Януарски мами 2010 г. - тема 16

  • 9 542
  • 302
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 495
Не споря с никого..но и явно се изказвам неразбираемо Rolling Eyes
Сега ще опитам с тоз прост пример-отиваш с направление за раждане /няма значение нормално или секцио/ в болница "Х", която има сключен дог. със ЗК, и виждаш техния ценоразпис-"избор на екип" за раждане нормално-1***лв,"избор на екип" за раждане секцио 11**лв примерно..или не е "избр на екип" ами "дарение " за АГ отделение..
Та си даваш и направлението и посочената сума, ако искаш да родиш там; демек болницата "Х" взима сумите за една и съща манипулация и от ЗК /осигуровките ни/ и кеш-пак от нас съвсем официално-ценоразписа си е на регистратура..

# 61
  • Мнения: 98
Мами в голяма дилема съм  Confused бях на ранен БХС и всичко ми беше наред,на ранната ФМ също,сега на 27-ми съм пак на ФМ но дилемата ми за 2-ри БХС е наистина голяма...Вие и 2-та БХС ли правихте(или ще правите)  Thinking

# 62
  • София
  • Мнения: 1 346
MTV,това не е съвсем вярно,тъй като ценоразпис може и да има,но след като си имам направление,никой,ама никой няма право да ми взима пари за раждане...освен ако аз нямам претенции,но понеже аз нямам,и като раждах не е имало значение кой ще ме изражда,съответно ценоразписа не ме интересува,защото си имам направление...

# 63
  • Мнения: 9 495
MTV,това не е съвсем вярно,тъй като ценоразпис може и да има,но след като си имам направление,никой,ама никой няма право да ми взима пари за раждане...освен ако аз нямам претенции,но понеже аз нямам,и като раждах не е имало значение кой ще ме изражда,съответно ценоразписа не ме интересува,защото си имам направление...

Значи просто няма да родиш в болницата в която има споменатия ценоразпис Simple Smile
Нали това се опитвам да обясня-почти във всички е така-освен направлението ти искат и кеш/точно под споменатия неколкократно предлог/, ако си без направление плащаш и това което е по ЗК-т.е. ти излиза двойно .
Отвори подфорум "Здравен справочник" и виж в коя болница колко искат..не си миси че си съчинявам разни небивалици Wink да не мислиш, че на мен са ми излишни няколко хил. Mr. Green

# 64
  • Мнения: 31
Здравейте момичета  Simple Smile Ходих на 4D и да ви кажа съм очарована -размятат се късички и крачета голяма лудница Grinning.Всичко им е наред на бебенцата и тежат по 156 и 144 грама.Не можаха да кажат пола обаче и ще чакаме до края на септември.
Не ми се сърдете,че рядко миша ,но моя мъж е решил,че като се родят близнаците няма да може да мръдне от нас докато тръгнат на училище Joy и сега се чиди къде да ме завлече докато още може.
Много целувки на всички аз се връщам назад да чета ,че гледам са се появили още едни близнаци  newsm44

# 65
  • Мнения: 912
и в бившата Тина Киркова имаха ценоразпис на регистратурата през 2005 г., макар и не толкова обстоен и за такива суми както сега, но аз си бях с медицински препоръки за секцио, затова не си избрах и екип, въпреки това се запънаха и не искаха да ми го направят, явно заради "допълнителното стимулиране", което очакваха и се наложи наша позната- главната счетоводителка (тогава на 5-та градска, после на Токуда, сега в Шейново) да им звънне, за да подбутне нещата, та след цяла седмица седене в патологичното, ми насрочиха секциото, когато тя бяха свободни и май над мен се упражняваха няаккви стажанти или млади докторчета, уж под строгото надзирателство на завеждащата тогава Патология д-р Колева (ако не ме лъже паметта)...Ако трябва да бъда честна, не си харесвам шева и продължава да ме придърпва от едната страна, но така става, като не си избрах сама лекар...този път възнамерявам да раждам в Русе, където имам познати лекари и ми правиха късния аборт в 5я месец пак по медицински показания, след като тук наблюдаващата ме гинеколожка в Люлин изпусна положението...дано не бъркам в избора си, но не искам да се подлагам пак на нечовешко висене и киснене по софийски АГ-та, разчитайки на някой да ми обърне внимание или на проява на човещина в такъв момент, каквато би трябвало да е присъща за тази професия...

# 66
  • София
  • Мнения: 1 346
Аз не мога да разбера-опитвате се да ме убедите,че януари месец като отида да раждам в Шейново(например),с направление,някой ще ми поиска пари ли?

# 67
  • Мнения: 9 495
Аз не мога да разбера-опитвате се да ме убедите,че януари месец като отида да раждам в Шейново(например),с направление,някой ще ми поиска пари ли?
Еееееее най-накрая! Точно това се опитвам да кажа Mr. Green-не да ви убеждавам-не са мои искания, само ей така да си приготвите портфейлите Wink
Ето-прочети-свери си часовника:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332259.msg9531902#msg9531902
 А за останалите, ти казах къде да да търсиш Wink

# 68
  • София
  • Мнения: 1 346
Това просто няма да стане,пък аз ти казвам!
Никакви пари на никой няма да дам,това пък си е мое решение,и никой не може да ме задължи,нали?
Пак казвам,че аз нямам претенции затова кой доктор ще ме изражда,в каква стая ще спя,най-важното за мен е всичко да е ок!

# 69
  • София
  • Мнения: 572
Ооооох, зачекнали сте болната ми тема. Изобщо не съм наясно, къде ще раждам, как...... и т.н.

# 70
  • Мнения: 1 491
Чакайте да се разпиша, ще ви чета после, защото като започне работна седмица и вие нямате спирка  Crazy  hahaha

# 71
  • София
  • Мнения: 222
Аз пък искам да кажа колко съм разочарована от любимия си работодател. Осигурена съм допълнително в Дженерали и цялата ми женска консултация с ехографите всеки път е безплатна. И когато сега се поинтересувах от това как стои въпросът с раждането, от там любезно ми обясниха, че работодателят ми е подписал договор, в който не се включва избор на екип и VIP стая, т.е. единственото, което получавам от тях и не получавам от здравната каса, е епидуралната упойка, която аз не смятам да ползвам. Та, някой да ме светне, за какво ми е тази допълнителна осигуровка?!

# 72
  • Мнения: 9 495
Айде тези, които сте се насочили и проверили условия/цени-най-вече Laughing да кажете, -ще е полезно за всички ни...просто не ми се рови из всички теми и да преписвам Crazy
Знам за Токуда-1500лв нормално, 1600-секцио; 600лв -пакета за грижи и изследвания на бебето; упойката е отделно-според зависи каква я искате; и стаята също зависи от това каква е и колко дълъг е престоя.
Също ако искате стволови клетки-има такса за допускане на екипа, който извършва манипулацията; а има и болници които работят с определени клиники и Не допускат екпите на други /имайте го предвид ако смятате да замразявате такива/.
Та минимума е 1900лв, макс.-3000 и нещо..

# 73
  • София
  • Мнения: 222
MTV ти към Токуда ли си се насочила?

# 74
  • Мнения: 9 495
Намерих за бившата Тина Киркова..
Направо копирам мнението от др тема
:
"..Аз днес така и не отидох до ТК. Явно утре ще ида, че взехте да ме плашите, макар, че за мен това с тоновете всеки ден е пресилено, особенно като усещам бебчо. Ама ще ида утре де, да видим какво ще кажат там.
И аз така знам за упойките, по-добре да си мислим, че ще е без упойка, отколкото със. А в сайта им още няма никакво инфо  Rolling Eyes

Мамчета, днес ходих на запис. Всичко е ок. Ще ходя още 2 дена и ако не родя ме приемат в патологията. Т.е. когато се преносва, следят тоновете 7 дена, и после се приема (термина ми беше миналия петък, а този ще ме приемат, ако не съм родила). Да си знаете, как стоят нещата. Записи се правят в 106 кабинет, след записан час на регистратурата там. Плаща се 10лв.
И понеже имах време, реших да видя каква е ценовата листа, за да я споделя с вас, защото аз не мисля да плащам Smile
Раждане секцио по избор - 1200лв
Избор на екип - 900лв
Раждане във вода - 250лв
VIP родилна зала - 100лв
Присъствие на таткото - 100лв
VIP стая единична - 70лв
VIP стая двойна - 40лв"
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=410407.255


Снаха ми ражда в Ния Мед -Ст.Загора миналата год. /дано е актуално инфото Blush/ 1000лв секцио.

Общи условия

Активация на акаунт