Котарак и бебе

  • 3 103
  • 51
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 118
Archangel и discover,няма смисъл от такива спорове,темата не е вредна или не е котката за бебето,авторката ясно е подчертала,че са взели вече решение и не иска мнения от рода да я махне или не!Нека бъдем толерантни към решенията на другите!Има майки,които пушат и пият по време на бременността,вредно или не това си е техен избор,както и отглеждането на домашен любимец.Аз съм отгледана с котка от бебе и нямам никакви алергии,а племенниците ми,които сестра ми гледа в маниакално стерилна среда имат безброй алергии,така че не мисля че това е критерий. Peace

# 46
  • Мнения: 3 675
Моя приятелка има котарак и бебе на 1 годинка и три месеца.Лекарят й казал, че няма проблеми щом котката е обезпаразитена.Сега имат проблем, защото котарака пуска много косми и се лепят навсякъде, но при добра хигиена/т.е. редовно минаване с прахосмукачка и парцал/ мисля, че подобно съжителство не е невъзможно.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 291
Благодаря за споделения опит!

Lucasa и нашия е такъв като на снимката....чисто черен, с жълти очи....и е 10 кг Simple Smile

# 48
  • Мнения: 3 591

малееее, 10 кила  Shocked Laughing Laughing Laughing нашият е 9 кг и във ветеринарниците го снимат, а като ни идват гости направо се плашат. А той е такъв добряк душата, като огромна плюшена играчка. Светилото д-р Р. Ковачева (Тина Киркова) каза ВЕДНАГА и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да махам котаракът.  Sad Аз си правя оглушки, щото много си обичам котаракът и смятам да реша кога да го махна след като си направя теста за токсоплазмоза...

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 467
Виждам, че доста хора са ти отговорили, но да се включа и аз. Моята Преслава е на 10 месеца и успешно съжителства не само с котарак, но и с мъжка немска овчарка. Нямам никакви проблеми, само я следя дали са и полепнали косми по ръчичките, когато сме в хола. А, и рибки имаме... Simple Smile

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 291
Doro и ние сме така при ветеринара...последния път едната докторка го провери да не би да има тумор или нещо в корема че е такъв огромен....а той милия просто си е дебеличък въпреки че от няколко години е на диетична храна.

Колкото до махането....наистина всеки си взима решението и аз много четох в нета мнения на лекари, изследвания, проучвания....според мен просто за някои неща трябва да се внимава или обръща внимание и мисля че всичко ще е ОК както са писали тук мамите с опит Simple Smile

# 51
  • София
  • Мнения: 1 891
   Doro, "светилото" Рени Ковачева не е чак такова светило, повярвай ми.  Wink Цялата бременност ми следи, изобщо не ме е питала имам ли коте, нямам ли. Даже и тест за токсиплазмоза не съм си правила - прецених, че няма нужда. Как може да дава такива съвети, направо нямам думи...  ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт