Кърмене на новородено и ходене на работа

  • 5 104
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 278
Аз съм съгласна да го намалят на 1 година но да вдигнат майченството

# 16
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
При нас има закон, с който ти се увеличават почивките, ако си кърмеща майка. Провери дали има такъв и при вас и дали можеш да ползваш тези увеличени почивки наведнъж, така че да си съкратиш работното време Wink
Ако се уредиш на 4 дни по 5 часа ще е супер!
Питай и другите мами, които се цедят в офиса за повече инфо. Поне аз така бих направила, черпиш направо от извора Wink
Тук майчинството е също една година, верно не плащат  половината година, но ти пазят работното място  Whistling Изненадана съм, че сте по американската система, а не британската newsm78

# 17
  • София
  • Мнения: 2 952
Деси, сигурно ще имаш право на някакви паузи за кърмене/цедене, има ги регламентирани във всяка държава, но ти най-добер знаеш какви са обстоятелствата конкретно около теб и работодателя ти. Много е важно да знаеш по колко часа на ден ще бъдеш извън къщи.
Аз на твое място не бих ползвала чаша, а направо шише, подходящо за възрастта. При теб отсъствието няма да бъде инцидентно, а за съжаление ще заема доста от часовете в денонощието. Чашката е за мами дето са отскочили за час-два-три веднъж в седмицата до някъде.

Ей, много мъчно ми стана, че ще трябва толкова рано да се връщаш на работа. За Бг стандарта аз се водя рано върнала се на пълен работен ден - баткото оставих на 10 месеца, на почти 11 оставих сега малката. Направо сме си късметлийки, да вземем да спрем да си мрънкаме.
Стискам ти палци за раждането, за кърменето, за всичко дето ви чака  Simple Smile

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Аз на твое място не бих ползвала чаша, а направо шише, подходящо за възрастта. При теб отсъствието няма да бъде инцидентно, а за съжаление ще заема доста от часовете в денонощието. Чашката е за мами дето са отскочили за час-два-три веднъж в седмицата до някъде.
Аз не съм на това мнение! Точно пиенето от чашка е най-подходящо, когато майката отсъства за по-дълго време или системно, както е в нейния случай. Биберонът и кърменето на толкова малко бебе са несъвместими неща и рискът да се отбие бебето е доста голям.

# 19
  • Мнения: 3 591
парадоксите са си парадокси обаче...ето тук майките се връщат рано на работа(е не всички, много от жените остават 4-5 години у дома и отглеждат подред няколко деца, ама ние като сме сами и няма на кого да разчитаме малко на зор ще ние да се справим с 3 деца така, макар и с малкия да стоях повече от година неработеща с него у дома), и въпреки ранното връщане кърмят...по 1-2 и повече години...никой не му е напрвило впечатление примерно някоя майка на 3-4 годишно дете да го кърми в някое кафене(тук почти няма кафенета в които да може да се пуши)....
А в Бг въпреки дългото майчинство май е наопаки - жените някакси не са стимулирани да го правят. А условия има в Бг според мен - дори и банка за кърма има(тук има подобно нещо на доброволни начала само в болниците - за недоносените и болни бебчета, не се плаща и по консултациите има плакати, че бебенцата са доволни за всяка капка дарена кърма).Интересно ,че тука ако могат да осигурят кърма хранят всичко деца под 1г. в интензивното с кърма, а във форума четох, че на недоносените в БГ отказали на майката да вземат кърмата #Crazy и ги хранели изкуствено.....

Моята консултатка ми каза, че ще трябва храненето да е с чашка. каза,четака бебето прави движения като при сукането, няма деления, бебето пие само толкова колко има нужда, неможе да се прехрани, няма деления и хранещия няма да се панира от мерене на количество и ще може да я предлага "на поискване". И не на последно място било по-бързо от храненето с шишето, за разлика от шишето не давело бебето и за да стигне млякото гърлото на бебето то трябвало да прави "сукателни" движения да го предвижи(със шишето млякото отива направо там)...

на мен ми се струваше много трудно, ама като гледах недоносените как го "лижат и лочат" това мляко....  Ох, незнам...като дойде ще разказвам как се храним Wink Ще трябва сигурно да отида няколко пъти да видя консултантката да ми показва - тук ако всичко е наред от родилното ще ме изпишат 2 часа след раждането и тогава едва ли ще имам достатъчно кърма да изцедя и да ми покажат.

та така де- аз се заплеснах Blush Ама много ми е хубаво и сладко да си говорим...
А ме е срам да си питам колежките - за тях всичко това е повече от нормално, а ма мен ми е ново и страшно...

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Като чета написаното от теб и ми се приисква и ние  да заживеем "сред маймуните" Wink

# 21
  • Мнения: 1 586
Все се каня да ти предложа да пуснеш една "африканска" или "маймунска" тема, както по-ти харесва Simple Smile и да разкажеш за естественото си раждане, естественото отглеждане на детето после, съветите на лекарите, отношението на обществото и всякакви такива маймунски истории, които са много-по нормални от простотиите в  нашата цивилизация Simple Smile Обзалагам се, че ще бъдеш отрупана с въпроси за практиките там. Аз поне ще я чета с удоволствие тая тема и ще задавам много въпроси Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 591
Aу...ми страх ме е че ще ме сдъфчат и изплюят някои мами Embarassed

А аз си забавлявам публиката от време на време де... като тука днеска:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=41377.msg788108#msg788108

# 23
  • Мнения: 1 586
Айде сега, от сдъФкване ще се плашиш Simple Smile Не ти вярвам хич Wink
Мисля, че нашият форум е подходящ за такава тема, щото общото настроение в него си е "back to nature", няма много да те дъФчат мамите Simple Smile

Ами хващам аз от тук от там разни откъслечни описания на разни моменти от живота ви там и все ми иде да питам разни неща, за да сглобя пъзела, ама нали не е прието да се разводняват чужди теми... та затова викам да си пуснеш една твоя тема и да си те питаме на воля. Пък може и да я даваш после като референция на други любопитни, а не да се хабиш всеки път да пишеш наново Wink

Е, ако имаш желание и време, естествено Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 591
Добре де добре Simple Smile
стига Бу да не ме натупа, ама ще пробвам да стане за маймунското кърмене основно, че да е в крак с форума Simple Smile

Айде утре ще почвам, ще пиша на парчета  и малко разбъркано, а вие ще питате какво искате да знаете, че то малко като майка ми - вс епита какво ново - а аз все и викам - ами нищо...а то за нея всичко все ново тука, ама аз нали го гледма всеки ден Blush

# 25
  • Мнения: 1 586
Yesss! Grinning
Наблегни на кърменето, естествено. Другото ще са подробности Wink

# 26
  • Мнения: 948
Само да ти отговоря за звука на електрическите помпи: много подобен на този от мъжка електрическа самобръсначка или на епилатор (само че не толкова монотонно, защото ти регулираш скоростта - има интервали от време - като за бебешки глътки Laughing).  Не е много силно, но определено си бръмчи.

# 27
  • Мнения: 3 379
Само искам да те окуража, че ако имаш желание, всичко е възможно.

Моя приятелка (тя също пише тук чат-пат, не зная ще види ли тази тема), се цеди от първата седмица след като роди дъщеря си и я "кърми" така повече от 8 месеца, като прекъсна поради други причини, а не защото кърмата й е намаляла или е имало някакви проблеми. А се върна на работа 1-2 седмици след като роди. Цедеше се на всеки 3 часа, от двете гърди, с ръчна помпа Авент. Беше събрала толкова много кърма, че пранеше дъщеря си още месец след като спря да се цеди само с изцедена кърма, даже и на мен беше давала след инцидента, в който изхвърлих 7 литра замразена кърма.

Така че успокой се и си вярвай, че ще се справиш ако имаш желание за това.

Практическият ми съвет би бил да си купиш ел. помпа Медела.

# 28
  • София
  • Мнения: 2 952
....Аз на твое място не бих ползвала чаша, а направо шише, подходящо за възрастта....
Точно пиенето от чашка е най-подходящо, когато майката отсъства за по-дълго време или системно, както е в нейния случай. Биберонът и кърменето на толкова малко бебе са несъвместими неща и рискът да се отбие бебето е доста голям.
Дeси ще прецени, кое е най-подходящо в техния случай. Става дума за двуседмично дете. То не може да си държи дори главата само. Аз не бих могла да измисля начин, по който достатъчно мляко да стига до стомахчето на тази възраст от чашка.
Ти дали имаш информация от някъде кой е най-подходящия начин бебче на тази възраст да приема изцедена кърма в необходимите количества, за да наддава задоволително? Би ми било интересно да прочета нещо на тази тема от добър източник. Ако ми се налагаше да оставя детето си на тази възраст бих се интересувала най-вече по колко ще наддава, тоест какво количество ще успява да му дава бабата. И не на последно място детето има огромна нужда да задоволява сукателния си рефлекс. Шишето отговаря на тази потребност. Чашката не задоволява сукателния рефлекс и вероятно бебето ще има нужда от залъгалка дори и ако успяваше да пие от чаша на две седмици  Grinning
Животът не е черно-бял. Моля те, не ми отговаряй за спорта, а само ако можеш да посочиш източник, който казва, че бебетата на две седмици могат да бъдат пълноценно хранени през целия работен ден+време за прибиране до в къщи. Ще ми бъде интересно да прочета и как бебчето на Деси да задоволи сукателния си рефлекс докато тя е на работа.
Успех на Деси, на нея не й е за първи път и съм сигурна, че ще намери начин детето да се чувства добре.

# 29
  • Мнения: 3 591
Ами не ми се е налагало с малкия да го храня с шише или чаша, но пък че тук недоносените бебета хранят не с биберони, а с чашка го видях с очите си. Консултантката твърди, че така няма вероятност да  се задави и да отслабне сукателния рефлекс защото ако наистина бебето "лиже" млякото от чашата му се налага да го смуче после за да го докара до гърлото си както при кърменето.
Ох, незнам и аз. Като ми дойде на главата ще кажа как се справяме.
а за да се храни с чашка бебето не трябва да може да си държи главата. То стои почти в същата поза като при кърменето - полулегнало на гърдите на майката и не пие а ближе млякото.

В края на тази статия точно ходенето на работа е показание за храненто с чашка:
http://www.breastfeeding.asn.au/bfinfo/cupfeeding.html

Много ми е конфузно, ама ще се справим. Само да е живо и здраво! А шише определено ме е страх да дам.

 

Общи условия

Активация на акаунт