Предложете ми местенце в Троянския балкан за 3-4 нощувки

  • 24 640
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 695
Кой казва, че са развалили кухнята в странноприемницата в Орешака?  Mr. Green
Ние ходихме сега по празниците и си беше повече от добра.   chef Сега не знам, преди как е било, но ние останахме повече от доволни.  Laughing
каква хубава новина  Laughing

# 31
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Ааааа и аз невярвам да са развалили кухнята там Peace
Неземната* - чакам инфо за къщата  с килимите Crossing Arms

# 32
  • Мнения: 3 695
давам, давам  Laughing
това е една къща до реката, която собствениците са я направили много красиво, там се перат килими  Simple Smile тя се намира като се застане с гръб на входа на манастира и в дясно, пресича се реката и се продължава по уличката в дясно, не е в началото, върви си се, къщата се пада в дясно, ще я познаете като се стигне до нея  Peace дано да съм обяснила разбираемо  Laughing направени са пейчици и има много цветя, много е красиво
имам снимки и ако не забравя ще ги кача довечера Laughing

# 33
  • Cофия
  • Мнения: 1 212
Мерсииии  Hug
какво друго мога да видя там? някакъви музеи, нещо друго интересно в околностите?

# 34
  • Мнения: 157
 Мила мама,
дойде октомври и обичайните заподозрени се разщъкахме  Joy
Помня преди две години ми даде инфо за Олимп, имам да ти връщам  bouquet
Чифлика е особено място - приказно красива природа, ако се поразмърдаш или се качиш с колата към хижата. Можеш да се разхождаш, Боби вече е голям мъж и няма да му е трудно по козите пътеки.
Иначе Чифлика си е обикновено село, а за хотелите като че ли аз бих предпочела Веника, новата. Има вътрешен басейн, което теб те устройва заради малкия.

# 35
  • Мнения: 719
Мерсииии  Hug
какво друго мога да видя там? някакъви музеи, нещо друго интересно в околностите?

Природо-научния музей в Черни осъм.
Интересно е и за големи, и за малки.  Peace

# 36
  • София
  • Мнения: 5 258

Все се каня да се разпиша и все не ми остава време.
Ние бяхме в Орешак При Братята. Много приятно хотелче. Всичко е ново.
Лошото е, че някой от стаите на първия етаж се минава покрай тях и ако не са си пуснали
пердетата хората се вижда  Mr. Green
Нямат кухня като цяло, но ако искаш ще ти приготвят храна на барбекюто или някой аламинут.
Ако искаш може да ползваш и сам барбекюто и посудата.
Страхотно си изкарахме. Бяхме само за 2 дена и хванахме хубаво време та се покъпахме и в басейна.
Водата е топла, но не минерална - да кажем че беше около 27-28 градуса. Запознахме се само с единия
"брат".  Много любезен... е имаше си заучен "арсенал" от думи, но все пак си личеше, че се старае.
Последната вечер седна при нас и ни черпи с кебапчета, наденички, картофки  Blush
Останахме доволни от обслужване, качество и количество. (Да предупредя - алкохол там няма и си носиш!)

Ходихме до манастира, музея в Черни осъм и до занаятите. Интересно е за 2-3-до 4 дена!

Обаче... за мен по-хубаво от Родопите няма! Като природа и всичко в Родопите по ми хареса.

# 37
  • Мнения: 3 423
Мила мама,
дойде октомври и обичайните заподозрени се разщъкахме  Joy
Помня преди две години ми даде инфо за Олимп, имам да ти връщам  bouquet
Чифлика е особено място - приказно красива природа, ако се поразмърдаш или се качиш с колата към хижата. Можеш да се разхождаш, Боби вече е голям мъж и няма да му е трудно по козите пътеки.
Иначе Чифлика си е обикновено село, а за хотелите като че ли аз бих предпочела Веника, новата. Има вътрешен басейн, което теб те устройва заради малкия.

Привет lady Blu, много ти се зарадвах  Heart Eyes
Верно ,че Олимп го разнищихме отвсякъде тогава, даже един конкретен апартамент  Hug
Много мерси за инфото за Чифлика.Значи е красива наоколо природата.Аз точно исках да го съчетая с разходка в есенна гора ,детето да си събира жълъдчета а аз да си рия краката в шарена шума  Simple Smile
И до Троянския манастир ми се иска да отидем.До музея на занаятите може също.Иначе този музей с умрелите животни мисля да го пропуснем-адски ми е подтискащо.
Мерси за съвета за Веника Палас.Там топли ли са басейните?Имаш ли представа за градусите?
На мен под 30 градуса ми е студено,аз съм много зиморничава.Топли ли са преходите от басейна към стаята?Добри ли са масажите?
За теб   bouquet

# 38
  • Мнения: 3 423
Ние се завърнахме и да дам прясна информация.
Спряхме се на Шатото, защото с мъжа ми се разболяхме и не ни се рискуваше с басейн( плюс ,че се начетох на лоши отзиви за всички хотели в Чифлика във визит.бг а и снимките на стаите там ме притесниха)
Шатото е симпатично скромно хотелче.Пиколото е много старателно.В ресторанта готвят вкусно.Ние бяхме взели пакет "романтична ваканция",която с детето не се оказа точно романтична  Laughing Цената е ниска 114 лв на човек.
Включваше шампанско и бонбони в стаята-детето си поигра с да пресипва леда в чашите  Simple Smile и изяде бонбоните.
Уж вечеря на свещи в ресторанта.Казвам уж, защото свещи и някаква специална украса нямаше.
Вечерята бе вкусна,но включеното в пакета е недостатъчно,тоест допълнително си поръчваш още толкова.Салатеното плато много ми хареса,Млечното също,Пелето рокфор е вкусно но много тежко.Тортите са кофти.
Сутринта имахме закуска в леглото, което е приятно.Компле-нищо особено,кофти шунка,кофти кашкавал.
Има качествен интернет в стаята.Дадоха ни кабел за лаптопа.
За региона се изисква голяяяяяяяяяяямо въображение за да намериш, какво да правиш.
Изключвам Троянския манастир, който наистина е прекрасен и си заслужава да се види.
Издирихме и къщата с килимите.Има атмосфера мястото.Няма какво толкова да видиш, но се чувстваш приятно да седнеш под мушмулите и да гледаш реката.
От чудене, с какво да занимаем малкия, въпреки че мразя препарирани животни все пак посетихме музея на Черни осъм и силно съжалявам, че го сторихме... излязохме си след 5 минути за възмущение на касиера.
Вътре смърди ужасно  Sick.Студено е, като в морга.Животните са зле препарирани,изглеждат ужасно.На всичкото отгоре ни пуснаха някакво озвучаване на виещи животни и ги пуснаха да се въртят.Изглеждаше потресаващо,като виещи смърдящи прашни трупове на животни...Детето си изкара акъла.Не препоръчвам на деца ,хора които обичат животните,хора с чувствителни носове...
Музея на занаятите в Троян е доста по приветлив.Служителката показа на сина ми истински меч,който го впечатли.Иначе за дете на негова възраст е скучно.
Приятно е кафене Антик до Музея.Вкусно ми беше, там обядвахме .
Вечерта си вечеряхме в Шатото-отново вкусно и този път не бяхме сами в ресторанта, както в петък вечер, имаше някаво мероприятие.
А в Неделя обядвахме в Колибито.Скромно кръчме,но наистина много вкусно готвят и не е скъпо за 3-ма ни 45 лв бе обяда.Страхотни са сачовете,особено Черноосъмския ,много ми допадна,пърленките,супите.Тези десерти с цедено кис.мляко и там приготвено сладко от боровинки -страхотни.Само голямата комбинирана салата не бе добре,вътре някои от салатите бяха замразени а доматите не бяха добре измити иначе пастърмите и луканката бяха ок.
Мъж ми си свърши работа в Ловеч и мисля в региона да не повтарям.



# 39
  • Мнения: 350
Новата Веника Палас  Peace Вътрешен и външен топъл мин. басеин температура на горещата секция около 37 гадуса.  Топлите около 30, не става за плуване почти, а само за киснене. Водих и дете бебета края на август. Скъпо е но си заслужава.
 http://egisihora.snimka.bg/children/4iflika-08-2009.416269.14535229

# 40
  • Мнения: 934
Видях, че сте обсъждали Страноприемницата в Орешака.
Бяхме там в неделя, всичко беше много вкусно  Peace
а и времето беше чудно  Wink

# 41
  • Мнения: 157
Mila mama, аз докато се накумя - вие вече сте се прибрали.
С моя мъж сте на едно мнение - не мислите да повтаряте в Чифлика  Joy
За да почиваш там трябва да си в особено състояние на духа  Joy
Шатото не съм го и чувала, три пъти сме били във Веника /старата/, но това вече няма значение.
В неделя пътуваме за Гранда във Велинград, стискай палци водата в басейна да е над 30 градуса, че с теб май си приличаме - прилично зиморничави сме    Blush
За теб bouquet

# 42
  • Мнения: 3 423
lady_Blu  Hug ще стискам палци.
Аз и в Гранда ходих,като аз бях беше 29 в големия басейн ,но в детския 34 градуса някъде) и джакузито беше топла.От все сърце стискам палци сега да е по топла и в големия.
Страхотно да си изкарате   bouquet


# 43
  • Мнения: 1 047
Направо ме навихте за Дива, но някой спомена, че е скъпичко.
Имате ли такива наблюдения?

# 44
  • София
  • Мнения: 163
Здравейте,
Може ли да използвам темата за да попитам как е кухнята във Веника Палас като цена и качество?
И ако може да препоръчате места в региона с хубава кухня.

Благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт