АПРИЛки 2010 се срещат вече за първи път с малкото човече-3

  • 13 867
  • 319
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 289
Здравейте и от мен. Hug На 29 години съм.Имам момиченце на 3 години.Сега съм бременна отново и съм много по-щастлива и спокойна.По мои изчисления термина ми е 17 април.Още не съм ходила на лекар,защото ми се струва твърде рано но до седмица две ще го направя.С мъжа ми (и детето) живеем и работим в Кипър.

 Надявам се и се моля за безпроблемна и лека бременност и на едно здраво и спокойно бебе.Нямаме претенции за пола,тъй като първия път Господ изпълни желанията ни,а сега ние неговото  Wink  Hug
  Целувки и пожелавам на всички спокойствие и хубави емоции.
За информация дъщеря ми е родена в София.Аз също посещавах училището на "9 месеца".Беше много приятно!

 Някой знае ли кога се пада Великден 2010 година?  Laughing

# 61
  • последна надежда
  • Мнения: 243
неличка Папаверина се изписва за задържане, може да се пие цялата бременност и не вреди на бебето. Аз пия дуфастон пак за задържане. При кървене много  помага почивката. Полегни си, не се натоварвай и мисли позитивно. Всяка бременност е различна  Peace. Аз с първата бременност обикалях планините и кипях от енергия, а сега щом се прибера от работа лягам и заспивам. Чак днес имам малко сили та си почистих къщата и измих прозорците.
ASITA5 Към 8г.с гърдите стават не толкова напрегнати, болките утихват. Болят само зърната и то при допир. Има бременни, които не усещат никакъв дискомфорт в гърдите.
За настинката не се притеснявай, с първата бременност съм пила антибиотик във началото на втория месец и нямаше проблеми. Вече има много пречистени антибиотици, които стават и за бременни.
Твоята гнойна ангина и скарлатината може и да имат един причинител - стрептококи. Отиди да ти вземат гърлен секрет за всеки случай.
Аз лекувам гнойна ангина с мазане на сливиците и гърлото с йодасепт, разреден 1:5 с вода. Напоявам стерилна марличка осукана върху пръст или дървено шишче и мажа 5пъти на ден. За 5дни и детето ми се излекува. Лечението е дадено педиатъра на синът ми, а той е в белия списък на докторите.
Аз съм с Хашимото и ми забраниха да приемам йод под каквато и да е форма, но при детето това лечение е безотказно. И не се налага да го тъпча с антибиотици.

# 62
  • Мнения: 2 401
Здравейте! Grinning
Цвета, добре дошла, и аз откакто разбрах, че съм с априлче се чудя, кога ще е Великден 2010! Simple Smile
За напрежението в гърдите, може да се каже че досега почти нямам и зърната ми не са чуствителни.
Ивета, понеже ми стана интересно за това как лекуваш гнойна ангина и си го записах,  да те попитам, а детето кротува ли докато го мажеш, понеже и аз предпочитам такива алтернативни методи, вместо лекарства, но моето сигурно трябва да стане поне на 5,6 години за да ми позволи така да го намажа.

# 63
  • вече в прегръдките на любимия, и само там
  • Мнения: 978
добре дошла и на новата бъдеща майка, която мисля, ако не се лъжа, знам от кипърската тема, тъй като и ние до преди година бяхме тясно обвързани с тази средизеноморска страна

моите гърди също ме наболяват, но като че ли не толкова, колкото при първата бременност, за сметка на това пък ми е постоянно едно такова лошо - не ми се повръща, но ми е неприятно от вида и мириса на някаква храна, решила съм да наблягам в тази бременност основно на плодове и зеленчуци и да не се отпускам с никакви тестени и захарни изделия

още не съм ходила на доктор, но за съжаление не знам и на кой - при предната си бременост бях в Русе, но сега в София не знам за много доктори. За това и бих искала да помоля ако знаете някой добър доктор.
Взех си преди малко фолиева киселина и сега ще започна да я пия.

Сега проверих - Великден през 2010 г. ще бъде на 4 Април

# 64
  • Мнения: 8
Здравейте момичета!
Искам да ви споделя бабешките методи, с които мен са ме лекували като дете.
За възпалено гърло може да се ползва с еднакъв успех йодасепт, нишадър, сода за хляб или много слаб разтвор на калиев перманганат (ако някой се интересува ще проверя точно как се прави). Сетих се и още нещо, което сигурно всички мами с малки дечица знаят - физиологичният разтвор (преварена вода и сол) може да се ползва за инхалации, за гаргара и като капки за нос.

# 65
  • Мнения: 289
Еее здравей Myriam  Hug
Да,от Кипърската тема съм Simple Smile Аз в София ходих при д-р Пламен Миков.Много добър лекар,препоръчван от много майки и голям майтапчия.Чак да се влюбиш в него  Laughing Laughing Laughing Кабинета му е в пряка на Пиротска.Работи със ЗК .Ако искаш ще ти пусна адрес и телефон на ЛС Simple Smile
Аз направо забравих да ви честитя на всички чудото да очакваш и носиш дете.
Честито на печелившите и ви пожелавам да гушкате след 8-9 месеца едно сладко и здраво бебешорче      Hug Hug Hug

# 66
  • последна надежда
  • Мнения: 243
Звездичка! като беше по малък не даваше да се маже и някой го гушваше, а другия мажеше с марля овита около пръста. Като стана на 6 вече сам лягаше и си отваряше устата. Сега е почти на 8 и сам иска да си пие лекарствата и да си слага капки в носа.

kapico промивки на носа с физиологичен разтвор правим и ние на синът ми. Малко е неприятно, но действа!

Myriam Ех че хубав празник е Великден. Много ще се радвам ако тогава родя  Peace. За доктор, аз си избрах но още не съм се записала при него, че е много зает. Преди това обиколих няколко докато си харесам някой.

# 67
  • Мнения: 283
Хайде и Априлската леля да се запише в новата тема.

# 68
  • Мнения: 0
Поуспокоихте ме,за което ви благодаря много Simple Smile
Доста ми е трудно-нямам апетит,повдига ми се от всичко,гърдите ме болят много.... Пиете ли някакви витамини за бременни? Аз си поръчах да ми изпратят фолиева кисилина от България,но мисля че не е достатъчно...
На някоя от мамите личи ли и коремчето???? Simple Smile Simple Smile

# 69
  • Мнения: 248
zдравеите моми4ета Simple Smile......6те се zапи6а и аz при вас, макар 4е малко ме е страх, суеверна 6те се окажа ooooh!.......но ме4ка страх, мен не страх, та да се похваля, еи  ме на и снимка със сак4е си имам Simple Smile.....вси4ки сме 6тастливи, много тормоz zа тва бебе ей Whistling.........дано вси4ко да е наред, раzтрепервам се всеки път като ме преболи малко ниско долу, а като отида да пи6кам да не ви раzправям как се вzирам в хартията, да няма кръв (а аz пи6кам 4есто)....ина4е симптоми никакви други.......доктора ме вика след 15 септ. zа да видим сърде4ни тонове, и ме предупреди, да не се радвам и хваля, zа6тото 11% помятат в ранните месеци, zнам 4е го каzва zа мое добро, ама о6те пове4е ме психяса #Cussing out, аz бременея zа първи път и искам да съм от другите проценти.......


п.п как да си смятам седмиците...последната ми менструация бе6е на 11.07.09, но пък zнам 4е бебето е направено 100% на 27.07.09, та в коя седмица съм всъ6тност newsm78
  bouquet  bouquet  bouquet

# 70
  • Мнения: 2 401
kokonito, добре дошла, помня, когато в другия подфорум съобщи, че си бременна и се чудих защо още не се записваш тук. Hug
Това, което казваш за тези 11% не го знаех и ми прозвуча зловещо и даже не знам дали е редно да го казва доктор на бременна жена. Както и да е дано всички да сме добре!

# 71
  • Мнения: 248
zвеzди4ка zдравеи и 4естито и на теб Simple Smile..........ами маи доктора си е такъв, каzва си каквото си мисли, но ина4е му имам доверие и мисля 4е е добър....ина4е пия дуфастон ве4е седмици наред, 4ак се у4удвам, 4е съм толкова стриктна, то друго освен това и 4акане маи не може да се направи Simple Smile

# 72
  • Мнения: 8
kokonito, добре дошла!
Като прочетох поста ти, все едно си описала мен Grinning и аз съм голяма паника все още.
Относно седмиците на мен най-полезен ми беше калкулатора, който ми показа marini(виж на 3стр. от тази тема), а също може да погледнеш това кръгче http://www.ladypill.com/calendar.php

# 73
  • Мнения: 6
   Kokonito добре дошла в клуба на мамите Simple Smile  Hug Мисля, че тук ще откриеш отговорите на твоите въпроси Simple Smile   http://free.hit.bg/doctorgeo/Calend.html

# 74
  • Мнения: 38
DARK ANGEL 1229,защо 4ак от Бг си пору4ваш фолиева киселина?не може да няма в Швеция,виж по аптеките,козмети4ните магазини с аптеки,големите хипермаркети...не може да няма  фолиева киселина.Даже може би ще си намериш комбинирана с витамини,които са  още по-хубави.
Кокоnito,добре дошла  Hug И аз съм голяма паника като теб,постоянно се взирам в тоал.хартия,и се моля вси4ко да е наред !  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт