Още малко ни остава,ОКТОМВРИйско бебе се задава!

  • 12 245
  • 276
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 851
Изчетох ви най накрая.от няколко дни забелязвам че и моя корем се е смъкнал надолу.Чо ко помпата можеш да я стерелизираш като я залееш с току що кипнала вода в някакъв съд с капак да поседи 5-10 мин. за да не се повреди нещо.
Къде да кипвам вода в болницата?
Няма ли някакви кърпички или нещо подобно?

# 256
  • Мнения: 183
Изчетох ви най накрая.от няколко дни забелязвам че и моя корем се е смъкнал надолу.Чо ко помпата можеш да я стерелизираш като я залееш с току що кипнала вода в някакъв съд с капак да поседи 5-10 мин. за да не се повреди нещо.
Къде да кипвам вода в болницата?
Няма ли някакви кърпички или нещо подобно?

има таблетки и течност за студена стерилизация, но незнам до колко  е удобно  newsm78 . Друг вариант е със сапун и гореща вода.... или някой да ти я стерилизира в къщи и да я носи, което е голямо разкарване....


Изчистих долния ред шкафове... с почивките ми отне 5 часа! Много се уморих ей... голяма мъка е това клечане, а и бебо напира и блъска и се протяга..... като седна и се кротва! Помагача той... иска да хване парцала и с мен да чисти май  hahaha hahaha
За утре си оставям горните шкафове, а в неделя ще прочиствам под телевизора и секцията в спалнята.....

отивам да пооправя пораженията в кухнята и после да сготвя нещо.

Деси, изпреварих те! Hug

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 17:36 от moondream

# 257
  • Мнения: 23 271
ЧО-КО,може да я даваш на мъж ти да я стерилизира у дома или да я попарваш с гореща вода.Също става да се стерилизира с таблетки.А може въобще да не ти се наложи да ползваш помпа,тоест да цедиш.
Мууни,ПИСАЛИ СМЕ ЕДНОВРЕМЕННО. Mr. Green

# 258
  • Мнения: 851
Аз пък съм ЗА овлажнителя. Причината е сухия въздух, който е характерен за есенно-зимния период (точно когато ще се появяват нашите бебчета). Парното изсушава много, както и температурата, с която се опитваме да компенсираме студа навън. Овлажняването на въздуха в детската стая помага на малките човечета да дишат по-лесно и предотвратява хъркането и дискомфорта в гърлото, породен от сухия въздух.
 Аз лично не съм ползвала йонизатор, но мъжът ми домъкна от някъде (тоест купил е) лампа за "стерилизация" на помещенията. Ние направихме вкъщи, така меятания от нас двамата дрешник, а аз имам гардероб за обувки- моята "малка" слабост (вътре в дрешника. Използваме лампата, за да стерилизираме  помещението, както и стаятат на бебетата 1 седмично...
Деси, Мууни, благодаря Simple Smile
Аз по-скоро обмислях да използвам помпата с цел  стимулиране лактацията, а не да давам на бебетата...но то може би в първия случай няма да е необходимо да стерилизирам  newsm78..... пфуууу съвсем се обърках

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 17:41 от Cho_ko

# 259
  • Мнения: 2
Благодаря за бързите отговори Wink Май йонизатор е по-добрият вариант,въпреки,че незнам дали изобщо ще ми е нужен ,ама то с тея списъци  вече откачих съвсем Simple Smile)))

# 260
  • Мнения: 12
Чоко, по принцип можеш да помолиш да ти я стерилизарат в болницата, ако беше в "Щерев", нямаше да имаш проблем, в МД, може и да с енаправят на интересни, по принцип като си я ползваш само ти помпата не енужно да я стерилизираш всеки път след употреба, акушерките казват-веднъж седмично, аз съм я стерилизирала по-честичко, иначе си я миеш с гореща вода и капчица веро и изплапкваш хубавичко.
Стерилизатор и йонизатор- и двете ги имам, почти не съм ги ползвала.  Peace  Йонизаторът бръмчи, иначе казват,ч е хубаво да се пречиства въздуха с него, има и такива климатици, а овлажнителя го пусках малко зимата, уж да не е сух въздухът, ама ние сме на парно и не ми трябвал особено, като проветря, то си влиза взежа влага отвън.

# 261
  • Мнения: 126
Бременна му работа като не съм разбрала че става въпрос за стерелизация в болницата Embarassed.Аз лично при първото ми раждане помпата в болницата я измивах обилно с много гореща вода и малко сапун иначе нямаше как.

# 262
  • Мнения: 0
здр и от мен много сте писали не мога да ви изчетачрд на анхелика да си жива и здрава и едно розово и пухкаво бебче октомври месец  ura newsm59

# 263
  • Мнения: 1 668
Малеее, нямате насмогване...
Значи - робота дойде, ама нямаме подходящ адаптер. Мъж ми намери един, които изгоря за около 4 мин. Сега седя и си я гледам и се възхищавам без да знам може ли тая пущина да бачка или не. надявам се утре да реша проблема и да дам отзиви...
За овлажнителя за въздух - имам на Чико. Обикновенно с него давам пример що е това бременлийски мозък. Мключван е сигуро 5 пъти. Ужасна работа. Все едно ври тенджера с вода, ама с по-хубава форма... Не може да с спи докато това е включено, защото след 1 час се събужда човек в една сауна - влага и жега. А влажния въздух е доста по-опасен за бебоците от сухия. Затова сега по 2 капки физиологичен разтвор в ноздричка и ще спи принцесата без да я подлагам на изтезанията, на които съм подлагала брат и  Joy Joy Joy.
Адри, аз не разбрах откъде идва кошарата - ако е от ЕС не дължиш мита и ддс, ако е от щатите плащаш като поп и двете...

# 264
  • Мнения: 1
 Hug Здравейте моми4ета  Hug
Успях да ви из4ета,изпуснала съм цяла теми4ка.
Деска,много са хубави снимките,тази с Дани много ми харесва,а корем4ето ти е много сладурско пу,пу.
Анхелика , newsm59 мили4ка,желая ти много здраве,щастие,късмет и здраво беб4е Октомври месец.Весело изкарване на празника.
Аз в4ера бях на преглед,беб4о е добре,изследванията за гестационен диабет са ок,ноооооооо доктора отново ми се скара за килограмите,писна ми ве4е, всеки път едно и също.Не е лесно бременна жена да спазва стриктно диета,както той иска,опитвам се ,но за 20 дни съм ка4ила 2 кг,до тук общо 16  ooooh! , доки каза 4е са много и ако не се стегна ще родя по трудно заради килограмите .И така малко се уплаших, наистина трябва стриктно да си спазвам диетката.Следващия преглед ми е 4ак на 24.09 ,ще дам кръв и урина, взимат секрет за цитонамазка,а ве4е ми взимаха веднъж в 4ти месец, резултатите бяха добри.
Ронка,много се радвам 4е сте харесали жилище,стискам палци да ви одобрят документите.

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 20:23 от peteto_83

# 265
  • София
  • Мнения: 1 592
От Обединеното кралство пътува пущината. Дано да пристигне навреме и да не са объркали нещо смотаните британци  Whistling
До преди малко пак бях в бебешкия магазин до нас с пра-бабата Simple Smile Похарчих й в бързината едни 100лв на жената, а сега като правя равносметка нищо съществено не купихме освен няколко бодинца, две гащеризончета и една хавлийка  Embarassed Rolling Eyes Имаше го този прах за пране на Сано Максима. Отворих течния концентрат да помириша и ми се стори, че смърди ужасно на химикали и помен нямаше от нежния аромат на бебе, който си представях. Дали защото е много концентриран или просто така си мирише...  newsm78
Трябват ми още толкова много неща... стотачките си летят една след друга, а списъкът с покупки си седи все така почти без никакви отметки. Ама то и аз съм си виновна защото не купувам наедро ами съм с много претенции и си харесвам по 1-2 дрешки най-много в магазин вместо да се хвана и да накупя колкото бройки ми трябват накуп. Все или са ми много шарени, или картинките са ми грозни... няма угодия. И не знам защо все се заглеждам в розовите неща и в момичешките дрешки. Толкова повече ми харесват... а винаги съм си мечтала за момче точно защото не си падам по лигавите панделки и финтифлюшки... нещо ме е затресал отново хормона явно. Пак ми се връща това чувство и вътрешно усещане от първите месеци, че бебето ще е момиче, ама в къщи имам от почти всеки ехографски преглед поне по една снимка на пишка та ако верно е момиченце не знам какво ще му обяснявам на горкото дете като му ги показвам някой ден  Laughing

# 266
  • Мнения: 0
пете а пък при мен е обратното аз съм свалила 500гр а си хапвам и бебчо е добре 2 и 500 засега

# 267
  • Мнения: 68
ИЗтървах ви края!  Rolling Eyes
Да се отчета:

Раян се е запънал като Адри пред кошара  Joy Седнал е много стабилно, при огледа на пъпната връв, докторката ми смята, че е късичка и затова той просто и да иска не може да се обърне. Ще продължаваме да го следим и да се надяваме да се обърне. Иначе е 2350гр.   Shocked Як мъж имайки предвид че аз съм качила само 8. Явно този път ще сваля повечко при раждането. Много съм притеснена от вече увеличаващата се заплаха за секцио  Sad Вообще не съм подготвена за него, във всички книги, главата за секциото направо я пропусках и сега даже като сте споделяли за вече минали секцио-та направо преминавах на следващия пост  Embarassed От тук нататък явно ще се съсредоточавам, защото най-вероятно засега изглежда че бебето ще се ражда секцио.
Освен това ме прати по спешност на съдов хирург Докторката ми като си събух бикините да ме преглежда и като ми видя вените, направо се опули  Shocked и ми вика: "Честно казано не очаквах толкова зле да станат"... Във вторник ми е прегледа при хирурга, ще ви кажа как е минало....
Иначе аз се занимавам с Алекз, който цяла седмица не беше на градина и между бягането покрай него и къщната работа не ми оставаше никакво време да ви чета.

Гушки на всички, отивам да чета на Алекз приказка за лека нощ    bouquet

# 268
  • Мнения: 126
Ани мила секциото не е толкова страшно наистина е неприятно особено първите дни след раздвижването но всичко се преживява в името на най сладкото нещо на света.Аз съм преживяла едно секцио и ми предстои второ вече знам какво ме очаква за мен по неприятното е да ме оглеждат като полезно изкопаемо правенето на клизмата и поставянето на катетъра или поне тогава защото и акушерката дето ми го постави беше една грубианка.Да ви предупредя незнам дали във всички болници процедират така но преди да ви сложат катетъра ви поливат с йод отдолу много е неприятно ако си прясно обръсната просто помолете да сипват по малко.

# 269
  • София
  • Мнения: 1 592
Ани,стига с черногледството. Секциото си има също своите плюсове. Аз поне 2-3 месеца четох какво ли не, разпитвах кого ли не и какво ли не правих за да си извадя извод сама за себе си как искам да раждам - секцио или нормално и в интерес на истината се оказа, че и двата варианта си имат по равно своите преимущества и недостатъци. Така или иначе важен е крайният резултат, а той със сигурност ще е прекрасен  Grinning
Кплкото до килограмите... аз открих една закономерност и то абсолютно ненормална. Едва ли не почвам да си мисля, че дебелея на психологическа основа  #Crazy Като не се меря повече от седмица винаги при първото последвало качване на кантара съм с 2.5 - 3 кила отгоре. След като видя това започвам да се меря всеки ден и в рамките на няколко дни свалям около 1кг от тези 3 и после си държа едни кила през цялото време докато не се успокоя и не пропусна пак 7-8 дни мерене... и пак 3 кила + и пак същото  Rolling Eyes Държа да отбележа, че през цялото това нещо хранителният ми режим не се променя по никакъв начин за да отдам на него промяната в килата, а откъм физическа активност разликата е единствено в това, че в дните когато се меря изразходвам по около 0.0000001 калория за усилието да стъпя на кантара, който си седи в един ъгъл в кухнята изваден и готов за употреба  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт