ЗА или ПРОТИВ бебето да се оставя да плаче?

  • 10 932
  • 138
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 934
Не ми се влиза в спорове дали трябва или не трябва, само ще дам един по-оптимален вариант, при който дългия рев се избягва.

Най-разпространения, по-'мек' метод от това да оставиш бебето да реве, е следният: като чуеш, че плаче, отиваш да видиш какво има. Говориш, успокояваш, галиш - но не вземаш детето от креватчето. Казваш лека нощ, излизаш. Ако пак ревне, чакаш 5 минути (по часовник), влизаш, пак успокояваш, галиш и прочее, и излизаш. Ако плаче, чакаш малко повече, примерно 7 минути, пак влизаш. И така докато заспи. Може да отнеме време и трябва да се заредиш с търпение и евентуално кафе, но всичко да става много спокойно и без нерви. Детето да усети, че си там и винаги ще го успокоиш ако има нужда, да не се почувства изоставено, но и да разбере, че времето за сън си е време за сън и няма мърдане.
Всичко това може да отнеме около седмица, примерно. А може и само няколко дена. Но си трябва последователност и мотивация, не си струва да се зареже опитът насредата.

# 31
  • Мнения: 2 978

Мдааа и това го пробвахме.....
Даже стигнахме до там, за да не ставам по 10000  пъти.....
Дръпнах нейното креватче до спалнята и махнах едната решетка за да може когато поиска да ме докосне по ръката....но не Naughty
Има моменти, в които иска да си легне върху мен...не цялата де...но поне главата и да е на корема ми Laughing
Ми да си призная...ПРИЯТНО МИ Е!!!

# 32
  • Мнения: 6 390
Има моменти, в които иска да си легне върху мен...не цялата де...но поне главата и да е на корема ми Laughing
Ми да си призная...ПРИЯТНО МИ Е!!!
e това и аз мноооого го оби4ам  Heart Eyes Hug
ама не като искам да си ляга, хем я виждам изморена, търка си о4ите, готова е, но се зака4а  Flutter Party Hug
хитра лисица си е тяяяяя  Flutter Wink

# 33
  • Мнения: 280
Не ми се влиза в спорове дали трябва или не трябва, само ще дам един по-оптимален вариант, при който дългия рев се избягва...
Детето да усети, че си там и винаги ще го успокоиш ако има нужда, да не се почувства изоставено, но и да разбере, че времето за сън си е време за сън и няма мърдане.

  202uu

# 34
  • Мнения: 1 613
Не ми се влиза в спорове дали трябва или не трябва.................

Никой не спори  Naughty, всеки си казва мнението   bouquet Нали сме за това, да си помагаме  Peace

Благодаря за варианта, който предлагаш Sunglasses. Него също го прочетох в една книжка. А "по-лекия" от този е: Сядаш на един стол до леглото на бебето и с всеки изминал ден си отдалечаваш стола от леглото, но така, че да те вижда, докато едни ден си от другата страна на вратата  Wink Казват, че отнема повече време от колкото този, който ти писала.

# 35
  • Мнения: 934

Мдааа и това го пробвахме.....
Даже стигнахме до там, за да не ставам по 10000  пъти.....
Дръпнах нейното креватче до спалнята и махнах едната решетка за да може когато поиска да ме докосне по ръката....но не Naughty
Има моменти, в които иска да си легне върху мен...не цялата де...но поне главата и да е на корема ми Laughing
Ми да си призная...ПРИЯТНО МИ Е!!!
Ми щом ти е приятно, няма проблем! Grinning
Съвета беше за хора, изтощени от недоспиване и накрая на силите си.
И май става ако детето е в друга стая; ако е в същата, и те чува и усеща, едва ли ще минеш само с някое докосване!

# 36
  • Мнения: 934

Никой не спори  Naughty, всеки си казва мнението   bouquet Нали сме за това, да си помагаме  Peace

Това за спора го писах, защото сина ми съм го оставяла да плаче след изчерпване на всички други средства, и свърши работа. За около 3 дни. Вече си представях как ме нападат по този повод... 
Но някои деца просто не могат да се успокояват и да заспиват сами, и затова реват до изтощаване - нещо като кола без спирачки, която спира само като и свърши бензина. Но ако нямаш личен опит с такова дете, може да ти се види страшно жестоко да го оставиш да плаче. Според мен всичко трябва да е съобразено с характера и особеностите на детето.
Най-добрата книга по въпроса съм я чела само на английски, казва се Solve your child's sleep problem, но не помня автора.

# 37
  • Мнения: 8 769
С дъщеря ми пробвахме всякакви варианти. В крайна сметка решихме, че нощното неспане и рев ще се ирастат, но не виждахме смисъл да си губим и ние съня дотогава. Тка че имаше гушкане, вземане в нашето легло и т.н. И сега е така - сама си идва при нас, заспива, после я пренасяме в нейното легло.
С бебо е почти същото - буди се нощем, и вместо да реве и да буди цялата къща - гушкам го, той заспива, и аз след него. Така, де, няма по цял ден като зомби да ходя Tired

# 38
  • Мнения: 4 629
Не ми се влиза в спорове дали трябва или не трябва, само ще дам един по-оптимален вариант, при който дългия рев се избягва.

Най-разпространения, по-'мек' метод от това да оставиш бебето да реве, е следният: като чуеш, че плаче, отиваш да видиш какво има. Говориш, успокояваш, галиш - но не вземаш детето от креватчето.


Ей така ме посъветва и нашата педиатърка, ако бебето започне да се буди през нощта. Много добре си го описала   bouquet

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Против!
Не може да е добро нещо, срещу което майчиният инстинкт реагира толкова силно. Много повече се доверявам на майчиния си инстинкт, отколкото на който и да е психолог.

 newsm10 newsm10 newsm10

# 40
  • Мнения: 6 206
Против!
Не може да е добро нещо, срещу което майчиният инстинкт реагира толкова силно. Много повече се доверявам на майчиния си инстинкт, отколкото на който и да е психолог.
И аз така мисля. Природата си знае работата.
Освен това не искам покорно дете, което се е примирило, че нещата не стават по неговия начин. Това значи да го уча да се отказва още преди да е започнал...
Без да се обяснявам много, мисля че докторът Додсън е прав.

# 41
  • Мнения: 53
незнам дали ще мога да я оставя да плаче...не ми е ясно как ще се справя

# 42
  • Мнения: 1 753
Ами аз я гушкам моята глезотия.... Тя имаше ужасни колики първите три месеца и я гушках нон-стоп с мали паузи, за да си поема въздух или за да пуша  Embarassed Confused Confused Само тогава съм я оставяла да реве. Ама тя направо се дереше и обикновено дори не си доизпушвах цигарата и пак я гушках.... ужасно ми е жал...
Сега от 1 месец някъде и тя започна да се буди през нощта. Предполагам от зъби...  Thinking Ставам, давам вода, гушкам, галя, говоря й. Понякога това се случва по 4-5 пъти на нощ. И това е всяка нощ. При това ходя на работа!!! При това съм бременна!!! Не ме питай как се чувствам, но не съм способна да я оставя да реве. Предпочитам да се занимавам с нея 10-15 минути и пак да спим отколкото да ми реве два часа и да сме в ужасно настроение на сутрина всичките...

Все се успокоявам, че е до време и че ще мине все някога... Ще видим... Реши си сама., но моят съвет е да не го оставяш мъничето да реве. Аз бих се пръснала от жал...  Cry

# 43
  • Мнения: 1 613
Прави сте за майчиния инстинкт! Така си е, къса ми се сърцето като плаче  Sad

Снощи не знам какво й стана. Спа си цялата нощ в креватчето. Буди се само 1-2 пъти за бибата и това беше. Спа от 22.00 до 8.00 тази сутрин. Не съм я взимала от креватчето. Наспано бебе и наспана мама  Mr. Green

# 44
  • Мнения: 5 577
Аз като заплаче през ноща давам водичка, или чай, погалвам го по главичката, челцето, казвам му нещо успокоително, и той си заспива. С кърпичка в ръцете.

Така си свикнахме от начало, никога не съм го вадила от леглото нощем, но той не и плакал неистово.  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт