Кои храни могат да повишат хемоглобина на бебе на 9 месеца

  • 5 561
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • BG
  • Мнения: 1 900
Например сока от червеното цвекло.

# 17
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
От каква възраст?А цвеклото как го приготвяше?Аз като сок не съм давала и незнам сурово ли?

Ами беше на годинка когато изследванията показаха нисък хемоглобин, а цвеклото го измивах много добре, режех на малки парченца и цедях на сокоизстисквачка, заедно с ябълки и портокали

# 18
  • Мнения: 753
Сок от коприва!!!
Започнах да го давам на синът ми от 4-ия месец, при това без захар и много му харесваше.Трудно си я набавях обаче, защото исках да е чиста и пращах баща ми по балкана да бере, после я изсушавах/за зимата/, прясната я правех на сок.
Аз такава гадост не мога да пия, но той все още я харесва.

# 19
  • Мнения: 275
Благодаря на всички за съветите. Hug
 Нашият хемоглобин е 105. Според лекар не е много нисък, но е паднал спрямо изследванията на 6 месеца. Затова ни посъветва да даваме храни с повече желязо и ако на годинката е по-нисък - тогава ще изпише лекарства. Каза ни обаче да даваме дроб, а на пазара има само български пюрета с дроб и не пише от какво животно е дроба. Не даваме за сега свинско месо и затова се въздържам от пюрето с дроб, домашен нямам, а се притеснявам да купя от магазин. Като че ли предпочитам зеленчуците.
В момента давам каша с елда и круша, спаначни пюрета, броколи, телешко месо и пасирах сварено цвекло, което давам по малко към зеленчуковите пюрета. От плодовете ще наблегна на боровинки и шипки, пък дано резултата на следващите изследвания да е добър.
ilka не знаех за желязото и калция. Много на време беше съвета, защото аз слагах малко сиренце в спаначното пюре. Hug

P.S. Задължителните кръвни изследвания наистина са на 6 мес. и 1 год., но нашият бебок задържа Т. и за да сме спокойни, че е само от зъби ни пуснаха изследване на кръв и урина. Всичко друго му е наред, но така забелязаха, че хемоглобина пада. Peace

# 20
  • Мнения: 2 865
Дроб, жълтък, месо, трябва и достатъчно вит. С. От растителните продукти почти не се усвоява желязото.

# 21
  • Мнения: 288
mari_ana , 105 според мен изобщо не е нисък хемоглобин . Да , под нормата е , но това не значи че непременно има някаъв проблем . И че ако има анемия тя е желязодефицитна . Към посочените храни мога да добавя и сока от арония . И някои от сокчетата на Хип са обогатени с желязо . Относно месата , най-много желязо има в черния дроб . Чела съм обаче и някои мнения на диетолози , че на тази възраст с черния дроб трябва да се внимава . Също така ако се прекалява с консумацията на млечните продукти , се затруднява усвояването на желязо .

# 22
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Има един на една Пловдивска фирма-производител беше... Почти през цялата си бременност пих от него. Не, че много ми повлия хемоглобина, но поне беше доста приятен.

# 23
  • Мнения: 95
Месо. В него има всичко. Синът ми на 6 месеца беше с Хг 109, на 8 месеца - 99. Последните изследвания не бяха от задължителните, а ги правихме по друг повод.  След това ходихме на консулт с детски хематолог, наложи се да пием Малтофер Sad Синът ми е захранен късно и отказваше да яде и месо, и жълтък... Съветите на хематолога бяха - всеки ден да се дава жълтък и да се наблегне на месото.
Минахме по този път съвсем скоро, затова си позволявам да споделя и моето мнение.

# 24
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
А за немесоядните как? Питам, защото моята дъщеря(5г.) почти не яде месо, най-много нещо от кайма, и то рядко.Но виж, всякакви треви и зеленчуци-с охота дъвче, а хемоглобина и(преди месец) беше 140 newsm78Яйца също яде много рядко, например 1 път на 2 седмици.

# 25
  • София
  • Мнения: 44 120
освен споменатите и за не месоядните Simple Smile
авокадо, тиква,  просото, броколи, карфиол, зеле, брюкселско зеле, фасул, леща, картофи, домати, нишесте, овесено брашно, ако яде цитруси, пъпеши, манго, киви, диня, коприва....

# 26
  • Мнения: 3 621
Май само от месото може да се покачи повечко,защото от заразават не се възприема изцяло от организма.
Peace
В случая елдата и жълтъка също ще помогнат много

# 27
  • Мнения: 46 518
... Според лекар не е много нисък, но е паднал спрямо изследванията на 6 месеца ...

Нормално е да е по-нисък.
Освен това, ако е взета кръв от пръста, резултатите не са точни.
И не на последно място, както казаха и напред в темата - щом детето изглежда добре, значи е добре, в нормалните държави не бодат здраво дете без повод.

Нека хапва мляко, колкото иска и го храни балансирано, без да се вманичаваш в "железни" храни Peace

Общи условия

Активация на акаунт