Обувки втора употреба

  • 12 756
  • 102
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 31 212
Крайно, некрайно това е съвет на лекарите. Peace
 А обувай чужди обувки колкото си поискаш, няма да ти се деформира крака със сигурност, но можеш да се заразиш с гъбички. Знаеш ли как се лекуват и колко време?

# 16
  • Мнения: 626
Малко или много всяка носена обувка се деформира. Това в последствие би могло да повлияе по негативен начин на неукрепналото детско краче. Така, че предпочитам да купя нови.

И аз съм на това мнение , бих купила от продавалника единствено ако са нови или ако не е ходено с тях .

# 17
  • Мнения: 2 376
Хванах се, защото ми прозвуча много крайно изказването. Представям си едни сандали с подметка и отгоре с каишка, как ще се деформират, та чак да променят формата на крака на следващия, който ги носи. Или пък гуменки, които са от плат и не са с твърда форма.
...
Искам да ти кажа, че съм пробвала да нося точно такъв тип обувки на сестра ми. Не са ми удобни, тъй като подметките тя ги трие по различен начин и на мен ми стоят "накриво".
Друга причина, поради която, не бих купила втора употреба е, че по мои наблююдения в БГ цената е 50% от тази на новата стока.

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 140
Аз за себе си не бих купила носени обувки,а за
детето да не говорим. Naughty

# 19
  • Мнения: 1 488
не е редно, защото носените обувки са се деформирали вече, според стъпалото на притежателя си. и ако друго дете ги носи след това много лесно може да се деформира крачето, защото костите на краката са много меки при бебетата и лесно се изкривяват!
наи-добре нови качествени обувки.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 129
за никой човек не е хубаво да се купуват втора употреба.
обувката се "деформира" и нагажда според походката на човека/детето и това може да увреди походката или крака на следващ носещ я. Според това как  стъпва и къде е тежестта, дори подметките всеки човек си ги изтърква по различен начин и с различен наклон.

Но в продавалника има доста нови  обувки, с неуцелен размер или обути 1-2 пъти, или носени от бебе седящо само в количката за красота. Тогава няма никакъв проблем, а цената е изгодна в повечето случаи.

Аз лично не бих купилаа на детето си. при все че нямам против да ползва разни неща втора употреба....


Ескарина - да и възръстните не трябва да носят и да и за тях може да има проблем. Познавам възръстни с придобито плоскостъпие на дърти години от  кофти(нови при това) обувки. Например. Да не говорим при възръстните, че може да се предадат гъбички и някакви такива...

# 21
  • Мнения: 31 212
В магазините дори не можеш да пробваш обувки, ако не си с чорап. Сигурно има защо, не е просто хрумване на продавачките или собствениците.

# 22
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не използвале втора употреба у нас.
На себе си не бих взела, камо ли за детето Naughty

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Категорично съм против използването на обувки втора употреба.
За детето купуваме нови обувки, като гледаме да са качествени и удобни.

# 24
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Какво ви е мнението за обуките които са носени вече от едно дете питам защото в продавалника масово майките купуват обувки за децата си. А аз знам че на малко дете до поне 2г не е редно да се обуват вече носени обувки колкото и да са запазени и според вас кои вариант е по- добър евтини и нови обувки или носени но по-качествени.

Нови/неносени при всички положения!

# 25
  • Мнения: 4 555
Ескарина - да и възръстните не трябва да носят и да и за тях може да има проблем. Познавам възръстни с придобито плоскостъпие на дърти години от  кофти(нови при това) обувки. Например. Да не говорим при възръстните, че може да се предадат гъбички и някакви такива...

Добре де, ако обувката е толкова некачествена, че да те докара до плоскостъпие, няма ли да ти е поне малко неудобна и да усетиш, че нещо не и е наред?

# 26
  • София
  • Мнения: 44 129
не е задължително.пък и 2/3 от жените по принцип биха носили неудобна обувка, щото е модерна например, или им отива на чантата/блузката или цвета на очите....което също за мен е непонятно Wink
но идеята ми беше, че дори при оформено стъпало могат да настъпят проблеми, при разни обстоятелства.....

# 27
  • Мнения: 718
И аз не бих купила обувки втора употреба нито за мен, нито за детето си - момичетата са били достатъчно изчерпателни защо.

# 28
  • Мнения: 63
Не бих обула на детето си носени чужди обувки, както и аз не обичам да взимам дрехи и обувки назаем от приятелки.

# 29
  • София
  • Мнения: 3 831
Не, не бих купила, нито пък обувала на себе си или на децата ми носени обувки.
Синът ми носи обувки за по месец, два, защото много бързо му стават малки, но за нищо на света не бих си позволила да ги обувам на дъщеря ми Naughty.

Общи условия

Активация на акаунт