Още малко ни остава,ОКТОМВРИйско бебе се задава!

  • 12 269
  • 276
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 23 453
Мен ме боли областта над срамната кост,ама мускулатурата,не самата кост.Все едно съм тичала на Олимпиадара в Берлин и сега съм с мускулна треска. :0 Както каза Адрри,не ме боли когато съм в покой,но тръгна ли да се местяяя...леле-леле...Вече ми стана трудно да се въртя в леглото нощем от болка,а ставането е кошмар.
оф,какво щях да пиша,изкукала работа....
А..да...за корема.Моя тази бременност е по-надолу,ама последните дни ми се струва,че се смъкна още ,което не пречи на млекодайните ми органи да се подпират пак на него.Confused Вчера гледах,че коремът ми е почернял малко/въпреки ,че съм била на сянка/.но имам две бели петна ,най-отгоре ,където са ми се подпитали гърдите,нали все седнала стоях.смЕх...

# 241
  • Мнения: 2
Melli, ако ти е едро бебчето, както се предполага, и аз те съветвам да вземеш по-големия размер. Тези за новородени са наистина съвсем мънички и се ползват в най-добрия случай само една-две седмици, докато бебето напълно се разгъне. Аз си взех точно две малки пижамки, колкото в родилното да са и по мярка, но си беше от чиста глезотия.
Мууни, да и спирт може (чистия спит е всъщност етилов алкохол с концентрация 97 процента  Wink). От препарата за прозорци не ме е страх, в момента в който детето започне да гризе, не можем го опази от мироби и химикали, с които са тъпкани даже храните ни за жалост. Sad Гледам сега моя малък син как всичко събира в парка и после си пипа устата, че и пръстите си ближе и си казвам че е по-добре да си изгради имунитет.
Кака Дорче, наистина и е много трудно на Рони, дали защото не говорят френски или просто в момента е период на голямо търсене, защото в Тулуза идват много студенти  Thinking

# 242
  • Мнения: 203
Честит рожден ден на половинката ти yana_ya много любов и разбирателство Ви желая!Честит рожден ден и на anhelika-пожелавам ти най-хубавия подарък да е през октомври за теб!!!

# 243
  • София
  • Мнения: 191
Здравейте момичета  Simple Smile
Ама как бързо изписвате тия теми ей  Whistling
Аз сутринта чистих с прахосмукачка, после мопа из целия апартамент, абе ужас, направо се замислям за робот като на Герчо, ще чакам отзиви като го пуснеш  Wink
После ходих да се разхождам, купих си крем против стрии, че ми беше свършил, а коремчето се разтяга ли разтяга ... Party Купих си и книжка за четене, и след малко мисля да полегна, взела съм си и един шоколад, защото книжката е някаква сладникава Градът и шоколада или нещо такова (дано не ви раздразня с тоя шоколад само  Embarassed).
Да не забравя, Честит рожден ден на всички празнуващи !!!

Адри, ако сте си поръчали легълцето от ЕС няма мито, ние платихме само такси около 8 лв. за количката като получихме известие, че е на митницата.
За крачетата, моите не се подуват, имах само един период на морето, когато за пръв път в живота си не си виждах кокалчетата, но впоследствие се оказа, че е от маслините, изяждах по 30-40 на ден по това време  Embarassed. Така че ограничаването на солта със сигурност помага  Peace
А за гърдите, моите не пораснаха много, най-много половин размер, чудя се като родя дали да очаквам драстично увеличение или ще си останат същите, раждалите мами да кажат. Иначе моето коремче е толкова по-голямо от горния етаж, че чак изглеждам плоска там  Crazy

# 244
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Каки,споко и на мен от ден-два ми е много тъпо Rolling Eyes.Депресантски съм настроена Tired

Маманче,и аз все така се успокоявам ooooh!.Имунитет,та имунитет,настръхват ми косите,но явно и през това се минава. Whistling

Адри,искрено ти се радвам за кошарката.Чак аз се чувствам победоносно hahaha Hug

Рони,ще стискам много силно палци,да стане работата с апартамента.а пък мокета наистина не е необходимо да се маха,ако ще слагаш ламинат,защото и без това трябва изолация отдолу.

Десифейм,моите специално ,пораснаха значително,сигурно два размера bombs и докато кърмех все огромни си стояха,чак към 9-10 месец почнаха да спадат,явно ,защото вече и мялкото намаля.Но това е все пак строго индивидуално.

За нагревател,питаше някой,май се използва най-вече при хранене с шише,в смисъл да се подгрява водичката за адаптираното мляко,а също,мисля,че може и по-нататък да се топлят бурканчетата с пюренца,но това са ми само бегли спомени.Не съм ползвала такъв уред.

Кърмата се подгрява само и единствено на водна баня.
Един път размразена,затоплена,не може пак да я използвате-излишъка изхвърляте.
Незамразена може спокойно да престои до 24 ч в хладилник.
Замразена от 3 до 6 месеца в зависимост силата на замразяване.
Най-лесничко си е директно от извора-хем мама -наспана,хем бебчо-сит и доволен.Ние се кърмихме легнали и да ви кажа,успявах да се наспивам през нощта(е пак ставашв в 6 часа сутринта,но друго си е ,да си е взел човек дрямката Wink)

Някои майки,които имат много кърма в началото ,си замразяват и после я използват ,при правенето на пюренцата или кашите. Peace.Или я дават,когато им намалее или спре кърмата.
Трябва само да имате впредвид,че кърмата има ензими,които втечняват веднага т.е,ако се прави каша с кърма,то почти не става каша ,след това от него,но някои си го правят Sunglasses
Същото важи и за пюретата,стават по-течни и трябва да се консумира веднага.

За дрешките и аз съм на мнение,че е по-добре да са по-големички,тъй като е много лошо бебенце да се опаше с малки дрешки.Трябва винаги да са им по-широчки,свободби,да има въздух.Тези с размер ''О'' са за съвсем новороденки-50 см и наистина се използват много малко.Такива може да се вземат за изписването и за първите една-две седмици.
После от 0-3м,но в зависимост от фирмите има толкова големи разлики,че след време човек се научава и пазарува ''на око'' Peace.аз винаги съм взимала по-големия размер,особено преди  годинката,защото докато го купя и вече опъва или на 3м,взимам за 6м,после на 6 за 9 и така.След годинката растежа много се забавя и това вече не е толкова необходимо.

За праховете-и горе-долу доволна от Тео-то и от Сано,но Теото много избелва,имайте го впредвид,а пък Саното ми идваше доста силен като миризма,може би ,защото ми беше втръснало от бебешки перални Crazy.Сега ще потърся това,което Деси предлага Simple Smile



Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 14:55 от Mirkam

# 245
  • Мнения: 851
Уффффф...всичко което изписах изчезна....Пустото копче esc е  много близлко до фонетичното "ч" на клавиатурата.  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Добре започвам на ново :
Трудно спахме тази нощ.Лошото е че и девойката от дясно се учи от сестра си и сега е почнала да рита яко в ребрата....на гръб не мога да спя и то нощното подремване стана трудна работа. Преместихме лап топа в хола в един кабел (много е "красиво" - през целия апартамент се мяркат жици и кабели.....) ама нали в кабинета не мога да лежа, поне в хола се опитвам. Госпожицата от дясно е във вихъра си днес и не е престанала да се бута в черния ми дроб или каквото е там...не знам кое къде е вече в този корем.
Ронка, Адри  аз си купих парочистачка : http://www.karcherbg.com/bproducts4.php?product_id=41&start= … amp;id_subgroup=0
Професионална е (макар и за битуви нужди). Лек аи маневрена (все едно кола описвам..хихихихи) Чистя с нея всичко - подо, баня, дамаски, в детската стая всички не перящи се предмети минават по веднъж през нея. И аз съм на мнение, че стерилната среда не е за предпочитане, но като си представя складовете и ръцете, през които са минали всички тези неща докато стигнат до вкъщи и му се  Sick..... . Дано да успеете с този апартамент, че като ти гледам линийката не остана много време. Ако решиш все пак да оставиш мокета - за предпочитане е да ти се намира наблизо една такава машинка. Аз лично с моята минавам 1 седмично след прахосмукачка (вместо кофата и парцала). Иначе останалите пъти си чистя с добре познатите ни на всички пособия и препарати.
Анхелика, да си жива и здрава, мила. Желая ти всичко най-хубаво и леко и  безпроблемно раждане когато му дойде времето.
Мелли Г, аз моите мебели измих с вода и сапун (бебешки). Нищо друго не е необходимо.
Някой питаше за праха за пране  Sano  (това май е производителя), а марката е Маxima - http://www.pumpal.net/product.php?id=227
ИМа го и в течен вариант и с омекотител към него. Аз лично него ползвам, много съм доволна. Пере страхотно.
Може ли някой да ми обясни как се стерилизира "личната" помпа, която си носим в болницата. Аз ще я подготвя предварително, но все пак .... ато я използвам веднъж какво правя. Далеч съм от мисълта да си нося и стерилизатор с мен newsm78. Има ли някакви кърпички или други приспособления за такъв вид стерилизация?
Днес се събудих с доста по-различно на вид  коремче. не мога да опиша точно промяната, но като се ли се е свлекло малко надолу.... станал е един такъм доста заемащ пространство по цялата ми дължиа. До вчер беше доста щръкнал и високо позициониран.... само да издържим още 3 седмици...... пък ако иска до краката ми да се свлече...все ми е едно

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 17:39 от Cho_ko

# 246
  • София
  • Мнения: 48
Anhelika - много, много здраве, много поводи за усмивка, и най-прекрасното бебече!!!!!
Силве, yana_ya   - ч.р.д. на мъжете! Много да ви глезят и много да ви обичат (ама и вие тях също Wink)

Аз да ви разправям какво сънувах:
Бях с Румен и с брат ми: казвам им, че усещам крачето на бебо и те: къде, къде. Показвам им и в същото време беба почва много силно да натиска на това място и съвсем ясно се очертава крачето й. Те се радват, но тя не спира и продължава да напъва с крачето от вътре и да ме издува; аз супер много се стреснах и панирах, но и те двамата само седяха и гледаха облещени.
Ядосах им се, че нищо не предприемат, а бебка така натиска отвътре, че имах чувството, че всеки момент ще ми пробие кожата с крачето си.
Като видях, че нищо не предприемат, аз се окопитих и почнах да я галя и да и говоря миличко и тя се успокой и си прибра крачето.

И така, събудих си се с едно хем приятно усещане - че съм и видяла крачето, хем малко спек - защото така бясно напираше отвътре!!! луда работа Crazy

Герчо, Адри - поздравления за покупките! Дано отговорят на очакванията и всиииички надежди вложени в тях Laughing
Cho_ko - мерси за линковете вчера: много интересни неща (и чаршафите и "кърпите за гушкане"-мн.интересно си го кръстила Joy)

# 247
  • Мнения: 23 453
И Дани имаше кърпи за гушкане/за смукане и чесане на зъбки,които са му подарък,ама не го долюбваше особено.На Нук са.

# 248
  • Мнения: 101
Ако на някой му е интересно - ето какво съм си набелязала -
http://www.toysrus.com/ControllerServlet?searchBy=&defLName= … ;city=&state=
Приемам забележки всякакви.

Venera26, мерси за линка към избраните от теб неща за бебето. Америка си е Америка и там клиентът е Бог - за пореден път се убеждавам. А пазят ли ти нещата, които си си избрала и са налични?
Моят съвет би бил да не се хвърляте на излизни неща, а на първо време да се сдобиете с най-необходимито. После, според нуждите, може да си ги набавите (например това приспособление за спане си е излишен харч).
Аз съм отгледала 2 момчета и доста пишо съм отнесла при преобуване и не съм предполагала, че има такива "gadgets" като Weeblock (ПишоСтоп Simple SmileJoy Не че и без него не може, но ми стана забавно като прочетох някои от Review-тата на клиенти.
Иначе одеалцата на Carter's много ми харесаха.

# 249
  • Мнения: 126
Изчетох ви най накрая.от няколко дни забелязвам че и моя корем се е смъкнал надолу.Чо ко помпата можеш да я стерелизираш като я залееш с току що кипнала вода в някакъв съд с капак да поседи 5-10 мин. за да не се повреди нещо.

# 250
  • Мнения: 1 341
С 300 зора ви изчетох пак.
Ние досега бяхме на пазар. Понакупих пижамки и дебели гащеризончета за първо време. Аз взимам размер-3м-60см. Ема се роди 52см. майка ми беше донесла от Италия страхотни пижамки, които й бяха малки в самото начало. Тукашните размери 0 се водят за 45см. бебе., следващото е 54, ако не се лъжа. Аз залагам направо на 60. Разбира се взех и 3 пижамки 54см. да има нещо което му става в самото начало. Накупих изключително много бодита(всичко от намаленията и се изкушавам) и ми се искаше да си накупя само ританки, но пусто тук никъде не намирам. Маманче, ако знаеш къде мога да открия, свиркай. Wink
Няма намиране и на козметика СебаМед! Crazy Също и помпата на Медела никъде не откривам, направо ще се гръмна накрая. Ако не я намеря някъде ще заложа пак на Авент, нещо не мога да се доверя на Томи Типи, неизвестна за мен марка е.
Купих и на Ема обувчици, якенце, анцуг, че нали след 3 седмици ще е ученичка. Crazy Нея съвсем я бях забравила, но това защото тя си има много дрешки. Сигурно повече ще са й умалели като ги извадя, но това ще е чак като се преместим някой слънчев ден.

Кака Дора, наистина е много трудно с апартаментите. мъжът ми говори, не е без хич, но аз се занимавам с това. Само като чуят, че сме чужденци, в частност българи и се дърпат. На 1 обявя са по 10 маймуни най-малко и нали се сещате, че никой не разрива точно за нас. Crossing Arms Имаме приятели в Англия, и те казват, че отиваш с парите сутринта и следобед можеш да се нанасяш. Тук що документи искат не е истина...ние ги имаме де, но пак си е разправия на всеки апартамент да правя фотокопия, еле пък ако забравя нещо... ooooh!

ЧоКо, аз с парцал минавам всеееки Божи ден! С куче сме и това е неизменна част от ежедневието ми. Мерси за линка, ще я разгледам, ще видя какви се предлагат и тук и ще взема нещо, което да използвам всекидневно,. че сегашната издава багажа тотално.

Мууни, тапети и мокет и на мен са ми "любими". По-кичозно и натруфено нещо не съм виждала...Дано не обидя някого, лично мнение.

Герчо, хайде казвай как действа робота?

Сигурно пропускам нещо и някого, но съм много изморена и забравям. Embarassed

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Чоко,помпата може да се стерилизира с течност за стерилизация или с таблетки за стерилизация(Чико имат такива неща).А пък коремчето се смъква ,когато бебенцата се наместват по-надолу Rolling Eyes.Много внимавай Hug

Рони,аз тук се отрепах да търся мъничък тоалет и не можах,все за бебета-гиганти hahaha.Никой да не се обижда-но моя Криси се роди 2600 и 47 см и просто всичко му беше огромно.Сега май пак ще ми е мъничко бебенцето,та затова реших да взема поне няколко бодита 50 см в розово Heart Eyes,а пък за после ще ползвам на Криската.
Честита ти ученичка Hug
А пък за помпата и на мен Томи Типи ми беше непозната като марка,но въпреки това я получих(подарък от мамито Heart Eyes) и останах предоволна от този продукт,поне на външен вид.Разбрах още,че всъщност марката държи 25% от продажбите в този сектор,което хич не е малко и е от Великобритания.Надявам се,изборът да е добър.Нещото,което много ми хареса е,че има адаптор на помпата и може да се ползва с шишета на други брандове-аз имах някакво изостанало авентско и пасва Peace.
За Меделата чувам също само добри отзиви Peace.Моята приятелка имаше тяхна електрическа и казва,че се е ''родила'' с нея.Тя хранеше с изцедена кърма и благодарение на тази помпа успя да поддържа лактацията.Каза,че е много щадяща.

# 252
  • Мнения: 2
Едвам ви изчетох Simple Smile
Анхелика, ЧРД с пожелания за здраве,късмет и всичко най най   bouquet

Аз да се похваля, от днес си имаме кревате,столче за кола ваничка и разни сладурски дрешки ...Simple Smile Обаче количката ми е голям проблем Sad Не мога да си харесам и това си е...........накрая бебка ще е пешеходец,ако продължавам да се лигавя Simple Smile
Имам един глупав въпрос,ама съм сигурна,че тук ще намеря отговор Simple Smile всичко знаете ей Simple Smile
Та въпросът ми е овлажнител за въздух или йонизатор за въздух ? Каква всъщтност е разликата ?
10х предварително !
Хубав ден на всички .

# 253
  • Мнения: 1 341
Mirkam, бебета различни по размер, така, че наистина е хубаво да имаме и малки под ръка. Живи и здрави да са, толкова бързо растат.

julia__kristi, овлажнителя сам по себе си говори, че овлажнява въздуха в дадено помещение. А йонизатора май го пречистваше, ама не съм много сигурна. Не знам от какво имаш нужа, може и от нито едно да нямаш. Wink

Моят корем също имам чувството, че спадна рязко надолу преди 2 дена. Много ниско го нося това бебе, няма нищо ама нищо общо с предишната бременност. Naughty Бебока на последният ехограф беше се разположил напречно, надявам се да се обърне като му дойде времето, че да не се карам. Simple Smile

Мъжът ми си идва след малко и сме на поредният оглед, който е малко странен, да се надяваме, че няма да има много желаещи. Whistling

# 254
  • Мнения: 183

Та въпросът ми е овлажнител за въздух или йонизатор за въздух ? Каква всъщтност е разликата ?


тук пише за йонизатора: http://tehnomag.net/eshop.php?body=shop&gr=1&pod=2&page=AEROION1

А овлажнителя е..... нещо като парна машинка, която повишава влажността на въздуха в помещението. Никога не съм се замисляла на какъв точно принцип работи, просто защото на нас ни трябва ОБАЗвлажнител  Joy

Йонизатор бих си купила, но не точно бебешки, а по-скоро този от линка, но овлажнител... ако е много сух въздуха у вас може и да ти потрябва. Друг вариант е да сложиш купичка с вода върху радиатора (ако се топлите с такъв, но при мен ефекта беше поява на мухъл....
С две думи: Йонизатора е по-добрия вариант! Поне според мен.....

Общи условия

Активация на акаунт