Дуфастон и хормонални изследвания

  • 10 474
  • 48
  •   2
Отговори
  • Мнения: 765
Здравейте,момичета  Hug Днес се обадих на гинеколога ми за резултатите от цитонамазката-каза,че съм II група,нормални.Попитах го дали мога да пия Дуфастон за предизвикване на цикъла,понеже още го няма  Sad Каза ми да го пия 2x1 5 или 7 дни и след това по схемата,която ми каза когато бях на прегледа -2x1 от 11 до 25-я ден. От утре започвам да го пия,ще го пия 5 дни.Понеже забравих да го питам - трябва да си направя изследвания на LH,FSH i Prolactine на 2-3 ден от цикъла,може ли някой да ми каже дали мога да си ги направя този месец като ми дойде след като е предизвикан с Дуфастон?И още едно въпросче - до колко дни след спирането му трябва да очаквам да ми дойде?  Embarassed 

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Sweetheart, можеше да не отваряш нова тема, миличка! Хайде, здраве да е!

Можеш да си направиш изследвания на хормоните от 3 до 5 ден на МЦ, независимо дали цикълът е предизвикан с дуфастон, или не. Само прогестерон няма да пускаш, той е след овулация.

След дуфастона при всеки идва различно - 2-3-5 дни.

# 2
  • Мнения: 765
Съжалявам,Миле  Embarassed Благодаря ти за отговора   bouquet  Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 3 860
~Sweetheart~  колко ти е дълъг попринцип цикъла?
Можеш да пиеш дуфастон за предизвикване на МЦ, но после схемата която ти е казала лекарката не е много правилна ако се пие Дуфастон преди овулация той я подтиска  Rolling Eyes а 11 ден е доста рано за овулация  Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 2 908
Подкрепям,Дуфастона подтиска овулацията затова ако се цели забременяване трябва да се предписва след 16-я ден нататък.
А за това кога да се очаква цикъл след спирането,до 10-я ден,при всеки е индивидуално,мен най-често ме навестява 6-7 ден.
Успех ~Sweetheart~ Flowers Four Leaf Clover

# 5
  • Мнения: 765
Последният ми цикъл беше на 19.06.Цикълът ми по принцип е много нередовен-идва ми на 50-60 дни.Докторът ми каза,че няма за какво да се притеснявам,че пак ще мога да забременея.Вчера го попитах след това по схемата,която ми е казал ли да пия Дуфастон и той ми каза"Да"  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 3 860
Амии схемата по която ти го е предписал най-вероятно няма да можеш да забременееш Confused Трябва да се търси причината за нередовния цикъл  Rolling Eyes Не мисля че проблема е само в ЛФ при такава дължина 50-60 дни че да ти изписва само дуфостон  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 10:10 от kate-pate

# 7
  • София
  • Мнения: 2 908
Ех тия Доктори Confused,защо така масова чета,че дават някакви хапчета и казват,пии ги и ще забременееш.Така се лекува следствието,а за причината да се търси и дума не става,че е най-лесно така и какво правим нищо.
~Sweetheart~,ако имаш възможност смени си лекаря и отиди при друг,който надявам се да работи малко-по различно.Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 765
Докторът е един от най-добрите в града  Confused Днес започнах да ги пия и се чудя да продължавам ли  Rolling Eyes И после какво да правя,направо незнам  Tired

# 9
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз не разбрах хормонални изследвания правила ли си?
Доколкото разбирам сега ти е изписан Дуфастона за да ти дойде МЦ това е ОК по принцип така се прави Simple Smile проблема е че не се изписва дуфастон ей така от 11-25 ден Sad дуфастон се пие след доказана овулация или ако е установено че няма да има такава Simple Smile
Като го пиеш от 11-25 ще ти подтисне овулацията иначе заради прогестерона в Дуфастона ще ти идва на време ама това аз си го обяснявам един вид като ефекта на противозачатъчните  Rolling Eyes Не знам според мен трябва да се разбере първо каква е причината за нередобния цикъл  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 765
Ами хормонални изследвания още не съм си правила,но като ми дойде ще си направя.Когато бях на преглед той ми каза за нередовния цикъл да пия няколко месеца противозачатъчни или Дуфастон.Изписа ми Дуфастон по тази схема,но понеже ми закъснява вече доста време,му се обадих да го питам може ли сега да го пия за предизвикване и след това по схемата от 11-25 ден.Той каза,че може  Rolling Eyes  А по принцип ако го пия няколко месеца и по този начин ми подтиска овулацията,това означава ли,че като спра да го пия,няма да имам овулация?  Embarassed Embarassed Омръзна ми да ходя по доктори и накрая пак не съм наясно къде е проблема  Rolling Eyes Август миналата година започнах да пия противозачатъчни,пиех ги 6 месеца.След като ги спрях започна да ми идва на 40-50-60 ден. А сега имам такова закъснение  Confused Отдавам го и на стреса,който имах последните два месеца,но все пак  Rolling Eyes Докторът ми каза да си направя LH,FSH i Prolactine.Бихте ли ме посъветвали кои други хормони да си изследвам  Tired 

# 11
  • Мнения: 9 442
Ако ще правиш хормонални изследвания е редно да нямаш прием на каквито и да било медикаменти.
Точно заради това са хормоналните изследвания за да се разбере къде е проблема.
След като си приемала Дуфастон по никакъв начин няма да ти отчетат вярно резултатите.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 908
Това не е вярно!
Дуфастона е хормон прогестерон,който очевидно недостига в организма поради което няма и цикъл.
Аз съм пускала,толкова много пъти изследвания след прием на въпросните хапчета по препоръка на Доктора ми и какво,да не би да не са били истински.
По неволя съм попрочела това-онава та горе-долу са ми ясни нещата.
Както и да е,написах го за да не се подведе ~Sweetheart~ и да се откаже от изследванията.
~Sweetheart~,освен тези,които си написала,добави Тестостерон и Естрадиол,а Прогестерон седем дни но само след доказана овулация иначе няма смисъл. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 860
Да добавя и аз към поста на Нинката Simple Smile Първо я подкрепям за дуфастона не пречи на изследванията Simple Smile И към написаните хормони аз бих добавила и ТСХ  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 9 442
Цитат
Това не е вярно!......

Това е по съвет на лекар,а не моя измислица!

# 15
  • София
  • Мнения: 2 908
Кристал,нямам намерение да навлизам в полемики и безмислени спорове,само ще ти кажа,че посещавам репродутивен специалист,а не обикновен гинеколог,разликата е огромна,повярвай ми.
Не напразно,тук е пълно с теми именно от момичета посещавали обикновенни квартални гинеколози,които и назначават и казват някакви абсурдни неща и те  объркани търсят съвети и мнения.
Аз също съм започнала със същите тези обикновенни гинеколози и съм загубила немалко време точно ето заради такива и подобни абсурдни твърдения.
Как например Дуфастона ще повлие на ФСХ-хормон показващ състояниято на яйчниковият резерв?
Недей обърква така момичетата,почети малко пък тогова напътсвай.

# 16
  • Мнения: 9 442
ninkata80 ,както написах по-горе това са думи лекуващ ме преди време гинеколог,не мои.
Недей да бъдеш така груба в изказванията си.
Като ходиш при репродутивен специалист, а не при квартален гинеколог ,си е лично твой проблем и не е нужно да го тръбиш из форума.
Не съм поставяла диагноза или пък лечение.
И кои момичета съм объркала? Rolling Eyes
Добре се намери ти- оправната,да даваш мнения и консултации  Whistling

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 22:48 от Кристал

# 17
  • София
  • Мнения: 2 908
Кристал,излагаш се,стига се изказва неподготвена Laughing
Само,ако е възможно да ми отговориш на въпроса за ФСХ,а аз ще прочета с удоволствие поредният ти бисер без да ти отговрям повече,ок?
Айде със здраве? Laughing

# 18
  • Мнения: 2 617
Към авторката - още един глас ЗА пускането на изследвания, независимо от дуфастона.
Той е друг хормон и няма да повлияе на това, което ще изследваш.
Успех!

# 19
  • Мнения: 765
Момичета,много ви благодаря  Heart Eyes Ами ще си направя хормоналните изследвания,а може ли да ми кажете на кой ден да си направя Тестостерон, Естрадиол,ТСХ  и Пролактин?  Embarassed И съжалявам за глупавия въпрос,но след като по време на приема на Дуфастон 3 месеца няма да имам овулация,след като го спра ще я имам ли ?  Embarassed
 bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 2 908
~Sweetheart~ по първия въпрос - на 3-5 ден от МЦ,най-добре трети.
На втория въпрос-ти можеш да си имаш овулация и във тези три месеца но само ако ти смени схемата,а за после,всичко е индивидуално,ще трябва да ходиш на фоликуметрия за да "дебнете" дали има и дали нараства фоликулче съответният месец. Simple Smile
Успех Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: чт, 20 авг 2009, 11:45 от ninkata80

# 21
  • Мнения: 765
Нинка,мерси за изчерпателния отговор  Blush   bouquet А коя е наи-подходящата схема за забременяване и при тази схема ще имам ли редовен цикъл?
Успех и на вас  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 22
  • София
  • Мнения: 2 908
 ~Sweetheart~неискам да те объркавам,аз говоря само от мой опит: 16-25 ден,2x1 редовен е така и всичко е под контрол,:) иначе е супер нередовен,но при мен е заради поликистозни яйчници,сега да не си поставиш тази диагноза Laughing,причините може да са много,това е една от тях.Консултирай се с доктора си за всчики тези работи,той най-добре е запознат с твоя случай, а и казваш че е един от най-добрите във вашият град,въпреки че това не е гаранция.

# 23
  • Мнения: 4
Здравейте дами и от мене, в този полезен форум реших да се запиша в тази тема. От 2006 правим опити за бебе, но уви засега няма нищо, пред ичетири месеца гинекологът ми ми изписа Дуфастон от 16 до 26 ден / с нормален цикъл съм от 28 дни/ Преписа ми го за четири месеца, после отново ще ида на преглед. Вчера взех последното хапче, последния четвърти месец.... и сега да видим... Иначе от дуфастона съм доволна много, качих два три кг. чувствам се прерасно и започнах да усещам си някак си много по засилено процесите които настъпват преди някак си бяха по слабо изразени newsm78

# 24
  • София
  • Мнения: 3 860
~Sweetheart~  назначението на Дуфастона е строго индивидуално Simple Smile
Моя цикъл е по-дълъг и с късна овулация към 17-18 ден, поради което ми го назначават след тези дни  Wink
хабиби и при мен е така, по принцип нямам никакъв ПМС е с Дуфастона получавам всички екстри Sad а уж е за лекуване на ПМС симптоми  Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 765
Вече ми е много неудобно да ходя при доктора или да му се обаждам,ама пък нали е затова  newsm78 Явно пак ще го посетя скоро  Tired Преди и аз имах много кистички,но предния път на прегледа доктора каза,че нямам никакви кисти  Rolling Eyes  Иначе много често съм пила Дуфастон за предизвикване,а за регулиране - противозачатъчни.По принцип и аз нямам ПМС,но може би ще започна да получавам както вие казвате  Confused   #Cussing out
Благодаря за помощта и много,много успех ви желая  Flowers Four Leaf Clover  Hug

# 26
  • Мнения: 765
Здравейте  Flutter Аз съм много притеснена,защото днес е 4-ти ден след като спрях да пия Дуфастон и все още гадната лелка я няма  Rolling Eyes Непрекъснато плача и съм станала кълбо от нерви.И с приятеля ми се скарахме,защото аз мисля,че имам поликистозни яйчници,макар че нямам много признаци за СПКЯ,а той ми каза,че само си внушавам и защо доктора тогава ми бил казал,че нямам кисти и яйчниците са ми хубави.Не може да разбере,че СПКЯ може да се установи и чрез хормонални изследвания,които незнам дали ще мога да си направя,защото нямам никакви ПМС.Въпросът ми е възможно ли е да не ми дойде макар че съм пила Дуфастон за предизвикване и каква може да е причината за това?Случвало ли се е на някого?  Rolling Eyes  Cry

# 27
  • София
  • Мнения: 35 969
Би трябвало да ти дойде - поне до седмица
Дуфастона е прогестин и ако няма зачеване той подпомага М. и действа добре /най-просто казано/ за следващия МЦ.

ПП.Тази схема на прием 0т 11 до 25 ден - според мен не е много удачна
След като ти дойде /М./ - изследване на ЛХ ,ФСХ и Естрадил - задължително на 3 ден от МЦ
За др. хормони няма значение денят
Добре е да мериш БТ и да правиш тестове за О.
Дори и да имаш съмнение за СПКЯ не е изключено да си има и нормален МЦ през определен интервал
Добре е да се консултираш с  АГ- Ендокринолог

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 07:53 от denis_d

# 28
  • Мнения: 40
Здравейте искам да ви помоля за помощ!!!

Преди 6 месеца направих спонтанен аборт и сега тоест след тези 6 месеца пак пробвахме с бебеправенето,мина доста време,направих си 3-теста shure check и трите бяха с 2 чертички.Мисля че съм на 2 седмици,Но днес сутринта ми потече кръв,отидох на лекар и ми казаха че имам мнооого кръв и съсиреци и че бременноста е била ранна и ми дошъл цикъла и демек бременноста е разтрогната.Доктора каза че това се получило от хормонален дисбаланс, и ме попита защо не сме чакали още време...Като преди това ми бяха казали че трябва да минат 6 месеца за да се пробваме ..сега твърди че трябвало да мине мноого повече, newsm78 и съвсем се побърках.Също така ми каза че ще пия дуфастон но по натам, първо  до 4 дни ако не спре кръвта ще се наложи Изкуствено абразио (кюретаж) .... Cry Cry CryТова втори път няма да го преживея...
Та мисълта ми е защо ми е дуфастона какво прави и на какво действа това лекарство?
Не схванах бременна ли съм била или не? аз го питам плоден сак няма ли вътре а той каза :Има толкова много кръв че нищо не виждам ..  Cry

Защо след като уж нямало да се повтори се повтаря и защо? аз съм млада и напълно здрава... Ако можете ми помогнете моляви  Praynig Cryтолкова съм объркана  Cryи толкова време сичаках беб4ето ..и то пак не дойде!

# 29
  • Мнения: 765
denis_d ,мерси  Wink Значи,дойде ми в четвъртък вечерта,но хормоналните изследвания май ще останат за следващия месец  Sad Първо,защото 3-и ден беше вчера и второ,защото бях извън града няколко дни.Незнам дали е добре да ги направя утре-5 ден  Rolling Eyes или да изчакам следващия месец.Сега ще започна да пия Дуфастон по схемата да ми се регулира,ще си направя всички необходими изследвания и тогава ще продължаваме с опитите  Tired В този случай нали мога да пия хапчетата по схемата 11-25 ден?  Embarassed

# 30
  • София
  • Мнения: 35 969
denis_d ,мерси  Wink Значи,дойде ми в четвъртък вечерта,но хормоналните изследвания май ще останат за следващия месец  Sad Първо,защото 3-и ден беше вчера и второ,защото бях извън града няколко дни.Незнам дали е добре да ги направя утре-5 ден  Rolling Eyes или да изчакам следващия месец.Сега ще започна да пия Дуфастон по схемата да ми се регулира,ще си направя всички необходими изследвания и тогава ще продължаваме с опитите  Tired В този случай нали мога да пия хапчетата по схемата 11-25 ден?  Embarassed
Изследванията е по-добре да са на 3 ден от МЦ
Схемата на Дуфастона не е много удачна - консултирай се и с др. лекар.

# 31
  • Мнения: 40
Здравейте искам да ви помоля за помощ!!!

Преди 6 месеца направих спонтанен аборт и сега тоест след тези 6 месеца пак пробвахме с бебеправенето,мина доста време,направих си 3-теста shure check и трите бяха с 2 чертички.Мисля че съм на 2 седмици,Но днес сутринта ми потече кръв,отидох на лекар и ми казаха че имам мнооого кръв и съсиреци и че бременноста е била ранна и ми дошъл цикъла и демек бременноста е разтрогната.Доктора каза че това се получило от хормонален дисбаланс, и ме попита защо не сме чакали още време...Като преди това ми бяха казали че трябва да минат 6 месеца за да се пробваме ..сега твърди че трябвало да мине мноого повече, newsm78 и съвсем се побърках.Също така ми каза че ще пия дуфастон но по натам, първо  до 4 дни ако не спре кръвта ще се наложи Изкуствено абразио (кюретаж) .... Cry Cry CryТова втори път няма да го преживея...
Та мисълта ми е защо ми е дуфастона какво прави и на какво действа това лекарство?
Не схванах бременна ли съм била или не? аз го питам плоден сак няма ли вътре а той каза :Има толкова много кръв че нищо не виждам ..  Cry

Защо след като уж нямало да се повтори се повтаря и защо? аз съм млада и напълно здрава... Ако можете ми помогнете моляви  Praynig Cryтолкова съм объркана  Cryи толкова време сичаках беб4ето ..и то пак не дойде!
Хораа помощ..  Cry

# 32
  • София
  • Мнения: 2 908
mimiLota,съжалявам много за случилото се Sad но най -добре си копирай  постинга във темата към която ти давам линк,там всички момичета сме ги преживяли тези работи и ще получиш съвети Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=423621.0

# 33
  • Мнения: 1 152
Момичета, не ми се иска да пускам нова тема, защото питането ми е свързано с дуфастона. Приемах го по 2 таблетчици от 21 до 25 ден на МЦ (който мина). Преди 2 дни (10 ден от цикъла) получих зацапване- първият ден ръждивокафяво и много оскъдно, вчера беше почти само слузесто- без оцветяване, но от снощи до днес е розово-червено и на моменти кафяво. Рано ми е за О (по принцип съм с късна- към 16-17 ден), а и БТ се е покачила само с 0.2 градуса. Възможно ли е дуфастонът да е причина за тези аномалии? Случвало ли се е на някоя от вас? Много ми е притеснено  Sad

# 34
  • София
  • Мнения: 35 969
Момичета, не ми се иска да пускам нова тема, защото питането ми е свързано с дуфастона. Приемах го по 2 таблетчици от 21 до 25 ден на МЦ (който мина). Преди 2 дни (10 ден от цикъла) получих зацапване- първият ден ръждивокафяво и много оскъдно, вчера беше почти само слузесто- без оцветяване, но от снощи до днес е розово-червено и на моменти кафяво. Рано ми е за О (по принцип съм с късна- към 16-17 ден), а и БТ се е покачила само с 0.2 градуса. Възможно ли е дуфастонът да е причина за тези аномалии? Случвало ли се е на някоя от вас? Много ми е притеснено  Sad


Дуфастона от миналия месец се е излъчил вече и не влияе на този МЦ.
Ако е имало проблем миналия МЦ, Дуфастона само е помогнал, не е предизвикал проблем.
Добре е да те видят на УЗ
Този МЦ пак ли си на Дуфастон?
За какво ти е предписан и колко време ще го приемаш?

# 35
  • Мнения: 1 152
Денис, благодаря ти  Hug
Приемам дуфастон от април, като 2 месеца (юни и юли) го прекъснах. Изписаха ми го с цел да подготви ендометриума, ако настъпи  бременност. Така ми обясни док. Пия го от 21 до 25 ден по 2 таблетки. Не съм изследвала досега прогестерон. Този цикъл си направих хормони LH, FSH,TSH, естрадиол, пролактин и всичко е в норма. Само дето съотношението LH:FSH е 1:2.
Подобно зацапване ми се е случвало и друг път, но за малко. На ехо тогава не се видяха никакви кисти. Сега обаче се притеснявам доста. Продължава и днес и е съпроводено с напрежение в яйчниците. А БТ тази сутрин е пак 36.5 и ми е рано за О  newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 35 969
Денис, благодаря ти  Hug
Приемам дуфастон от април, като 2 месеца (юни и юли) го прекъснах. Изписаха ми го с цел да подготви ендометриума, ако настъпи  бременност. Така ми обясни док. Пия го от 21 до 25 ден по 2 таблетки. Не съм изследвала досега прогестерон. Този цикъл си направих хормони LH, FSH,TSH, естрадиол, пролактин и всичко е в норма. Само дето съотношението LH:FSH е 1:2.
Подобно зацапване ми се е случвало и друг път, но за малко. На ехо тогава не се видяха никакви кисти. Сега обаче се притеснявам доста. Продължава и днес и е съпроводено с напрежение в яйчниците. А БТ тази сутрин е пак 36.5 и ми е рано за О  newsm78

Дай да видим резултата от изследването?

Не съм лекар и нямам право да коментирам назначено лечение, но на твое място бих се консултирала и с друг лекар /без да споменавам, че имам назначено лечение  Wink / Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 3 860
Според мен кървенето не е от Дуфастона които си пила предния цикъл, няма как да е Simple Smile но такова кървене не е нормално и мисля че е хубаво да посетиш лекаря си  Rolling Eyes

# 38
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Дудинка, и аз мисля, че не е от дуфастона. Иди на лекар и му разкажи. Нека те види.  Hug

# 39
  • Мнения: 1 152
Резултатите от хормоналните са:
LH 3.5mIU/ml (1.9-12.5)
FSH 6.21mIU/ml (2.5-10.2)
PRL 21.28ng/ml (4.79-23.3)
TSH 2.88uIU/ml (0.270-4.20)
E2 52.40pg/ml (11-69)

Днес бях на лекар- има съмнения за полип. Не може да се каже със сигурност, защото прегледът е в неподходящ ден. Ще чакаме следващия цикъл и тогава ще видим дали ще се потвърди. Като че ли всичко си мислех, че може да е, но това нито веднъж не ми е минало през ума. А и гинеколожката, при която ходих досега и която ми прави 2 месеца фоликулометрия изобщо не е споменавала да има такива съмнения. Сега сядам да чета какво ме очаква евентуално оттук нататък, ако наистина е полип. Страх ме е.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 860
dudence   Hug Наистина може да е от полип, и на мен не ми мина рез ума Sad при мен тези проблеми все от хормони са били  Rolling Eyes
Иначе изследванията ти са ОК, Само малко ТСХ е височко, трябва да е под 2 при бременност  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте на всички Simple Smile На 27 години съм и за пръв път се включвам в този форум, но наистина имам нужда от малко приятелски съвет! Миналата година януари месец се случи нещастие в къщи и от тогава цикъла започна да ми закъснява, абсолютно нередовен, идваше, но когато си иска, като се има предвид, че такива проблеми преди не съм имала...Отидах на лекар при Д-р Струканска направи ми преглед и откри раничка, вследствие на което ми направи изледвания за HPV, Хламидия - всичко отрицателно, но хормоналните малко размърдани Естрогена нисък и на 22 ден Прогетерона нисък, а ЛХ малко над границата и не предприе абсолютно нищо. Отказах се да ходя при нея, защото само ме мотаеше и цикъла ми се регулира, но аз си направих допълнително в майчин дом в ендокринологията при Д-р Начев отново всички хормони и нещата бяха в граници, нямаше нужда от лечение и на прегледа гинекологичния  имаше  фоликули нормално развиващи се, след това цикъл, но бебе няма и това всичко около 1 година вече. Вчера бях на друг лекар Д-р Власова, на 12 ден от цикъла, каза че като гледа лигавицата и яйчниците наред филикола се е спукал, лигавицата е добре и раничката е нормална и не е притеснителна, общо взето всичко е наред така каза тя, но за подпомагане ми препоръча да пия 3 месеца Дуфастон като започна от 16 ден в продължение на 10 дни и бебето щяло да стане в комбинация с много любов и кекс. Моля ви посъветвайте ме нещо от собствен опит или разкажете някоя ваша история за успокоение и какво трябва да се прави оттук нататък! Благодаря!

# 42
  • Мнения: 1 152
Mомичета, аз пак да попитам  Blush, че тия дни след прегледа съм като отнесена от вихъра...
Започнах Дуфастон от 16 ден този път (по предписание на новия док. при когото ходих) и зацапването ми спря. Не че ще се успокоя много и притесненията за полипа ще изчезнат, но в този случаи мога ли да смея да си мисля, че причината за кървенето може и да е била прогестеронова недостатъчност newsm78.
И още нещо- по принцип съм с късна О. (миналият месец беше 17 ден според БТ). Като започвам Дуфастона на 16 ден дали няма нещо да се обърка? Онзи ден БТ беше 36.8, вчера 37, а днес 36.6. Днес ми е 18 ден, така че това понижаване може ли да е О? Нямам никакви други "симптоми", освен напрежението в яйчниците (което не е преставало откакто започна зацапването).
Благодаря ви   bouquet

# 43
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Дуди, зацапването е спряло според мен наистина заради дуфастона и покачения прогестерон. Ти правила ли си фоликулометрия или само мериш БТ?

# 44
  • София
  • Мнения: 3 860
dudence имай предвид че БТ би трябвало да се покачи леко от прогестеронов препарат  Rolling Eyes
Аз не мога да кажа дали ако е взет 1 ден преди О дали я подтиска  Rolling Eyes то затова са и лекарите все пак  Rolling Eyes

# 45
  • Мнения: 1 152
Миленце, правила съм фоликулометрия март и април. БТ си меря от февруари с малко прекъсване покрай операцията (юни и юли). Днес пак е 36.6 - луда работа newsm78
Luthien, и аз това си мислех- че дуфастона ще ми покачи БТ, ама тоя месец някой или нещо ми играе номера май- изобщо не мога да си обясня какво става Rolling Eyes
Благодаря ви още веднъж  Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 35 969
Миленце, правила съм фоликулометрия март и април. БТ си меря от февруари с малко прекъсване покрай операцията (юни и юли). Днес пак е 36.6 - луда работа newsm78
Luthien, и аз това си мислех- че дуфастона ще ми покачи БТ, ама тоя месец някой или нещо ми играе номера май- изобщо не мога да си обясня какво става Rolling Eyes
Благодаря ви още веднъж  Hug
Дуфастона или не покачва Бт или я покачва с 0,1 максимум до 0,2 градуса / и то много рядко/

# 47
  • Мнения: 1 152
Предварително се извинявам, ако въпросът ми е тъп Embarassed. Опитвам се да не си вкарвам филми, а да си обясня какво се случва.
Както бях писала, преди взимах дуфастон от 21 до 25 ден на МЦ. Този месец обаче, след като ходих при друг лекар, той ми изписа дуфастона от 16 ден на МЦ. Овулацията ми е обикновено 16-17-18 ден. Преди 3 дни при ехографски преглед във връзка с друг проблем лекарката ми погледна и яйчниците и се оказа, че имам киста (вероятно задържан фоликул) 32мм. Днес отидох при гинеколожката ми и тя потвърди наличието на кистата, която е вече 36/32мм. Каза да направя ову-тест 2-3 дни, за да видим дали ЛХ се повишава newsm78 и след седмица да отида, за да види дали това чудо още расте или се е пукнало. На снимка от 14 ден този фоликул се вижда и е около 18мм. Никога досега не съм имала проблеми с кисти или задържани фоликули. Та въпросът ми е- възможно ли е това да се е получило заради по-ранния прием на дуфастона, за който знам, че подтиска овулацията newsm78
И пак ме извинете, ако въпросът ми е глупав и смешен Embarassed
  bouquet

# 48
  • София
  • Мнения: 35 969
Предварително се извинявам, ако въпросът ми е тъп Embarassed. Опитвам се да не си вкарвам филми, а да си обясня какво се случва.
Както бях писала, преди взимах дуфастон от 21 до 25 ден на МЦ. Този месец обаче, след като ходих при друг лекар, той ми изписа дуфастона от 16 ден на МЦ. Овулацията ми е обикновено 16-17-18 ден. Преди 3 дни при ехографски преглед във връзка с друг проблем лекарката ми погледна и яйчниците и се оказа, че имам киста (вероятно задържан фоликул) 32мм. Днес отидох при гинеколожката ми и тя потвърди наличието на кистата, която е вече 36/32мм. Каза да направя ову-тест 2-3 дни, за да видим дали ЛХ се повишава newsm78 и след седмица да отида, за да види дали това чудо още расте или се е пукнало. На снимка от 14 ден този фоликул се вижда и е около 18мм. Никога досега не съм имала проблеми с кисти или задържани фоликули. Та въпросът ми е- възможно ли е това да се е получило заради по-ранния прием на дуфастона, за който знам, че подтиска овулацията newsm78
И пак ме извинете, ако въпросът ми е глупав и смешен Embarassed
  bouquet
Няма никаква връзка.
Дуфастона ако се приема в дните около О. /дори и 2-3 дни преди нея/ не е проблем - не я подтиска а я подпомага.
Би я подтиснал ако се приема във ФФ фаза - ти си го приемала във Овулаторната фаза
Просто го приеми като инцидент, понякога се случва.

Това да си следиш Лх не ми е ясно много и не виждам смисъл, но щом е казал лекаря - направи го
" Това чудо'' може да претърпи и обратно развитие. Ти си пиеш Дуфастона , нали?

Общи условия

Активация на акаунт