Август 2009 - тема №60

  • 10 224
  • 305
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 341
didi_168 аз давам саб симплекс в комбинация с колийф. Саб симплекса го давам 4 или 5 пъти за денонощие по 13 - 14 капки преди ядене.

# 286
  • Мнения: 29
Desy_Stz в листовката пише на всяко хранене х 15 капки, дали мога така да й го давам !

Да споделя с вас - аз имам чувстмото че никога не съм била бременна, незнам за вас, но като се замисля за преди 8 дни и ми се вижда някак като сън това с корема и тежестта и всичко.

# 287
  • София
  • Мнения: 12 279
  Яна да средно 90 мл е добре, предвиди си ако искаш малко повече например 110 мл, за да си сигурна че ще стигнат. На всички мами които кърмят и може да им се наложи да оставят бебчетата на някой за едно или две хранения е много добре да се изцедят дори по малко за по дълъг период отколкото да дават АМ дори на едно хранене. Просто няма нужда ако имате кърма, защото за някои бебчета дори и еднократна доза АМ може да отключи алергия към кравето мляко и колкото по-късно се сблъскат с него толкова по-добре. За съжаление аз и двата пъти раждах секцио и първите им храненея са с АМ, а много изках да го избегна това с Елена и затова държах на нормално раждане, но пак не се получи...

# 288
  • Мнения: 439
Аила, чудесна си с твоите съвети, препоръчвам и стимулирам всички майки, напоследък, особенно, които са с намаляла кърма или искат да се откажат от кърменето, заради това, че искали да отслабнат. Давам ти и координатите, да ги съветваш и ти, защото пък други искат да дават и кърма и ам.

Последна редакция: вт, 25 авг 2009, 22:26 от pepejeans

# 289
  • София
  • Мнения: 791
Благодаря Ви момичета за подкрепата! Мисля че тапата ми пада на парченца-наистина е като лиги Grinning, а днес имахме доста контракции,но без болки Sad
Чак ми е странно да чакам с нетърпение да ме заболи #Crazy,но все пак нали това е сигнала. Днес бяхме с багажа до клиниката и пак си го върнахме! Ако до утре сутрин няма някакво развитие,ще говоря с доки да се планираме и аз не знам за какво точно,но съм по-склонна на секцио пред придизвикано раждане,като знам какво е положението с тия никакви контракции.Днес заместващата лекарка каза,че е разумно да се чака до петък!
А най-големия майтап е че терминът ни най-вероятно не е точен. Знаете как се изчислява от датата на ПРМ,да ама това дете не правено на 14 ден ову при 28 дневен цикъл! Добре че съм отбелязвала в зачатие и видяхме,че най-вероятно е зачената около 18 ден,все пак сме по старомодния начин-секс!
Ще излезе мързеланка,няма къде да ходи,поне да остане по-малко време докато дойде топлата вода в Младост! Laughing

# 290
  • София
  • Мнения: 12 279
  pepejeans няма ли и ти да се похвалиш вече с един сладък бебешок  Simple Smile Аз преди малко си играх с Елито, която се смее с глас на каките и вече ми се струва пораснала. Не планираме още едно бебе, но сега като я гледам как расте и вече не е съвсем малко новородено ми е някак странно, че никога вече няма да гушкам малко бебче. Но не се знае има време да решим нещо друго. Аз съм на 27 г в момента, а таткото е година по-голям  Simple Smile

# 291
  • Мнения: 1 569
Айла мерси много още веднъж!!   bouquet ЕЕЕЕ ЕВАЛА за трите деца на 27-годишна възраст!!! Аз ако съм на теб ама хич няма да се заричам да нямам още едно Wink Joy

Момичета, я аз пак малко да ви позанимавам с моето евентуално ходене на концерт на Мадона. Въпросът е да ходя или да не ходя???  newsm78 Сега разбрах, че местата, които ми предлагат са правостоящи и зацепих, че аз с моето секцио май не съм много за концерт с правостоящи места Sad Хем трудно издържам права дълго време, хем ме е страх някой да не взема да ме 'ритне' в бутаницата... ИМА ЛИ СРЕД ВАС такива, които са ходили преди в сектор В на В. Левски на концерт??? Бутаница ли е, или хората просто си гледкат??? Сори, ако ми е тъп въпросът...  newsm78 ама наистина мнооого ми се ходи, а се тревожа пусто да остане...  ooooh! А пък на концерт, и то на Мадона съм ходила 2 пъти на адски големи стадиони в Лондон и Кардиф и там хората си седят, няма бутаница дори да се поизправят от време на време...

# 292
  • Мнения: 371
Мами имам един въпрос към вас?? Правите ли секс??? На мен много ми се прави, а минаха само 20 дни. Не са ми сприли лохиите, но са много слаби. Мъжа ми не се притеснява от тях, но аз не знам дали няма да направим някоя беля. Иначе нямах шевове и не мисля, че ще ме боли, но .....

# 293
  • Sofia
  • Мнения: 1 714
Майчета, ние се запекохме. София не е акала от 4 дни. Докато беше само на кърма, си акаше нормално, а откакто дохрнавам с Аптамил, се запече милата. Веднъж се изходи с моя помощ с термометър в дупето и сапунче, сега пак й го правих, но няма резултат. Вече се притеснявам и педито ме съветва да й дам сиропче Лактулоза, ако не стане с термометъра. Днес сменихме млякото с НАН сензитив. Незнам какъв ще е резултата. Толкова ме е яд, че не ми достига кърмата, че ще се пръсна направо ...  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Незнам дали е лактационна криза, но аз от 2 седмици съм така вече. И сега докато намерим правилното мляко за София ...  Такива проблеми при нас. А не мога да не й давам добавка, защото тя след кърмене си търси още милата, явно е че не й достига.

# 294
  • Мнения: 439
Петя,направо ви завиждам благородно, излизаите на разходки, хубаво се чувстват навън и са като че ли по-спокойни на моменти.

Айла, чакаме го да реши да излезе.
Тапата ми падна преди пет дни, за първи път видях какво е тапа. С Даниел направо водите ми изтекоха, на следващия ден след много разходки за контракции-неуспешни ми предизвикаха раждането, после епидуралната, и аз като Ивуша се родих. Без болки, напътстват те акушерките и после виждаш и си гушкаш едно сладичко мъниче. После ме шиха, и така. А сега май ще усетя болките, но да не се настройвам негативно, каквото-такова и когато-тогава, вече със сигурност ще е дева.

Много се радвам, че вече се смейкате с Елито и винаги казвам, че си много смела жена. Цункай ги от нас.

Хариела, посъветваи се с Айла. Дано се оправите със запека и кърмата, най-вече.

Йоанна, какъв секс, ако се чувстваш добре, ок, но възстановителния период е поне 6 седмици. Ти предцени

# 295
  • Мнения: 1
И ние вече си имаме едно малко слънчице! роди се на 14 август, казва се Кирил, тежи 3250 грама и е 50 сантиметра!!! Много сме щастливи!!! stork-boy

# 296
  • Мнения: 27
Яни, ако няма да ходиш на концерта, ще може ли аз да ида вместо теб????  Mr. Green Heart Eyes Hug Laughing
А, за разходката....обещах ти, но не мога да си намеря превоз до южния. Не съм забравила  Hug

Петенце, ще ни липсваш  Hug Но ако ще ви е по добре там, аз само мога да ви пожелая всичко най най и като идваш да звънкаш  Hug

Хариела и мен мноооого ме е яд за кърмата, но какво ли не пробвах и без дохранване, младежа си е гладен. Виж за запека не мога да помогна.

Йоанна87, не правим още заради лохиите, но ги чакам само да спрат  smile3508 И на нас вече много ни се прави. Въздържаме се от средата на 6 месец  ooooh! ooooh! ooooh!

# 297
  • Мнения: 735
Джоана, ми и аз за това си мисля,ама смятам че е още раничко.Ще изчакам другия месец докато отида на преглед при гинеколожката да ми каже,че всичко е наред.Инъче и на мен почти не ми тече вече,а и шевове нямам.Ама още ме е страх да не би да стане нещо.Някоя инфекция например.За това стискам зъби и само ги точа ,докато дойде момента. Joy

Петя,вземи и мене в Поморие. PraynigНаправо си умирам за морето. Laughing

# 298
  • София
  • Мнения: 42
  Здравейте,
  Янче,ние сме на сватба на 05.09. във Варна  Shocked и няма да ни има 2-3 дни,бебка ще остане с баба си.Пробвам да се изцеждам и да й замразявам кърма,майка ми (като виден педиатър)казва,че съм луда,но аз ще съм доволна ако мога да й спестя дори един ден на АМ.Иначе ти си герой ако наведнъж си изцедила 70 мл.Аз сутрин изцеждам 20-30 мл,а след това по 10-15 мл.Но това е за около десетина минути,гледам много да не насилвам нещата,че да не си направя някоя хиперлактация.Иначе аз изцеждам на 4-5 пъти и замразявам,после доливам върху вече замразената докато напълня контейнерчето (че те тези на авент са по 180 мл  Shocked ) А иначе на сватбата ще съм с помпата  Laughing By the way,имайте ме и мен в предвид за срещичката в Южния  Laughing
  Хариелка,пробвай с този чай-Лактогонно средство,струва 1.35 лв,малко е гадничък-мирише на мастика(заради анасона),но определено има ефект за увеличаване на кърмата.А и нали знаеш,че дори да нямаш кърма,трябва да поставяш Софи за да стимулираш лактацията.
  Много благодаря на всички за съветите за подсеченото дупе.Мисля,да взема Павлодерм да пробваме и с него.Иначе от Бочкото май е малко по-добре,но така пищи милото като я мажа... Cry
  За разходките ние сме почти всеки ден навън по2 часа,бебочка спи като къпана без значение от шума и дупките по софийските улици  Party
  За секса-на мен лохиите май ми спряха,но ме е страх заради тоя шев.Не ми е паднал още (21 дена),а уж бил резорбиращ Sad Ако трябва да ходя да ми го махат ще умра.Моля някой да каже дали боли.Та и аз много искам секс,ама мисля да си изчакам поне до 40 ден.
  Guili,стискам палци да е скоро денят!И да не забравиш да се похвалиш! Simple Smile
  За Саб симплекса аз давам по 10 капки последните 3-4 хранения.
  Лека нощ,момичета (поне за тези,които още не са родили  Laughing )

# 299
  • Мнения: 140
Янче, аз мисля да отидеш, пък ако се измориш винаги можеш да си тръгнеш. А мъжът ти няма ли да е с теб? Той да има грижата да те пази от бутаницата. Е, никога няма гаранция за нищо, но ти ще си прецениш най-добре. Все пак и тук в България нещата са доста по-неорганизирани, а и понякога могат да се нарекат направо зверски.

Лили, и ние сме на Аптамил отскоро, от два дни акаме по 2 пъти вместо по 1, но пък днес акото му беше направо твърдо  #Crazy, много се измъчи милия. Явно е от млякото... newsm78
Решението е вода между храненията. Лошото е че ние точно между храненията спим, будим се преди хранене или пък не можем да заспим след това. Така че много рядко имам изгоден случай да му давам вода  Whistling

Данче, реално аз ще липсвам само на срещите с мъниците, иначе тук ще съм на линия както винаги  Peace

Славенче
, ти ще си ми по-близо, така че можеш да ми дойдеш на гости  Grinning

Пете, ти дръж позициите в Дружба сити, пък аз като идвам ще се обаждам Stop

Йоанна, аз не бих рискувала, изчакайте още малко, че може някоя инфекция да стане, както те съветват Славена и Петето  Peace

Общи условия

Активация на акаунт