Израел -> 46

  • 29 844
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 410
Цитат
Мента, мъж ми много се впечатли от зарядното, идеята е много хубава и полезна. Дано скоро започне да се произвежда.
И аз се впечатлих и разглеждах сайта ,до колкото ме оставиха малките.

Ще ги запиша и двете на ясла ,защото майчинството ми изтича през февруари ,до пролетта ще ползвам отпуска.А ако не ги запиша сега ,следващия прием ще е чак септември,пък тогава вече ми е късно.Абе сложна работа стана!Искам си децата ,искам си в къщииии  Sad  Искам да чакам Мади от училище.Само ще я мисля и нея.Сега пък като прочетох за първия ден на Саги и ревнах.Не ги знам моите как ще са?Мария може и да свикне ,но с АНи ще е зор.

Цитат
Тук една майка на 8 деца, която е и народен представител в Кнесета, в едно интервю казва, че най-трудно и е било с първите две-три - после ставало все по-лесно  Mr. Green Ама, кой ще се пробва, за да види дали е вярно?
С тези болести ,сега не искам .Да порасната тези хлапета и да не боледуват толкова - тогава ДА!Но сега няма да имам сили ,честно! WhistlingИ аз съм човек ,и аз душа нося!
Мента ,вие пак ремонт.Или само освежаване ?

Бубе,благодаря ти за снимките.  bouquetИ кажи за надписа ,че и аз искам да разбера.

Цитат
Пете, как е Саги в градината след дългата ваканция? Как им се отрази престоят в Бг на българският, отпускат ли се да говорят?
Ама мъж й на Петя как говори български.  Mr. Green "-Айде!" и "Дай два лева!" .... Grinning Пете,трябваше да го научиш " Дай пет лева!" ,нещо като "Give me five"  Laughing

Спряхме Мади от гимнастиката.Започна спортни танци.На гиманстиката беше натоварена,тя никога не се е оплаквала,но ми дожаляваше за нея ,а не съм имала амбиции да става шампионка.Сега пък напредна с ученето.Но й липсва гимнастиката ..А танците им преподава един кръшен батко....симпатяга ,но ще ги научили на нещо  newsm78 Треньорката от гимнастиката тъгува за нея.Признавам си - много ми е трудно да съм родител и да вземам решения.Блъскам си главата за това и онова и все се притеснявам да не сгреша.Танците са хубаво нещо,Мади умее да владее тялото си и да хваща ритъма ,ама като се  хванала за гимнастиката.... Confused


Пете,аз съм сексистка ( незнам това ли беше точната дума) и стаята на момче бих направила в синьо, резеда или жълтичко ,а стаята на момиче  - розово,виолетово и прасковено.Просто си имам определени цветове за мъжко и женско.Ти си човек,естет.Знам ,че ще направиш много хубави стаите ,а ние ще чакаме снимки.

Тали ,какво стана с дикотовката?

Тигъра,Дядото и другите нещо ми се губят...то не ,че имам време да съм в час ,още повече и да пиша. #Crazy

# 706
  • София
  • Мнения: 7 965
А добър ден и от мен.

Мен пък наистина ме заинтригува тази табела за която споменава Буба, даже бих я помолил да ми напише на лични какво все пак пише на нея.

Според официалната Християнска религия родното място на Исус е Витлеем. После вече отиват да живеят и то дълго време в Назарет, където патрока му Йосиф е работил като дърводелец (това става след като се прибират от Египет и смърта на цар Ирод). Аз не съм ходил в Назарет, виждал съм го само на снимки.

Чета ви, че ремонти проектирате и правите, а аз като я чуя тая дума ремонти получавам нервна криза направо. Рекъл съм вече децата са голями крайно време е те да правят ремонти у нас пък ние с баба хаджийка само ще им се радваме отстрани (дали пък ще дойде това време).

При нас времето продължава да е наистина доста студено за сезона, даже успяхме да настинем, ама от сряда прогнозират леко затопляне, а за ноември се пускат слухове, че щял да бъде топъл месец.

Хайде за сега толкова, че днес ми е ден за кулинарни експерименти.

# 707
  • Мнения: 1 410
Цитат
Мен пък наистина ме заинтригува тази табела за която споменава Буба, даже бих я помолил да ми напише на лични какво все пак пише на нея.
Никакви лични  Crossing Arms И ние искаме да научим!

Ето я нашата ДГ .Лично бат'Бойко я откри.К'во знаете вие   Mr. Green   http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=141090

Последна редакция: нд, 18 окт 2009, 12:12 от Татянка-бърборанка

# 708
  • Мнения: 2 952
Ами да , дядо хаджи. И аз знам за Витлеем това. То там има и  базилика "Рождество Христово " даже. Понеже там е раждан и цар Давид  , в Библията се среща името на града като "Давидовият град".  Може би за Назарет  казват роден град , защото там е отрасъл Христос .Раждането му е било на път , спонтанно, в яслата на път за преброяването. И двата града имат религиозна стойност за християните. Казват , че по Коледа наистина е тържествено натам . Не съм ходила  тогава.

Танче , и аз така за цветовете. Сякаш има мъжки и женски  Simple Smile . Има и такива , които  са универсални , но за детенце  ми се ще да са си момичешки и момчешки цвят  Simple Smile . Моя мъж  да знаеш как се оправя в маршрутките: " Може ли на спирката".Поръчал си и дюнер , но нали иска среден  ....та казал " Един дюнер .Не малко.Не голям".  Mr. Green Много сте важни кат' си имате бат' Бойко! Неговите бодигардове нали ходели по няколко , ' щото ги били страх да са по един (сам) с него  Mr. Green !

 Да ви кажа , че тази година си взехме такси (приятел) и раздялата беше по-лека. Разделихме се от  вкъщи с майка.Съкратихме  агонията на изпращането .... 2  часа път от Пловдив до София посред нощите , там на летището - сърце се свива ... Махане , целувки, милувки... Много е тежко! По-леко се съвземам аз  с всяка година още да добавя. Изненадвам се от себе си. Изглежда  живота , ежедневието , рутината , задълженията  ....най-вече  с децата помагат за това. Стъпваш здраво на релсите и потегляш. Нямаш време и възможност да тъгуваш дълго. Ще  чакаме новата среща и това е!   Heart Eyes 

# 709
  • Мнения: 3 462
Hello, sorry za latinicata, kredorat mi izchezna. Polzvali li ste kozmetikata na Dr. Nana, i kade v Europe mozhe da se nameri? Dali v Bg ia ima? Mozhe li da se poracha online?

# 710
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Привет-мривет и от мен  Grinning

Борянче, направила си много хубави снимки  Hug
А твоята свекърва все повече ми харесва, свестен човек се оказа   bouquet

Тали, в САЩ и в Канада е по-голям пазарът просто, а трябва да се улови моментът, преди да са започнали да произвеждат фалшификатите   Rolling Eyes Иначе вече производството е тръгнало (в Китай е, ние вече повече от 2 месеца не сме се виждали с чичо му на мъжа ми, той все е там) и цената ще е 99$  Peace Другият фактор е, че все още не всички телефони са подходящи за такова зарядно и трябва да навият производителите да слагат някаква притурка, но те пък предпочитат отделно да правят и зарядните, 'щото и това са пари, та е малко сложно, но дано успеят - със старт ъп фирмите никога не се знае, за съжаление  Confused

Пете, аз харесвам белия цвят за стени на малки помещения - повече светлина, дава илюзия за повече пространство... Най-много ми харесва една стена да е в цвят или напр. с такива декоративни тухлички, камъни, от този сорт, за да е по-"разчупено" в стаята... Но на нас бялото най-много ни тича  Grinning

Танче, не е цял ремонт, само пребоядисахме спалнята  Peace Ако зависи от мен - всяка година бих го правила, но бояджията не обича много физически усилия  Whistling
Аз съм обратното на теб - не искам децата от рано да учат за такива предопределености - кое е "женско" и кое - "мъжко". Ние сме си решили, че ще наблягаме на по-неутрални цветове. Моят любим цвят е зеленият, а на мъжа ми - оранжевият - сигурна съм, че те ще преобладават и при наследниците Grinning Е, по-късно, като тръгнат на градина и се подадат на лоши влияния  Laughing и решат, че розовото или синьото са техните цветове - няма избор  Crazy

При нас времето продължава да е наистина доста студено за сезона, даже успяхме да настинем, ама от сряда прогнозират леко затопляне, а за ноември се пускат слухове, че щял да бъде топъл месец.

Хайде за сега толкова, че днес ми е ден за кулинарни експерименти.

Дядо Хаджия, и аз гледам прогнозата, дано към края на месеца се затопли, планирам посещение, а температурната разлика сега е направо шокова  Sick Надявам се, ще споделиш и за експеримента  Grinning Аз съм направила гювеч за няколко дни, днес половинката си взе и за работа, сигурно много ще му се взират в кутията какво яде  Mr. Green те гювеч знаят, но не го правят като българския, или поне не като мен  Simple Smile

Hello, sorry za latinicata, kredorat mi izchezna. Polzvali li ste kozmetikata na Dr. Nana, i kade v Europe mozhe da se nameri? Dali v Bg ia ima? Mozhe li da se poracha online?

За първи път чувам за тази марка, съжалявам Sad  (и в нета не успях да я намеря, може би под друго име да се продава...Confused)

# 711
# 712
  • Мнения: 1 526
Ноя  Hug  Hug  Hug, навестявай ни по често!
Да ти кажа и аз не съм чувала за тази марка, не съм я ползвала и не мога да дам отзиви. Ти къде чу за нея, някой ти препоръча? Иначе видях, че имат он лайн шоп, пиши им как стоят нещата с доставка към вас или към БГ. (когато имаш време качи снимки на децата във ФБ, сигурно много са пораснали, как са в у-ще, къде странствахте това лято, въобще пиши на Скайп или ФБ  Peace)

Танче, много ви е хубава детската. Съвсем различна от множеството такива , които съм виждала в София. Дано и обслужващият персонал е на ниво. Майчино сърце- от сега се е свило. Аз като си спомня как Вик цяла година се беше затворил, не искаше да ходи и плачеше всяка сутрин  Cry, дано не преживявате такова чудо  Praynig!

Днес не са имали време за диктовката, но си дойде с лепенка, че е работил отлично. А Меди си дойде със "сладко съобщение", дават ги учителките- пише, че с радост ми съобщава, че детето ми е проявило интерес, държала се е отлично и е допринесла за доброто протичане на учебният процес  bowuu.

# 713
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тали, не знаех, че сте имали такива премеждия с Вик  Confused
Сега явно е променен, защото създава друго впечатление - на дете, което с лекота влиза в контакти и се сприятелява и се отпуска в общуването, надживял го е явно  Hug

Браво на учениците за похвалите Hug

Ноя, и аз като Тали черпя информация само от сайта, който си дала. Мисля си - защо да не правят доставки до европейските държави...  Thinking А ако не намериш, пробвай козметиката на Ahava - нея я има в няколко европейски държави (в Бг, за съжаление, нямат представителство)


Танче, градината е страшна  thumbsup аз бих повтаряла детството си за такава градина  Mr. Green
И да ти кажа - с такива луксозни условия и в Израел не съм виждала   Wink Дано попаднете и на учителки - ти проучи до февруари, а аз ще чакам за още клюки по въпроса   Grinning

# 714
  • Мнения: 2 952
A , то било  Нона , не Нана . Сега видях сайта , не са ми известни. Успех с пазаруването, Ноя! Защо тази марка ? Някой е имал добри озиви ли от някои продукти?

Тали, браво ! То са леенки , то са съобщения !  Grinning Саги се върна от  градинка засмян и щастлив.Изкара  си целия ден , не съм го взимала по-рано!

 Мента, това с камъните ако знаеш от кога си го мислим ! МНого искам аз някъде в хола.Лесно е - те се лепят върху стената . Моят мъж нали е мераклия и всичко сам си прави. Кога ли ще се заеме и паркет да сложи на спалните поне. Само ще го купим, а той ще го сложи сам. Много неща ми се променят вкъщи, правя планове аз , правя ..... Кога ли ще им дойде времето. Ако  кажем 60 шекела на квадрат паркет средно не излиза изобщо много при положение , че сам ще го сложи, но ето ... все време не намира. Решила съм , че ще правим поетапно нещата - стая по стая , защото ако започнем  изведнъж  всичко ще е трудно в бъркотията с  две малки деца.

 Ето някои идеи за  облицовка с камъни на вътрешни стени :
http://www.multiquartz.com/uploads/category/pic_24_th2.jpg  -   не на обстановката , а на камъните обърнете внимание.

http://www.bolid.bg/cms/webimages/Stonewrap/index1.jpg - ето това е страхотия и е много подходящо за  израелските апартаменти като нашия. Разположението на диваните , ЛСД-то насреща . Много красиво! Много скъпи камъните ! То просто е  нещо страшно ако ще си облицоваш цяла стена с хубави камъни! Обаче пък точно на тази снимка е  красота !И лампичките много добавят обаче горе!

 Боже , боже какво ли ще излезе  с тази трагедия  в нашия град ! 6  членно сем. убити.Включително и 2  малки деца. Вратата заключена отвътре.Нямало е викове . Предната вечер са празнували РД на едното детенце. Странна работа. Раните на бабата са различни .Чудеха се дали тя не е убила всички, а после се  е самоубила . Освен това е имало и пожар!Полсе сума ти теории други. А те руско семейство , притежатели на ресторант , на сладкарница ... Незнам !

 От мене чао ...много писах днес !  Crazy

 

# 715
  • Мнения: 3 462
Mnogo mi e tersene bez kredor. Pozdravi i celuvki na vsichki, v momenta sam v Morocco, v Tangier. Kozmetikata mi ia preporacha edna ruskinia v Dubai, bila strahotna za belezi ot acne, etc.

Mentha, chestito za lentichkata, na lichni shte obmenima za hiatal hernia.

Dani, pri parva vazmozhnost shte se razpisha v facebooka.

Petia, iskam i az bizhuto ot avatara ti, tuk ima mnogo, no iskam neshto specialno, naj-hubavite sam vizhdala kupeni ot Izrael.

# 716
  • Мнения: 610
Привет на всички  wavey   bouquet

Ноя- козметиката на Д-р Нона се продава в България, от около 6-7 години.
Аз съм ползвала някои от продуктите- кремчета, солите, парфюм...скъпички са нещата, но пък си заслужава  Peace


Петя, Мента, Тали, Борянка и всички останали много  Hug  Hug Hug

# 717
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Близначковаааааа  Hug

Пете,много Убави тИя Камъни  Peace На един тъмен паркет еееех мечти...Трябва да чуя Саги да казва думички на български представям си какъв е сладур  Hug
Талинда,ще се справи малкия бонбон много лесно с диктовката  Peace Миличкия кой знае колко му е нервно  Hug

Пристигна ми обновения компютър,ремонта е само 500 шекела (нов хард драйв и уиндоус)

Сладки сънища  Hug

# 718
  • Мнения: 2 952
Noia, от тук съм измъкнала картинката:
http://www.canaan-online.com/groups/jewishjewelry

Близнаците ,  жива ли си ?  Simple Smile Я кажи как са им цените в България - нахвърляй някои примерни.

Боряна , хайде обновен компютър ... честито! Чакай си семето за доматките , ще ти дойде по пощата. Хайде да видим каква доматаджийка си и какви ще ги оголемиш! И чубричка ти ТуРнАх  Mr. Green.

Израелките , който иска чубричка да каже , ще му пратя ! 

Милото детенце пак плака тази сутрин преди да излезем за градинка.В градинката ми дадоха да поостана с него малко.  После мъжката се сдържаше да не плаче  , но устичката му трепереше и очите се напълниха със сълзички. Много са тежки първите дни на градина ! Ужас! Учителката ме успокои , че ще им дадат още малко мандаринки да си белят и ядат .Той обича , ще се залише детето. После от игра в игра ... ядене и т.н. Това са мпоите предРадини вълнения  Simple Smile.Радините  в училище ще ги видим . Сърцето ми трепка за всяко нещо свързано с децата! Разбрах също, че  следващата година на градина  няма да позволят на Саги да отсъсътва , защото то си е предучилищна група един вид.Там не се позволявало отсъствието така както до сега. Така, че  ..... свършиха ваканциите есен . Тази година беше последна. От тук нататък ще госуваме в БГ лятните  ваканции.

 Хайде по едно Виенско кафе с много канела :     и  няколко хубави думи :

Петя Дубарова : " ... но във тебе като рана

ще пари мисълта, че две неща

не можеш никога да си възвърнеш:

животът да избавиш от смъртта

и времето назад да върнеш."

 И нещо познато ....

"Нямам нужда от много приятели,

стигат ми двама, трима.

Ала само такива, които в сърцата си

рани от моите болки да имат."

  Последно : "Спокойно можеш да се наслаждаваш само на това, което можеш да загубиш без огорчение." Жан Жак Русо; Чувствата не мамят. Мамят само съставените по тях съждения.      Гьоте ....

   Хайде да не стане много философска темата  Grinning  Лек ден  Hug



 

# 719
  • Мнения: 3 462
Ноя- козметиката на Д-р Нона се продава в България, от около 6-7 години.
Аз съм ползвала някои от продуктите- кремчета, солите, парфюм...скъпички са нещата, но пък си заслужава  Peace



Imash li ideia kade se prodavat, dali v apteki ili 'Lechitel'?

Общи условия

Активация на акаунт