Мама на покупки се отдава,че ОКТОМВРИ бързо наближава!

  • 10 755
  • 294
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Нинче,честит рожден ден!

Бъди здрава и едно прекрасно бебенце през октомври


# 241
  • София
  • Мнения: 1 595
Мами, аз съвсем изкуфях. Нещо не мога да намеря списъка с препоръчителните покупки за бебо, а го гледах на няколко места из форума  newsm78
Моля ако някоя може да ми пусне някакъв линк или направо готов списък за да отмятам какво вече имам и какво съм забравила

ПП:Намерих някакъв списък Simple Smile
Ако има някъде обновен и по-адекватен все пак няма да го откажа Simple Smile

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 16:01 от Addri

# 242
  • Мнения: 0
Здравейте Мами! Много сте готини и реших да се включа и аз при вас.
Още се ориентирам...  Blush

Очарована съм колко сте напреднали с подготовка. И аз да отбележа, двете стаи са просто зашеметяващо хубави!
Аз два пъти гостувах на Втора градска болница заради контракции и сега пия сума хапчета и почивам постоянно, което меко казано е ужасно. Както и да е...но в болницата срещнах толкова суеверни мами, които не искат да купуват нещата предварително, че чак мен ме наплашиха. Аз съм практична, а и желанието ми е огромно да се занимавам с такива сладки неща, така че вдъхновена от вас запрятам ръкави.  newsm44

Относно марките за козметика, мога да кажа, че сега за себе си използвам Chicco и съм страшно недоволна. Кремът не попива напълно и после пада на люспи, така че аз лично съм го изолирала като избор за бебо.

Бих искала да ви споделя и една голяма моя мъка. Аз живея в Младост в София, където от вчера близо три седмици, няма да имаме топла вода  cry  Направо не знам в кой век живеем, а за капак нямаме и бойлер. Сега аз с корема трябва с канчета и топлене на вода да правя опит за някаква хигиена.

# 243
  • Мнения: 1 341
Мишинка, добре дошла. Дано се чувстваш добре в нашата компания.
Колкото до водата, кофти. Но се налага подобна профилкатика, защото тръбите са за смяна. А и по-добре сега с корем, отколкото с новородено и без вода. Stop

Нинче, ЧРД! Желая ти много здарве, семейно щастие и сбъднати мечти!  bouquet

# 244
  • София
  • Мнения: 191
Добре дошла Mishinka_M  Hug, дано нямаш повече посещения в болницата преди да си влязла в 9 месец  Praynig, сега се пази и лежи щом трябва.
Иначе и аз съм в Младост, но за щастие имаме и бойлер, тъй като блока е все още нов и не разчитаме Топлофикация скоро да ни пуснат топлото, поне се надяваме за зимата да стане, че иначе не ми се мисли как ще отопляваме апартамента. В коя част на Младост си ти, аз все чакам и някоя друга мама от тук да се включи  Crazy
Адри, има няколко списъка в нета, аз си разпечатах оттук http://andonova.multiply.com/journal/item/1/1 и оттук http://www.9plus.eu/shop/images/stories/spisak_bebe.pdf примерни, иначе си спомням, че момичетата публикуваха и техни варианти, но не мога да ги открия.

ЧРД на Нинчето! Да си жива и здрава и щастлива мама на малък бебок през октомври   bouquet!

# 245
  • Мнения: 199
Здравейте,

Нинче, честит Рожден Ден! Много здраве и сбъднати мечти   bouquet
Future maman стаята е страхотна Heart Eyes
Ронка, Миркам като заговорихте за тоя сапун да ви питам какъв бебешки ползвате? Аз си продължавам с гелчето 2в1 на Бюбхен и досега, ама за всичко-миене на ръце, на дупе, къпане, даже не се бях замисляла за сапун или пък да го сменям, на него пишеше че става за честа употреба и дори за цялото семейство Thinking В грешка ли съм?
Addri може ли и на мен координати за матрака, че леглото на Васко се оказа май нестандартно  Crazy.
Мамче ние ще бъдем четиримата в една стая. съобразявай според мястото и според това как е свикнала каката Peace.
Мишинка добре дошла  Hug
За къпането, козметиките и дрешките сте обсъдили всичко, аз си падам по колкото се може по-малко бебешки аксесоари и козметика  Wink.

# 246
  • Sofia
  • Мнения: 26
Само какви красоти са стаичките  Hug Hug Hug Директно си пренасям леглото там и няма да мърдам  Party

Аз преди мъничко се върнах от Тина Киркова и събрах доста емоции  Laughing Първо да кажа,че ,мойта приятелка Гери е добре,бебка Рая- така са я кръстили също,но било практика да се стои 2 седмици в неоантологията и на мамито и татито им е много мъчно  Sad Важното е душицата да се оправи и да ги радва Hug Praynig
Отидох направо в родилно отделение за да видя Гери и първо не искаха да ме пуснат,но в следващия момент почнаха да ме питат дали и аз съм за там,а да не говорим как шашнах Д-р Ковачева  Mr. Green Изтупанчих се аз вече по коридора и тя милата като ме видя и направо се ококори  #Crazy -"Ти какво правиш ТУК!Всичко наред ли?!",а мен ме хвана егати срама,че стреснах жената така  Embarassed Само смоталявих - "Еми,аз на гости на Гери..." и всички с едни усмивки..."Абе,момичееее,къде с този корем си тръгнала!Седни сега тук да си сложиш калцунките да не тръгнеш да раждаш като клякаш" Blush Отделно влезна анестезиолога да пита "Как е тиквата днес  Mr. Green " и ме представиха като следващата пациентка,а на тръгване и жена,която раждаше естествено мернах  Whistling

Сега се сетих нещо за бебчета-гиганти  Crazy Моят шеф разправяше,как като се родил неговия бебо преди около 2 месеца - 3850гр. и му изглеждал много голям през прозорчето.В следващия момент през едно креватче гледа,както той се изрази "направо отчувано бебе"  Joy с тегло 5600гр.  #Crazy и пишело,че е по естествен начин. Той милия направо се шашардисал каква ще да е тази жена да успее да го роди и тъкмо се врътнал да си ходи и се сблъскал с 2 метрова хвъргачка на гюле,която заедно с мъжа си - и той над 2 метра се радват на детенцето си  hahaha

Да са ни живи и здравички,пък каквито-такива  Hug Praynig

# 247
  • Мнения: 1 341
Лилчо, използвам сапун образно казано за бебето. Иначе Ема през деня си мие ръцете с течен сапун в банята, а вечер още я мия с гел на А-Дерма, кой ще заменя със Себа мед. Peace

Пламито, радвам се, че прителката ти и бебка Рая са добре. Hug
Колкото до големината на бебето и майката май няма голяма зависимост. На моя приятелка позната, която е корейка ако не се лъжа...та тя е родила съвсем нормално бебе 4500гр., 55 см. При ръст на майката 155 см. И това без нито един шев. Та до кожа и еластичност си е. И вид на раждане, разбира се. Peace

# 248
  • Мнения: 0
Desifame аз съм в Младост 3, близо до Патиланци. Дано да ви пуснат топличко, защото зимата ще ти е доста трудно, но е много разумно, че не разчитате на Топлофикация. Те определено не са за доверие  Grinning

Исках да ви питам, че нали съм от скоро, как да публикувам "ticket-a' отдолу, който отбелязва месеците. Не знам защо не ми разчита линка. Моля ви, някой  да ме насочи!

На Нинчето, ЧЕСТИТО! Да е здрава, щастлива и винаги обичана! Здравичко бебенце на време да я зарадва!

# 249
  • Мнения: 199
Ронка, мерси че сподели  Hug
Пламито, радвам се, че Рая е добре, дано по-скоро да се гушка в мама и тати Praynig
Мишинка, копираш си кода за форуми BBC код май беше, който се появява при генерирането на линийка в профила  на подпис. Защо не става да не би пък сайта нещо да не е наред  newsm78?

И аз се моля за Борислава от ноемврийчетата, дано да се пребори милото създание  Praynig

# 250
  • Мнения: 0
 newsm10
Успях с подписа! Благодаря ти, Lilcho!  Не знам защо одеве не го прие.

# 251
  • София
  • Мнения: 1 595
desifame , мерси за списъчетата Simple Smile
Мисля, че второто ще ми е достатъчно полезно поне ориентировъчно за да отмятам какво и колко съм купила и какво не съм Simple Smile

# 252
  • Мнения: 0
И аз да ви дам едно списъче, което на мен ми се видя доста удобно: http://spreadsheets.google.com/pub?key=pJa5j7N0rdo2BPOM6qN14cw

# 253
  • Мнения: 4
Mishinka M  добре дошла тук  Hug
Аз също съм от Младост но 1.
На нас от 3 дни ни спираат всяка сутрин водата,баш когато съм се разготвила  Laughing

# 254
  • София
  • Мнения: 1 595
Мами, как мислите, колко шишета да си взема и какви милилитри? Изобщо нямам идея  newsm78

Имам намерение да кърмя, вода няма да давам, но все пак ако се окаже, че нямам кърма или че не е достатъчно мисля да дохранвам с АМ (какво АМ да взема за всеки случай също идея си нямам). Отделно от това зърната ми са съвсем плоски и доста се съмнявам, че бебо ще ги одобри и не изключвам варианта да мина на цедене и даване на кърмата от бутилка. Силиконови зърна ще си подсигуря за да опитам първо с тях, но не чувам много добри отзиви, така че не знам  Thinking
Иска ми се всичко да си имам предварително, ама абсолютно всичко за да не се налага да разчитам някой друг в последствие да докупува разни неща (визирам мъжа ми, който като цяло е страхотен, но в това отношение е много застрелян милинкия и не знам колко пъти ще трябва да го връщам докато оцели това, което трябва...)

А и сутиен за кърмачки на каква марка бихте препоръчали?

Общи условия

Активация на акаунт