Дуфастон и хормонални изследвания

  • 10 464
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 765
Здравейте,момичета  Hug Днес се обадих на гинеколога ми за резултатите от цитонамазката-каза,че съм II група,нормални.Попитах го дали мога да пия Дуфастон за предизвикване на цикъла,понеже още го няма  Sad Каза ми да го пия 2x1 5 или 7 дни и след това по схемата,която ми каза когато бях на прегледа -2x1 от 11 до 25-я ден. От утре започвам да го пия,ще го пия 5 дни.Понеже забравих да го питам - трябва да си направя изследвания на LH,FSH i Prolactine на 2-3 ден от цикъла,може ли някой да ми каже дали мога да си ги направя този месец като ми дойде след като е предизвикан с Дуфастон?И още едно въпросче - до колко дни след спирането му трябва да очаквам да ми дойде?  Embarassed 

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Sweetheart, можеше да не отваряш нова тема, миличка! Хайде, здраве да е!

Можеш да си направиш изследвания на хормоните от 3 до 5 ден на МЦ, независимо дали цикълът е предизвикан с дуфастон, или не. Само прогестерон няма да пускаш, той е след овулация.

След дуфастона при всеки идва различно - 2-3-5 дни.

# 2
  • Мнения: 765
Съжалявам,Миле  Embarassed Благодаря ти за отговора   bouquet  Blush

# 3
  • София
  • Мнения: 3 860
~Sweetheart~  колко ти е дълъг попринцип цикъла?
Можеш да пиеш дуфастон за предизвикване на МЦ, но после схемата която ти е казала лекарката не е много правилна ако се пие Дуфастон преди овулация той я подтиска  Rolling Eyes а 11 ден е доста рано за овулация  Naughty

# 4
  • София
  • Мнения: 2 908
Подкрепям,Дуфастона подтиска овулацията затова ако се цели забременяване трябва да се предписва след 16-я ден нататък.
А за това кога да се очаква цикъл след спирането,до 10-я ден,при всеки е индивидуално,мен най-често ме навестява 6-7 ден.
Успех ~Sweetheart~ Flowers Four Leaf Clover

# 5
  • Мнения: 765
Последният ми цикъл беше на 19.06.Цикълът ми по принцип е много нередовен-идва ми на 50-60 дни.Докторът ми каза,че няма за какво да се притеснявам,че пак ще мога да забременея.Вчера го попитах след това по схемата,която ми е казал ли да пия Дуфастон и той ми каза"Да"  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 3 860
Амии схемата по която ти го е предписал най-вероятно няма да можеш да забременееш Confused Трябва да се търси причината за нередовния цикъл  Rolling Eyes Не мисля че проблема е само в ЛФ при такава дължина 50-60 дни че да ти изписва само дуфостон  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 19 авг 2009, 10:10 от kate-pate

# 7
  • София
  • Мнения: 2 908
Ех тия Доктори Confused,защо така масова чета,че дават някакви хапчета и казват,пии ги и ще забременееш.Така се лекува следствието,а за причината да се търси и дума не става,че е най-лесно така и какво правим нищо.
~Sweetheart~,ако имаш възможност смени си лекаря и отиди при друг,който надявам се да работи малко-по различно.Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 765
Докторът е един от най-добрите в града  Confused Днес започнах да ги пия и се чудя да продължавам ли  Rolling Eyes И после какво да правя,направо незнам  Tired

# 9
  • София
  • Мнения: 3 860
Аз не разбрах хормонални изследвания правила ли си?
Доколкото разбирам сега ти е изписан Дуфастона за да ти дойде МЦ това е ОК по принцип така се прави Simple Smile проблема е че не се изписва дуфастон ей така от 11-25 ден Sad дуфастон се пие след доказана овулация или ако е установено че няма да има такава Simple Smile
Като го пиеш от 11-25 ще ти подтисне овулацията иначе заради прогестерона в Дуфастона ще ти идва на време ама това аз си го обяснявам един вид като ефекта на противозачатъчните  Rolling Eyes Не знам според мен трябва да се разбере първо каква е причината за нередобния цикъл  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 765
Ами хормонални изследвания още не съм си правила,но като ми дойде ще си направя.Когато бях на преглед той ми каза за нередовния цикъл да пия няколко месеца противозачатъчни или Дуфастон.Изписа ми Дуфастон по тази схема,но понеже ми закъснява вече доста време,му се обадих да го питам може ли сега да го пия за предизвикване и след това по схемата от 11-25 ден.Той каза,че може  Rolling Eyes  А по принцип ако го пия няколко месеца и по този начин ми подтиска овулацията,това означава ли,че като спра да го пия,няма да имам овулация?  Embarassed Embarassed Омръзна ми да ходя по доктори и накрая пак не съм наясно къде е проблема  Rolling Eyes Август миналата година започнах да пия противозачатъчни,пиех ги 6 месеца.След като ги спрях започна да ми идва на 40-50-60 ден. А сега имам такова закъснение  Confused Отдавам го и на стреса,който имах последните два месеца,но все пак  Rolling Eyes Докторът ми каза да си направя LH,FSH i Prolactine.Бихте ли ме посъветвали кои други хормони да си изследвам  Tired 

# 11
  • Мнения: 9 429
Ако ще правиш хормонални изследвания е редно да нямаш прием на каквито и да било медикаменти.
Точно заради това са хормоналните изследвания за да се разбере къде е проблема.
След като си приемала Дуфастон по никакъв начин няма да ти отчетат вярно резултатите.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 908
Това не е вярно!
Дуфастона е хормон прогестерон,който очевидно недостига в организма поради което няма и цикъл.
Аз съм пускала,толкова много пъти изследвания след прием на въпросните хапчета по препоръка на Доктора ми и какво,да не би да не са били истински.
По неволя съм попрочела това-онава та горе-долу са ми ясни нещата.
Както и да е,написах го за да не се подведе ~Sweetheart~ и да се откаже от изследванията.
~Sweetheart~,освен тези,които си написала,добави Тестостерон и Естрадиол,а Прогестерон седем дни но само след доказана овулация иначе няма смисъл. Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 860
Да добавя и аз към поста на Нинката Simple Smile Първо я подкрепям за дуфастона не пречи на изследванията Simple Smile И към написаните хормони аз бих добавила и ТСХ  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 9 429
Цитат
Това не е вярно!......

Това е по съвет на лекар,а не моя измислица!

Общи условия

Активация на акаунт