Мама на покупки се отдава,че ОКТОМВРИ бързо наближава!

  • 10 757
  • 294
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 1 668
адри, 2 шишета от 125 мл с антиколикова система ще са ти напълно достатъчни. Аз с първото дете давах НАН на Нестле, ама сега като се наложи незнам какво ще ползвам. Мисля, че Аптамила е хубав, но имам спомени, че казваха че е много мазен... Аз лично не смятам да купувам предварително - има млека във всяка аптека. Виж, шишета съм подсигурила - това трябва да си е мой избор и не мога да разчитам, че мъж ми тичайки до аптеката ще вземе нещо, което да става за употреба

# 256
  • Мнения: 1 341
Адри, аз съм взела едно стъклено шише от 210мл. Но мисля да взема и едно по-малко, 125 или 150мл. Ей така за всеки случай, не че ще ги използвам.
Колкото до зърната, аз също съм с плоски, имах доста проблеми, но не се отказах и кърмих само от лявата гърда, защото Ема отказваше да суче от дясната. И така сега на лявата си имам зърно, а дясната е съвсем плоско. Надявам се момъка да не е капризен като кака си и да си хапва и от двете. Наистина им е трудно на бебоците в началото с тези зърна, но аз издърпвах няколко пъти с помпата и зърното изпъкваше малко, но достатъчно, за да засуче. Peace Силиконовите зърна на мен ми бяха много полезни, при все, че Ема беше на ръба да се откаже да суче и трябваше да цедя. За мен цеденето е голяма хамалогия, и най-вече организма трябва да рефлектира бързо, за да се цедиш. Евалана майчета които цедят дълго и дават от шише. В другата отчетна едно момиче цеди година и 2 месеца, но организма й го позволяваше. Има жени които и по 20гр. не могат да изцедят, това разбира се не е показател за нямане или имане на кърма. Laughing
Леле пак се разфилософствах....

# 257
  • София
  • Мнения: 1 595
Мерси Simple Smile
Аз онзи ден си взех две шишенца - едно 125 и едно 260мл, но се страхувах, че няма да са ми достатъчни. Не ми се ще да се налага нощем да стерилизирам шишета за да има с какво да дам следващото хранене. Дано все пак се справя с кърменето. Много ми се иска да мога да кърмя, струва ми се нещо толкова приятно и красиво (знам, че всъщност може да е доста болезнено и трудно, но въпреки това), но съм малко песимистично настроена. Като цяло тази материя ми е тъмна индия. Четох кърмаческия, но ми се стори препълнен с информация и в същото време не намерих нищо съществено и конкретно. Гледах разни видеота, ама на тях всичко изглежда много лесно и повечето работа я върши бебето  Simple Smile Повечето майки, които познавам (включително и моята собствена, независимо, че мен ме е кърмила) са застъпнички на АМ и не мога да разчитам на тях за помощ.

# 258
  • Мнения: 1 341
Повечето майки, които познавам (включително и моята собствена, независимо, че мен ме е кърмила) са застъпнички на АМ и не мога да разчитам на тях за помощ.
Ей това не го разбирам! Малко ми прилича на историята на Мууни и нейната майка. Но здраве да е, имате нашата подкрепа, ако имате и тази на половинките си няма да имате равни. Wink
Моят мъж се прибира, взима душ и отиваме да щурмуваме по магазините, направих си списък, който не е никак малък и мисля да го запълня доколкото усепя тази вечер. Wink

# 259
  • Мнения: 283
Адри, мила, кърменето наистина е нещо много приятно и неповторимо!!! Hug
Аз, ако Коско не се беше отбил сам сигурно щях до 2г поне да го кърмя!!! Hug Наистина и аз имах мноого трудни моменти (разранени зърна, херпес зостер), но с подкрепата на най-близкитеми хора всичко преодолях и кърмих успешно 1г. и 8м., ако мога да съм полезна с нещо - насреща съм!!! Hug
Много хора, ми казваха, че вече не било модерно да кърмя, че бебо щял да получи Едипов комплекс, че имало много АМ вече на пазара и кърмата не била полезна - нито за миг не съм вярвала в това, което чувах, пусках го покрай ушите си!!!

Успех на всички решили да кърмят!!! Hug

# 260
  • Мнения: 2
Айде, и аз съм тука. Върнахме се от малък излет, уж да избягаме от жегата, но и там си беше жега  Tired
Рони, ти имаш много развито въображение  Laughing Не съм посядвала в стаята все още, само роднините ще спят там в следващите два месеца  Wink
А, да не забравя-благодаря на всички ви за комплиментите, трогвате ме.  Blush
чоко, аз и преди ти казах, че вашите мебели много ми допадат, а сега с перденцата и лепенките става приказно  Heart Eyes
Мишинка, от показания списък намерих излишни неща - възглавнички, юрганчета и други завивки са забранени до поне 12 месечна възраст. причината е висока бебешка смърност поради задушаване. Има обаче чувалчета-зимни и летни и те са достатъни. Ако е мнооого студено в стаята-под 18 градуса, може и одеялце да се ползва, но с голяма предпазливост.
Какво исках още да пиша  newsm78
Ах, за къпането ! Явно си е различна практиката във всяка държава, ако не и във различните градове на дадена държава  ooooh! Мен ме учиха да го къпя всеки божи ден, по едно и също време, за предпочитане преди лягане, за да се отпусне и да спи по-спокойно. Миех си го всеки ден с гел за коса и тяло, без сапун, без алкохол (изсушава кожата), без парабени и феноксиетаноли (алергични реакции от тях). И проблеми няма с хубави продукти. До 1 годинка бебетата имат мастни корички по главичката и е хубаво да се измиват. Но пък дупе не мия на всяка смяна - бърша с тоалетно мляко или вода и памуче и толкова. И аз съм си от мързеливите, пък и гледам как правят около мен.
Айде, няма друго  JoyИзчетох си лекцията и сега отивам да излапкам един сладоледец  Mr. Green Ронка, не ти забравям желанието и ще си получиш снимките в най-скоро време  Wink

# 261
  • София
  • Мнения: 0
а някой да има отзиви за силиконовите зърна за кърмене, необходими ли са от самото начало или в последствие ще си покаже newsm78

# 262
  • Мнения: 1 341
Future maman, как няма да ти е жал да прежалиш стаята за роднини? По-скоро аз бих спала там, но роднини-Не! Crossing Arms Ама то аз съм специален чешит, не ми се връзвай. Wink
Я сподели каква козметика ползваш/ ще използваш, че ми стана интересно?!

Невито, силиконовите зърна не са от първа необходимост, ще си покаже в последствие дали има нужда от тях. Peace

# 263
  • Мнения: 571
Адрри, и сестра ми беше с плоски и хлътнали зърна. Тогава й казах, че всичко е въпрос на желание.
Първата седмица беше на ръба да се откаже, сега вече детенце мина 6 месеца и още го кърми.
Няма нещо по-удобно и по-зравословно за бебчо. Аз така си позволявах да ходя с моя малкия навсякъде и да си пътувам спокойно. Няма води няма разреждане и шишета няма нищо. Мъкнеш си млекоцентралата с тебе. А за превържениците на АМ, не го разбирам  newsm78
Ако наистина имаш желание тука гледам сме се навъдили доста кърмачки ще те подкрепяме и съветваме с удоволствие  Hug
Погледни и тук, инфото е доста по-синтезирано от кърмаческия а мацката при проблеми и консултира: http://xedra.wordpress.com/
Неви линка ще е полезен и на теб, има инфо за силиконовите зърна  Hug
Тук в каталога също има много подбрана и полеззна информация: http://karmene.start.bg/

# 264
  • Мнения: 432
Здравейте.
Еди и Рони са абсолютно прави.Няма не мога,има неискам.Може  да не се кърми само по медицински причини.

# 265
  • Мнения: 0
здр мерси за отговорите аз се колебаех дали каката да не е в детската а бебето при нас но една позната ми каза да ги оставя двете сами че било по добре но аз не съм убедена защото все още не е толкова голяма и ме е страх да не му направи нещо по невнимание според вас права съм нали newsm78 що се отнася до кърменето аз съм твърдо за обаче за съжаление аз кърмих малката само 4 мес защото изведнъж ми спря кърмата аз самата се учудих че стана така защото по природа съм доста надарена но явно не зависи от това Weary днес сте много спокойни няма ли какво да споделите newsm78

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 19:06 от mam4e84

# 266
  • Мнения: 0
здр и от мен аз съм от Стара Загора на 26г майка на 2 прекрасни момичета на 5г и 1г4м и живот и здраве и на малкото човече което трябва да се почви на 15.октомври момче ще е ако нещо повече ви интерисува за мен питайте 

# 267
  • Мнения: 0
здр мими ти си супер как се оправяш с тези дяволчета сладки сигурно не са като мойта лудетина ooooh! искам да ти кажа че малките са направо прекрасни поздравления мамче и аз чакам моето обаче 2 бебче презоктомври живот и здраве  аз пък съм на 25 год от варна Hug  bouquet

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 19:17 от mam4e84

# 268
  • Мнения: 0
ами добре каката ми е по луда ама малката е много кротка все едно няма дете ама иначе много си играят с кака си абе кротки деца са общо взето  Heart Eyes 

# 269
  • Мнения: 23 466
Ето меееее....Simple Smile Върнахме се преди малко,изкарахме хубаво.Имам да четаааа,четааааа,четааааа.....
За Адрри

Общи условия

Активация на акаунт