За витамините по време на бременност

  • 45 008
  • 218
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 240
Последният път и на мен ми изписаха зимафлуор, но аз изобщо нямам намерение да си го купувам. Според мен е по-скоро вредно отколкото полезно и вече съвсем се убеждавам, че сме станали като опитни зайчета  Rolling Eyes Изписват ни на всички почти едно и също, ей така за всеки случай, има няма проблем...

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73781

# 196
  • Мнения: 307
Благодаря ви момичета!Май аз също няма да го пия!
А евентуално дали трябва да приемам калций и какъв?

# 197
  • Мнения: 623
puhtar, аз освен витамините (Центрум Матерна), взимам и едни други за зъбките на бебето. Когато бях в 4-ти месец отидох при моята зъболекарка и тя ми каза , че точно сега започват да се появяват зародишите на зъбките на бебето, и че трябва да  взимам едни витамини за зъби (те са напълно безвредни. 100 витаминчета струват 1,50 лева и се взимат по 4 на ден) каза съшо, че преди години когато отидеш на първата си венска консултация те пращат при зъболекар и той ги препоръчвал тези витаминчета, но сега вече понеже не се ходи на такъв задължителен преглед и генеколозите не го знаят това нещо, че  е хубаво да се взема. след като си тръгнах от кабинета, аз разбирасе проверих как стоят нещата с тези витамини и се оказа, че зъболекарката е била напълно права. нещо повече, тези витамини, освен, че се приемат през бременността, се приемат и след това докато кърмиш (или ако не кърмиш се дават на бебето), защото, когато бебето стане на 1-2 месеца започват да се оформят зародишите на постоянните зъбки. ако искаш да си вземеш от тези витамини просто попитай в аптеката и сама ще се увериш колко са полезни.

# 198
  • Мнения: 307
Мама89 как се казват тези витамини?
Аз никакви витамини не пия в момента,защото според доки няма смисъл.

# 199
  • Мнения: 623
витамините се казват Флуорин (но имам няколко вида от тези витамини за зъби).
А за обикновенните витамини, незнам, зящо някои доктори казват, че нямя смисъл, като те са абсолютно необходими. витамините се приема, защото бебето в корема ти приема всичко хранително, полезно и витаминозно, което ти приемаш и на практика за твоя организъм нищичко не остава и много скоро започват да ти се появяват някакви проблеми (не дай боже  Praynig)не случайно витамини за бременни се пият и докато кърмиш, защото пак всички хранителни вещества отиват в кърмата и за твоето тяло нищо не остава. 1 месец преди да забременея започнах да пия Фоливеа киселина. пих я до края на 3-ти месец и след това минах на Центрум матерна (задължително със съдържание на фолиева киселина в тях) и продължавам да ги пия и до сега. освен това от както знам, че съм бременна не  е минал и един ден в който да не изям поне 1 или 2 плода. това е много важно и за теб и за бебето.

# 200
  • Мнения: 623
А на доктора си можеш да му кажеш от мое има да се върне някаде в осми клас!

# 201
  • Мнения: 307
Фолиева к-на пиех някъде до към 5-я месец и я спрях,изпих и една опаковка О"мами,но понеже бебка върви с две седмици напред,доктора смята,че от витамините само ще дебелеем и аз и тя.Иначе за плодове и зеленчуци хапвам доста,изследванията ми бяха добри,само хемоглобина ми е 109,но и за него нищо не ми изписа newsm78А лекаря при който ходя на частно е отпуска до края на декември.Сега направо се зачудих какво да правя Thinking

# 202
  • Мнения: 623
puhtar, пак ти казвам, че витамините ги пиеш не заради бебето а ради твоя организъм, до който не достига нищичко, защото жсичко отива на бебето.а това за пълнеенето от витамините е пълна глупост. аз запо4нах да качвам килограми 4ак в края на 5-ти месец, а до тогава бях изпила вече 2 опаковки от по 30 таблетки. Напълняваш ако си склонна към това, а не защото вземаш витамини

# 203
  • Мнения: 307
Мама благодаря ти! HugЩе си взема витамини и ще си пия.

# 204
  • Мнения: 623
вземи си ги няма от какво да се притесняваш. А според мен такива лекари дето казват, че няма смисъл от витамини трябва да се съдят  Naughty

# 205
  • Мнения: 521
витамините се казват Флуорин (но имам няколко вида от тези витамини за зъби).
А за обикновенните витамини, незнам, зящо някои доктори казват, че нямя смисъл, като те са абсолютно необходими. витамините се приема, защото бебето в корема ти приема всичко хранително, полезно и витаминозно, което ти приемаш и на практика за твоя организъм нищичко не остава и много скоро започват да ти се появяват някакви проблеми (не дай боже  Praynig)не случайно витамини за бременни се пият и докато кърмиш, защото пак всички хранителни вещества отиват в кърмата и за твоето тяло нищо не остава. 1 месец преди да забременея започнах да пия Фоливеа киселина. пих я до края на 3-ти месец и след това минах на Центрум матерна (задължително със съдържание на фолиева киселина в тях) и продължавам да ги пия и до сега. освен това от както знам, че съм бременна не  е минал и един ден в който да не изям поне 1 или 2 плода. това е много важно и за теб и за бебето.

Само да се включа с пояснение, че Флуорин-а не съдържа никакви витамини, а natrii fluoridum.

Мое лично мнение е (а и на моята гинеколожка), че ако се храниш разнообразно и здравословно, не е необходимо да се тъпчеш с изкуствени витамини. Оставям на страна витамин Б комплекс с фолиева киселина (витамин Б4), който и аз приемам. Цялата тази психоза с витамините според мен е предизвикана от фармацевтичните компании, за които е много изгодно всяка бременна да се тъпче с техните продукти, вместо да яде плодове и зеленчуци!  Naughty

Последна редакция: нд, 08 ное 2009, 12:02 от Tink

# 206
  • Мнения: 56
здр на всички!нова съм тук и бих искала някой съвет!бременна съм в 12г.с. първа бременност ми е!освен фолиевата киселина нищо др не вземам, а знам, че и витамини трябва да се пият!някой може ли даде някой съвет!благодаря ви предварително!

# 207
  • Мнения: 1 734
Гледай да си ги набавиш по естествен начин

# 208
  • Мнения: 3 459
Фолиевата си пия и от петък започнах да вземам Прегнакеър  Peace
Отделно до скоро заради контракции вземах по 8 таблетки дневно Магне Б6, сега минах на 6 и постепенно намаляваме дозата докато стигне до 3 дневно.  Peace

# 209
  • София
  • Мнения: 39 091
6 месеца пиене на витамини нон-стоп! Shocked
Някои хора за мен са луди!
При нормален здрав човек се препоръчва пиене 1 месец, после почивка, а какво остава за бременна!
Да не мислите, че тая химия е само полезна и всичко от нея се усвоява?
А знаете ли, че всеки витамин, освен С, дава доста неприятни странични ефекти при предозиране и пренатрупване?
Освен това, наскоро акушерка ми каза, че от много витамини по време на бременност, а особено от Матерна костите на бебето се калцират, което съвсем не е добре.

Общи условия

Активация на акаунт