8 дни температура и избиване на зъбчета?

  • 5 668
  • 54
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 325
beboshuni - надявам се наистина вече да разберат и да реагират адекватно...че много времче се точи вече....и 2 АБ....гадна работа.
Иначе - моят и при 39 градуса е игрив и жизнен...така че това не е много определящо...2 пъти съм го виждала много зле - с ушна инфекция, когато страшно го боляха първите дни ушите.....и когато се обезводни от ентеровирус и отидохме в болница...иначе винаги е свежарка независимо от Т.

Lauren - за вируси изобщо не се изписва  АБ, той на вируси просто не влиае. при над 3-4 дни с ВИСОКА , неспадаща Т се смята, че и да е било вирусно, почват да се развиват бактерии и изписват АБ.
Но при ентеровирус освен да дораздразните стомаха с АБ, няма какво друго да стане от него. Когато влизахме тогава в болница за обезводняване  така и не изписаха АБ.....а лежяхме 5 дни в инфекциозна...преди това седмица в къщи...после още седмица диети и прахчета....

# 46
  • Мнения: 718
Angel_Dust и аз така знам, благодаря за доуточнението. При нас въпросът за АБ изобщо не е стоял, по-скоро се зачудих защо на детенцето са му изписали 2 антибиотика, но сега разбрах вече.
beboshuni аз мисля, че все пак щом детето ти е с добър тонус предвид, че си играе и се закача, ситуацията не е съвсем драматична. Не казвам, че няма повод за притеснения, но все пак Т не е чак толкова висока, че да има опасност от гърч или нещо подобно, а и детето е видимо добре. Сега моят младеж като беше болен педиатърката изключително много обръщаше внимание на поведението му - да си играе е едно, а съвсем друго е да е проснато и да лежи детето. Пожелавм бързо оздравяване.

# 47
  • София
  • Мнения: 3 524
beboshuni за секрета- това което ти е казала лекарката е донакъде така. след като детето е приемало някакви лекарства непосредствено след това няма да има реален резултат, но ако мине 1 седмица ли беше, не помня точно, може да се пусне проба. само че не трябва да е приемало лекарства през това време.
ако ви се наложи, взима се сутрин на гладно и да не е пило нищо детето. за големите казват даже и да не са си мили зъбите преди взимането на секрета.
някакви новини за снимка? и как е днес детето? Hug

# 48
  • Мнения: 60
elpet, и днес имаме цял ден Т - 37.5. Сутринта говорих с джи пи то да отидем утре за контролни изследвания на кръв и урина. Искаше да правим и рентгенова снимка ОБАЧЕ следобед ходихме на доц. Недев (за който разбрах от друга тема във форума, спец. УНГ), който ме изненада като каза, че детето никога не е било болно и всички симптоми са от зъбите, включително поддържането на Т вече 2 седмици.

На прегледите другите спец. УНГ са виждали тъпанчето зачервено, защото дъщеря ми изпадаше в див рев докато я преглеждаха. Той обясни, че когато дете плаче от напрежението тъпанчето се зачервява.

Днес бях насрочила час и за още една докторка УНГ за утре. В момента се чудим с мъжът ми какво да правим  newsm78 да ходим ли на утрешния час при докторката УНГ и да правим ли изследванията за кръв и урина?

Относно рентгеновата снимка мислим да се въздържим за сега.

Луда работа... не мога да се успокоя още и да се зарадвам...

Но наистина както казва Lauren детето е с добър тонус и апетит и съм склонна да му вярвам.

Утре ще пиша пак ... с подробности.

Искам да ви благодаря на всички за разбирането и съдействието. Наистина чувствам подкрепата ви в този труден за мен момент

# 49
  • Мнения: 4 615
Колкото повече лекари посещаваш, толкова повече ще се объркваш за жалост. Но кръв и урина можеш да си пуснеш, да видиш дали има промяна в показателите. След една такава температура и никакви симптоми пуснахме ПКК, е освен желязодефицит (което не е за подценяване, но не на това се дължи температурата) друго не се откри. Обаче (винаги има едно "но") според педи детето беше с бактериална инфекия. Според думите й ако още един ден не свали Т ще се наложи антибиотик (понеже нали е бактериална инфекцията), но на въпроса ми кое я навежда на мисълта за бактерии, тя каза "ми понеже не е вирусна пък има Т". Посетихме друг лекар,  според който ставаше дума за зъби. Обясни, че организма отчита никненето на зъбки като възпалителен процес и затова реагира с леко повишаване на Т. Колкото лекари толкова и мнения.

# 50
  • Мнения: 60
Здравейте мили мами,

Днес вече съм по-спокойна. След вчерашните изследвания се оказа, че в урината имаме белтък. Това означавало, че има възпаление на пикочните канали, което ставало като влязат бактерии от акото. Диагнозата потвърдиха двама доктори, така че се надяваме вече да излекуваме дъщеря ми. От тази инфекция е идвала и Т, която все още поддържаме.

 

# 51
  • Мнения: 543
Успех с лечението! Много е добре, че са открили причината, сигурно си се успокоила. И на мен толкова дни Т от зъби ми прозвуча несериозно, но не исках да наливам масло в огъня, като давам акъл. А и щом детето е в кондиция, това е добре. Моята беше една седмица като парцал, много ми беше мъчно да я гледам такава...

Айде, бързо да се оправи детенцето!

# 52
  • София
  • Мнения: 6 375
Здравейте мили мами,

Днес вече съм по-спокойна. След вчерашните изследвания се оказа, че в урината имаме белтък. Това означавало, че има възпаление на пикочните канали, което ставало като влязат бактерии от акото. Диагнозата потвърдиха двама доктори, така че се надяваме вече да излекуваме дъщеря ми. От тази инфекция е идвала и Т, която все още поддържаме.

 

znachi docentcheto po UNG move da si zavre diplomata otzad. 14 dni temperatura ot zybi, kak ne....

izvinete za latinicata.

# 53
  • София
  • Мнения: 44 325
бързо оздравяване вече ви желая Simple Smile
и моят кара едно е-коли, на 4 месеца баш с такава Т..... странно че миналите изследвания са били ок ....
надявам се, да не ви изпишат още един АБ на примависта, а този път да пуснете антибиограма, че да не тъпчете детето с ненужни гадости повече Simple Smile

# 54
  • Мнения: 60
Здравейте мили мами,

пиша чак сега защото чак днес се чувствам малко по спокойна. След 3 седмици Т 37.5 и отрицателни изследвания за бактерии в урината, във вторник ходих на уролог - доц. Близнакова. Тя прегледа дъщеря ми на ехограф.

Оказа се, че има възпалено легенче на десен бъбрек и възпален пикочен мехур. От там идва и постоянната Т и безсънните нощи.

От сряда сме на АБ - Пиперациллин венозно - 3 пъти на ден. До вчера Т не падаше. Днес обаче има промяна - 37.1. Надявам се да спадне още и нашият ад вече да свърши.

Във вторник свършва лечението с АБ и в сряда сме пак на преглед. Ще пиша подробности тези дни.

Общи условия

Активация на акаунт