Идеи за Бизнес 4

  • 122 797
  • 898
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
привет от мен. благодаря за регистрацията на новата тема.   bouquet

# 16
  • Мнения: 49
Запис и от мен ,добра заместничка имам.  bouquet

# 17
  • Мнения: 811
Привет и от мен в новата тема  Simple Smile

Маргало, благодаря ти за бързия отговор   bouquet Определено много ме успокои, че вчера направо се шашнах от притеснение, че съм изтървала срок!

Наемите на празните помещения в Русе наистина са безобразни. Затова си мисля, Маргало , че при добра реклама и уникалността на услугата, която ще предлагаш, можеш да наемеш помещение и не в центъра. За пример мога да дам склада-магазин на Оригинал, който се намира в Дружбите и си е доста далеч от центъра. По мои наблюдения той е доста по-посещаван от останалите им магазини из града, най-малкото защото на едно място предлага голям избор от детски стоки.

Tsvetito, честит син! Да е здрав и да ви носи много радост!

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Цитат
Да, всъщност това ме интересуваше. А, по принцип имахте ли някакви проблеми, по какво ги изпращахте нещата? Правят ли се често рекламации на това, което се купува? И трябва ли да се плаща данък за продажбите?

Съжалявам за многото въпроси.

Вариантите за изпращане са или с поща или с няколко куриерски фирми. Естествено чрез пощата е най-евтино. Рекламации ние не сме  получавали, но никога не е късно. Simple Smile Може да продаваш като частно лице или като фирма. Ибей взимат такси за всяко качване на продукт, за всяка качена снимка, после взимат процент и от продажбата.Тия такси им се плащат с кредитна карта. Обявата изтича за една седмица,след което трябва да плащаш отново.

# 19
  • Мнения: 1 568
Я да ви питам,ако примерно фирмата е издадена с адрес на седалище в Русе,в агенцията по-вписванията в Русе,може ли да работи в друг град...важат ли си документациите?

# 20
  • София
  • Мнения: 4 412
Цвети, честито!! Много здраве и късмет на новият човек!

Маргало, май трябва да се открива клон за работа в друг град,  но мисля, че може и без. Сего по едни проект трябваше да откриваме клон, обаче имам познати с верига мазазини и те нямат клонове newsm78

# 21
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Запис и от мен.
Повече ползотворни идеи.  Peace

# 22
  • Мнения: 206
Може и без клон. Ако откриеш напримен магазин в Бургас , трябва там да си регистрираш търговския обект , касовия апарат и т.н. Май /не съм много сигурна/ пак в Бургас трябва да подадеш патентна декларация , а годишната си я подаваш в Русе. Имам предвид , че трябва само да внимаваш кое къде се подава.

# 23
  • Мнения: 2 556
Цвети, честито бебче!! Heart Eyes Да ти е жив и здрав и много да те радва!

Навсякъде се работи без проблем, просто ако регистрираш касов апарат, трябва да си завериш документацията за него в данъчното в града, където си се води седалището на фирмата.

# 24
# 25
  • Мнения: 219
Благодаря ви мамчета  Hug

# 26
  • Мнения: 2 587
Да се запиша в новата тема. Grinning
Писах в предната,че мисля отново да отворя шивашко ателие и днес обикалях из София в търсене на подходящо помещение.Намерих няколко,но ми дойде идеята,че ще е много удобно ако до ателието има магазин за дрехи втора употреба.В предишната тема имаше мами отворили точно такива магазинчета,та ако може координати,ако е удобно да се настаня до някоя от тях(ако има в София).

# 27
  • София
  • Мнения: 17 311
Хайде като си отвориш ателието, дай координати, че аз съм голям ползвател на такива услуги, едно копче не мога да зашия  Embarassed

# 28
  • Мнения: 6 206
Да се запиша в новата тема. Grinning
Писах в предната,че мисля отново да отворя шивашко ателие и днес обикалях из София в търсене на подходящо помещение.Намерих няколко,но ми дойде идеята,че ще е много удобно ако до ателието има магазин за дрехи втора употреба.В предишната тема имаше мами отворили точно такива магазинчета,та ако може координати,ако е удобно да се настаня до някоя от тях(ако има в София).
също и е хубаво да има и магазини за нови дрехи
почти всички предлагат безплатни корекции, а те плащат на шивачките
познавам шивачките, които само това правят - имат договори с 20-30 магазина и само това правят

# 29
  • Мнения: 2 590
Да се запиша и аз.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт