Диета по време на бременност

  • 6 285
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 35 968
по-добре се търкаляй, но ти и детенце да сте здрави! ще му мислиш след раждането!
браво за цигарите!

# 16
  • Мнения: 941
аз отказах цигарите горе долу в рамките на седмица след като си направих теста (още не бях 100% сигурна че е полужителен) и в резултат до края на 2-рия месец бях с 10 кила отгоре чувствах се като слон,но после малко по малко килата отидоха в корема, по 1кг на месец качвах(не съм се лишавала от нищо за ядене, даже ям много шоколад)сега съм качила общо17кила.Не пази диети яж си нормално но не да се тъпчиш наблягаи на плодове и зеленчуците.Ще видиш че скоро нещата ще се балансират.Леко бременеене

# 17
  • Мнения: 140
А какво ще кажете по въпроса за "пощеливостта"?Чувала съм,че на бременната трябва да и се достави всичко,каквото и се прияде  food002На мен досега не ми се е прияждало нещо конкретно,дето ако не го изям веднага,ще умра,ама ако ми се дояде тестено,сладко,пържено и всякакъв друг убиец на талия?Дали всичко това са бабини деветини,или...?

# 18
  • Мнения: 35 968
аз си хапвах от всички убиици, но нищо не ми се е пощявало толкова силно, че да откача за него и да изпратя мъжО по нощите за нещо
освен това талията ти вече е умряла, но ти още не го знаеш Simple Smile
ще го разбереш със сигурност след около 245 дни Simple Smile

# 19
  • Мнения: 1 938
И аз вече приличам на слон! newsm45 smile3514 smile3511Не знам дали е заради това, че напълно спрях цигарите. Струва ми се, че по-вероятно е да е от непрекъснатото ядене. #Cussing out

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
А какво ще кажете по въпроса за "пощеливостта"?Чувала съм,че на бременната трябва да и се достави всичко,каквото и се прияде  food002На мен досега не ми се е прияждало нещо конкретно,дето ако не го изям веднага,ще умра,ама ако ми се дояде тестено,сладко,пържено и всякакъв друг убиец на талия?Дали всичко това са бабини деветини,или...?
За мен това е абсолютна глупост опасно и вредно, защо лекарите препоръчват постепенното качване на кг. по време на бременност и порицават прекаленото пълнеене, това е извинение на някой хора за да им угаждат на прищевките Аз не вярвам в тази глупост, през цялата бременност се ограничавах и от към количеството храна и от към това какво ям, гледах да ям само полезни и здравословни храни и имам едно много весело и здраво бебе. При изследванията които се правят във 6 месец, педиатърката заяви, че рядко е срещала бебе с толкова добри резултати. За мен това е показател, по принцип запасите на бебето набавени от майчиния организъм се изчерпват към 6 месец, а на някой много по рано.

# 21
  • Мнения: 1 108
Забрави диетите.
По-добре яж пълноценно ,мисли за бебченцето.То е най-важно сега
Диетите са после.

# 22
  • Мнения: 2 553
Аз пък да ви се оплача - преди 2 дни бях на преглед и се оказа , че съм качила за 1 месец 4 кг. Така ми се накара лекарката, че чак ме хвана срам.Каза да "престана да се тъпча" и "да не ида и следващия месец с още 4 кила отгоре"...  Cry А най-тъпото е, че аз изобщо не се тъпча, хапвам съвсем нормално, е естествено понякога се случва да смотая по 1-2 вафли но не често.
И сега незнам какво да направя.Не мога да не ям, но от друга страна качвам главоломно. Сега спрях изцяло хляба и сладките неща, пък ще видим какъв ще е резултата следващия месец  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 6 999
При стартово тегло 44кг. в началото на бременността в 5-тия месец качих 7 кг  Embarassed и как не - ядях нон-стоп и то все опасни неща като шоколади и вафли.

Започнах да следя какво ям, спрях шоколади и десертчета и нещата се нормализираха. В 9-тия месец дори отслабнах с 1 кг. и отидох да раждам 59 кг. /Максимума, който си бях определила беше 60/.

Яж балансирано, не се тъпчи, не опивай от всичко с извинението "да не му стане нещо на бебо" и прочие.

Помни, че като се роди бебето - от красива бременна, ще се превърнеш в дебелана.  Sick

Успех

# 24
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Ха сега де...

Аз в момента се въртя около 90-92 кг. Не съм качвала откакто забременях - просто толкова си бях. Но при това тегло колко е нормално да кача?
Все ми се струва, че не бива да излизам над 100.
Въпросът ми е съвсем сериозен... макар цифрите да ви се струват невъзможни...

# 25
  • Мнения: 7 186
Ха сега де...

Аз в момента се въртя около 90-92 кг. Не съм качвала откакто забременях - просто толкова си бях. Но при това тегло колко е нормално да кача?
Все ми се струва, че не бива да излизам над 100.
Въпросът ми е съвсем сериозен... макар цифрите да ви се струват невъзможни...

Аз съм чувала, че по- пълните жени по- малко кг качват, но не знам дали важи за всички. Но ти при тези кг трябва много да внимаваш и да се ограничаваш от калоричните храни, защото многото кг вредят както на теб, така и на бебето.

# 26
  • Мнения: 448
здравейте мами!нова съм тук а форумът ми се видя много интересен...бременна съм в 34 гс и ще се радвам да научавам нови неща от вас  bouquet
специално по темата за килограмите и диетите-дали някоя от вас забелязва същото като мен?понеже често се меря, единия ден съм качила 10 кила, на следващия 12 даже 13, после пак показва 10 newsm78
обърквам се а килограмите са ми важни че и без това си ги имам  Blush
поздрави на всички вас!

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз вечер съм почти винаги с 2 кг повече отколкото сутрин.Особено ако съм се натъпкала с плодове.

# 28
  • Мнения: 7 186
понеже често се меря, единия ден съм качила 10 кила, на следващия 12 даже 13, после пак показва 10 newsm78
обърквам се а килограмите са ми важни че и без това си ги имам 
Blush

Тели се само сутрин на празен стомах- най- показателно е, защото през деня като похапнеш и стомаха ти е пълен може и да тежиш с 1- 2 кг повече. Peace

# 29
  • Мнения: 2 952
Ако ограни4аването на сладкото, мазното , тестото....е  диета , то това  трябва да е  единствената диета.....ина4е от  вси4ко по малко ....   и си следете  кръвните изследвания ....и така ....при липси дават таблетки или се набляга на някои храни , а други се намалят ...така ....Бременността  е голяма  промяна  за организма ....Извънредно положение   Grinning  така ,4е пдгответе  се психи4ески при  все  усилия  да се пазите ще ка4ите поне 15  кила ...  аз  сега съм  на 17 кг. 32  седмица.Пак  добре Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт