Молба за общинско жилище

  • 155 908
  • 437
  •   1
Отговори
# 345
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Благодаря!
Сега намерих за цените - 80 стотинки на квадратен метър е наема. Това възможно ли е?
Имат формула по която изчисляват - вземат се предвид размера на жилищната площ, на общата квадратура, мазета/тавани, етаж, май и състояние на апартамента/сградата. Мисля, че към левче на квадрат върви наема, ако не се лъжа...

# 346
  • София
  • Мнения: 14 710
Има Наредба за цените при сделки с недвижима общинска собственост-там са и наемната и продажната цена,която зависи от доста фактори.Около левче е на квадрат наема.
За продажба-продават се на наемателите след пет години.Регистър на общинските жилища няма.Всяка община си ги стопанисва отделно.

# 347
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
А какви са продажните цени?

# 348
  • София
  • Мнения: 14 710
Базова цена за панел 480 лв. ,за ЕПК 680 лв. на квадрат. Оттам се започват едни умножения с коефициенти за изложение,етаж,височина на тавани и т.н.

# 349
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Базова цена за панел 480 лв. ,за ЕПК 680 лв. на квадрат. Оттам се започват едни умножения с коефициенти за изложение,етаж,височина на тавани и т.н.
bouquet
А как става точното изчисляване? Отиваш в съвета и подаваш молба? Плаща ли се и колко? newsm78 Питам теоритично. Нямам пари! Mr. Green

Последна редакция: сб, 10 окт 2015, 14:47 от НеПоКоРнА

# 350
  • Мнения: 20
моля за помощ живея в общ жилище и исках да разбера колко пари ще ми излезе да го закупя отидох да питам дадоха ми куп документи да вадя около 100 лв
а не знам има ли смисъл някои ако има идея каква е продажната цена на такива жилища за да знам дали ще мога да и позволя и има ли смисъл

# 351
  • 1st floor
  • Мнения: 9 114
Два поста над твоя пише.

# 352
  • София
  • Мнения: 14 710
Виждам обаче, че е в Бургас - там цените ще са други. Издири наредба за сделките с общинска собственост за Бургас, оттам приблизително ще можеш да си сметнеш.

# 353
# 354
  • Мнения: 2
Е, аз знам такива, в който вече 8 години нестава.
Затова питах - къде така бързо е станало?

# 355
  • Мнения: 29
Аз мисля да кндидатствам,тези дни. Нямам нищо на мое име, баща ми почина още като бях дете, майками също няма никакви имоти и коли на нейно име. Живее при втория ми баща, но нямат брак. Жилището е на изплащане и аз нямам дял там.  Плюс това нямам брак с мъжа ми и живеем в техните - 6 човека сме, ние сме с дете и е много трудно вече, а за квартира не си и помислям на този етап.  Мъжа ми има кола на негово име, дали това е проблем в случая...

# 356
  • София
  • Мнения: 14 710
Колата не е проблем.

# 357
  • Мнения: 260
Важно е мъжът ти да няма имоти на негово име. Вие сте пълнолетни и затова не се гледат родителите, а Вашето имотно и финансово състояние. Със или без брак сте едно домакинство, още повече че имате общо дете. При това когато декларираш трима души ще ви дадат по-голямо жилище, отколкото само за теб и детето.

# 358
  • Мнения: 29
Мерси за инфото, толкова бързо се отзовахте  bouquet Тези дни ще иден до общината и дано да няма пречки, толова се надявам... Знам, че се чака, но все нещо е... Може пък и да се получи. Simple Smile

# 359
  • София
  • Мнения: 94
Късмет! Без брак не може -това за София .

Общи условия

Активация на акаунт