Какви бяха резултатите ви от БХС?

  • 12 001
  • 69
  •   1
Отговори
# 15
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Не вярвам в този тест, макар, че го направих.
Резултатът ми беше 1:четиристотин и нещо си. Препоръчаха ми амниоцентеза, която НЕ НАПРАВИХ.

# 16
  • Мнения: 1 131
Резултата от БХС беше 1:98.Амниоцентезата отхвърли хромозомни аномалии.

# 17
  • Мнения: 3 675
Аз реших да не правя такова изследване, защото му нямам доверие, а ФМ, бебето е ок.

# 18
  • Мнения: 616
1:10 000 ми беше резултата, бебо е здрав

# 19
  • Мнения: 150
БХС 1:180 за Даун - здраво бебе след амнио  Peace

Леко бременеене и здраво бебче на финала!  Hug

# 20
  • Мнения: 400


Аз мисля, че все пак няма да си направя амнио. Най-малкото защото не мисля да го махам при какъвто и да е резултат.





Тогава се обезсмисля и БХС,който си правила при такова решение от твоя страна.Не виждам и смисъл от темата Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 1 098
Моят риск беше 1 към 171. Направих амнио. Детето ми е здраво. Слава Богу!

# 22
  • София
  • Мнения: 2 227
1:10 000 ми беше резултата, бебо е здрав
Същият случай и при мен.

# 23
  • Мнения: 9 973
последната опция и 2-та пъти

# 24
  • Мнения: 332
За Стефан ми беше 1:10 000 и се роди здраво детенце, за бебка 1:1200 и дано и сега всичко е наред  Praynig

# 25
  • Мнения: 1 314
Тогава се обезсмисля и БХС,който си правила при такова решение от твоя страна.Не виждам и смисъл от темата Rolling Eyes

Честно казано и аз не знам защо си направих този тест. Имах известно недоверие в него и преди това, но сега при резултатите получени до тук изглежда, че той дава висок риск при 40% от жените. Което е просто абсурдно.  Shocked

Въпросът е, че като си правиш теста, не го правиш с убеждението, че точно на теб ще ти излезе кофти резултат, а като излезе лошия резултат, колкото и да не вярваш в адекватността на този тест, все те гложди нещо отвътре.

И ако се чудиш защо е темата, тя дава по-ясна представа точно за това - колко често се дават фалшиво положителни резултати. Това е нещо като наша си статистика, която никой друг няма да направи за нас. Защото за някои хора има голям смисъл да си правят вече остарелия двоен тест и после масово да пращат на амниоцентеза.  Twisted Evil

# 26
  • Мнения: 2 768
Защото за някои хора има голям смисъл да си правят вече остарелия двоен тест и после масово да пращат на амниоцентеза.  Twisted Evil

Правих ранния и късния БХС. Ако не искаш да раждаш увредено дете всяко изследване има смисъл!

Темата до тук за мен не дава кой знае колко адекватна информация. Чела съм поне за 5 случая тук, във форума с лош резултат на БХС, перфектна ФМ и потвърдени тризомии. А далеч не всички с подобни съдби пишат в bg mamma.

# 27
  • Мнения: 1 314
Темата до тук за мен не дава кой знае колко адекватна информация. Чела съм поне за 5 случая тук, във форума с лош резултат на БХС, перфектна ФМ и потвърдени тризомии. А далеч не всички с подобни съдби пишат в bg mamma.

Естествено, че ще има и такива, при които показания висок риск е бил резултат от реален проблем. В крайна сметка се зачеват и деца с Даун и ако жена носеща такова дете си направи тест е 70% вероятно теста да хване проблема. Което за мен лично е доста нисък процент. Все пак четворният тест хваща 80% от случаите. Това също не е достатъчно добро, но да кажем, че такива са възможностите на съвременната медицина. Който иска 100% сигурност - знае какво трябва да направи.  Wink
Тук темата е за друго - че твърде много жени се оказват в стресиращата ситуация да си мислят, че може да има проблем, когато такъв няма.

За себе си, разбира се, все още не мога да говоря в коя категория попадам. Но със сигурност мога да твърдя, че получените резултати от анкетата до тук ми вдъхват доста надежда.
В крайна сметка ще си направя проклетото амнио. Не заради себе си, а по-скоро за мъжа ми, за който чакането и неизвестността са голям проблем.

# 28
  • Мнения: 793
Нисък риск от синдром  на  Даун и здраво бебче  Peace

# 29
  • Мнения: 2 768
Тук темата е за друго - че твърде много жени се оказват в стресиращата ситуация да си мислят, че може да има проблем, когато такъв няма.

И все пак. Предпочитам да ме стресират излишно, вместо да разчитам на случайността и съдбата и да живея в неизвестност.
Не по-малък е стресът за майки, които нищо не подозиращи, след една прекрасна бременност раждат деца с увреждания.

В денят на самото амнио генетичката това ми обясни - да, знае се, че тестът дава фалшиво положителни резултати. Но за момента това са възможностите на медицината. Амниото не го правят за да потвърдят, а да ги отхвърлят.

Съвсем на скоро минах през това, още ме преследват кошмари. Никак не са леки решенията, които трябва да се вземат.
Но въпреки това пак бих го направила. Не мога да допусна да родя дете, което да страда и няма нормален живот.
Но това съм аз.

Ако ти си решила да го родиш въпреки всичко, наистина е излишно да ровиш Peace
И 1000 човека да ти кажат "няма страшно, при мен беше фалшива тревога", никой и нищо освен амниоцентезата не могат да ти гарантират, че при теб е така.

Последна редакция: нд, 23 авг 2009, 18:58 от eta

Общи условия

Активация на акаунт