Давате ли имуностимулатори на децата си?

  • 35 857
  • 196
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 924
Не вярвам в изкуствени имуностимулатори. Давам естествени -много плодове и зеленчуци.
Иво никога не е навлечен със сто ката дрехи, малко като цигане го гледам -свободен е да тича, да се цапа.


И моят син е така.Да,откакто тръгна на ясла,изкара един кошмарен бронхит,след който известно време беше с отслабен имунитет -именно заради всичката химия,с която послушвайки лекарите, го натъпках.
Стресът отслабва имунитета-акодетето трудно свиква с яслата,ще си боледува...

# 31
  • Мнения: 2 677
Не съм давала имуностимулатори. Да чукам на дърво, здрав е, почти не е боледувал.
Изяжда голямо количество пресни плодове и зеленчуци, които смятам, че за момента са му достатъчни.

# 32
  • Мнения: 127
Давах 3 месеца това лято Имунобор кидс,(по препоръка на педиатър)заради това,че тръгва на ясла вече.Досега не съм давала,и слава Богу,досега не ми е боледувала.И аз не я гледам под похлупак,не я навличам,зимата в къщи беше 20-21гр,гледам да не я изнежвам.Отделно много плодове,за съжаление зеленчуците в пресен вид не ги обича.
Скоро ми казаха за някакъв имуностимулант за деца на основата на коластрата на Аквасорс,но му забравих името.Мисля да го пробвам.

# 33
  • София
  • Мнения: 171
Давам всяка есен "Бромховаксом" по схема.

Последна редакция: чт, 27 авг 2009, 15:21 от Marssy

# 34
  • софия
  • Мнения: 2 543
Имунна система се натрупва от боледуване и с годините.Дъщера ми си пие BROMHOVAXOM-8 СЕЗОН.3 месеца пие по схема, три почива..Всички вирусни и инфекциозни заболявания ги кара по леко с течение на времето.Само не се придържате на максимата, докато не ходил на градина  не боледувал.Това е естествено.Като спи в стая с 25 деца е друго.Въоръжете се се с търпение.Някой спират да боледуват към 2 група , другите до 5 клас.Въпрос на късмет.Моето дете съм го гледала на 19 градуса, изчервява се и се чувства некомфортно на топло.Изкара всичко каквото се сетите, една принцеса я гледат на 27  градуса в къщи-сопол не е пускала в градината.

# 35
  • Мнения: 24 467
А най- добрият стимулатор в ранна детска възраст при малки деца е спиране от детското заведение, което посещават, при чести и/или сериозни боледувания.
Големият в І група боледуваше редовно. Спрях го и го пуснах пролетта на ІІ група, от когато до сега /вече за ІV клас/ въобще не е боледувал.
Малкият поради същата причина го поотложих с ДГ, ако ми се разболява често, то първото, което ще направя, е да го спра, не да го тъпча с поредния моден синтез от какво ли не.

# 36
  • Мнения: 10 772
Не давам.
Само като е болен - Мултистаностол. Против съм имуностимулаторите, особено под 3г. възраст знам, че не бива да се дават, защото тогава детето си гради само имунна система.
От приятели-фармацевти съм чувала, че Имунобор е пълен боклук.
Имам една позната, дето нейните деца непрекъснато ги тъпче с всички гореспоменати неща и пак си боледуват.
Интересно ще е авторката да сложи анкета.

# 37
  • софия
  • Мнения: 2 543
Не давам.
Само като е болен - Мултистаностол. Против съм имуностимулаторите, особено под 3г. възраст знам, че не бива да се дават, защото тогава детето си гради само имунна система.
От приятели-фармацевти съм чувала, че Имунобор е пълен боклук.
Имам една позната, дето нейните деца непрекъснато ги тъпче с всички гореспоменати неща и пак си боледуват.
Интересно ще е авторката да сложи анкета.
Идеята за анкетата е супер.

# 38
  • Мнения: 98
Есбиритокс и Саностол

# 39
  • Мнения: 39
Давам само Имунокинд, на малката, с почивки, и съм доволна.

# 40
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Не давам.
Само като е болен - Мултистаностол. Против съм имуностимулаторите, особено под 3г. възраст знам, че не бива да се дават, защото тогава детето си гради само имунна система.
От приятели-фармацевти съм чувала, че Имунобор е пълен боклук.
Имам една позната, дето нейните деца непрекъснато ги тъпче с всички гореспоменати неща и пак си боледуват.
Интересно ще е авторката да сложи анкета.
Идеята за анкетата е супер.
ами като незнам как  Embarassed

# 41
  • София
  • Мнения: 17 596
Когато ми изглежда в началото на лека настинка - вит. C.

# 42
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Пуснах анкета Hug

# 43
  • Мнения: 2 005
 За сега започнах с клеева тинктура и хомеопатични  по схема . Дано са ни здрави дечицата  Peace

# 44
  • София
  • Мнения: 44 342
давала съм ехинацея - файда никаква.
давала съм и изопринозин - има ефект, особено като е болен, за да няма усложнения....
и бронховаксом давах...не знам влиза ли в тази графа.....общо взето прилично леко караше вирусите, но пък  и прилично често беше болен, от както тръгна на градина, та чак сега до лятото.

Общи условия

Активация на акаунт