Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 90

  • 41 672
  • 377
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 173
Sillsav да ти е живо и здраво детенцето - ЧРД   bouquet Хубава торта си и направила . Явно наистина пресиропираш за да ти се скашква тортата . Тъп нож също може да е причината . Аз винаги сиропирам без значение кога е печен блата ( понякога имам във фризера готов ) .
Дидке хайде оздравявай по-бързо  Hug . И ти започваш да напредваш със сметаната .
Ванче ами то на Тодор пепелника винаги е пълен ...аз пак малко го напълних  Joy
Сисиси получи комплекта още преди 2 седмици  Grinning .
Аталантаблагодаря   bouquet ...ей сега започвам да свалям
Смехурко 25$  - 14 комплекта + 10-11$ доставката .

# 271
  • Мнения: 359
Raya, благодаря   bouquet

# 272
  • Мнения: 1 485
Atalanta,и аз благодаря за ценните книги!!!  bouquet  bouquet  bouquet
sillsav ЧРД на малката ти госпожица!!! newsm67

Ето и от мен един линк с книги,на които попаднах скоро.На някой може да му е от полза.
http://picasaweb.google.es/ludirossi?showall=true#100

# 273
  • Мнения: 359
Много книги има и в www.kuharka.ru

# 274
  • Мнения: 212
Ванче аз комплекта си го получих от Рая,забравих да се похваля. Смехурко при всички положения е по-изгодно да ти го прати Рая. Тези от Кадемлия,не стига че и аз научих за тях от "аматьорките" във форума,ами взех и им се обадих. Мнооого любезен тоя чичко бе -28 мин. разговор(коя съм,от къде съм ,защо ми трябват нещата-същите въпроси,само дето не ми каза защо толкова малко-50 лв) Е, получих си ги на другия ден,ама повече няма какво да желая от там,ще ме разорят  Grinning . А за  техния семинар ли е там ,какво е,те луди ли са бе-800 лв.(точно 2 мои заплати). Ха,аз като ПРОФЕСИОНАЛЕН сладкар,с толкова стаж,досега не ми се е налагало да прилагам такъв професионализъм в цеха  Joy. Добре,че беше форума и вие аматьорките,че да се науча. Благодарности на всички,които се включват с каквато и да е помощ. Съжалявам само,че не съм по-близо до тоя магазин ,каквато съм скандалджийка  Joy..... една снежинка-35 лв  #Crazy. Бях  питала Ванчето,но да питам и тук (Софиянските момичета)-някоя от вас знае ли за презентация на 9-10 септември за украса на торти. Имало такава за печене на блатове, и кремове,нещо такова-в края на август. Шефката ми ходи,каза че било "страхотно,ах,ох,какви неща правят хората,а ние в цеха само л....а сме правели,нищо не сме можели" и т.н.    Между другото тя нищо не разбира от тортения бизнес,ама абсолютно нищо  hahaha не е аматьорка  hahaha. Та въпросът ми е има ли такава презентация или е някоя глупост на шефката(не казва нито фирма, нито адрес-нарочно). А,и още нещо се сетих-обадих се на Торнадо-то за боички,говорих с шефа явно. Поисках да ми пратят 2-3 шишенца перлени боички (нали са ми слабост  Grinning ). Той също ме поразпита и за моя изненада ми каза,че ще ми подари няколко  Shocked. Записа ми телефона,след няколко дни ми се обади че ми ги праща по шофьора на Илчовски-наистина ги получих 4 цвята безплатно и не поиска нищо в замяна.         Гласувах за Ели ,готина чанта ,видях и други красоти,ама като искам да напиша всичко наведнъж и забравям. Ванчеее май и аз съм в клуба на баба Гицка,взех много да забравям бе,ааа  Joy Благодаря и за труда,който полагате да качите линкове с адреси и книги  newsm51

# 275
  • Мнения: 634
Дидка,Йори е много готин ,напредваш с шприца браво Hug
Силсав ,честит ,рожден,ден на твоето момиче да расте весела и игрива да бъде на мама радоста и на татко гордоста  bouquet
Благодаря ви момичете за книгите ,много са хубави и полезни  bouquet
Ванче и на мен ми се иска отново да се съберем ,но защо чак на пролет?
Руми,ако има желаещи да си поделим подложки аз искам по 50бр. от два вида ,но пак казвма ,ако има желаещи кажете.
Рая ,а на твоята торта много се накефих ,дано да въздействаш върху някой пушач ,аз вече от 5 г. не съм а бях много ама много пристрастена по две кутии правих на ден.С такъв хъс ги оставих ,че чак се чудя на себеси Peace

# 276
  • Мнения: 7 091
Не съм се разписвала от сума време, щото и време за торти нямаше, ама направих торта за РД на Ели, та казвам да покажа, може някой да се поучи от грешките ми.  Laughing Що се смея ли? Щото вчера толкоа много я псувах тая торта, не искам да ви опиша!
Разтопи ми се покритието! За пръв път ми се случва такова нещо! Само бях чувала, никога изпитвала на собствен гръб, но вчера, когато почнах да рисувам и отгоре ставаше на каша направо!
Как да е, в хладилника стегна, но повече от този готов фондан НИКОГА няма да си купя! Аз смесих с правен, защото имах малко, а нямах време да направя нов..и резултат не закъсня.  Rolling Eyes
Да не говорим, че забравих да нарисувам страниците отстрани и за 15 мин трябваше да ги направя преди да дойдат гостите, ама карай! Simple Smile
Важното е че Ели я разпозна!  Laughing
http://cakes.anniesartbook.com/2009/08/tinkerbell-cake-for-my-little-girl.html

А това е специално за Рая, понеже беше споменала, че има проблеми с тази рецепта след като я бях пуснала.
http://cakes.anniesartbook.com/2009/08/old-recipe-with-new-flare … o-it-updated.html

# 277
  • Мнения: 492
вчера толкоа много я псувах тая торта, не искам да ви опиша!


не знаех, че можеш и да псуваш  Joy  ама, ако знаеш колко навреме ми идват твоите снимки  "стъпка по стъпка"   bouquet  тортата ти е перфектна!!! Ч.Р.Д. на Ели, пожелавам й най-прекрасното детство!

момичета темата отново е пълна с невероятни торти, поздравления на всички за неуморния и изнервящ , понякога труд   bouquet  bouquet  bouquet

имам въпросче, сестра ми ми е купила от торнадо в пловдив, някакъв крем на прах , който е в прозрачна кисийка , няма нито срок на годност, нито производител, нито упътвания за употреба, само с маркер е написано КРЕМИЖЕЛ . проверих срока на годност на всички други продукти и е достатачно дълъг, така че не мисля че крема ще е с изтекъл срок. най-логично ми се вижда да са го разфасовали в удобни разфасоки от 1 кг. та въпроса ми е, някой знае ли как се използва?

ванче, и моя крак няма да съпи в магазина на кадемлия , въпреки, че бях замислила някои поръчки от там, тази  наглост ми идва в повече

Последна редакция: пн, 31 авг 2009, 19:30 от svetlane

# 278
  • Мнения: 1 173
Тандури страхотна работа както винаги !!! Да ти е жива и здрава малката сладурана Ели   bouquet
 Какъв беше готовия фондан , че аз мисля да купувам  Rolling Eyes
Девилс фуд ще го пробвам отново , но аз си знам къде ми е проблема - фурната . А маслените блатове са чувствителни и искат точна температура.

# 279
  • Мнения: 7 091
Рая, аз съм писала там в постинга, ти ще го видиш после сигурно, но е SatinIce! По-отвратителен фондан не съм ползвала! Бях си взела ( грешка при поръчката) 25 паунда! Докато го свърша вече ми се ревеше! Друг път като имам климатик е ОК, щото смесвах или с домашен или с Уилтън, а да мога да направя нещо от него, но този път нямах други продукти, едвам забърка на Ели тортата всичко до троха се попълни тук и там...и нямаше как, та ползвах него! На вкус е супер обаче не става за работа!

# 280
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Tandoori това което си написала за SatinIce много ме изненадва - аз съм взимала три вида но малки разфасовки 2 и 5 паунда та и от трите съм много доволна - единствената ми забележка е че черния много боядисва - все едно са го топнали в черна боя. За моделиране и покриване обаче е бил супер, на вкус също, но това ти също си го казала.

А тортата която си направила естествено е чудесна - Честит Рожден Ден на Ели.

# 281
  • Мнения: 1 965
имам въпросче, сестра ми ми е купила от торнадо в пловдив, някакъв крем на прах , който е в прозрачна кисийка , няма нито срок на годност, нито производител, нито упътвания за употреба, само с маркер е написано КРЕМИЖЕЛ .
Доколкото знам от самия собственик на Торнадо, те си сътрудничат с Илчовски. Ако КРЕМИЖЕЛА е неговия, значи пропорциите са следните: 1:2 или 2 1/2 в зависимост от това колко гъст искаш да е самия крем. Дори и да не е неговия, пропорциите на сухите смеси е горе-долу един и същ.  Използва се за пълнеж на еклери, торти и като самостоятелен десерт. По рецепта се прави с вода, но аз те съветвам да го направиш с мляко или поне да го размесиш 1:1 с прясно мляко. 1 чаша суха смес се разбива с 2 чаши СТУДЕНО мляко. Сгъстява се за около 3-4 минути. Бухва малко. Става вкусно, ако готовия крем смесиш с разбита квасена или разбита сладкарска сметана. Може и с готов крем ОЛЕ. Кремчето е вкусно, не съжалявай че си го взела. Далече е от "истинския" КРЕМИЖЕЛ, но никак не е лошо. Ако ще го ползваш за торта, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО слагай желатин. Не разчитай да ти стегне сам.

Тандурка - както винаги скромничиш с тортата си. Да ти е жива и здрава ЕЛИ, да порасне голяма, умна и послушна. Тортата е НЕВЕРОЯТНА.

# 282
  • в семейството
  • Мнения: 404
Дидка, много е сладък Йори. Получило се е много добре  Peace
sillsav , честит празник   bouquet . Да сте живи и здрави всички в къщи  Peace
Tandoori , на това му викам аз "непрофесионално" изпълнение  Peace . Както имаше в едно представяне на едно предаване по ТВ7 : " Къде го има тва?  Shocked "

# 283
  • Мнения: 1 173
Тандури и аз съм малко изненадана , аз само добри неща бях чувала за  този фондан (аз техния гъм пейст съм ползвала и беше в пъти по-добър от този на Уилтън ) . Сега направо ме хвърли в "шах" .Аз мислех именно голяма кофа да си взема , че нали ще правя торта за само 200-250 парчета  Laughing .
 На Кейк Челъндж също масово ги гледам че използват него .
Леле...ами сега  Rolling Eyes . Аз бях решила да е готов купен , уж за да не кондензира и да нямам проблем ( нямам право на провал   Confused )

# 284
  • София
  • Мнения: 183
Здравейте,
поздравления за прекрасните торти   bouquet  bouquet  bouquet Рая направо ме разби с тези цигари  Shocked
svetlane аз правя кремижела на 100гр суха смес 300гр мляко. Става доста гъсто, но после добавям заквасена и бита сметана и 1 желатин за да е по стегнато, и без желатин съм го правила също става добре.
Ето и от мен една

Общи условия

Активация на акаунт