ВНИМАНИЕ-!Стафилококи в ШЕЙНОВО

  • 4 992
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 115
Ами те няма ли да вземат нещо да направят в тези болници по въпроса ?????
Не че знам какво, но трябва да има някакъв вариант Thinking

# 16
  • Мнения: 1 253
Ами те няма ли да вземат нещо да направят в тези болници по въпроса ?????
Не че знам какво, но трябва да има някакъв вариант Thinking

И аз това че чудя  newsm78 Много кофти защото на мен вариантите ми радане са Шейново и резервен Св. София ако нещо не се харесаме с лекарката другата седмица.

# 17
  • София
  • Мнения: 9 977
Аз родх на 01.08 в Шейново и не сме болни, но знам ли?! Вече почвам да се замислям дали ситните пъпчици на бузките на бебе не са симптом за стафилококова инфекция. Sick

И ние сме с подобни пъпчици по личицето и вратлето, утре сме на лекар, дано не са стафилококи...

# 18
а за Окръжа болница какво знаете по въпроса с инфекциите?

# 19
  • Мнения: 816
Мдааа.... още преди 3г., когато се чудих къде да раждам щерката свекървата ме уверяваше как Шейново от край време има слава на болница с постоянна вътреболнична зараза от сатфилококи. Навсякъде ги има, уви. Но на някой места просто се борят по-сериозно с тях ( хигиената е по-висока - тоалетни, бани и т.н. , правят се по-често освежаващи ремонти и т.н.). Аз обаче не й обърнах внимание и си родих там. Още щом се прибрахме у дома малката принцеска вече имаше хъркащо носле. И така до 2-рия месец, когато й пуснах носен и очен секрет и на нея и на себе си. И резултатът беше - staphilokokus aureus.  Лекувахме се с антибиотици (локални), но нямаше ефект. След няколко месеца посетихме завеждащата дет.отделение в Шейново, д-р Добрева, от която съм много доволна и която спаси преди това дъщеря ми ( след раждането). Казах й за стафилококите, като я попитах от къде може да сме ги лепнали. Тя поклати глава и каза:" Да, от нас са"!!! Беше много честно от нейна страна да признае, а не да скрие че имат ВБИ ( вътреболнична инфекция) и евала й правя. Предписа ни Бактропан, който ни спаси ( а вече си мислих да слагаме ваксината на Анаста, което щеше да е фатална грешка от моя страна).
Шейново си се слави явно от повече от 30 години с тези стафилококи, но ето какво научих от ХЕИ.
Оказа се, че стафилококите вече се считат за нормална бактериална флуора по болнични и детски заведения и не се вземат съотвтетно достатъчно мерки за борба с тях, т.е. наличието на такива по родилни домове и дестки отделения е нещо нормално и не се смята за ВБИ.  #Crazy - тъпо, но е така.
За това в Св. София явно са по-малко, тъй-като ремонта там си го направиха много скоро и не само освежиха, но и дезинфектираха.
Иначе щекра ми след коките в носа и очите , получи и отит, заради който се наложи да й се пукат и двете тъпанчета, за да изтече гнойта събрала се зад тях, да изпие още два курса антибиотик. Добре че се оправихме тогава, но беше голям кошмар.
Ето и един съвет за всички, чиито бебета имат неизяснени симптоми, от сорта на сълзящи очички, течащи или запушени нослета ( които не се оправят повече от 2 седмици) - не слагайте НИКОГА кърма в очи и нос, тъй-като млякото е най-добрия развъдник на всякакви бактерии!!!

# 20
  • София
  • Мнения: 1 391
Аз родх на 01.08 в Шейново и не сме болни, но знам ли?! Вече почвам да се замислям дали ситните пъпчици на бузките на бебе не са симптом за стафилококова инфекция. Sick

И ние сме с подобни пъпчици по личицето и вратлето, утре сме на лекар, дано не са стафилококи...
Какво стана с прегледа? Здрави ли сте?

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ето и един съвет за всички, чиито бебета имат неизяснени симптоми, от сорта на сълзящи очички, течащи или запушени нослета ( които не се оправят повече от 2 седмици) - не слагайте НИКОГА кърма в очи и нос, тъй-като млякото е най-добрия развъдник на всякакви бактерии!!!

..... подчертавам само, защото периодично се дават съвети как кърмата в очите на бебето е едва ли не панацея...

# 22
  • София
  • Мнения: 3 985
Аз родх на 01.08 в Шейново и не сме болни, но знам ли?! Вече почвам да се замислям дали ситните пъпчици на бузките на бебе не са симптом за стафилококова инфекция. Sick

При нашето бебе се изразяват в засилен зеленикав секрет от едното око, чак понякога залепва и постоянен секрет от носа, пак със зеленикав цвят ( абе зелени сополи ако сте виждали Embarassed). Носа почиствам с физ.разтвор, капвам, после я чакам да кихме и гепвам сопола...иначе и пречи като яде...

# 23
  • София
  • Мнения: 3 985
Предписа ни Бактропан, който ни спаси ( а вече си мислих да слагаме ваксината на Анаста, което щеше да е фатална грешка от моя страна).
 

Ние също слагахме Бактробан, но след първия курс антибиграмата вече показва, че коките са станали устойчиви на него #2gunfire #2gunfire #2gunfire.
Кажи защо смяташ, че ваксината на Анаста би била фатална грешка, аз мисля да ги посетя....

# 24
  • София
  • Мнения: 2 958
Искам само да кажа на всички мами, че от силните миризми на дезинфектанти се получават тези стафилококови инфекции. Нали се сещате, че отделенията ще пламнат от други много по-опасни зарази, ако не се дезинфекцира старателно. Тази информация я имам от жена, която работи в операционна. Друг е въпроса, че много от лекарите не предупреждават майките и стават усложнения. Тази позната казва, че след операция дори давали превантивно на пациентите много слаби антибиотици или такива които са "комбинирани"за да се избегнат усложнения. Един от добрите начини да се предотврати подобна инфекция е  новороденото да се къпе под течаща вода. Не става въпрос след къпане да се полее и изплакне, а цялото къпане да става под течаща вода. Аз моята дъщеря я къпах почти до 3-тия и месец под чешмата и пъпките които имаше изчезнаха и за сега нямаме проблеми  Praynig
Целувки на всички мамета и бебенца. Дано няма много болни бебчовци и техните майки са спокойни за здравето им!

# 25
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Искам само да кажа на всички мами, че от силните миризми на дезинфектанти се получават тези стафилококови инфекции.
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Няма никаква логика.Ти как ще го обясниш?А от миризма на чесън да не се хваща сифилис? newsm78

# 26
  • Мнения: 1 753
в Св. София също има стафилококи. И не само. Там има и е-коли  #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Ние ги открихме през първия месец от раждането. Доколкото съм запозната навсякъде в родилните отделения било такова положението. Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 2 028
и ние сме с пъпчици по бузките и телцето, Огнян се роди в началото на август в Шейново

темата изключително ме притесни...а откъде е тази информация, че бебчетата родени преди около месец в Шейново са заразени?

какво значи хъркащо носле, нашето хърка отвреме-навреме, само като го метна на рамо да го оригвам и не е в удобна поза

# 28
  • София
  • Мнения: 2 958
Искам само да кажа на всички мами, че от силните миризми на дезинфектанти се получават тези стафилококови инфекции.
Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Няма никаква логика.Ти как ще го обясниш?А от миризма на чесън да не се хваща сифилис? newsm78
Това ми го каза медицинско лице! Не мога да го обясня научно. Обаче обещавам щом я видя да поискам обяснение. Както една мама слад мен каза "...Доколкото съм запозната навсякъде в родилните отделения било такова положението. "

# 29
  • София
  • Мнения: 9 977
Аз родх на 01.08 в Шейново и не сме болни, но знам ли?! Вече почвам да се замислям дали ситните пъпчици на бузките на бебе не са симптом за стафилококова инфекция. Sick

И ние сме с подобни пъпчици по личицето и вратлето, утре сме на лекар, дано не са стафилококи...
Какво стана с прегледа? Здрави ли сте?

Да, благодаря. (Ние се родихме на 22 юли, но стояхме до 1 август в болницата). Педиатърката каза, че са нормални пъпчици и че ще минат от само себе си. Други симптоми като хъркащо носле и сълзящи очи нямаме.

Общи условия

Активация на акаунт