Молба за общинско жилище

  • 156 038
  • 437
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 5
Здравейте! Ние сме двойка (аз съм на 25, тя е на 20). Чакаме да ни се роди скоро и първата рожбичка. Имаме план да сключим граждански брак на 05.09. Аз съм роден в София и отговарям на условията за над 10г. тя е от едно селце, близо до София (обл. София). Заплатата ми е 1300лв, но ме осигуряват на 560лв, а тя е безработна. Живеем под наем. Имам и доста висок кредит (съвкупност от няколко бързи кредити, обединени в един). Теглих ги преди време, когато бях останал без работа и аз, за да можем да се изхраним, докато си намеря работа (6 месеца без доход). Въпросите, които имам, са следните: 1. Подписът за граждански брак, ще попречи или ще помогне за държавно жилище? 2. Имаме ли изобщо шанс при положение, че ще сме само с 1 детенце (поне на този етап, докато си стъпим на краката) ? 3. Тя трябва да отговаря на условията, че живее от 10г. в град София или област София? Майка ми също живее под наем с мъжа си (разведена е с баща ми, както и с този на сестра ми) и сестра ми (която е непълнолетна) Благодаря Ви предварително!

# 391
  • София
  • Мнения: 14 767
1. Няма как да попречи гражданския брак. Все тая, вие се водите едно домакинство.
2. Имате шанс, доходите са ви ниски.
3. За жена ви няма толкова значение, гледа се главата на семейството. Майка ви и другите роднини имат значение само ако живеете заедно и трябва да кандидатствате за голямо жилище, в което пак ще живеете заедно.

# 392
  • Мнения: 5
1. Няма как да попречи гражданския брак. Все тая, вие се водите едно домакинство.
2. Имате шанс, доходите са ви ниски.
3. За жена ви няма толкова значение, гледа се главата на семейството. Майка ви и другите роднини имат значение само ако живеете заедно и трябва да кандидатствате за голямо жилище, в което пак ще живеете заедно.


Много благодаря за бързия отговор! Ще опитаме тогава след раждането. Благодаря още веднъж!

# 393
  • Мнения: 222
Съпруг/съпруга трябва да отговаря на същите условия като кандидата, сиреч ако тя няма 5г. Постоянен и настоящ адрес в съответния град / в случая при нас Бургас/  ще имате отказ и няма да бъдете картотекирани. Трябва да проверите в Наредбата ви в София !

# 394
  • Мнения: 222
Съжалявам , сега прочетох в Наредбата ви , че единия трябва да има поне 10 г. непрекъсната регистрация , сиреч не е проблем , че тя няма.

# 395
  • София
  • Мнения: 5 742
Здравейте!
Имам картотека от 7 г.от миналата година сме в списъка за предвидените за настаняване.С 3 деца съм но без брак ,живея с бащата на децата ми но той не е регистриран на този адрес.Живеем в жилището на майка ми.Когато подавах за първи път документите жената ми каза да запиша в декларацията само мен и децата щом нямаме брак.Живеем с майка ми,брат ми,снаха ми и двете им деца/90 кв./ .Не е ли трябвало и тях да запиша в декларацията? 5 група съм в списъка на около 30...и някое място 🙄

# 396
  • София
  • Мнения: 14 767
Не трябва да се вписват роднините, кандидатствате вие като отделно семейство. Стискам ви палци за бързо настаняване, че ми настръхна косата от броя живущи.

# 397
  • София
  • Мнения: 5 742
Значи не са ме подвели.🙄
Водим се семейство аз с трите ми деца...,а баща им мога да го впиша само ако има регистрация на същият адрес или само и единсвнено ако имаме брак?
Казаха ми, че сме за тристайно жилище но в годината рядко се дава такова. 🙄
Радвам се поне,че сме в предвидените за настаняване за тази година но едва ли ще се случи.Сина ми е 3 клас,а дъщерите ми близначки и  Септември тази година ще са 1 ви.Голям ад е в една стая да се спи и учи и т.н.

# 398
  • София
  • Мнения: 14 767
Преди 14 г. искаха задължително брак за да се впише и партньора, затова и подписахме с ММ  Mr. Green Сега може да са променени нещата.
Абе, то сте за тристайно, но не им попречи да ни дадат гарсониера с две деца. Но с радост се изнесохме от пълния с роднини апартамент.

# 399
  • София
  • Мнения: 5 742
Аз ходих току що да си взема протокола.Толкова дръпнати ,че няма накъде 😈С ромите сигурно са по-любезни.

# 400
  • 1st floor
  • Мнения: 9 130
Ако не бъркам ника, сме от един квартал. Отвратителни са тия от Жилищното... Mr. Green
Ние бяхме още повече - ние четиримата , зълва + мъж+дете, свекър и свекърва, още една зълва. А първоначално имаше още едно семейство с две деца (пюлс всички останали). Като питах в Общината това няма ли значение, отговорът беше, че сме имали покрив, вода и ток. Другото не се брои. И ние се ометохме с пълна газ като ни дадоха жилище, нищо че не е тристаен апартамента.  Laughing
Иначе за протокола - на втората или третата година в списъка ни дадоха жилище.  newsm78 Ох, как минава времето и вече не помня...

Chris Burzin, подавайте молба, не чакайте раждането. Тепърва ще има да чакате...За съжаление става много бавно, а точки се трупат с години чакане... Tired

# 401
  • София
  • Мнения: 5 742
Даа,от един кварнал сме Simple Smile Вчера бяха много кисели 😈Силно се надявам скоро да ни огрее....

# 402
  • Мнения: 1 010
Да питам , след като веднъж са ме картотекирали , после всяка година подавам само декларация , нали ? Питам , защото никой нищо не казва в " Жилфонда" , а като попиташ те гледат все едно си им изял супата с вилица . Confused

# 403
  • София
  • Мнения: 5 742
Да,всяка година през декември задължително!

# 404
  • Мнения: 465
Ako не е тайна от кой квартал сте?
Здравейте!
Имам картотека от 7 г.от миналата година сме в списъка за предвидените за настаняване.С 3 деца съм но без брак ,живея с бащата на децата ми но той не е регистриран на този адрес.Живеем в жилището на майка ми.Когато подавах за първи път документите жената ми каза да запиша в декларацията само мен и децата щом нямаме брак.Живеем с майка ми,брат ми,снаха ми и двете им деца/90 кв./ .Не е ли трябвало и тях да запиша в декларацията? 5 група съм в списъка на около 30...и някое място 🙄

Общи условия

Активация на акаунт