Февруарче много шава вече, нищо, че е още мъничко човече! (12)

  • 9 253
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Ралипо, радвам се, че всичко е наред!
Браво и на лекаря ти, много добре е постъпил, понякога бременните сме много смели, но един такъв вирус може да има последствия. Да не говорим ако се задълбочи, че почти няма с какво да ни лекуват без да застрашат плода.

# 16
  • Мнения: 85
Сутринта гледах сутришния блок на БТВ, на гости беше Алена..Та тя каза, че не е добре детето ако е момче да е кръстено на бащата и обратното - ако е момиче на майката...Свързано било с кармата..А било добре момичето на таткото и момчето на майката - тогава нещата с кармата се уравновесявали. По същата причина не е препоръчително да се кръщават на баби,дядовци и кой ли не.....Това е и моето съображение - малкото човече си е отделна уникална личност със собствена карма и с уникално име... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 203
ох за имената темата е много сложна и при нас. Първия път отворихме списъка с имената и от раз избрахме Белослава и двамата. Ама сега идея си нямаме. Ако е момче ще е на мъжа ми сигурно - Георги, ама ако е момиче ще давате идеи.....

Мога ли и аз да помоля за паролата , за да сложа снимки. Предишния път като бях в отчетна бяхме публикували паролата и името на заглавната страница при албума, за да се вижда от всички или според вас това не е добра идея? Защото то така или иначе ако има недоброжелатели винаги могат да си поискат паролата и все някой ще я прати, а и нали не са секретни нещата, все пак както решите, аз предлагам само за улеснение на такива загубени като мен,

# 18
  • Мнения: 0
НЕ ЗНАМ ЗАЩО НО НА МЕН МИ Е МНОГО ТРУДНО  ДА ИЗМИСЛЯ ИМЕ-ВСИЧКИ ИМЕНА СЯКАШ МИ СЕ СТРУВАТ НЕ ДО ТАМ ХУБАВИ.А И ТАТКОТО ГИ ИЗМИСЛЯ ЕДНИ...... JoyНЕЗНАМ ДА СЕ СМЕЯ ЛИ ?
И СЪМ МУ ОБЕЩАЛА ДА Е НА БАЩА МУ,ТАКА ЧЕ ИМЕТО ЩЕ ЗАПОЧВА С "В".ХАРЕСВАТ МИ ВИКТОР,ВИКТОРИЯ ,НО МАЙ МНОГО СТАНАХА С ТОВА ИМЕ,ТА НЕЗНАМ.БЛАЗОСВАМ ИМ НА ТЕЗИ КОИТО ВЕЧЕ СА РЕШИЛИ,НИЕ СИГУРНО ДО ПОСЛЕДНИЯ МОМЕНТ ЩЕ РЕШАВАМЕ newsm78 #Crazy

# 19
  • Мнения: 0
РАЛИПО ,ВЪРНА СЕ С ДОБРИ НОВИНИ-ТАКА ТЕ ИСКАМЕ.ДОБРЕ Е СТАНАЛО ЧЕ СА ТИ ДАЛИ БОЛНИЧЕН ,НО ВСЕ ПАК НЕ ТИ ЛИ ПРЕПОРЪЧА ДОКТОРА НЯКАКВИ ЧАЙЧЕТА ИЛИ НЕЩО ДРУГО?

# 20
  • Мнения: 307
Рали радвам се че всичко е наред с бебо!Сега си почивай.Много ми е интересно само за болничния,защо мен ме карат да лежа всеки месец в болница newsm78
И ние имаме имена Сияна или Дария,а за момченце Станимир(само не можем галено име да му измислим и за това не съм сигурна дали ще е то,ако не за момченце ще трябва да мислим друго име,но много ми се иска да е със С).
Благодаря за темичката-страхотна е с тези бебоци!  bouquet

# 21
  • Мнения: 4 187
Рали, радвам се за добрите новини . Чудесно име сте избрали за евентуална госпожица  Heart Eyes. Ние също бяхме единодушни по този въпрос.
Сега има малки разминавания в мненията, ще видим ! Искам да разбера пола и да се настроя.  За момичешко име, таткото няма претенции, за момчешкото обаче ....
Ако е момче искам да го кръстя СТАС ( от СТела и АСен ) - за ужасТ на всички мои близки и познати  Mr. Green. Естествено беше ми казано да не си го и помислям  Crazy

# 22
  • Мнения: 4 187
puhtar, не знам защо те карат да лежиш. Не мога да си го обясня.

На мен също ми се иска името да е със С, по- много причини  Grinning. Продължавам да мисля по въпроса !

# 23
  • Мнения: 219
shomire, само таблетките за смучене, витамин Ц и бабините лекове - мед, лимон, и чайчета да. Само толкова. Личната ми е в същата смяна и тя ми предписа тези неща. Да се надявам, че ще размине бързо като съм вкъщи. Каза ми само, ако вдигна температура над 38 да й се обадя, ама аз я мерих и нямам дори 37, слава богу. Така че парацетамол няма да пия.
puhtar, и на мен, мила ми стана много странно като знам от теб и Ника за лежането в болница, ама ето... Всеки различно процедира ли? Едва ли имат такава свобода. Само ми казаха, че болничния ще мине през комисия, че е за по-дълъг период и затова да ида утре да го взема. То тази комисия е про форма, доколкото знам.
Ника, shomire, puhtar, star   bouquet Hug Благодаря за подкрепата, мили мои!

# 24
  • София
  • Мнения: 6 011
За момиче се сетих още едно любимо - Слава.
По въпроса за татковците - момичета, ссссссстегнете се! Все пак да не забравяме, че сме по-манипулативния пол и след 5 месеца мъжа ми например не само ще е съгласен с избраното от мен име, ами и гордо ще казва, че той го е измислил!  Joy Joy Joy

Пухтар, единственото ми обяснение за ежемесечния ти престой в болницата е, че така или иначе тази клинична пътека е доста скъпа, ти реално нямаш нужда от никакво лечение и с престоя ти в отделението, болницата само печели от теб.

Ралипо, на мен ми се наложи от глупост да лежа. Док също предложи комисия, без проблем и без болница. Лошото е, че аз бях в платен отпуск и не исках да го прекъсвам с болнични, а после се оказа, че след болничния от личната /гинеколога нали излезна в отпуск по времето, в което ми свърши платеният отпуск/ трябва да имам един работен ден, който не може да бъде неплатена отпуска, а съответно платената ми свърши.  Laughing Та аз съм си виновна, че не съм чела кодекса за Социално осигуряване.  Laughing Както и да е, починах си, всичко се уреди, което е най-важното.
А иначе аз две седмици много кашлях, личната и на мен не ми изписа почти нищо - чай и някакъв билков сироп, ако не вдигаш Т няма проблем.

# 25
  • Мнения: 45
Ralipo, много добре е направил доки, че ти е дал болничен. Сега се отдай на мързелуване  Party Много е хубаво да знаеш, аз само това правя от 2 месеца (домакинската работа не я броя, а подготовката за сватбата е удоволствие)  Blush

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Кога сварихте и изписахте две страници  Joy

# 27
  • Мнения: 41
Рали, честити ти добри новини за бебчо и бързо оздравяване. Браво на твоята докторка, много добре е постъпила с болничния.

Аз също се замислям за този вариант, но ще по-късно, може би от ноември или декември. Много ми се почива, но ако от сега излезна в болнични докато се роди малкото ще се побъркам.

Пухи, теб най-вероятно те карат да влизаш в болница защото самият болничен ти е от болница. На Ника ще й го издава нейния лекар с диагнозата  от епикризата. Ако твоя лекар се съгласи да ти дава болничните няма да се налага да влизаш в болница.

Radost^^, кога ще е вашата сватба? Аз съм вече почти на финала. Остана ни само да си поръчаме халките, да си закупим свещи, чаши и да доуточним украсата на ресторанта.

# 28
  • Мнения: 307
Ника и аз започвам да си мисля,че всичко е за печелене на пари на болницата.Но като нямам друг избор(нали ми е кофти лекаря),ще трябва да се примиря с това което ми предлага лекаря при който живот и здраве ще се ражда.
Лимонче,той моя лекар нали ми отказа болнични(било източване на държавата),а се наложи да вляза в болница и за това болничния ми е от там!Той още дори не знае че съм била в болница,ще му кажа в четвъртък като ида на жк!

# 29
  • София
  • Мнения: 6 011
Ох, Пухче, чак на мен ми е гадно при това положение. Много ти е тъп лекаря, да ме прощаваш. Айде, аз сама съм си виновна, човека сто пъти ми предложи по каква схема да станат нещата, та сега няма на кой да се ядосвам.
Ако не са крайно лоши условията, търпи ги тези пусти три дни. Тук можеше да се излиза след визитацията щом нямаш назначени лекарства под час. Ромките липсваха по цял ден - от сутрешна, та чак за вечерна визитация пристигаха, въпреки, че всички бяха на системи.
Реших да не спя този следобед, имам една книга за дочитане, ама нещо ми е много приятно тук с вас и да видим дали и книгата ще е днес.

Общи условия

Активация на акаунт