За и против купуването на вила?

  • 6 287
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 851
Мислим дали да си купим някоя виличка сега както са паднали цените. Но говорейки с приятели и познати започнахме да се чудим дали си заслужава. Всички ни убеждават, че разходите и работата по една вила са много повече от удоволствието да си седнеш в дворчето и да си пиеш пиенето. Та затова се сетих да ви питам ако имате опит дали си заслужава. /за кражбите не коментирам, защото никой не е застрахован и в апартамент Confused/

# 1
  • Мнения: 125
Аз смятам, че си заслужава. Да има къде да почиваш, хоби като градинарство, лозарство. Игри на чист въздух за децата. Никак не е лоша идеята.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 7 715
Зависи какво разбираш под вила  Laughing Laughing Laughing.Ако е нещо малко и някъде в околностите на Сф./гледам,че си от там/-ДА СТРУВА СИ Hug Hug Hug.И аз исках нещо такова.....Винаги съм си мечтала за малка къщурка някъде до гора....и бля бля ама мъжът ми с неговата грандоманщина построи прогимназия на 2етажа  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing outкоято с тия темпове на строителство скоро ще се окаже в широкия център на Варна  Laughing Laughing Laughing.С кражбите нямаме проблем защото района е обитаем-дори прекалено,а и лятото си живеем почти само там.

# 3
  • София
  • Мнения: 971
Според мен не си заслужавава. Аз бих се разнообразила с парите които първоначално ще вложа и всяка година пак по ремонти и поддръжка - бих предпочела да ходя на почивка на различни места. Пак на село да кажем, но разнообразно.

Но това си е до чавек. Мен покупката на такъв имот ме ограничава. направи си и реално сметка колко често можете да ходите - ако е веднъж на 1-2 месеца дали си заслужава?

# 4
  • Мнения: 561
Понятието вила включва ли селска къща? Защото ако да, аз съм в момента в тази игра. Много ми се ще да имаме селски имот. Ние лично ще го използваме само лятото, но аз по цяло лято с децата, от юни до септември. Набелязала съм и селото и две къщи. Сега преговаряме за цената. За мен е важно: селото да е оживено относително, да има магазини, да няма много от малцинствата, че уви кражбите се увеличават, да е относително близо до София, по възможност близо до магистрала, да има ползваема река, язовир. Мястото да е поне декар, по в центъра на селото, че отдалечените къщи ги обират по-често, поне 1 съсед да живее целогодишно.

# 5
  • Мнения: 1 788
Ако е готова вилата и става за живеене, т.е. не се нуждае от основен ремонт - разходите са нищожни и не належащи...
Добре е, наистина, да си има нещо свое човек, където може да разпуска след тежка седмица.
Само че, при избирането, обърнете внимание на всички детайли, независимо колко маловажни ви се струват...

# 6
  • Мнения: 2 309
Абсолютно за! малка вила в близост до града, където да се ходи през уикендите. Поддръжката наистина не е евтина, нито пък усилията по поддържане на двора, но си заслужава. Още повече за децата.

# 7
  • Мнения: 851
Момичета почти всички сте ударили в десетката. Точно за това става въпрос - дали с парите, които ще дадем там и ще инвестираме после няма да ни е по-добре да си пообикаляме на различни места. По хотелчета и къщи за гости, където няма да имаме ангажименти и само ще си почиваме.  Освен това сега детето ни е малко и ще идва с кеф, но като стане на 10-12 год. хич няма да й се идва с нас. Ще й бъде скучно и ще мрънка. А пък ще трябва да се ходи често щеш не щеш, защото е имот и трябва да се наглежда, да се чисти, поддържа и т.н. Но пък кефа да си седнеш в окосената градина, на чист въздух и да не чуваш грохот на коли и да не усещаш напрежението, което витае във въздуха в София...Въпросът е дали не е твърде скъпо удоволствие. Казват че като е къща все има нещо да й се прави...и като отидем няма да седнем да си почиваме, а ще се хващаме да работим - аз да чистя  Close , а мъжа да поправя.

# 8
  • Мнения: 9 865
Има колкото "за", толкова и "против", въпросът е човек с каква настройка е. Аз, макар да живея в града сега, предпочитам селските имоти, селската работа ми действа разтоварващо, а не натоварващо. Има хора, обаче, за които това е кошмар. Мисля, че освен на финанси, това е и въпрос на предпочитания. А, че тийнейджър не се пали по селски вили... ми не е точно така. Или ще ви заселва като иска да има купон вкъщи или ще взима вилата за уикенд с приятели Wink (е, не на 12, но по-късно...) Mr. Green.

# 9
  • Мнения: 386
твърдо против
това като мнение на човек, който има вила на 80 км от софия, която реновира тази и миналата година
разходите за поддръжка в дългосрочен план са много по-големи, отколкото ако в продължение на десет години ходех на разточителни пътешествия.
плюс риска от това да бъде обрано, пари за хората, които ми помагат в култивирането (косене и т.н.)
защо я реновирах ли?
щеше да е грехота да я изоставя, като се има предвид усилията на родителите ми. но иначе... никога

# 10
  • Мнения: 75
От 2002 г. започнахме да строим на мое наследствено място. Не съжаляваме въобще. Виличката ни е малка 30 кв. м., на 8 км. от града, дворът ни още не е съвсем готов, но и това ще стане. Много е приятно там, тихо, спокойно, сред цветята и зеленината. Не сеем никакви зеленчуци, само цветя, сега се печем там, само откъм водата сме зле. Дано нещо направят с този проблем скоро. Ето за какво говоря: 
http://www.foto.bg/data/6814/medium/SDC10588.JPG
http://www.foto.bg/data/6814/medium/SDC10575.JPG
http://www.foto.bg/data/6814/medium/SDC10589.JPG
http://www.foto.bg/data/6814/medium/SDC10611.JPG
http://www.foto.bg/data/6814/medium/SDC10613.JPG

# 11
  • Мнения: 373
Според мен си заслужава абсолютно. Една малка виличка , която е годна за живеене (дори само с елементарните удобства) е голямо богатство. Вярно , че си е ангажимент- поддръжка, разходи...Но си е съвсем друго да запалиш колата през събота и неделя, и да избягаш от града. Да не говорим колко е хубаво за малките деца да има къде да потичат на полянка на воля. Все пак на разточителни пътешествия човек може да отиде един или два пъти в годината, а пък на вилата си може да отскача, когато му скимне.

Ние в момента се гласим да реновираме стара къща в едно село на 50км. от София, и нямам търпение един ден да си имаме някакво място , където можеш да отидеш , да си седнеш на един пластмасов стол и да си гледаш безцелно. Simple Smile

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 26 561
Изи,много кокетна и спретната виличка,браво,личи си че сте мераклии....

# 13
  • Мнения: 970
Аз съм също ЗА една малка неангажираща с зеленчуци вила,както е казала mami isi  само цветя и тревичка ,да се печете ,да релаксирате и купони с приятели да правите,а малките да се чувстват свободни Peace

# 14
  • Мнения: 851
Божествена е тази вила, mama isi. И аз бих искала нещо подобно, но съм с ясното съзнание, че е прекрасно на картинка и да отидеш на гости, но на вас ви коства пари и усилия да я поддържате.
За съжаление това, което казвате потвърждава моите съмнения. Малко съм като онези на които хем им се иска, хем не им стиска. Просто се чудим дали е разумно да вложим в това спестените пари, които имаме, защото иначе ще се обезценят. Пък и имотите уж сега са по-евтини...

Общи условия

Активация на акаунт