В 17 г.с. съм и ми "откриха" 8 см. миомен възел!!!

  • 6 092
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 153
Здравейте, момичета! Ето какво се случи. Аз съм от Разград, а тук лекарите са под всякакво ниво. Водя си бременността тук, поради единствената причина, че ако нещо /недай си боже/ се случи и ме приемат по спешност, никой няма да ми обърне внимание. Но като всяка бъдеща майка, заинтересована за бебето си се записах на 4D видеозон в Тутракан. Прегледа беше вчера. Д-р Л. Бойчев, който ме преглежда ми съобщи, че имам 8.33/4.80 см. миомен възел. Бях изумена - никой досега не ми го каза. и докторът остана изненадан, че не са видели толкова голямо нещо. Много съм уплашена. Възелът е от външната страна на матката, но се снабдява с кръв от нея. Д-р Бойчев ми каза, че няма страшно, че може да ме заболи, а няма да мога да взимам обезболяващи, но въпреки това се тревожа  Cry.
Моля ако има мами, които са иамали такъв проблем да споделят с мен опита си. Praynig

# 1
  • Мнения: 1 668
Моят миомен възел при първата бременност беше 5 см. Отстраниха го по време на секциото. Сега имам втори с размер 4.3 см.  Не ми създава проблеми. Големите опасения бяха, че ще пораснат много, но и в двата случая спряха да растат към 5ти месец. Потърси второ лекарско мнение ако се притесняваш. От това, което ми казаха на мен останах с впечатлението, че щом е от външната страна на матката няма опасност за бебето, а след раждане и свиване на матката и възелът се свива. Ще трябва да го наблюдават... Дано други момичета се включат с по-компетентна информация. успех

# 2
  • Мнения: 647
Здравейте, момичета! Ето какво се случи. Аз съм от Разград, а тук лекарите са под всякакво ниво. Водя си бременността тук, поради единствената причина, че ако нещо /недай си боже/ се случи и ме приемат по спешност, никой няма да ми обърне внимание. Но като всяка бъдеща майка, заинтересована за бебето си се записах на 4D видеозон в Тутракан. Прегледа беше вчера. Д-р Л. Бойчев, който ме преглежда ми съобщи, че имам 8.33/4.80 см. миомен възел. Бях изумена - никой досега не ми го каза. и докторът остана изненадан, че не са видели толкова голямо нещо. Много съм уплашена. Възелът е от външната страна на матката, но се снабдява с кръв от нея. Д-р Бойчев ми каза, че няма страшно, че може да ме заболи, а няма да мога да взимам обезболяващи, но въпреки това се тревожа  Cry.
Моля ако има мами, които са иамали такъв проблем да споделят с мен опита си. Praynig

Уф, тия доктори могат да побъркат хората наистина. И мен здраво ме бяха психирали с първата ми бременност заради 2 миомни възела, за които въобще не предполагах - единият 7.5 см - също отвън - субсерозен, вероятно и твоят е такъв. А по-малкият - 4 мм. в стената на матката. Ми никакви проблеми нямах до края. При секциото, което се наложи заради лоши записи, докторът ми махна големият възел, които се падаше точно там, където режат матката. На 6-я месец след секциото другият възел изчезна, сви се и вече го няма. Така че изобщо не се тревожи, необходимо е по-често наблюдение на ехограф и при евентуални болки си има доста медикаменти - гинепрал, магнезий, но-шпа и пр.  Peace

# 3
  • Мнения: 153
Благодаря ви за успокоителните думи, момичета. Точно на този лекар му вярвам. Той положи усилие да ме успокои, но едновремено с това се чудеше как така след толкова прегледи никой не е видял такова голямо образувание. Увери ме, че няма страшно, но аз се страхувам за детето си. Притеснява ме и това да не се наложи секцио, защото имам три операции и знам какво е. Не съм раждала, но предполагам, че не е чак такава болка за умиране в сравнение с това което съм изтърпяла. Не се страхувам и ще се настоявам да родя нормално. Толкова искам вече всичко да е минало безпроблемно и да си я гушна... малката ми красавица  Hug

# 4
  • Мнения: 647
Благодаря ви за успокоителните думи, момичета. Точно на този лекар му вярвам. Той положи усилие да ме успокои, но едновремено с това се чудеше как така след толкова прегледи никой не е видял такова голямо образувание. Увери ме, че няма страшно, но аз се страхувам за детето си. Притеснява ме и това да не се наложи секцио, защото имам три операции и знам какво е. Не съм раждала, но предполагам, че не е чак такава болка за умиране в сравнение с това което съм изтърпяла. Не се страхувам и ще се настоявам да родя нормално. Толкова искам вече всичко да е минало безпроблемно и да си я гушна... малката ми красавица  Hug

Възелът не е проблем за нормално раждане, мен ме уговаряха да родя нормално, но аз съм с прогресираща миопия и не исках, а и накрая заради лошите записи вече нямаше начин - секциото беше едниственият вариант, но не заради възела, така че споко. Иначе не е страшно, както казах, на мен ми махнаха и възела непосредствено след секциото и бях само с епидурална упойка, но обезболяването наистина беше страхотно - грам болка нямаше.  Peace

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 917
Успокой се. Трябва да пиеш магнезий за предотвратяване на контракции. Какво ще рече това, че не можеш да взимаш обезболяващи? Не го разбрах.
Раждането отсега не го мисли, но е по-вероятно да е секцио по мед. причини. Като му дойде времето ще се занимаваш с това.
Аз износих също с растящ възел като твоя. Спря да расте в 4-5 м. Родих секцио, не го пипнаха, после се сви и докато кърмех се калцира и вече все едно го няма. Така че това да ти е проблемът.

Вече съм писала и в другата тема за миомата - основният проблем е, че тя е част от маточния мускул и при физическо натоварване може да доведе до контракции и преждевременно раждане или отлепване на плацентата. За тази цел се пази режим - не се товариш, не тичаш, не вдигаш тежко, не правиш секс и каквото друго се сетиш, което ти товари коремните мускули. Пие се магнезий, аз бях на Диаспорал (магнезий на прах) и съм много доволна.

Последно за притеснението ти по секциото - и аз имах коремна операция преди раждането. Повярвай ми, възстановяването след секциото беше песен в сравнение с предишното. Имам си и обяснение защо е така. Ако те интересува каквото и да било друго, питай.

# 6
  • Мнения: 153
Изписаха ми Магнерот вчера и сега след като почетох статии и разрових форумите съм по - спокойна. Благодаря! Hug
Вярвам, че всичко ще е наред Praynig

# 7
  • Мнения: 647
Изписаха ми Магнерот вчера и сега след като почетох статии и разрових форумите съм по - спокойна. Благодаря! Hug
Вярвам, че всичко ще е наред Praynig

И аз пиех магнерот до края на бременността - 3x2.  Peace

# 8
  • Мнения: 20
Да, след като ти кажат такива работи на преглет се психясваш. Само да те успокоя, че мн жени имат миомни възели, които по време на бременност се увеличават/хормонално зависими са и е нормално/. На мен ми откриха 2, в началото на бременността, като единия беше2 см, другия 1 см. Пооследно ги видяха в 6 м. и не бяха се променили от 5 м. 4 и 2 см. Сега не се виждат вече от бебо. Единственото, което правят е, че дразнят матката ми и получавам контракции. Освен магнезий, пих и гинипрал, но в от3 дена не пия абсолютно нищо, просто не се претоварвам. Домакинската работа я забрави и много почивка и ще видиш, няма да имаш проблем.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт