Сбърках ли като признах че кърмя

  • 1 826
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 206
Ха, аман, де...
Къде го търсиш това теле под вола.
Момичето казва от "много деца на адаптирано", което ще рече, че  не трябва да се прави разлика. Че не начина на хранене е определящ...
А по темата - и бавачката и на евентуалните ясли са наясно, че кърмя, краен срок не съм им дала, нито смятам, че им дължа. Нито обяснения, не мисля, че ще посмеят да ми коментират начина на гледане на детето ми, ако посмеят просто няма да са те.
Толкова е просто.

# 16
  • Мнения: 1 586
Ерика, виждам те, че дебнеш за "сравнителни" изказвания в тоя форум, ама тоя път никак не си права. Извадила си твърдението от контекста му. Всъщност магико това го пише по-скоро като иронично подчертаване на безпочвеното недоверие на сестрата в яслата към възможностите за дъвкане на кърменото дете.

Освен ако не си насочила изказването си към думите на сестрата Simple Smile

# 17
  • Мнения: 75
специално за erica - ако четеш без предубеждение, ще разбереш че казвам - няма значение дали бебето е кърмено или не, за това как дъвче. За да не превръщаме темата в спор извън за това което става въпрос, не мисля да се включвам повече. Благодаря на всички които ме разбраха!

# 18
  • Мнения: 1 586
... не мисля, че ще посмеят да ми коментират начина на гледане на детето ми, ако посмеят просто няма да са те.
Толкова е просто.

Де да беше толкоз просто. Естествено, че няма да са те, ако посмеят да коментират начина ми на гледане на детето. Мисля си, че няма да са те дори  и само ако не одобряват дългото кърмене, без да са го споменали (ако въобще разбера това). Но как бих разбрала аз как всъщност те се отнасят с детето ми и как точно подсъзнателното им неодобрение към моето решение рефлектира върху отношението им към него? При положение, че детето не може да говори, за да ми обясни, ако нещо го смущава... И изобщо имам ли голям избор в нашето общество?

Ох, много го задълбах тоя въпрос, вероятно ненужно Simple Smile Така или иначе аз яслата ще я пропусна по множество причини, а детегледачка ще е близка моя позната, на която имам доверие. Но принципно се замислих... Поне съвсем ми се изясни едно - трябва да се действа сериозно за разчупване рамките на нашето общество по въпросите на кърменето или изобщо по въпроса за толерантността и уважението на личността.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 901
...Крайно време е да започнат да свикват с тези неща, че още сукалчета ще тръгнат към яслата. Ако до следващата година момата не е загубила интереса към сукането и ние ще сме подобно явление.

Да свикват, че и ние идваме - искаме да сме сукалче в ясла!

# 20
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Абе яслеснките лели ще ги замотаме някак си, обаче първата учителка ще е проблмна Mr. Green Laughing

# 21
  • Мнения: 8 463
Абе яслеснките лели ще ги замотаме някак си, обаче първата учителка ще е проблмна Mr. Green Laughing
А професора в университета как ще излъжеш? hahaha

# 22
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Но как бих разбрала аз как всъщност те се отнасят с детето ми и как точно подсъзнателното им неодобрение към моето решение рефлектира върху отношението им към него?
Андреа$, много задълбаваш, наистина Simple Smile Яслените лели не се занимават чак пък толкоз Wink И да не одобряват нещо подобно, то не им касае пряко работата, така че дори да подметнат нещо, то няма да се отрази върху отношението им спрямо детето.

# 23
  • Мнения: 1 586
Ще взема да си сменя титлата на "задълбаваща" тогава Simple Smile

Ти представяш ли си, бу, някоя от лелките в яслата да се окаже, че се отвращава от ходещо кърмаче или да смята, че майка му прави сексуални извращения с него?Simple Smile Това разбира се са най-крайните възможности, които мога да си представя, ама самата мисъл, че има такава вероятност ме притеснява. А лелките в яслата ми се виждат съвсем рисков контингент за такава нагласа - с липсата на специално  образование за работата си и с възрастта си... Макар че нямам голям опит с общуване с такива лелки, признавам.

И не сте прави, момичета, за класната и университетския професор Simple Smile - точно лелките в яслата са по-големият проблем, с другите самото дете вече ще си говори по въпроса Simple Smile

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 827
Андреа$, лелите са медсестри Wink
В нашата група например има 2 лели сестри и 1 леля-санитарка - всъщност само последната няма специално образование, поради което мие пода и бърше дупетата (тя е отговорник по памперси, така да се каже).
Едната леля (която ми предложи да уговаря Мая да не суче, че е голяма) даже ми се възхити открито, каза, че въпреки образованието си и 20-годишен стаж като 'леля' не е виждала толкова голямо кърмаче и общо взето много положително реагира.
Другата леля по не е склонна да се съгласи с мен, че кърменето на голямо дете е нещо нормално, но по никакъв начин не ми се бърка, нито отношението й към детето е различно - то просто се усеща, вярвай ми.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 249
Но как бих разбрала аз как всъщност те се отнасят с детето ми и как точно подсъзнателното им неодобрение към моето решение рефлектира върху отношението им към него?
Андреа$, много задълбаваш, наистина Simple Smile Яслените лели не се занимават чак пък толкоз Wink И да не одобряват нещо подобно, то не им касае пряко работата, така че дори да подметнат нещо, то няма да се отрази върху отношението им спрямо детето.

Не е много ясно, зависи от лелите;). Абе зависи изобщо:).
Ради беше на 2 г.,когато тръгна на ясли. По някакъв повод стана въпрос за това, че още го кърмя. Една от сестрите се съпротиви остро, изказвайки доводи от рода, че тя самата е акушерка и знае, че кърменето трябва да продължи максимум до 1 г. Аз, разбира се, й дадох да разбере, че знам какво правя и изборът ми не е плод на случайно стечение на обстоятелствата (не че е лошо, дори да е така). Та с тази от сестрите не сме имали повече спорове и все пак някак се усещаше нещо във въздуха, знам ли, нещо неизказано, някак се държеше на разстояние. Другата сестра присъстваше на разговора, но не реагира така, напротив. Но пък тя (както се оказа) винаги търсеше мнението на родителя, водеше постоянен диалог с родителя за детето. Изобщо беше различна и може да се каже, че бяхме близки с нея. Интересното е, че Ради също силно я предпочиташе и обичаше и изобщо името й често участваше в игрите и разговорите му...

Andrea$ - персоналът се състои от 2 мед. сестри(акушерки) и 2"лелки". Та има и такива със "специално" образование, но пък в БГ знаем какво е.

# 26
  • Мнения: 1 586
Аз под специално образование имах предвид детска педагогика примерно. А принципите на уважение правото на всеки родител да си гледа детето както иска не знам в каква наука се изучават  Thinking

Бе трудна е тая работа, явно, но не е безнадеждна Simple Smile

# 27
  • Мнения: 698
Като става дума за медсестрите и специалното образование, моята собствена свекърва медсестра, преминала не-знам-какви-си обучения за захранване и детско хранене, ми разправяше, че детето ми умира от глад (това е цитат), може би защото кърмата ми била рядка (това също). Пак бях късметлийка, защото на етърва ми й набута формулата на втория час у дома с бебето - нямала зърна за кърмене. Ето докъде им стигат знанията.  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

Да допълня - това чудо от "специалист", който цял живот работи при детски лекар, а последните 5 години - в ясла. Не мисля, че другите са различни. Те педиатрите хал хабер си нямат от кърмене, ние искаме от лелите в яслите.  #Cussing out

# 28
  • usa
  • Мнения: 2 113
Де да беше толкоз просто. Естествено, че няма да са те, ако посмеят да коментират начина ми на гледане на детето. Мисля си, че няма да са те дори  и само ако не одобряват дългото кърмене, без да са го споменали (ако въобще разбера това). Но как бих разбрала аз как всъщност те се отнасят с детето ми и как точно подсъзнателното им неодобрение към моето решение рефлектира върху отношението им към него? При положение, че детето не може да говори, за да ми обясни, ако нещо го смущава... И изобщо имам ли голям избор в нашето общество?

Ох, много го задълбах тоя въпрос, вероятно ненужно Simple Smile Така или иначе аз яслата ще я пропусна по множество причини, а детегледачка ще е близка моя позната, на която имам доверие. Но принципно се замислих... Поне съвсем ми се изясни едно - трябва да се действа сериозно за разчупване рамките на нашето общество по въпросите на кърменето или изобщо по въпроса за толерантността и уважението на личността.

виж сега, специално отношение към едно дете може да имат във всяко общество по безброй причини, дори и толкова елементарни като начина, по който го обличаш или непроменими като това, че майка му заеква(например). мислиш ли, че можеш всичките да ги предотвратиш и скриеш? а и трябва ли въобще? освен това тук става и въпрос за нещо важно за теб, нито престъпно, нито срамно, нещо с което не пречиш на никой околен, нещо, към което смяташ, че отношението на обществото трябва да се промени. кой ще го промени това отношение, ако не вие?

# 29
  • Мнения: 1 586
виж сега, специално отношение към едно дете може да имат във всяко общество по безброй причини, дори и толкова елементарни като начина, по който го обличаш или непроменими като това, че майка му заеква(например). мислиш ли, че можеш всичките да ги предотвратиш и скриеш? а и трябва ли въобще? освен това тук става и въпрос за нещо важно за теб, нито престъпно, нито срамно, нещо с което не пречиш на никой околен, нещо, към което смяташ, че отношението на обществото трябва да се промени. кой ще го промени това отношение, ако не вие?

Права си, естествено. Ние ще го променим Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт