Течни препарати (гелове) за пране 2

  • 126 186
  • 783
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 650
Записвам се да съм информирана.Нищо, че тук избора ми е много ограничен.Аз в момента ползвам Омо актив за цветно и Вайсе Ризе за бяло, но за цветно ми свършва и се чудя какво да търся да си взема.От този гел на Ариел кой е варианта за цветно?
Същият, но в лилаво, вместо зелено.

# 16
# 17
  • Мнения: 156
И аз, да не ви загубя  bouquet

# 18
  • Мнения: 1 905
Продължавам да съм с Медикс за цветно,абсолютно същия резултат като всички дотук изброени препарати Peace

# 19
# 20
  • Мнения: 31 212
Да ви следя.  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 4 397
Пера с Персил един синкав малко като на боза от него съм най доволна. Ползвам и Рекс чат пат ама нещо не ми харесва толкова.
Не съм виждала течен Фрош и на Ариел гела бих ги пробвала ако попадна на тях. Преди време питах за Даш ама нямаше отзиви сега чета, че има доволни ще го пробвам. На Апта също съм доволна, но от омекотитела течния прах не съм ползвала.
Скоро в Метро имаше добра промоция на Персила и така съм се заредила  Embarassed, че скоро няма да мога да изпробвам Даш, Апта и Фроша.

# 22
  • Мнения: 1 732
Брилянте Блумен  bouquet
В момента пера с течен есекс и течен черен персил,е супер са,но ще пробвам и други,набелязала съм си в едно магазинче за препарати в нашия град.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 1 919
brillante Blumen Браво за темата!

Да споделя: досега ползвах Персил за цветно, но и на мен ми омръзна лимонената нотка от аромата му и си взех Рекс за бяло и за цветно- розовата опаковка.
За този за бяло пране нямам мнение, аромата не ми допада особено. Тъкмо щях да ви се похваля колко е прекрасен този за цветно и останових че:
-изпира добре, но те и летните ми дрехи не са замърсени, така че нямам реална преценка
-много се пени - слагам ок. 50 мл. само и въпреки това ми се налага да пускам 2 допълнителни плакнения  #Crazy иначе се вижда пяна през люка. А водата във Варна е много твърда и много лесно се изплаква.
моля, кажете какви са вашите впечатления? дедо, ти какво мислиш?

# 24
# 25
  • Мнения: 1 650
brillante Blumen Браво за темата!

Да споделя: досега ползвах Персил за цветно, но и на мен ми омръзна лимонената нотка от аромата му и си взех Рекс за бяло и за цветно- розовата опаковка.
За този за бяло пране нямам мнение, аромата не ми допада особено. Тъкмо щях да ви се похваля колко е прекрасен този за цветно и останових че:
-изпира добре, но те и летните ми дрехи не са замърсени, така че нямам реална преценка
-много се пени - слагам ок. 50 мл. само и въпреки това ми се налага да пускам 2 допълнителни плакнения  #Crazy иначе се вижда пяна през люка. А водата във Варна е много твърда и много лесно се изплаква.
моля, кажете какви са вашите впечатления? дедо, ти какво мислиш?
Моето мнение е, че Рекс е един от най- неставащите, ако мога така да се изразя препарати за пране. Wink

# 26
  • Мнения: 144
Аз ползвам Диксан в момента много съм доволна.

# 27
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 742
Като студент в Германия ползвах Апта и е супер.
Тук от скоро се пробвах първо с Рекс - нищо особено, сега с Персил. Не знам обаче се появи проблем - дрехите миришат ужасно, от другата тема разбрах, че смятат че е от Ленора newsm78 newsm78
Май ще мина пак на прах за пране.

# 28
  • Мнения: 5 207
Да споделя: досега ползвах Персил за цветно, но и на мен ми омръзна лимонената нотка от аромата му и си взех Рекс за бяло и за цветно- розовата опаковка.
За този за бяло пране нямам мнение, аромата не ми допада особено. Тъкмо щях да ви се похваля колко е прекрасен този за цветно и останових че:
-изпира добре, но те и летните ми дрехи не са замърсени, така че нямам реална преценка
-много се пени - слагам ок. 50 мл. само и въпреки това ми се налага да пускам 2 допълнителни плакнения  #Crazy иначе се вижда пяна през люка. А водата във Варна е много твърда и много лесно се изплаква.
моля, кажете какви са вашите впечатления? дедо, ти какво мислиш?

Като аромат ми допадат всичките разновидности на течен Рекс. Повече ме дразни миризмата на течния Персил - каква лимонена нотка? Мирише на треволяк и зелени ябълки.
Като качество - орязана версия на орязания български Персил. Става за много леко замърсени дрехи, просто за освежаване и премахване на пот и прах. Сериозни петна не пере, дори и малки например кръв от размазан комар, капнато от домат или плод.
Относно пяната - не се пени повече от който и да е друг течен препарат. При течните по принцип при последното плакнене може да се забелязва малко пяна.

# 29
  • Мнения: 803
Да, както и очаквах, мнението преди моето е правилното.
Няма никаква логика изпирането на Рекс да ви хареса повече от това на Персил. Освен сиромашката Wink
Колкото до аромата, приемам че може да е по-харесван: -  На вкус и цвет - товаришчи нет.

Ето ретроспекция на моята справка от предишната тема за продуктите на Хенкел:

В Германия Персил е водещият им прах. Следват Диксан,  Вайсер риезе и Шпее. Това означава, че всеки следващ е с по-никса цена и съответно с по-занижени качества, с по-евтини и по-некачествени съставки, предназначен за домакинствата с по-ниски доходи. Точно това се отнася тук за коментирания Рекс.
В Австрия Диксан е много популярен, заедно с Персил. В Италия, Гърция, Испания водещ е Диксан. Във Франция е Льо Шат, а Персил е марка на друга голяма фирма - Юниливър. В Британия също. Така че е трудно да се сравнят. Освен марките на Хенкел, различни са и традициите и концентрациите / дозите/ в различните страни. В тези от Северна Европа се налагат все по-концентрираните течни перилни препарати. След Ариел вече и Персил имат суперконцентриран гел от 750 мл за 20 дози.
За съжаление, ние отново сме далеч от това и се радваме на най-слабия от слабите...

А пропо, да допълня - едно момиче по-напред пише, че е прало като студентка в Германия с Апта. Мисля че се збалуждава с друго име. Апта е нискокачествена собствена марка на верига френски супермаркети и в Германия изобщо не се ползва. Те си имат 20 подобни на веригите Алди, Лидл, Пени, Плюс и много други. Нивото им е подобно на това на Денк мит, който ги е пробвал, ще ме разбере. Сравняват се с коментирания Рекс. Е малко по-добри са , разбира се.

Последна редакция: чт, 27 авг 2009, 18:09 от Дедо

Общи условия

Активация на акаунт