Давате ли имуностимулатори на децата си?

  • 35 761
  • 196
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 999
Аз не давам.

# 16
  • Мнения: 2 478
Единственото, което съм давала е Умкалор. Но само и единствено, когато е било предписвано от педиатър.

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Да ,давам,каквото ми предпише лекаря. Peace

# 18
  • Мнения: 3 804
не ,не съм давала нищо нито на големите,нито сега на малката.Но пък рядко боледуват,големите дори се ядосват че нямат отсъствия по болест.

# 19
  • Мнения: 2 587
Давам.След една кошмарна зима,с постоянни боледувания - вече давам.Ако беше питала миналата година по това време щях да кажа,че съм твърдо против.Като не го давам по собствена преценка - само по лекарско предписание.На своя глава дори и витамин Ц не смея вече.

Не се плашете от високата цена-нали здравето на децата ни е най-важно!

От високи цени вече си ме е страх - дадох 37лв за Цитросепт и го изхвърлих,90лв за Колактив и 50 лв за пробиотици - отново на боклука,17лв за Умкалор и след първият прием дъщеря ми прояви непоносимост та - в кофата.......................... Мога да продължавам още,но само се връщам към старите ядове.Все прехвалени лекарства и скъпи."Лошото" е че нито аз,нито мъжа ми боледуваме,та поне някой от нас да ги изпие да не ходят зян,ама ........

Последна редакция: ср, 26 авг 2009, 22:14 от jmoto

# 20
  • Мнения: 5 940
Не вярвам в изкуствени имуностимулатори. Давам естествени -много плодове и зеленчуци.
Иво никога не е навлечен със сто ката дрехи, малко като цигане го гледам -свободен е да тича, да се цапа. Но пък, да чукам на дърво, досега само няколко вируса, и то миналото лято, е изкарвал. Без лекарства. Нищо сериозно.

# 21
  • Мнения: 2 556
Не давам.

# 22
  • Мнения: 572
Аз съм давала клеева тинктура, но сама си я приготвих втория път. Първия път купих от магазин и ми се стори доста разредена. По лекарско предписание сме взимали и изопринозин по схема.
Давам и мед всеки ден по една лъжица в чая. Той също е имуностимулант, доколкото знам.

# 23
# 24
  • Мнения: 535
Не давам  Peace

# 25
  • Мнения: 3 550
valerie, а ходи ли на ясла момченцето ти? Защото и при нас беше така. Първият си антибиотик изпи на 3 г., но откак тръгна на градина на 3,5 г. и стана страшно.

# 26
# 27
  • Мнения: 561
valerie, а ходи ли на ясла момченцето ти? Защото и при нас беше така. Първият си антибиотик изпи на 3 г., но откак тръгна на градина на 3,5 г. и стана страшно.
Не съм Валери, но моите ги гледам като нея, затова ще ти отговоря. Големия е вече за 2-ри клас, т.е. изкарал е детската, 1-та година много боледуваше, после стандартно. Пил е антибиотици 2 пъти - веднъж цистит и втория път - скарлатина. Всичко останало бяха вируси от различен характер, като херпангини, ентеро-, корона и прочие, минават си сами, с панадол, ако температурата е висока. Т`ва ми е лечението.

# 28
  • Мнения: 46 562
Точно  Peace

Яслата/градината няма нищо общо. Дъщеря ми ходи на градина, другата седмица започва 3-та група. Не е пила никога антибиотик.

# 29
  • Мнения: 698
Повечето мултивитамини са пълни с оцветители и др. не полезни добавки. Голямата ми дъщеря започваше да кашля, когато й давах мултивитамини и спрях. Внимавайте, не са безобидни.
Бих давала само хомеопатия, след консултация с лекар.

Общи условия

Активация на акаунт