Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 90

  • 41 719
  • 377
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 2 118
Здравейте, момичета:)
Много активни дни съм изпуснала, но трябваше да си видя приятелката и детенцето й, които вчера и днес ни бяха на гости преди да си идат за Италия:)

Румя, аз съм "за" всякакви събирания от типа, който предлагаш. Става и удома. Не мога да преценя дали и какви минуси може да има едно такова събиране, но става с пробване. Да, може да е ограничен кръг хора, но всики път ще има някой възпрепятстван, друг път - друг.

Пепи...хубаво време и почивка! Може тората ти да е за червена точка, но пак е изрядно подредена...

Рая, чудесен е пепелникът и цигарите. И аз то 4-5 години не пуша, надявам се, че така ще си остане. По какъв повод е тази торта - опздрав за отказал се или намек към неуспял да се откаже?

Тандури, чудесна е тортаат за Ели - да ти е жива и здрава дъщеричката! Много ми хареса това съчетание между рисунка и релеф:)

Аталанта - благодаря за информацията - това за царевичното листо ще го пробвам:)

Буболинка - пвц тръбата е чудна идея, ще я пробвам:)

Сиси, възможно е шефката ти да не си измисля или крие, а просто да е чула някаква непроверена информация и също да не е наясно какво, къде и кога:)

# 286
  • Мнения: 1 173
Дими тортата е намек че ги отказва от 5 г ( от толкова го познавам Тодор) и всеки път е за не повече от 20 дни , и ги почва отново . Обаче аз като човек никога не пушил и ми беше интересно да му я направя  Joy
 Стефи пак изби рибата с тази изпипана торта .

Да ви кажа - купих си половин килограм СМС за 10$ от Ebay . Сега остава да пристигне и да го пробвам на гъм пейст . Аз малко се оплетох ...СМС и Tylose едно и също ли е . Едни казват Да , други Не  Rolling Eyes

# 287
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Ооо Стефи, Кохибааа, не обичам пури но много хубаво миришат  Twisted Evil ....
А и колко красиви са, леле-леле Mr. Green ....
Тандури, тортата е неветоятна, не съм си и помисляла че такива неща са възможни  Shocked ...
Какви бои ползваш  newsm78 ? Тинкърбел без очи е много зловеща  Twisted Evil Laughing ...
Рая, трябва да те направим официален купувач на бг-мафията  Joy ...
Добре че и на Фиорка си поела поръчката Embarassed, обирвачи са и тукашните, бетер като кадемлиите, срам-несрам и аз съм си харесала неща от фондантсорса  Laughing, като реша да ги взимам ще те питам за адрес ако може, аз да си ги платя с картата а да ги докарат на теб, че нещат да пращат до Канадата  #Cussing out ...

Нещо се сетих, ще ми носят неща от бг, а на мен и тортени неща ми се искат Mr. Green, струва ли си от Торнадото нещо да ми донесат, тук няма такива сухи смески за сладолед, за крем-брюле, Ванчето като говори за тях винаги ми се приискват ....
Кой да питам, Вааанче и Пеепи  Mr. Green, кажете милички, има ли ги в Торнадото и кои марки си струват, а колко големи са опаковките ?
Аз какво да ви изпратя newsm78? Някой иска ли маршмелоуз, бели, 5-10 кг Laughing?

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 03:08 от eli_c

# 288
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
eli_c аз точно сухи смески за сладолед си поръчах от бг по 1 кило бяха а на доктор Йоткер има мънички но много ароматни мисля че са по 200 грама (определено обаче трябва да ти ги носят в багаж иначе ще излязат златни), поръчала съм си и от гумените каренца на Ванчето за щамповане на релеф Simple Smile

Стефи чудна е тортата а пурите са като истински. Как направи цвета на кутията?

# 289
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
В багаж, в багаж Grinning, мерси Шеметка  bouquet !

# 290
  • Мнения: 634
Тандури,да ти е жива и здрава Ели .Много ,много ми хареса тортата .Само не разбирам как и с кави бои рисуваш върху фондана?Аз един път се пробвах и всичко се разливаше.  bouquet
Стефи ,невероятна си  Hug

# 291
  • Мнения: 1 173
 Joy Успокоихте ме Канадки , 'щот бях решила че само аз съм "болна" и си поръчвам Крем Брюле , пудинг Карамел   и естествено гумени каренца  Joy . Първия път зълва ми прати Брюлето по едни познати , те се шегуваха ..."ех кремче ви носим от Бг ..." ама той моя мъж нали да не остане длъжен " ...е вие Брюле , аз пък котешка храна съм носил в Бг "( това преди 10г. за котката им )    Joy. Шегата на страна , но после като правих на внучката им тортата с Брюлето си облизаха пръстите  Mr. Green , та казаха че пак ще носят ако трябва  Joy .
Ели ти голямо ЦРУ го раздаде - от къде знаеш че на Фиор ще изпращам нещо  Mr. Green Laughing - голяма мафия си ти . Иначе ако ти трябва нещо от сайта казвай наведнъж да поръчваме , че да минем с една доставка  Wink ( те за разлика от другите магазини не таксуват на сумата която си похарчил а според зип кода . Аз миналата година ходих до магазина им в Орландо ...доста интересни нещица имаше  Grinning )
 Моето Брюле е от Метро , тя и Ванчето от там го купува .

Айде де , не казахте СМС и Tylose  едно и също ли е  Rolling Eyes

# 292
  • Мнения: 7 091
Извинявайте!!! Тя Ели пита, ама а забравих!
Рисувам с Америколор боите! Имам и Уилтънски няколко.

# 293
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Рая, според линка, който Атланта беше дала по-назад не е. Там пишеше че СМС е синтетична гума, за разлика от другите, естествени. Ще се върна да видя къде беше и ще пусна линка пак.
Ааа, Метро. Мотах се там преди 2 месеца но не ми дойде на акъла за това, сега ще ги пратя да ми напазаруват  Twisted Evil.
А Фиор, ами тя на мен първо искахме да поръчва, ама много по-скъпи са оттук нещата newsm78, пак наполовина на Кадемлия де  Twisted Evil ...
Сега ще се ровна в сайта, да видим какво ще поръчвам  Peace ...

# 294
  • Мнения: 7 091
Хм, Рая, Шемет, много ме изненадва това, което пък вие пишете за СатинАйс.  newsm78 От моя не успях пукната фигурка да направя, защото просто не сънеше, ставаше целия на гънки и всичко се сплескваше! Изобщо ужас! А си беше годен, имам си му бележката, не да кажеш да е бил развален. Не знам за друго, но много се радвам, че свърши! То вярно, че и заради климатика се попрецаках, обаче такова чудо..ужас...
Последните ми торти все с него са покривани, за покриване става! Ако няма нищо да правите в/у самото покритие обаче! Рисунка- абсурд! Скъсах си нервите! Фигурки ги споменах също...Може да е било до партида, знам ли .  Thinking

Ели, гледала ли си  Legend of the Seeker? Мъж ми казва, че Тинкърбел без очи е като confessor-a  Joy Паднаме от смях Simple Smile)
Ама нямаше как да ги правя вечерта просто беше изключено Simple Smile

Благодаря ви момичета за комплиментите, но аз лично смятам, че това ми беше най-бързо скалъпената торта, но така се получи. Другия път повече Simple Smile

# 295
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
http://thesugarlane.com/2009/05/12/whats-the-difference-tylose-p … g-powder-gum-tex/ - ето тук е дала Атланта, май става за гъмпейст карбометил целулозата  Laughing ...

Тандури, не знаех че и филм са направили, ужас. Аз ги имам всичките книги на Гудкайнд от тази поредица и съм голям фен, за фантома и за конфесора чаках по 6-7 месеца в амазон као гладно куче  Laughing, ще гледам да не гледам филма, филмите по любими книги винаги ме разочароват.
Но Тинкърбел изглежда като да има странни дарби  Twisted Evil ...
На сатин айс от гъмпейста съм много доволна, фондан не съм взимала  Thinking ...

# 296
  • Мнения: 930
може ли линк на борсата във Варна илчони 94 или нещо такова беше Blush не мога да я намеря в нета
може и на лични да ми пишете Praynig

# 297
  • Мнения: 141
Тандури, честита ти рожденничка. Да е жива и здрава.  Hug
Stefibqq, страхотни са ти тортите! С какво покриваш? Аз в събота имам рожденник - баща ми, така че си крадвам идеята с таблата, защото той е запален табладжия. И мен научи като бях малка (какво ли търпение е трябвало).   bouquet

Последна редакция: вт, 01 сеп 2009, 08:26 от 6estja

# 298
  • София
  • Мнения: 187
6estja покривам с готова моделираща маса, а когато ми трябва кафяво я смесвам с шоколадовото тесто на Ванчето.
shemet_neveroiaten цвета е бяла моделираща маса с кафяво шоколадово тесто и малко жълта боя. Отгоре съм драскала с четката смесено кафяво и жълто боя.
За съжаление не можах да направя капака от тесто, два пъти го правих, но не изсъхна, може би защото имаше шоколадово тесто в него. И накрая облякох един картон. Blush
Благодаря ви. Hug

# 299
  • Мнения: 1 965
Ама, това цигарена тема ли ще бъде???? Язък, че не ми предстои нещо такова!!!
Стефи - какво да ти кажа - толкова е реалистична тортата ти!!! Изпипала си я както винаги.
Ели, има в Торнадо сухи смеси. Обаче и там и при Илчовски и в МЕТРО цените са еднакви. Лично аз предпочитам смесите на VIVA. И на ИНТРА съм ги ползвала, но тези са по-вкусни и по-плътни някак си. Въпрос на вкус е, разбира се.
mimi P27 - сайта им не работи в момента. Когато се видяхме миналата седмица с Г-н И. , го сдъвках за този подвеждащ сайт. Казах му че има много възмутени хора, от това че в сайта предлага ОНЛАЙН пазаруване, а всъщност няма такова нещо. разказа ми за някаква фирма, която е прибрала една торба пари да направи този сайт, но така и не го е довършила и така и никой не се е появил да им обясни как да работят с него. Каза ми, че в момента се прави нов сайт на фирмата. Това е.

И последно: Внимавайте с тези пакети със сухите смеси по самолетите и границите... Да не ви гледаме по тАлАвизията и вестниците: "БЕШЕ ЗАЛОВЕНА ГРУПА НАРКОТРАФИКАНТИ С КИЛОГРАМОВИ ПАКЕТИ СЪМНИТЕЛЕН ФИН БЯЛ ПРАХ В БАГАЖА СИ. СЛЕД НАМЕСАТА НА ИНТЕРПОЛ, СЕ ОКАЗА ЧЕ ГРУПАТА ПРЕНАСЯ....... КРЕМ БРЮЛЕ"  Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт