ФРЕНСКИ МАГИСТРАТ МИ ОТНЕ ДЕЦАТА

  • 40 217
  • 554
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 563
Лунна самодива, какво можеш да предприемеш като си сам срещу всички?

Е как сам? Нали бяха хиляди, ако не милиони такива случаи? Що не се организират?

Децата в барневерн имат 8 пъти по-висока смъртност от децата, които никога не са получавали помощ от тези служби.

И колко от тези деца са били недохранени, бити, занемарявани преди социалните да се намесят?

В наръчника чисто и просто се казва, че в интерес на децата е изобщо да не се разгласяват подробности за дейността на службите, никакви имена, нищо.

Ма разбира се, че е прекрасно да ти разнасят името в нета, за кефа на праведните автори на филмчета в ЮТюб и списващите по форумите. Я веднага да им дадат пълни права да слагат пълните имена децата, ако може със сърцераздирателни снимки на цялото семейство, които доказват, че семейството е добро.


Какви протести, какви митинги, когато се оказва, че това е държавна политика?
Скандинавските държави не са като другите държави, тук са били по-затворени общества, текли са други процеси, затова е некоректно да прилагаме еднакви очаквания към тях като към други държави.
Според мен хората просто се страхуват, това е.
 Sad

Не знаех, че норвежците не протестират против държавни политики. То тоя барневерн по-страшен от Гестапо, честно. Да се чудиш що норвежците не емигрират масово в по-хуманни държави, като на Балканите например. Да не би барневерн да пази и границите?

# 226
  • Мнения: 2 786
Hear, виждам, че ти доставя удоволствие да се гавриш с чуждата болка (нали не е твоя) и да се изказваш с назидателен тон по въпрос, който не е част от твоя живот.
Обикновено филмчетата са правени от хора, които са били жертва на барневерн.
Същото се отнася и за блоговете, постовете във форумите, в които много често се изписва името на детето.
И при наличие на невъзможност да се публикува масово в местната преса, Интернет остава единствена свободна зона, където може да се даде гласност на случая.
Изключвам случайните статии или филмчета по темата от телевизионния екран, които плахо показват "кирливите ризи" на барневерн.
Hear, много неща не знаеш.
Но си пиши, лесно ти е да видиш черно-бялата картинка от позицията на далечен наблюдател.
От тук нещата изглеждат много по-цветно.

# 227
  • Мнения: 2 563
Все пак може ли да получа отговор на въпросите си:

1) защо след като има хиляди такива случаи, хората не протестират, както ти твърдиш?

2) колко от децата, попаднали при социалните и след това починали, са били бити, недохранени и занемарени преди да попаднат в барневерн? Точни цифри ще ми свършат работа.

Благодаря.

# 228
  • Мнения: 2 786
На първия въпрос съм отговорила в последните два поста.
На втория въпрос не мога да ти отговоря в момента, защото не за всичко се прави статистика, а и още по-малко всичко се изнася в Интернет.
Но ще потърся, ако има изнесена информация конкретно за тези случаи, макар че нямат много общо с темата.
Обърни внимание обаче, че в тази тема не се говори за деца, с които е злоупотребявано, а за съвсем други случаи.
За толкова страници тема още не си направила разликата.
Наскоро писах за официално изследване, което показало, че 5% от норвежкото население е било в барневерн.
121 хиляди деца за 15 години.
От които едва около 1/3 успяват да се справят нормално с живота си след това.
Да не повтарям сега целия си пост.
Никой не отрича, че има деца, за които барневерн е единствена алтернатива.
Но никой не е съгласен, че добре гледани деца имат място в тази институция.
Ако предпочиташ да размиваш темата, говори си сама.
Ако ти се участва в дискусия, остави празнословието и започни да пишеш по същество.

# 229
  • Мнения: 444
От часове чета темата, изчетох я.
И без емоции, както някой тук съветва, искам да пожелая успех в каузата, която си поставяте и най-важното - да успеете да си върнете децата.
(Възмутена съм от някой постове, демостриращи арогантност и подигравка с болката на хората.)
Дано Господ е с Вас/Нас!

# 230
  • Мнения: 2 563
Написах каквото написах, имах и още въпроси и т.н. и реших да го изтрия, защото не ми се хаби енергия тук.

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 02:37 от Hear Again

# 231
  • Мнения: 4 916
Написах каквото написах, имах и още въпроси и т.н. и реших да го изтрия, защото не ми се хаби енергия тук.

И правилно.
Виждала съм такива случаи и от двете страни.
Но има смисъл да се обяснява само на човек, който е готов да те чуе все пак.

# 232
  • Мнения: 29
Публикувам, както обещах, първите преведени от мен коментари на засегнати от социалните служби във Франция. Ще продължа по-нататък и с други свидетелства за порочността на с-мата в следващите ми постинги. Държа отново да подчертая, че съзнавам много добре, че лично на моите деца това няма да помогне, но за мен всичко това има смисъл в перспективата на един по-общ размисъл за съвестта и ценностите, моралните норми и мястото ни като родители.

Рубрика „Специален пратеник” на „France 2” (фр. държавна т-я) от  08/06/2007 – анкета озаглавена: „Никога (повече) без мама”, посветена на пласираните деца и на ожесточената борба на родителите им, за да си ги върнат.

Резюме на предаването от сайта на телевизията:

„Противно на това, което може да се помисли, битите деца или тези, които са жертви на сексуално насилие, са само една малка част от пласираните деца, едва 20 %. За другите, т.е. за мнозинството, мотивите за пласиране са различни и могат да бъдат регрупирани общо в: недостатъци в образованието, бягство от училище, проблем с жилището, труден развод, недохранени деца, деца насилници или такива страдащи от психологични проблеми. ... Това са тези случаи, към които ние проявихме интерес, проследявайки в продължение на 6 месеца борбата на 3 майки, които опитваха да си върнат децата пласирани от съда и взети на отчет от службата за Социална помощ на детството (ASE). Една безшумна борба с неравностойни оръжия.

Схемата е следната: ASE която упорства да защитава пласирането на всяка цена – едно детско правосъдие, което е навикнало да разтройва  системата (136 000 деца са пласирани в момента [2007]) на семейства и деца, които страдат. Неколцина са само отговорните служители, като този тук пенсионер, които се открояват признавайки, че пласирането е трябвало да бъде само временна мярка, ограничена във времето, и сега разяждан от угризения и съжаление, помага на семействата с пласирани деца. Такъв е и инспекторът от „социално действие”, който признава, че съдебните решения не са оправдани и, че най-малкото 50 % от пласиранията биха могли да бъдат трансформирани в алтернативни мерки (посещения по домовете, дневни центрове и т.н.).”


Коментари по темата:

Silah32: "Това е един супер репортаж, който показва до каква степен социалните служби могат да бъдат глухи. Преживях същото нещо за 2-те ми деца пласирани за 5 години затова, че бях осъден на затвор условно. Тогава разбрах болката на родителите. И за да довърша - трябва да се устиска в тези случаи. Моята жена много лошо го преживя, моите деца също, а аз не можах да се удържя да не „забия един” на възпитателя, който се занимаваше с нашето досие и попълваше в него кретенизми. (...)"

Alautis06: "Браво и пак браво на екипа на предаването, този живот – на родители и деца пласирани несправедливо, в момента го живея чрез приятелката ми, с която съм заедно повече от година. Пласираха й децата преди повече от 3 години, основавайки се на приказките на един човек от нейното семейство, без да проверят дали те са истинни. Оттогава е невъзможно да ги измъкнем, винаги намират предтекст въпреки, че майка им има много стабилен живот без проблеми. Тя започна отново живота си с мен и сега очакваме бебе, което се надявам да опознае истински своите полу-братя и полу-сестри, а не само (както е досега) 1 час веднъж на 1 месец."

Joelle: "Здравейте, аз не го гледах (предаването), само малко, но съм също в този ад и смятам, че е също толкова болезнено и за другите, затова и ми е трудно да гледам, когато и в действителност преживявам същото. Но браво на „france 2” и на всички, които свидетелстват за истината надявайки се, че това може да ги засегна също толкова дълбоко колкото съм и аз. За съжаление обаче хората си мислят, че това се случва само на другите или пък, че сигурно за това си има някаква причина! Според мен все пак, не може да има никаква валидна причина, която да оправдае разкъсването на едно семейство, в което всичко върви добре и (членовете му) се обичат, освен проявена „безплатно” злоба."

Señorita: (вече в 2009-та): "Съгласна съм, че репортажа повдига въпроса за нетърпимата (недопустимата) болка, която изживяват децата и техните родители несправедливо разделени един от друг, но не мисля, че това ще накара засегнатите служби да се раздвижат в положителната посока. Изживявам същия ад от 2003-та и виждам децата си само веднъж в месеца. Но все пак, едно голямо мерси на „France 2” , че показва това, което всички искат да скрият."

Señorita: "Ние вече сме в 2009-та и нищо не е еволюирало, проблемите отново са същите и отново са тук и никой не иска да признае, че са по-многобройни отколкото си мислим че са. Цели департаменти са покосени от този феномен, от лъжливите досиета изцяло съчинени и които правосъдието толерира. Никой не иска да признае, че е сбъркал или пък иска да критикува което другият е направил – това се гледа с лошо око в професията. Следователно, нещата се карат по старому  и семействата са оставени на чудовищната им болка дори когато се знае, че е нечовешко и несправедливо. Децата страдат но те предпочитат да си затварят очите и да се държат така сякаш всичко е наред. Това е действителността, и трябва службите да поставят под въпрос дейността си. Но не за това са учили те в училищата а да следват инструкциите за идеални войничета. ОТВОРЕТЕ СИ ОЧИТЕ!! (...) Само една нищожна част от вас респектират ближния си както трябва. Никой не може да притежава абсолютната истина, но вие имате властта да унищожавате семействата и това само по себе си е много сериозно и нетърпимо."

[…]:" „Бележките на Дадуш”, псевдоним на един съдия коментиращ в сайта „Адвокат Еолас” , са чудесни защото слагат акцент върху трудностите на професията на съдията в комплексни ситуации. Ако съдията Бюрго беше приложил добрия стар принцип за „предпоставен невинен до доказване на противното” нямаше да съществува „аферата от Утро”. Невинни [30-тина души] нямаше да лежат в затвора и техните деца нямаше да са минали през квадратчето „отиди в” „Контролирано възпитание” (assistance éducative)."

Последна редакция: сб, 07 ное 2009, 19:02 от Than

# 233
  • Мнения: 323
Държа отново да подчертая, че съзнавам много добре, че лично на моите деца това няма да помогне, но за мен всичко това има смисъл в перспективата на един по-общ размисъл за съвестта и ценностите, моралните норми и мястото ни като родители.


Господин Танушев,
Ценностната система на съвременния 4овек е отдавна девалвирала/за морал и съвест даже няма смисъл и да говорим/Не слагам вси4ки под един знаменател.
Понякога си мислим като родители,4е правим вси4ко добро за децата,но неведнъж грешим и това е факт,да не говорим,4е българина има способността понякога да се налага над децата си винаги с презумцията 4е мисли за тяхно добро.Не са един и два сл4аите когато това добро се оказва зло.най общо казано.
Държа да под4ертая 4е не оспорвам факта 4е няма мафия в тези среди,както някой казаха.Но понеже ве4е се нагледах на лъжи от страна на българи 4ийто деца са отнети и после върнати,без и досега да се знае истинската  при4ина за отнемането им,на мен ми е трудно да вярвам, без да се съмнявам 4е има нещо недоизказано.

# 234
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 121
Понякога си мислим като родители,4е правим вси4ко добро за децата,но неведнъж грешим и това е факт,да не говорим,4е българина има способността понякога да се налага над децата си винаги с презумцията 4е мисли за тяхно добро.Не са един и два сл4аите когато това добро се оказва зло.най общо казано.
E, сега излиза, че ние, българските родители сме по-различни. Навсякъде по света всичко, което родителите правят за децата си е за е тяхно добро. Само дето думата добро  е много разтегливо понятие. Това, че някой родител прави нещо за детето ди и ти не до одобряваш, не значи, че този родител е лош и трябва да му се отнемат децата. Явно социалните са вдигнали супер високо летвата и искат всички родители да бъдат перфектни. Да ама перфектен родител няма. Не искам социалните да се бъркат в живота ми и този на семейството ми, да ми казват как да живея и какво да правя, как да възпитавам децата си. Ако има проблем в семейството да се намесят с помощ, а не отнемане на децата. Най-лесно е да вземеш децата, да им съсъпеш психика и живота напред, да принудиш родителите да водят безкрайни дела, всъщност да съсипеш едно семейство, вместо да помогнеш.
А и тук вече не се говори само за български семейства, Than говори за Франция, щастлива за Скандинавските страни, други за Холандия. Явно проблемът не е само на господин Танушев или Румяна, а на хиляди други семейства в различни страни.
Но естествено когато ние не сме от тях е много лесно да се обвиняват родителите в какви ли не грехове.

# 235
  • Мнения: 323
Дорет ти не ме разбра.Коя е гаранцията 4е ние като родители сме прави спрямо децата си?Това 4е ние мислим 4е сме прави,не зна4и 4е сме и аз ли4но няма нищо против някой да ми го каже.Това би било градивно,а не негативно.Разбира се всяка крайност е нежелателна

# 236
  • Мнения: 2 786
Криси, когато децата имат нужда от помощ, да им се помага.
Недопустима е намесата в животите на деца, които нямат нужда от това.
Никой не може да ме убеди, че родители, които възпитават детето си, грижат се за него, осигуряват му спокойна семейна среда, изобщо са безупречни родители, трябва да бъдат лишени от щастието да участват в живота на децата си.
И че най-доброто за тези деца е да бъдат захвърлени в някой дом или в семейство с нови "мама и татко".
Както пише Дорет, няма перфектни родители.
Но ако детето не е пряко застрашено (не е бито, недохранвано, малтретирано по някакъв начин), защо трябва да се отнема и родителите да бъдат по дифолт виновни, а после да доказват невинността си в съда?
Щом службите са се намесили, значи родителите са виновни още преди да се започне дело.
Дали е донос, дали е изфабрикуван проблем, каквото и да е - никой не заслужава такова отношение.
Не бяхме ли всички невинни до доказване на противното?
Ето тази нелепост възмущава не един и двама в не една и две държави.

# 237
  • Мнения: 3 638
Все пак може ли да получа отговор на въпросите си:

1) защо след като има хиляди такива случаи, хората не протестират, както ти твърдиш?

2) колко от децата, попаднали при социалните и след това починали, са били бити, недохранени и занемарени преди да попаднат в барневерн? Точни цифри ще ми свършат работа.

Благодаря.

Ами протестират хората, пише се, по телевизията се говори, даже наскоро в Холандия е бил проведен конгрес на адвокати, за да обсъждят точно проблема със съдебната система, която приема в повечето случаи безрезервно исканията на бюрата за защита на децата, без дори да ги прегледа по-подробно.
Ето и цял сайт (на холандски за съжаление), в който има статии, телевизионни и радио предавания, книги...

http://www.misplaatst.info/

Има и нещо друго, в Европа не е толкова лесно както в Америка да заведеш дело по всакакъв повод и срещо когото ти хрумне. Системата тук е много по-различна, а да се бориш против държавата почти безмислено, колкото и демократични и развити да са европейските страни.

Дорет ти не ме разбра.Коя е гаранцията 4е ние като родители сме прави спрямо децата си?Това 4е ние мислим 4е сме прави,не зна4и 4е сме и аз ли4но няма нищо против някой да ми го каже.Това би било градивно,а не негативно.Разбира се всяка крайност е нежелателна

А коя е гаранцията, че "те" са прави? И тук не става въпрос за съвети, а за отнемане на деца от семействата им без сериозна причина, но с много сериозни последствия най-вече за самите тях  Naughty

# 238
  • Мнения: 703
Все пак може ли да получа отговор на въпросите си:

1) защо след като има хиляди такива случаи, хората не протестират, както ти твърдиш?

2) колко от децата, попаднали при социалните и след това починали, са били бити, недохранени и занемарени преди да попаднат в барневерн? Точни цифри ще ми свършат работа.

Благодаря.
Отговарям ти:
Хората протестират,проблема прераства в скандал,въпреки усилията на властващите да се замаже положението.. Thinking
Абсолютно всеки ден в медиите има материали по въпроса,дискусиите са безкрайни...
Хората споделят,колко са притеснени от почти неограничената власт на някои ведомства,които се намесват в живота им и контролират и манипулират всяко тяхно действие.
Говорим за Социалните служби,тези за защита правата на детето и всички онези които афиширайки голямата си "загриженост" за чуждите деца,се замозабравят и не спират да размахват назидателно пръст и да упрекват родителите в  неспособност  да отглеждат и възпитават собствените си деца.
Както писа напред heureuse:
Всяка една административна структура има свойството да се мултиплицира и да си създава сама работа, че и да си я увеличава. Лошо е когато няма кой да я балансира. Лошо е когато си играе с човешки съдби.  Не е лесно да се изправиш сам срещу една добре смазана държавна структура, след като структурата предварително те е смачкала.

На втория ти въпрос не мога да отговоря - глупав въпрос,предполага глупав отговор....не мога да си го позволя.




# 239
  • Мнения: 323
Имам въпрос/обяснете ми как така в тези страни,за които пишете,4е въпросните ведомства са неконтролируеми/ изведнъж идват в дома ви и просто така казват4е вие не сте в състояние да гледате децата си и ви ги отнемат.Защото на мен това ми зву4и абсурдно.Все трябва да има някакво обяснение,при4ина.
Сетих се в Канада братов4едка ми имаше проблем с едното дете,у дома и идваше детска психоложка от социалните два пъти в седмицата да работи с детето по сигнал на у4илищното ръководство.В последствие се разбраха с братов4едката двете да работят заедно с детето,докато не се установи 4е той просто е едно разглезено  дете.Та тази психоложка остави майката да се разправя със сина си.И пове4е никой не ги е притеснявал досега.

Общи условия

Активация на акаунт