Молба за общинско жилище

  • 156 009
  • 437
  •   1
Отговори
# 360
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
Кое не може без брак?

# 361
  • Мнения: 1 010
Аз най - накрая съм с подписан протокол  Grinning Сега казаха , че трябва да подавам декларация 3 години за заветни 3 точки. А как става самото настаняване , получавам 10 точки и след това ?

# 362
  • София
  • Мнения: 94
Всъщност може да си подадеш документите за общинско жилище , но ако нямаш брак домакинството ти се води от двама(дете и майка) и получаването на жилище е почти невъзможно. Това поне беше преди години , сега може да има промяна.

# 363
  • Мнения: 1 010
Аз нямам брак и съм само с малката , водим се отделно домакинство .  защо  да не е възможно , казаха , че имам много по - голям шанс от останалите чакащи ?!  newsm78

# 364
  • Мнения: 222
Не знам за коя община е, но при нас , самотните майки са първа група.

# 365
  • Мнения: 7
Кажете какво да правя ,работим с бащата на децата в Мвр,къде да подам молба за жилище в общината ли  или другаде живеем в гарсониера ,аз брат ми,майка и татко ,мьжа ми а аз съм неплатен ,направо не се издържа.

# 366
  • София
  • Мнения: 14 757
Ведомствено към МВР, най-бързо ще е там. Попитайте си в службата за картотекиране.

# 367
  • Мнения: 7
Благодаря  ще разпитам ,кьде се подават тези картотеки вМвр,дано за всички стане бързо.

# 368
  • София
  • Мнения: 2 338
здравейте, имам съпруг и дете на 2,3 год. живеем с родителите ми в София, но не се издържа вече. нямаме нищо на наше име освен кола за 1000лв. детето ходи на ясла, мм го осигуряват на 380лв, а мен на 900лв. бях си вкъщи втората година майчинство, ако има значение. та въпроса ми е - има ли смисъл без връзки в  общината да подавам документи, у има ли шанс да ни одобрят, за Връбница става, там сме по лична карта?

# 369
  • 1st floor
  • Мнения: 9 126
Смисъл има, но се подготви за дълго чакане...

# 370
  • Мнения: 260
Доходът на член от семейството е над минималния и тъй като няма да се водите социално слаби ще ви сложат някъде в листата на чакащи. Подайте си ги, но най-вероятно ще отнеме години докато дойде вашия ред.

# 371
  • Мнения: 1
Здравейте, четох доста по темата не само тук а и в сайта на общината. Но има някои неща, които не са ми ясни. Първо съм от София, адресна регистрация в Младост около 15 години, без деца и мъж, само аз. Нямам нищо на мое име. Е.... имам де - кредити и съответно запори на заплатата. Живея на свободен наем, имам роднини, които помагат иначе нямаше да съм жива отдавна под наем и без заплата..... Общо взето отговарям на изискванията... Въпросът ми е дали според вас това че не съм омъжена и нямам деца, а от друга страна нямам почти никакви доходи ще ми даде шанс за общинско жилище?

# 372
  • Мнения: 4
Здравейте, пиша с малко по-особен повод.
Ние живеем под общинско жилище в София. Общинския имот над нашия апартамент се обитава от жена, която е бивш депутат и заради това на времето се е настанила в имота. Тя от 10 години не е депутат, но въпреки това живее в общинското жилище. Наскоро имахме теч от общинския апартамент и помолихме наемателката да го оправи. Тя отказа и затова се обърнахме към общината за съдействие.

Чак тогава в комуникацията с общината разбрах, че тя обитава общинско жилище без правно основание и имам това написано черно на бяло от кмета на общината. Учудих се, че е толкова нормална практика да се обитават общински жилища без правно основание. Това означава ли че заради хора като нея, други, които имат правно основание чакат на опашка?  Shocked

# 373
  • София
  • Мнения: 14 757
Ами чакат, разбира се. Работа на местната администрация е да извади от жилището. Може да подадете сигнал до Столичен инспекторат.

# 374
  • Мнения: 4
Аз подадах вече сигнал в Столичен инспекторат заради теча и също така писмено попитах защо живее без правно основание в този апартамент, те ми отговориха че са я предупредили да си премахне теча, но не ми отговориха на въпроса защо обитава общинско жилище без правно основание.  Rolling Eyes Ако имате представа къде на друго място се сигнализира, ще  е полезно да ме насочите.

Въпросът е, че най-вероятно не само тя обитава незаконно общинско жилище - май е масово. Как е възможно да се накара общината да си свърши работата, след като наистина има семейства, които стоят без дом? И то да си свърши работата както трябва, а не само за този конкретен сигнал за който се оказа, че имам доказателства.

Тази е бивша депутатка и обитава САМА (!!!) 100 кв. жилище. на което нанася щети. Общината е наясно с това и въпреки това не е настанила нуждаещи се семейства, а е оставила човек незаконно да живее на място, подходящо за 4-5 членно семейство. Това ме води на мисълта, че практиката е нормална и който има връзки - се урежда незаконно. Ако някой има идеи как може да се вкарат тия неща в ред, може би да сподели?

Общи условия

Активация на акаунт