Още малко ни остава,ОКТОМВРИйско бебе се задава!

  • 12 270
  • 276
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 32
Анхелика честит рожден ден!  bdbaloni Пожелавам ти много здраве и едно хубаво бебче!   bouquet   bouquet   bouquet

Силве честит рожден ден на мъжа ти!
Аз също ви черпя, че и моята половинка има рожден ден!  cook  party023
Сега ви оставям, че ще отивам да пазарувам за гостите довечера. Хубав ден на всички!  Peace

# 226
  • Бургас
  • Мнения: 420
Деси, а нещо което е качествено и се намира лесно на БГ пазар? (за праха за пране говоря) Wink

А, да и друго исках да ви попитам. Понеже поетапно започнах с покупките на бейби дрешки, се сблъсках със следните два размера: за новородено и от 0-3 месеца newsm78 къде е разликата...още повече, че според доки нашето юначе си е едричко и не знам сега какъв размер да вземам. Мъжа ми е висок и ако бебока вземе неговия ръст -  #Crazy жална ми майка  Joy (живи и здрави и двамцата да са ми де)

# 227
  • Мнения: 6
Това е проба за да видя дали ми излиза лентичката
съжалявам друг начин не ми дойде на ум  Mr. Green
Супер и аз си имам лентичка вече  Crazy малко късно, но все пак  Embarassed Flutter

п.п. за какъв правен казус става дума мога да помогна във връзка със строителство, строителен надзор, движимо и недвижимо имущество..... занимавам се със строителен надзор но имам опит и с другите изброени, пиши на лични ако мога да помогна

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 12:17 от нина2020

# 228
  • Ловеч
  • Мнения: 145
Здравейте мамчета!
Честит рожден ден на Анхелика! Да си жива и здрава, много обичана и октомври още по щастлива!!!
Силванка, да ти е жива и здрава половинката, да те уважава и обича и много да ти помага!
tsveti, мисля, че чипче е правистка.
Ронка, и аз като теб мразя мокет и вече успях да се отърва от нашият в спалнята преди 10-15 дни. Вече сме с ламинат и съм много щастлива след лекият освежителен ремонт на спалнята. Стискам ти палци за апартамента  fingerscrossed
ДесиХ2 , много си сладка на снимките. Вече ме "биеш по големина" на коремчето. Моят спря да расте, много натежа и от няколко дни се смъкна надолу. Мерси за съвета за праха за пране /тъкмо щях да ви питам/.
Стилисима, направо ти се възхищавам каква творческа натура си и какви златни ръце имаш   bouquet
Аз да си призная, още нищо не съм купила за бебо  Embarassed Embarassed Embarassed Мисля другата седмица като отида на доктор в Плевен да се отдам на шопинг.
И да ви се оплача, доктора ми от Ловеч по ЖК ми връчи всички изследвания през бременността /точно 4 листчета/ още в началото на 7 месец и обяснението му беше: "Ами ако тръгнеш да раждаш /имах  "фалшиво раждане"/  да са в теб документите .....  #Crazy
Ох извинявам се, че се отплеснах с писане!

# 229
  • Мнения: 183
Meli,  аз си мисля че просто тези от 0-3 месеца може да се носят по-дълго и ако бебо е по едър. Другите са за по малки бебета например... разликите са около 2 кг и 10 сантиметра при новородените и на някои най-малките дрехи са им големи, а на други са им малки.... Аз след ревизията установих че за начало имам 5 бодита от най-малките и още толкова 0-3 което смятам че е досттъчно.... ако трянва още ще купувам в движение!

Future maman, препарата за стъкло не съдържа ли много химикали? То за сега няма проблем, но като почне бебо да лапа решетката? Иначе за алкохола си права... и обикновен спирт върши работа.....

BaByMamma, аз мисля че казват две пелени, защото както може да е 30 градуса, така и сняг може да вали през октомври (съвсем образно казано...) и да се подсигуриш. Просто след септември не се знае какво ще е времето вече....

Аз много искам да си купя парочистачка, но малка. Но за всекидневно почистване няма да я ползвам. По-ското фурната и около печката, където се натрупват мазнини искам да чистя по-лесно.. и фугите в банята. Иначе не съм привърженик на стерилната среда! Ако има алергии някакво -да, но ей така за спорта... толкова чистене и бърсане  ooooh! Не, мерси!

Прах за пране си купих на Сано и направо съм шашната как добре изпита! Петна, които не са могли да се махнат апреди вече ги няма! И цялата къща мирише сладко на бебе Blush много е готино!

още нещо щях да пиша ама не се сещам какво.....


Рони, стискам и аз палци за апартамента! дано стане вече! А мокет и тапети.... това са двете думи, които ми изправят косата! ужасно ги мразя!

# 230
  • Бургас
  • Мнения: 420
по-крупните покупки съм ги направила (да де, поне така си мисля). Сега ми остава голямото ровене - дрешки, аксесоари и т.н.

Сано казваш? Каква марка е тази?

# 231
  • Мнения: 93
Chip4e не мога да ти изпратя съобщението на лични,препълнена ти е кутията !

# 232
  • Мнения: 1 668
Дойде прословутия робот. Сега се опитвам да го заредя и след това ще го пусна да вършее. По-голям е, отколкото си го представях ама...  newsm78

# 233
  • Мнения: 12
И аз да се включа днес  Grinning
Анхелика, жива и здрава да си, едно хубавко пухкаво бебче за мачакне ти пожелавам! newsm38
На мамите с татковци- рожденици-да са ви живи и здрави, много да ви глезят и обичат!
На мамите с болежки и паднали коремчета- да нямат главоболия докато му дойде времето.
И мен ме понаболяват краката и основно сутрин се събуждам с нещо средно между болка и изтръпване на левия, може би е от позата за спане. Иначе халката и годежният ми пръстен вече са окончателно застопорени, надявам се да не се налага да ги режем  newsm78
Иначе съм много крива днес, даже мислех да не пиша, ам после викам айде да кажа едно "здрасти". Не мога да се наспя, а като съм недоспала съм кълбо от нерви и само ме избива на заядливост и на рев. Тая седмица през ден сме с гости, много ми е приятно да има хора вкъщи, да разнообразим, ама много се уморявам-слагаш, дигаш, детето гледаш (щото таткото гледа мача и прави компания на гостите), а като ти се доспи не можеш да им кажеш да си ходят, на всичко отгоре ставам по 100 до тоалетна и малкия като ми се събуди в 6.00-6.30 и направо ми се реве. През деня трудно си отспвам, защото има строж в непсредствена близост до нас и е направо ад! Сутринта отново се навиках на половинката, ама имам чувстовото, че на моменти нарочно не ме разбира!
Офффф, оплаках се, благодаря за което! Hug
Някой питаше за евтин бебешки прах за пране. Аз моят съм отгледала с Тео бебе. Никакви забележки не съм имала. Сега пера с Персил сенситив и пак съ доволна. Моят не е с особено чувствителна кожа, което е предимство, ама пък на кумата ми децата са светли, бели и лесно получават обриви, ам и тя с Тео бебе ги отгледа.

# 234
  • Мнения: 249
Здравейте на всички!
Честит рожден ден на Анхелика и всички празнуващи днес!
Направо ви завиждам за покупките и подготовката. Ние все още сме  в процес на търсене на къща... Все още не се знае бебето или къщата ще дойде първо.
Така, че само си гледам и се помотвам. Започнах малко по малко да приготвям багажа за болницата и това е. Иначе съм си набелязала всичко от магазина и ако тръгна да раждам по-рано мъж ми ще може да отиде и просто да накупи всичко по него. Ако на някой му е интересно - ето какво съм си набелязала -
http://www.toysrus.com/ControllerServlet?searchBy=&defLName= … ;city=&state=
Приемам забележки всякакви.
Относно подуването - не ми се случва често, но пък когато стане е много неприятно. Гледам да избягвам солта и това има ефект за сега.
Ставането нощно време обаче тотално ми разказва играта! Ставам на всеки час! Направо е ужасно. Но предполагам това е начина на бебока да ме подготви за безсънните нощи като се роди.
Искам да попитам - има ли някоя от вас, с болки на срамната кост?Много е неприятно. Не ме боли постоянно, но доста често. Понякога направо не мога да ходя. Ако има някоя с подобни болежки моля да сподели начин за облекчаване.
Хайде за сега ви оставям и скоро ще започна да се включвам по- често. Другата седмица ми е последната, която работя всеки ден. След това първите две седмици на септември ще ходя само четвъртък и събота. И после от 12 септември съм си в къщи. УРАААААААА!!! (дано и да е в новото в къщи)
Все се каня да ви покажа нашия бузанко. Ходихме на 4Д, когато бях в 29 г.с., но хич не искаше да се показва юнака. Само се криеше  та тази снимка е единствената сносна, която успяха да му направят. -
http://oktomvriiki09.snimka.bg/baby/bebetata.344560
Лек ден от мен и до скоро!  bouquet

# 235
  • София
  • Мнения: 1 595
 Сега разгледах цените на парочистачките и определено не си струва да си купувам само заради едното почистване преди бебо. Относно стерилната среда и аз съм 100% на същото мнение като Мууни - не искам да гледам детето като под похлупак нито да го изнежвам прекалено. Притеснява ме обаче, че все пак ремонтите в апартамента приключиха преди по-малко от месец, вътре се влиза навсякъде с обувки, а имаме и животно. Затова искам едно много основно почистване да направя първоначално, пък после и с простия парцал и прахосмукачката ще е достатъчно. Ще импровизирам като изляза отпуска от края на месеца. Първо ще си оправя всичките бюрократщини с адресната регистрация и личната карта, след това ще се разправям с БТК, топлофикация и Софийска вода заради прекъснат извън апартамента телефонен кабел от вече 5 месеца (ние домашен телефон не ползваме, ама все пак да си го има), заради течащ радиатор (трябва преди началото на отоплителния сезон да го оправим за да му е топло на беби) и за пломбиране на водомери. После ще довърша всички бебешки покупки за да знам, че си имам всичко и накрая се започва лъскане, чистене, пране ии подреждане. Пък ако не съм родила до тогава може и да ми остане малко време за мързелуване и поспаланстване преди да пристигне в къщи най-сладкия и ефикасен будилник на света  Grinning

Да се похваля, че небезизвестната ми кошарка вече пътува за БГ. Чакаме си я първата седмица на септември. Естествено докато не си я получа и не я видя, че не са объркали цвят или модел няма да се успокоя, но все пак изпитвам някакво удовлетворение, че и това стана по мойто си  Laughing Единствено ме притеснява дали няма да ни искат да плащаме някакво мито като отидем да си я вземем на митница  Thinking Някоя от вас има ли представа как стоят нещата с този въпрос?

Относно дрешките за бебо досега всичко, което съм взела е 0-3 месеца с размер 56. На мнение съм, че е по-добре да са му малко големички дрешките отколкото да не му стават и да се чудя в какво да го обличам. За сега бебо върви уж със стандартни размери, но аз съм 171см, а таткото 186 и сигурно човечето няма да е от най-дребните.

# 236
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 376
Здравейте и от мен  Hug
И аз се опулих в 4:30  #Crazy и сега се чудя какво да правя докато другите спят и докато дойде време за училище.
Лентичките - още вчера ги видях и си сложих.
 newsm59 на Анхелика и на мъжа на Силвана
Днес следобед пристига майка ми - не сме се виждали година и съм много  Party
Рони Naughty - слушала си в училище госпожата значи  Joy Дано да вземете апартамента.
Направо не мога да повярвам, че при вас е толкова труден начина  newsm78.

# 237
  • Мнения: 23 453
Относно праховете за пране; на някои пише БЕБЕ или бебешки,но като погледнете съставките се оказва,че съвсем не се различават от нормален прах за пране,тоест разлика само в цената има и тя не е малка.Така,че ако ще купувате бебешки прах гледайте дали има ензими.Ако има,значи не е никак бебешки и направо си купувайте нормален./тео бебе и Сано не са никак бебешки/.
Yana_ya,да ти е жив и здрав и твоя любим!!! Hug
Руми,къде се изгуби?А твоя лекар даде ли ти обменна карта и направление или просто ти е дал досегашните изледвания?
Адрри,най-накрая се намерихте с кошара значи. Mr. Green

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 13:53 от ДесиХ2

# 238
  • Мнения: X
Милички,много благодаря за пожеланията. Hug
Честито и на другите рожденници.  bouquetЖиви и здрави и много късмет в живота.
Лек ден ви желая. Heart Eyes

# 239
  • София
  • Мнения: 1 595
Някой попита по-нагоре за болките в срамната кост. Аз вече от 5 дни си ги имам постоянно, но само докато ходя. Когато съм легнала, седнала или права на едно място няма проблем, но тръгна ли да вървя направо е ужасно. Не е остра или нетърпима болка, а тъпа и постоянна, като натъртено. Също така от време на време получавам и по някой удар или ритник ниско долу и усещането е за секунди доста рязко и болезнено като пробождане  и все едно ще се напишкам. Освен всичко за капак ме болии гърба постоянно. Отделно чета, че на някои им се е смъкнало шкембенцето. На мен пък моето страшно ми пречи, че е много високо. Като седна и се посвия малко ми се подпира в двете млекоцентрали и усещането е много гадно. Ноооооо иначе като изключим тези дреееебни неща като цяло се чувствам прекрасно и си мисля, че ще добутам още месец и половина поне  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт