласара и аз трябва да почна да си записвам, че тази сутрин направо разбрах какво е да се омажеш до ушите. Или е паднало голямо пръцкане, защото не е като да не похапва или съм забравила да й сменя памперса Blush.
А4, все забравям да те поздравя за ентусиазма ти за кърмене. Колкото пъти ми писне се сещам за теб и си казвам, е мога да стискам още малко. Иначе за приготовленията за излизане ние сме така, почва се едно цедене, едно приготвяне на дози АМ, вчера и термусче си взех и съм много щастлива. Като куршумче е/ беше, от зор да го покажа на баща ми го изпуснах и сега е малко кривичко, като ударена бойна единица Laughing. Иначе аз още на първата разходка кърмих навън с едно шалче и ако успея да изчакам да ми минат зърната, ще си кърмя навън.
Тани80, мерси  bouquet.
Сиси и аз така мачкам ли мачкам, колкото повече я гледам толкова по- не мога да й се нагледам и ми се вижда най- красивото бебе, то нормално, нашето гардже си е най- хубаво. Блазе ти за вилата, дишайте чист въздух и за нас.
Сандра, нашата педиатърка каза, че може и през ден да се случи да ака, особено за кърмено бебе, не се притеснявай, а за солта в никакъв случай не разрешавай!!!!!! За кърменето и аз бях така в началото, почти нищо не цедях, но после се нормализираха нещата.
Гали_89, добре дошла.
Напетя и Bagneto, аз съм с разграждащи се конци и чакам. На мен също ми казаха, че е доста относително кога ще паднат, от много неща зависело.
Мама Мише, ти къде беше на кой етаж в Майчин дом, раждали сме по едно и също време? Иначе за инфото е така, точно затова не искам да раждам пак там, даже не ми бяха казали, че е на антибиотици.
Гале, направо знам за коя смяна говориш. Бях ужасно щастлива, като ни изписваха се оказаха те на работа, идеше ми да ги напрегръщам, колко съвети ми казаха, сигурно 100 пъти им казах, че са единствената смяна, която знае за какво е тука и се грижи с любов за децата, дори s моята приятелка се заговорихме и тя каза, че има една смяна, която са били готини, разбира се се оказха същите жени. Да са живи и здрави и дано повечето акушерки са като тях!!! Hug
Кукумявче, след проверките за разкритие, на които бяхме подложени и след това раждане хич не ми минава и през ум за секс, честно казано Joy.
Чесити месечинки на всички и Честити именички  bouquet.

# 25
  • Мнения: 36
Сандра-съвет от препатила "щастлива майка" на "спокойно бебе"-не се връзвай-този филм го играх и не е добър-буди,разтривай,разсъбличай и най-важното храни
Аз така се подведох 10 дни от бабешките приказки-блазе ти колко е спокойна и после-Ау,детето наддало 100 гр или 70 гр-буди и храни!Ако нямаш срдства за везна,за да си следиш качването на детето вземи си за 10-15 лв домакинска везна за теглене на храни-има супер готини елоктронни на Елит-тегли памперсите-трябва да имаш минимум 500 мл отделено-претегли самия чист памперс и действай
Юлско бебе-мерси,просто инатът и майчинската амбиция трябва да победят!

# 26
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Честити месечинки на всички празнуващи.

Ние днес ще правим погача на Невичка и минавам на бързо за едно записче само  Heart Eyes

# 27
  • София
  • Мнения: 15
Здравейте и от нас с Катрин!
Стеф  Hug    bouquet за темичката, както винаги си се справила отлично.
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ИМЕНЯЦИТЕ
Едвам ви изчетах. За захранването немога да взема отношение, тепърва ще чета по въпроса, но мисля да не бързам.
За памперсите-пробвах всички популярни марки без либеро защото не открих малка разфасофка. Сега сме с пампер на Чико и съм много доволна, средно дебел е всичко попива и не пропуска и акото седи вътре.
Трябва да ставам от компа.

# 28
  • Мнения: 119
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ!!!

Преди малко майка взе София, а Борис спи. Като никога се чудя какво да правя... Crazy Mr. Green

За кърменето, иска да суче постоянно, ако го държа и нон стоп няма да пусне цицата.  Laughing Мислех, че е някаква криза на растежа, но явно си е лаком и има нужда от топлина. Навън досега веднъж ми се е налагало да го храня. Въобще не ми се прибираше а и каката се беше заиграла, малко с неохота извадих цицата, метнах една пелена отгоре и готово. Вече ще съм по-смела като видях, че няма нищо страшно нито притеснително. София беше зимно бебе и не ми се е налагало да я кърмя по градинки, само няколко пъти в колата, но там не се брои.  Joy

За се похваля, че минахме първата консултация и сме качили 1050гр. и 1 см. сме пораснали. На чиста кърмица е. baby_neutral

Видях, че и захранването сте коментирали. За пореден път се изумих от закостеняло мислене и поведение на лекар. Нашата педиатърка отново ме "посъветва" да започвам с плодовите сокове.  ooooh! Само че, както предния път така и сега няма да я послушам.
За протокола - Софи я захраних на 4,5 месеца /като сега отчитам, че е било излишно рано/, с приготвено от мен картофено пюре, след това продължих с комбинация от подходящи зеленчуци, към 6я месец въведох кашите, след това плодове, месо и млечните чак като навърши годинка.

# 29
  • Мнения: 32
Забравих да ви разкажа колко прост е простия ми свекър. Оня ден като им бяхме на гости, малко разходка на въздух направихме из Герман и Панчарево, за съжаление от недоглеждане от моя страна на часа го заварихме, по- точно той ни завари като се прибра от работа. Ако Алеко Константинов не беше измислил преди повече от 100 години, ако не се лъжа Бай Ганьо, бих била убедена, че е ползвал него за модел. Няма да обяснявам сега защо мисля така, че много дълго ще стане. Та прибра се селянина му със селянин и почна да се радва на внучката и мъжото му предложи да го снима. Тъпунгерът му каза, че не искал, тоя фотоапарат не ги вадел на хартия, не правел снимки, тука само сме щяли да го метнем нещо, как се оцъклих ви е бедна фантазията Shocked. Може ли да си толкова прост бе, ми, за да станат на хартия нали трябва да те снимат бе, да не би да има маймунка, която да рисува зад обектива върху хартия бе. Тъй като мъжото прояви упорство, той почна да гледа недоверчиво и да пита, ама това фотоапарат ли е, ама снима ли, ама снимкли ли правел? Идеше ми да му кажа: а, не бе, ще те гърмим с това. Всеки път си казвам, че няма с какво да ме изнеада и всеки път ми доказва обратното. А ако седне да ви разказва за излизането му в "чужбинско" , ще се зачудите дали не е съвременник на Алеко Константинов. Дори изказването Булгар, Булгар, не му е чуждо, слава богу поне, че се къпе, та не биха му се отбелязали чорапите, като на Бай Ганьо. Иначе ще се пръснем от гордост, въпреки че пътуването с автобус от една точка до друга важи напълно за него, може да ви развие цяла теория за държавата, макар че може според мен да се изкаже компетентно само за пътищата и крайпътните тоалетни, защото само това е видял. Но той е видял всичко и не може да го убедиш, че някой е видял повече и че има изобщо нещо повече за виждане в една чужда страна. Само ще ви кажа, че минавайки през Венеция, навръщане за БГ са имали малък престой там и каза, че тя тая Венеция гола вода. За съжаление обаче тази ограниченост на простия му мозък предизвиква само невероятна непоносимост към неговата особа, а бай Ганьо винаги е предизвиквал смях Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт