Дуфастон и хормонални изследвания

  • 10 481
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 36 052
denis_d ,мерси  Wink Значи,дойде ми в четвъртък вечерта,но хормоналните изследвания май ще останат за следващия месец  Sad Първо,защото 3-и ден беше вчера и второ,защото бях извън града няколко дни.Незнам дали е добре да ги направя утре-5 ден  Rolling Eyes или да изчакам следващия месец.Сега ще започна да пия Дуфастон по схемата да ми се регулира,ще си направя всички необходими изследвания и тогава ще продължаваме с опитите  Tired В този случай нали мога да пия хапчетата по схемата 11-25 ден?  Embarassed
Изследванията е по-добре да са на 3 ден от МЦ
Схемата на Дуфастона не е много удачна - консултирай се и с др. лекар.

# 31
  • Мнения: 40
Здравейте искам да ви помоля за помощ!!!

Преди 6 месеца направих спонтанен аборт и сега тоест след тези 6 месеца пак пробвахме с бебеправенето,мина доста време,направих си 3-теста shure check и трите бяха с 2 чертички.Мисля че съм на 2 седмици,Но днес сутринта ми потече кръв,отидох на лекар и ми казаха че имам мнооого кръв и съсиреци и че бременноста е била ранна и ми дошъл цикъла и демек бременноста е разтрогната.Доктора каза че това се получило от хормонален дисбаланс, и ме попита защо не сме чакали още време...Като преди това ми бяха казали че трябва да минат 6 месеца за да се пробваме ..сега твърди че трябвало да мине мноого повече, newsm78 и съвсем се побърках.Също така ми каза че ще пия дуфастон но по натам, първо  до 4 дни ако не спре кръвта ще се наложи Изкуствено абразио (кюретаж) .... Cry Cry CryТова втори път няма да го преживея...
Та мисълта ми е защо ми е дуфастона какво прави и на какво действа това лекарство?
Не схванах бременна ли съм била или не? аз го питам плоден сак няма ли вътре а той каза :Има толкова много кръв че нищо не виждам ..  Cry

Защо след като уж нямало да се повтори се повтаря и защо? аз съм млада и напълно здрава... Ако можете ми помогнете моляви  Praynig Cryтолкова съм объркана  Cryи толкова време сичаках беб4ето ..и то пак не дойде!
Хораа помощ..  Cry

# 32
  • София
  • Мнения: 2 908
mimiLota,съжалявам много за случилото се Sad но най -добре си копирай  постинга във темата към която ти давам линк,там всички момичета сме ги преживяли тези работи и ще получиш съвети Hug
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=423621.0

# 33
  • Мнения: 1 152
Момичета, не ми се иска да пускам нова тема, защото питането ми е свързано с дуфастона. Приемах го по 2 таблетчици от 21 до 25 ден на МЦ (който мина). Преди 2 дни (10 ден от цикъла) получих зацапване- първият ден ръждивокафяво и много оскъдно, вчера беше почти само слузесто- без оцветяване, но от снощи до днес е розово-червено и на моменти кафяво. Рано ми е за О (по принцип съм с късна- към 16-17 ден), а и БТ се е покачила само с 0.2 градуса. Възможно ли е дуфастонът да е причина за тези аномалии? Случвало ли се е на някоя от вас? Много ми е притеснено  Sad

# 34
  • София
  • Мнения: 36 052
Момичета, не ми се иска да пускам нова тема, защото питането ми е свързано с дуфастона. Приемах го по 2 таблетчици от 21 до 25 ден на МЦ (който мина). Преди 2 дни (10 ден от цикъла) получих зацапване- първият ден ръждивокафяво и много оскъдно, вчера беше почти само слузесто- без оцветяване, но от снощи до днес е розово-червено и на моменти кафяво. Рано ми е за О (по принцип съм с късна- към 16-17 ден), а и БТ се е покачила само с 0.2 градуса. Възможно ли е дуфастонът да е причина за тези аномалии? Случвало ли се е на някоя от вас? Много ми е притеснено  Sad


Дуфастона от миналия месец се е излъчил вече и не влияе на този МЦ.
Ако е имало проблем миналия МЦ, Дуфастона само е помогнал, не е предизвикал проблем.
Добре е да те видят на УЗ
Този МЦ пак ли си на Дуфастон?
За какво ти е предписан и колко време ще го приемаш?

# 35
  • Мнения: 1 152
Денис, благодаря ти  Hug
Приемам дуфастон от април, като 2 месеца (юни и юли) го прекъснах. Изписаха ми го с цел да подготви ендометриума, ако настъпи  бременност. Така ми обясни док. Пия го от 21 до 25 ден по 2 таблетки. Не съм изследвала досега прогестерон. Този цикъл си направих хормони LH, FSH,TSH, естрадиол, пролактин и всичко е в норма. Само дето съотношението LH:FSH е 1:2.
Подобно зацапване ми се е случвало и друг път, но за малко. На ехо тогава не се видяха никакви кисти. Сега обаче се притеснявам доста. Продължава и днес и е съпроводено с напрежение в яйчниците. А БТ тази сутрин е пак 36.5 и ми е рано за О  newsm78

# 36
  • София
  • Мнения: 36 052
Денис, благодаря ти  Hug
Приемам дуфастон от април, като 2 месеца (юни и юли) го прекъснах. Изписаха ми го с цел да подготви ендометриума, ако настъпи  бременност. Така ми обясни док. Пия го от 21 до 25 ден по 2 таблетки. Не съм изследвала досега прогестерон. Този цикъл си направих хормони LH, FSH,TSH, естрадиол, пролактин и всичко е в норма. Само дето съотношението LH:FSH е 1:2.
Подобно зацапване ми се е случвало и друг път, но за малко. На ехо тогава не се видяха никакви кисти. Сега обаче се притеснявам доста. Продължава и днес и е съпроводено с напрежение в яйчниците. А БТ тази сутрин е пак 36.5 и ми е рано за О  newsm78

Дай да видим резултата от изследването?

Не съм лекар и нямам право да коментирам назначено лечение, но на твое място бих се консултирала и с друг лекар /без да споменавам, че имам назначено лечение  Wink / Grinning

# 37
  • София
  • Мнения: 3 860
Според мен кървенето не е от Дуфастона които си пила предния цикъл, няма как да е Simple Smile но такова кървене не е нормално и мисля че е хубаво да посетиш лекаря си  Rolling Eyes

# 38
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Дудинка, и аз мисля, че не е от дуфастона. Иди на лекар и му разкажи. Нека те види.  Hug

# 39
  • Мнения: 1 152
Резултатите от хормоналните са:
LH 3.5mIU/ml (1.9-12.5)
FSH 6.21mIU/ml (2.5-10.2)
PRL 21.28ng/ml (4.79-23.3)
TSH 2.88uIU/ml (0.270-4.20)
E2 52.40pg/ml (11-69)

Днес бях на лекар- има съмнения за полип. Не може да се каже със сигурност, защото прегледът е в неподходящ ден. Ще чакаме следващия цикъл и тогава ще видим дали ще се потвърди. Като че ли всичко си мислех, че може да е, но това нито веднъж не ми е минало през ума. А и гинеколожката, при която ходих досега и която ми прави 2 месеца фоликулометрия изобщо не е споменавала да има такива съмнения. Сега сядам да чета какво ме очаква евентуално оттук нататък, ако наистина е полип. Страх ме е.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 860
dudence   Hug Наистина може да е от полип, и на мен не ми мина рез ума Sad при мен тези проблеми все от хормони са били  Rolling Eyes
Иначе изследванията ти са ОК, Само малко ТСХ е височко, трябва да е под 2 при бременност  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 1
Здравейте на всички Simple Smile На 27 години съм и за пръв път се включвам в този форум, но наистина имам нужда от малко приятелски съвет! Миналата година януари месец се случи нещастие в къщи и от тогава цикъла започна да ми закъснява, абсолютно нередовен, идваше, но когато си иска, като се има предвид, че такива проблеми преди не съм имала...Отидах на лекар при Д-р Струканска направи ми преглед и откри раничка, вследствие на което ми направи изледвания за HPV, Хламидия - всичко отрицателно, но хормоналните малко размърдани Естрогена нисък и на 22 ден Прогетерона нисък, а ЛХ малко над границата и не предприе абсолютно нищо. Отказах се да ходя при нея, защото само ме мотаеше и цикъла ми се регулира, но аз си направих допълнително в майчин дом в ендокринологията при Д-р Начев отново всички хормони и нещата бяха в граници, нямаше нужда от лечение и на прегледа гинекологичния  имаше  фоликули нормално развиващи се, след това цикъл, но бебе няма и това всичко около 1 година вече. Вчера бях на друг лекар Д-р Власова, на 12 ден от цикъла, каза че като гледа лигавицата и яйчниците наред филикола се е спукал, лигавицата е добре и раничката е нормална и не е притеснителна, общо взето всичко е наред така каза тя, но за подпомагане ми препоръча да пия 3 месеца Дуфастон като започна от 16 ден в продължение на 10 дни и бебето щяло да стане в комбинация с много любов и кекс. Моля ви посъветвайте ме нещо от собствен опит или разкажете някоя ваша история за успокоение и какво трябва да се прави оттук нататък! Благодаря!

# 42
  • Мнения: 1 152
Mомичета, аз пак да попитам  Blush, че тия дни след прегледа съм като отнесена от вихъра...
Започнах Дуфастон от 16 ден този път (по предписание на новия док. при когото ходих) и зацапването ми спря. Не че ще се успокоя много и притесненията за полипа ще изчезнат, но в този случаи мога ли да смея да си мисля, че причината за кървенето може и да е била прогестеронова недостатъчност newsm78.
И още нещо- по принцип съм с късна О. (миналият месец беше 17 ден според БТ). Като започвам Дуфастона на 16 ден дали няма нещо да се обърка? Онзи ден БТ беше 36.8, вчера 37, а днес 36.6. Днес ми е 18 ден, така че това понижаване може ли да е О? Нямам никакви други "симптоми", освен напрежението в яйчниците (което не е преставало откакто започна зацапването).
Благодаря ви   bouquet

# 43
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 335
Дуди, зацапването е спряло според мен наистина заради дуфастона и покачения прогестерон. Ти правила ли си фоликулометрия или само мериш БТ?

# 44
  • София
  • Мнения: 3 860
dudence имай предвид че БТ би трябвало да се покачи леко от прогестеронов препарат  Rolling Eyes
Аз не мога да кажа дали ако е взет 1 ден преди О дали я подтиска  Rolling Eyes то затова са и лекарите все пак  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт