Серклаж при многоплодна бременност

  • 6 982
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 82
Здравеи,Renata2002

моля поясни имаш ли вече серклаж или не.
при всеки симптомите маи са различни,задалжително отиди на лекар.
шииката много барзо се скасява,понякога без кои знае какви симптоми.

Желая ти успех!!!

# 16
  • Мнения: 292
Кикорана,

нямам серклаж, но ме интересуваше дали някои от моите симптоми са предпоставка за скъсяване на шийката и евентуален серклаж. След лекарски преглед се установи, че няма проблем и трябва да почивам повече. Няма как, ще спазвам съветите, защото не ми се иска да ме шият.

# 17
  • Мнения: 33
Здравейте, при мен всичко започна много внезапно, без болка и какъв да е предвестник изкървях много обилно. Със семейството ми бяхме далеч от дома  и от града и беше много напрегнат момент.  След като овладяха кървенето  след седмица ми направиха серклажа. До него момент нито веднъж не ме е боляло само кървене... След серклажа още три пъти по спешност постъпвах в болницата поради внезапно изкървяване и отново без болка , без опъване и без каквото и да е ... подлудяващо беше признавам си....
От тогава минаха десет седмици и нямам оплаквания. Така, че извода е на първо място-споко, и на второ- лежене му е майката.
 На всички със сходен проблем, пък и без проблем желая успешна бременност.

# 18
  • Мнения: 33
Сори, че отново се връщам, но искам да се обърна към Renata2002 - че ако настоява доктора, много, много не се чуди със серклажа ще ти бъде сто пъти по спокойно ... иначе все мисълта ти ще бъде в шийката.

# 19
  • Мнения: 7 803
аЗ със скъсена Шийка иЗкарах месеци. първият път като ме прибраха в болница бях 18 г.с. никой дума не отвори За серклаж. после оЩе 2 пъти бях в болницата. родих в 33 г.с. ЗаЩото ми иЗтекоха водите, но Шийката си беШе ок

# 20
  • Мнения: 285
Ренета аз имах като твоите симптоми но бях с плацента превия и бебките бяха една върху друга тоест Мадито през цялата бременност беше отдолу като попорасна към 4 месец направо си лежеше върху шийката и 16 г.с серклаж шийката беше скъсена малко док взе решението не съжалявам защото после имаше моменти на такива шутове че ми се струваше че ще видя някой крак отдолу  Shocked Ако и твоите бебенца са разположени така се следи редовно колкото растат бебетата толкова повече рискът от скъсяване е по голям и лежане Успех аз родих 36 г.с
планово серклажа го махнаха 10 дни преди това като имаше екип за спешно секцио ако тръгнат
махането не беше хич приятно но при всеки е различно определено секциото по малко ме боля  Hug

# 21
  • Мнения: 292
Пламзи,
благодаря за отговора. Аз към 6-та и 10-та седмица имах точно като твоите симптоми- никаква болка, но силно кървене, обаче само за 1 ден и после за известно време кафяво зацапване. Нищо не ми каза лекаря, само да не се натоварвам. Сега съм ок, но сама усещам,че трябва много да лежа и почивам. Шийката засега е добре.

Wazse,
засега не са ми казали нещо специално за положението на бебетата, но след 2 дни сме на генетичен видеозон и ще разбера повече. Но ако и аз родя в 36г.с ще бъда много щастлива да изтрая дотогава. Затова мисля повече лежане.  Hug

 Дано всичко да е наред и при другите мами!

# 22
  • Мнения: 91
и аз много се страхувах от серклажа и бях изчела какво ли не за и против, но накрая се доверих на доктора и ми го сложиха, наложи се защото това ми беше трета бременност и рискът беше по-голям
след серклажа се пазих една седмица и после живота ми продължи по старому, пътувах, излизах имах си едно наум, но не съм се вардила и да лежа и всичко мина нормално износих бебетата до 38 седмица, даже накрая щяха да ми предизвикват раждането, че много се забавиха, а ма те се усетиха и ден преди да вляза в болницата за наблюдение се родиха

Общи условия

Активация на акаунт