СЕПТЕМВРИйченцето крачки прави, защото на годинка става!

  • 16 312
  • 293
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 506
Мариям,аз материала го имам  Grinning Но не мога да намеря подходяща програма да си направя колажи-като си избера снимки и ги добавя към колаж,програмата ги обработва и им намаля размера(а от там и качеството),не знам защо  Confused

# 271
  • Мнения: 14
Мариямче, тц, тц, тц за винцето.

Дидка, аз почиствам зъбките на Кали с мек накрайник за зъби. Само че не слагам паста. А онзи ден се замислих, че май трябва вече да слагам паста. Видях, че се предлага специална детска паста и мисля да взема.

# 272
  • Мнения: 133
Честит Първи Рожден Ден на Марти и Тами!!! Бъдете здрави, щастливи и усмихнати, мили дечица!!!
За тръшкането - нямам думи  #Crazy Като цяло се успокоява като му отвлека вниманието или го погушкам, но днес 100 пъти рева да му дам бебефона, за да го удря в земята. И понеже това ни е 4-тия бебефон, като не го получи познайте какво последва  ooooh! Дано отмине скоро тази фаза.
За сухарите - "Сухарите са с по-висока калоричност от обикновения хляб,но за сметка на това са по-лесносмилаеми от организма,защото печенето подпомага разграждането на скорбялата." - Косе Босе  Peace
Диде, аз съм взела Ненедент, но все забравям да му ги измия. Много съм несериозна  Embarassed
Ланвинка, пилетата Дюк са в охладената витрина на пилешко месо. Няма начин да ги объркаш, защото са огромни. Имат голям хартиен червен етикет. Аз онзи ден сготвих супичка на Алексче с такова пиле, но не съм кой знае колко впечатлена. Верно, че е голямо и мазно, но на вкус не направих голяма разлика  newsm78 Но явно само аз съм така, защото другите майки много го хвалят. За мен предимство е, че не му се дават антибиотици и добавки  Peace

И аз имам питане:
Има ли мами, които използват вече триколки? Доволни ли сте? Каква е марката?
 Алексче, като се залепи в парка за някоя такава триколка и няма отлепяне  ooooh! И сега се чудя дали да не му взема  newsm78
Айде, мъж ми ме подканя да си лягаме Wink

# 273
  • Мнения: 262
Добра нощ, милички!
Днес не съм писала, защото ни се отвори възможност да се махнем от прашасалата ни столица. Мъжът ми имаше ангажимент в Своге и ние с бебка отидохме с него. Разходихме се из центъра на града и много ми допадна – чисто, подредено, тихо и спокойно. А природата е невероятно красива. Следобед отидохме до Лакатник и похапнахме в прочутата кръчма при водопада -  “Пещерата”. Ради, предполагам, че си й фен Wink Бебка се чувстваше много добре. Поспа доста, радваше се на реката, за първи път видя влак и изобщо денят беше чуден. За жалост нямах фотоапарат (т.е. имах, но батерията му падна) и нямаме снимки. Затова пък ви пускам обещаните морски фотоси Simple Smile Досега ги качвах, че компът ми е ужасно бавен, но накрая успях! Във Facebook са.
Заповядайте: http://www.facebook.com/album.php?aid=6685&id=1799575422& … amp;id=1799575422
Гарденийка, златна си! Много ти благодаря, че сподели! Вече и на бебка съм измайсторила една Мечо Пуховска покана! Благодаря ти от сърце!
Нени, и твоята идея с надписа е страхотна. Може ли да си взема от нея? Мисля да направя някакъв надпис вътре в стаята, където ще са гостите, но още го умувам. Нали и двете сме рожденички ЖЗ с бебка и искам да е нещо забавно!
Юник, снимката на Нико е един път! И на мен ми стана любима!
Съншайн, постът ти от снощи много ми допадна – толкова беше искрен и проникновен! Честит рожден ден на малкото ти момче! Да бъде здраво и щастливо! Честит празник и на прекрасната Тамарка!



dolphin-mama80, добре дошла при нас!
Вики, оздравявай бързо, мила!
Момичета още не съм изчела всички стари августовски теми и вие сигурно знаете, а аз не къде е Адиктед?
За хлебчето – Ели много го обича и сама си яде цели филийки от доста време. Не съм се замисляла, че става на топка в коремчето. Сухар не обича да гризка, затова й го натрошавам в пюренцето, ако е от малките по 190г, за да й стигне.
Ланвинка, а колко струва бройката?
Сонче, лека нощ  Grinning
Ох, много дълго стана, но преди да си легна искам да честитя имения ден на един прекрасен малък мъж – Адриан на мама Бижу! Честит празник, миличък! Бъди щастлив и много обичай прекрасната си майка!


# 274
  • Мнения: 2 658
Честит рожден ден на Тамара и Марти, бъдете весели и послушни дечица!   bouquet   bouquet
Ха, Диде, същото нещо исках днес да попитам, бях си наумила. Дали вече миете zъбките, който има и как се приема? Аz имам, по-точно иzпратиха ми по пощата Ненедент в комплект с четчица zа zъби, но не накрайник, а нормална, малка, от 0 до мисля 3 години. Но не съм я вадила и не с.м zапочнала още. А мисля, че с 5 zъба вече трябва, нали...? Или да вzема накрайник? За Крис не съм имала де...
За тръшкането... ами има тук таме, но слабо, zа сега.. Обаче и аz като Мариям  Hug да си кажа, не zнам как така, но това дете до сега zа 1 година не ме е иzвадило от равновесие (раzбирайте ядосало) нито, ама нито веднъж  Heart Eyes . А това никак, ама грам не е типично zа мойта особа  Rolling Eyes Embarassed Та не zнам, но съвсем не се оплаквам zа сега. Дано и така да си остане  Praynig , но не вярвам  Wink
Флу, аz също направих от Мечопуховските картички-покани  Crazy . И с Немо, та са ми два вида, по 5 от всеки. Дадох да ги иzвадят, но да видим дали ще са ми готови до петък, дано. Че не се усетих навреме да пусна бърzа поръчка, а нормалната е малко бавна  Rolling Eyes
А днес пък до 16ч нямахме ток. Откачих направо, тук хич не е нормално. Та се притесних какво се случва, ама се окаzа, че долу във входа са правили нещо и са направили някаква беля. Та го оправиха после.
Лека, милички бебета, НЕбебета  Wink и мами  Hug

# 275
  • Мнения: 79
little_sweet_didka™ аз не мия зъбки мисля, че е още рано.
Йосиф редовно намира някой боклук на земята и веднага го лапа, после ме поглежда хитро, аз се изстрелвам като торпила, а той пали и бяга ама такива скорости развива hahaha наистина си вярва, че може да ми избяга.
Следва залавяне и опити да му бръкна в устата и да извадя "съкровището" при, което той редовно ме захапва зверски по безстрашните пръсти дръзнали да се промъкнат в  неговото любимо място.
Не мога да си представя как бих му бръкнала с четка в устата и то намазана с нещо.
Определено се усеща момента на готовност на детето за мен той още не е настъпил.
Соня, аз ползвам триколка.
Йосиф е много щастлив.
Купих си я от Англия и съм много доволна.
Забравих каква е марката, но е цветна с много стабилна пластмаса и хитро направена.
Тук има много китайски, които си изглеждат картонени и ми се струва, че една разходка с подобна из нашият квартал осеян навред с дупки ще я довърши.
Купи си нещо качествено.
Ланвинка, аз купувам замразени пилета и са много вкусни.
Намират се във витрината със замразените рибни филета с/у редицата с безалкохолните, но не знам дали на всякъде е така, нашата Била е доста по мъничка.
За тръшкането... ами има тук таме, но слабо, за сега.. Обаче и а като Мариям  Hug да си кажа, не zнам как така, но това дете до сега zа 1 година не ме е иzвадило от равновесие (раzбирайте ядосало) нито, ама нито веднъж  Heart Eyes . А това никак, ама грам не е типично zа мойта особа  Rolling Eyes Embarassed Та не zнам, но съвсем не се оплаквам zа сега. Дано и така да си остане  Praynig , но не вярвам  Wink
Деско Hug с третото съвсем ще си се ошлайфала и никакви нерви нема да те газят  smile3521 newsm53 newsm62
penelopi аз се опитвах сега да си играя с разни сладурски "материали", но може би прекалявам в нещо.
Ето първите ми стъпки с новият апарат.


# 276
  • Мнения: 63
Тами и Марти, честит първи рожден ден newsm67 Напълнете домовете си със смях и игри!
И Надя намали количествата на храната пак. Продължава да суче, така че не съм се притеснила много - колкото иска, толкова да яде!
Но пък не яде никакви каши и пюрета  Sick Всичко трябва да е на парченца и да ги "дъвче'' сама. Слагам кавички, защото още няма зъби никакви  Confused
С тръшкането незнам как да процедирам, но трябва да си избистря тактика вече. Днес стигна до една стъклена врата и голям рев настана, че не може да премине през стъклото   hahaha  Оставих я да пострада малко преди да й отвлека вниманието. Помислих, че вече трябва да започна да й показвам, че няма да получава всичко, което погледне Sign Exclamation А на семейството обяснявах, че когато забранят нещо, не трябва само за да успоят плача, да отменят решението си, защото "малкия дявол" ще свикне да постига целите си с рев.
Теории... ще видя в действителност как ще я карам. Племенницата ми колкото по-жестоко ревеше, толкова повече забранени неща получаваше.
Соня, днес купихме триколка (подарък за РД-то). Исках да е с допълнителни "гащички" (стоят като допълнителна мрежеста седалка), но нямаше такива в момента в магазина  Cry Много важно ми беше гумите да не са от куха пластмаса, че се чупят бързо. В крайна сметка взехме това, но е много паянтова изработка и ще има тунинг в гаража (притягане на всички връзки). Няма колани  Crossing Arms Хубавото е, че легенчетата за крачета са по-напред, че гледах еднииии... от седнало положение трябва да се свиват крачетата назад, за да са на степенките.
Та въобще не е сигурна, да не кажа, че е опасна  Thinking Ноооо... ужасно се тръшкаме по колелетата на големите.  
Радостта на Надя беше неописуема - качва се, изправя се, слиза, тика триколката и през цялото време тропа на едно място от кеф... Незнам как да ви обясня какво щастие беше  Heart Eyes

# 277
  • Мнения: 506
Мариям,Ще го изям този бонбон!!!!! Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Моето диване ги прави същите номера-като прахосмукачка е-намира всяка дребна шушчица и си я слага в устата  ooooh! И като тръгна да го гоня да вадя е същия сюжет-гаааз в обратна посока,не дава да му бръкна в устата,хапе..  Laughing
За миенето на зъбки-ми ние още сме само с 3,които едваа се подават  Confused Рано му е още! Wink
За триколките-дъщеря ми имаше и много и се радваше-шаренко,весело,пее,свири... Whistling НО на мен ми беше много трудно да я управлявам  Confused Та за това сега се замислям дали да взимам  Thinking А и нали зима идва-те на сухо трудно се управляват,на сняг ще е невъзможно!До пролетта май вече няма да имаме нужда...Де да знам...Ще видим.Но Мариям е права,че тук всичко е зарито с китайски,които са адски некачествени и нестабилни-на приятелката ми детето се обръща с нейната триколка вече не занм колоко пъти  ooooh! ,само като се отпусне повече на една страна и се обръща  Shocked
Флу,страхотни снимки,мила!Добавих те към приятелите във фейсбука(да не се чудиш от кой ти е поканата за приятелство  Wink )

# 278
  • Мнения: 193
Здравейте!
Флу, и аз те добавих, да знаеш!

Стилиан е с висока температура цяла нощ. В 2ч беше с 39.7,  дадох Панадол, свали я съвсем малко, успя да поспи за мъничко , и сега в 7ч отново е с 39.8 градуса.
Никога не е вдигал температура и ми е толкова скапано и притеснено. Смее се въпреки всичко, ама едно вяло вяло...... Отиваме на лекар след малко. Ужасно ми е, мацки, ама повече от ужасно.  Cry Cry Cry

# 279
  • Мнения: 7
Честит Първи Рожден Ден на Митето, Йоана, Калоян, Даниел, Яна, Марти, Тами. Да растат здрави, палави, щастливи деца. Поздрави на родителите!
Добро утро момичета, вече от ирландска земя.
Пътуването беше безкрайно - 6 часа престой на Лондон Хитроу, е направо луднахме, като за да е по-екшън, вечерта ( малко преди полунощ) преди пътуването в разгара на събиране на багажа, аз взех мярката на крака на кухнески стол ( при това с голяма засилка). Наду се малкият пръст и посиня и болеше зверски...точно 7 часа преди полета..не го знам кво му сторих на този пръст ама голямо куцане падна, сега ме боли само при определено стъпване и естествено като ме настъпи някое от децата....Та толкоз с перипетиите по пътуването. За 5 месеца тези бяха 7 и 8 качване на самолет с Ками, та вече си мисля че и до Луната мога да стигна с нея.
Ками цока по цяла нощ, има нощи по 3-4 пъти - тези ги считам за добрите, ама има нощи почти на всеки час - като кукувичка на стенен часовник...е след такава нощ ми иде да влезна в първият секс шоп и да купя нек'ви надуваеми цици, да им ги връча с баща й и да легна и да се наспя...туй като малко отклонение и оплакване. При вас как е? Имам предвид кърмещите мами.Да не говорим , че спи при нас на спалнята и заспива на цица, за през ноща не се оплаквам, но при дневното спане не мога да я оставя сама на спалнята тъй като лази бързо и нямам шанс да прелетя от кухнята до спалнята по стълбите преди тя да е паднала. Та съм се заинатила от другата седмица Габи като тръгне на училище, да почвам да я приучвам да спи през деня в нейното легло...ама хал хабер си нямам как да стане  newsm78.
Не мога да смогна да изчета всичко, тъй като малкото диване по-цял ден ме разхожда за ръка из къщата ( времето е типично ирландско и разходките са сведени до минимум, като изключим пазаруването в супера, ) но успях да мерна с едно око страхотното парти на Тео, разгледах снимките - напълниха ми сърцето.
Инче, бързо оздравявяне на Стилиан.
Мариам, на мен много ми харесва снимката. Станала е страхотна ( какъв фотоапарат си взе?) а Йосиф е голям бонбон.
Отивам да подерзая малко докато всички спят, че имам още 15 минутки до ставането на половимката за работа и времето за мене си ми свършва.

# 280
  • Мнения: 14
Добро утро, майчета! Калоян е с температура и разтройство. Сутринта в 5 часа се събуди, наака се милото и много плака. Явно го е боляло коремчето. Измерих температурата 38.3. Това ни е първата температура и ме достраша да го оставя и му дадох Панадол. Успокои се и заспа до 8 сутринта. В 8 пак се наака и пак разстройство и сега е пак с 38.3. Чудя се да давам ли пак панадол или да изчакам? До каква температура мога да изчакам?

# 281
  • Мнения: 79
Ина  Hug ще мине мила, но сега ти е тежко Heart Eyes.
Дано бързо да се оправи малкото човече.
Драсни какво казва доктора като се приберете.
BAE добре завърнала се в дома   bouquet.
Фотката е Nikon D90 и е чудесна

, но обектива ми е малко дървен TAMRON 18-200 mm

 Веч ми препоръча друг, но имаше оферта с този като подарък и се изкуших.
Сега поне е лесно за всички желаещи да ми направят хубав подарък при добър случай hahaha
Добро утро на всички излюпили се  Hug!

П.п. Уф neni78 какво им става  на тези деца ooooh!.
Аз не бих чакала.
Панадола не е опасен, а ще помогне да се свали температурата.
Дано да е нещо дребно и да мине бързо.
Можеш да разведриш детето като го изкъпеш във ваната с 1-2 градуса по ниска температура от собствената.
Хем ще бъде забавно, хем ще се свали лесно температурата.

# 282
  • Мнения: 14
Мариям  Hug и педи ме посъветва да направим няколко бани днес. Според нея е летния вирус, каза да го наблюдавам и ако започен да повръща веднага да й звънна. Ох, хайде отивам да се къпем

Дописвам - изкъпахме се, дадох панадол и миличкото заспа. Сега сварих чай от шипки и като се събуди ще му дам.

Последна редакция: чт, 27 авг 2009, 10:37 от neni78

# 283
  • София
  • Мнения: 413
Момичета, наистина има вирус! Аз самата съм с диария и температура 37.1. Джи Пи-то ми каза че върлува т'ва нещо и трябва да мине само. Лекарства само за разтройството и много течности. Също и МНОГО добре да се измиват плодовете и зеленчуците!

# 284
  • Мнения: 82
 Praynig Болничките дечица и мами да оздравяват! Представям си какво ви е. Нени, ако искаш опитай с Нурофен, ако те притеснява Панадола. От Ася знам, че всяка майка издържа до различна температура преди да даде лекарство за сваляне. Някои по-опитни мами издържат до 39. Аз лично не бих чакала толкова. Знам също, че слагат мокри кърпи на глезените и китките. Аз лично себе си винаги слагам кърпи с оцет за сваляне на температурата. Хладките вани също са много добри. По-леко облечени през деня в къщи. За разстройството Ентерол и стягащия на Хипп - ориз и моркови сок.  Също и чай от сварени шипки. Инче, пише какво е станало при доктора.
Диде, аз купих finger toothbrush на Mothercare за почистване на зъбките. Има пръстов накрайник и четчица. Не съм го ползвала още, но скоро ще влезе в употреба, че вече имаме 3 зъбчета.
Скорошно оздравяване скъпа. Прати любимия до пазара да ти донесе малко дренки, нар, мушмули. Може и компот от дренки. Затягат безотказно! Peace  Hug
Мариам, снимката е супер. Браво. Апаратът изглежда супер!
Благодаря за отговорите за пилето Дюк. Вчера нали дадох на Аида грах с пилешко (Лудогорско). Хапна го с кеф, но след банята забелязах зачервени петънца на корема и малко на дупето. Дали е било от пилето..?! newsm78 Друго не съм давала. Всъщност за първи път дадох купешко пиле, а не на пюре. Та, ще търся Дюк да видим.
ВАЕ, добре завърнали се. Лошо за инцидента с пръста. Дано по-скоро мине. Брат ми на скоро така си счупи палеца на крака. Изпусна една витрина на крака си.., сигурна съм, че е подложил, за да опази пода в магазина.
Флу,кое колко струва? Поканите ли? Аз вчера ги направих. Станаха много сладки. Отпред е поканата, а сгъната отзад е карта към парти центъра. Ще ги снимам да ви покажа как станаха. Още веднъж голямо  БЛАГОДАРЯ на Гардения за идеята.  Hug Излязоха по 1 лв. бройката в този вид, но аз ги направих спешни за 1 час, иначе бяха по 80 ст. в фотото, което ви казах.

Общи условия

Активация на акаунт