Септември '09 - 43 "Всяка СЕПТЕМВРИйска мама чака радостта голяма!"

  • 11 202
  • 278
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 314
Със Зоя си поисках пълна,доволна съм,сега май пак ще искам пълна.Говорих с лекаря,какви са и недостатъците и той каза,че са два: гърлото може да те боли и дразни от тръбата за обдишване,не ме е боляло нито дразнило.Другото е,че може да те боли повече,като излезеш от упойка,докато другата те държи няколко часа след раждането и съответно не усещаш болка,то и краката си и корема не усещаш де.Та не ме е боляло чак толкова,че да си искам допълнителни болкоуспокояващи.Това ми изтъкна той като недостатъци.Предпочитам да ме приспят и за сега си клоня пак към пълна упойка.

# 61
  • Мнения: 102
момичета искам да ви попитам като тръгне ме да раждаме и карат ли ни да си сваляме пръстените защото на мен ще ми е много трудно опитах се вчера но без ефект
Хубаво е по навреме да се махнат пръстените, че от евентуални подувания става страшно. Също така и лак по ноктите не трябва да имате.

Честито на eli_87000, да е жив и здрав Габриел !

Мерси на vesita007 за новата темичка, може да се включа в нея на първа страничка Simple Smile, че на 01.09 ми махат серклажа Simple Smile

# 62
  • Мнения: 53
По въпроса за пръстените, аз моите ги махнах още в шести месец, и добре, че ги махнах, защото сега пръстите са ми като кебапчета. Майка ми ми каза, че когато е била бременна с мен си е носила прстените до последно и накрая се наложило баща ми да ги чупи с клещи, защото не е имало вадене ooooh! А от 1-2 седмици насам си ходя с прозрачен лак за да съм подготвена за болницата Simple Smile

# 63
  • Мнения: 14
И аз си свалих пръстените много отдавна,щом усетих накъде върви работата.Най ми беше жал за халката,никога не я бях сваляла и ми беше супер непривично,но с всичко се свиква Peace

# 64
  • Мнения: 490
за упойката - първия път бях с пълна. Сега отново смятам, че ще е такава...Най-неприятно от нея ми беше дразненето в гърлото, невъзможността да се изкашлям. За болките - няма как, колкото и да са ни обезболили, все пак е рязано  Cry
Gala79, ще те чакаме на 1-ва WinkСерклажа ти заради разкритие ли беше? На мен ми казаха, че ще ми го махнат на самото секцио.

Уххх шубето напоследък ме гони яко...

# 65
  • Мнения: 153
Честито бебче на мама eli_87000, много да ги радва и обича, а на мама бързо въстановяване!

От вчерашната консултация ми казаха да си стягам багажа,че бебо бил доста едър и можело да се наложи секцио.Освен това плацентата ми била почти узряла и ме викат пак другата седмица да видим какво е положението и ще му мислим Simple Smile

Защо  не трябва да имаме лак? newsm78

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 422
Здравейте,
Честити бебчета на мамите да са им живи и здрави
 newsm51
Искам да попитам за заглавната страничка кой вписва бъдещите мами, защото отскоро пиша тук и не съм включена там.
Ако е възможно да ме включите със термин 07.09. и син щъркел. Благодаря предварително.
А за пръстените ако е нормално раждането пак ли трябва да се махат?
Поздрави

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 422
Кери да те питам какво стана с твоя работодател?
Оправиха ли се нещата?

# 68
  • Мнения: 53
luchkata, в момента аз вписвам на първа страничка - ей сега ще те впиша. Simple Smile
А за пръстените ако е нормално раждането пак ли трябва да се махат?
Махането на пръстените няма отношение към самото раждане, независим дали е секцио или нормално. Ставаше въпрос за това, че на повечето от нас пръстите са вече подути и е по-хубаво да махнем пръстените, за да не отичат допълнително пръстите от натиска, а също така и при приемане на някои медикаменти в болницата (ако се наложи) може да се получат отоци. Никой не ни задължава да си махнем пъстените. Simple Smile
Защо  не трябва да имаме лак? newsm78
Защото ако по време на раждане се появи някакъв сърдечен проблем, ноктите посинявали и това помагало на лекарите по-бързо да реагират в създалата се ситуация.

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 15:23 от vesita007

# 69
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Цвета, ама ти на мъжа си ли викаш бате!?
Аз все мислех, че брат ти е у вас и чак сега зацепих[/color]  Joy
Mr. Green ми той не ми е мъж, нямаме брак и като незнам как да му викам и си му викам бате Laughing

Честито на мама Ели и на бъдещото адашче Grinning

Аз се прибрах от училището, днес лекцията повече ни измъчи, отколкото да ни образова. След това се набутах в Шейново 3 часа по-рано от необходимото, но с широка усмивка успях да си издействам приемане и мерене на кръвното. даже и приятен ден ми пожелаха. Се така да ми върви там Praynig Grinning Дребната спи и аз ще се опъна до нея малко, че се сварих в автобуса

Ааа, за спирането на магнезия. Аз миналия път пих от 4-ти месец, спрях го в 9-я и преносих, а имах постоянни контракции през цялат абременност. Така че божа работа, не си мислете, че като го спрете и веднага бебето ще изкочи Laughing

Сетих се и за Бивацина - аз имам половин флакон и е първото, което сложих в чантата за болницата + бате Mr. Green всеки ден ще ми носи смрадлика като миналия път. С този спрей и промивките по 3 път ина ден на 4-я ден шевовете м ибяха зарастнали и не са ме боляли изобщо. Също така горещо препоръчвам свещички Профенид. Слагат се в дупето и обезболяват всичко долу, също така помагат и за регулиране на девекацията след  раждането, което лекарите също следят.

# 70
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Защо  не трябва да имаме лак? newsm78
Защото ако по време на раждане се появи някакъв сърдечен проблем, ноктите посинявали и това помагало на лекарите по-бързо да реагират в създалата се ситуация.
Peace Ако си с лак може и да ти се поскарат хубаво

# 71
  • Мнения: 153
Кери да те питам какво стана с твоя работодател?
Оправиха ли се нещата?

за щастие на работодателя ми - да...новата счетоводителка  ги оправи

# 72
  • Мнения: 11
Здравейте и от мен.
Кери моля те да си изчистиш пощата да ти пиша на ЛС.
Аз днес говорих с доки в Сливен която ще ми прави секциото. Във вторник заминавам и ще си стоя там докато ми направят секциото, може би ще е около 10.09. Живот и здраве ще се върнем 2 девойки, много съм развълнувана защото не остана да гушна моята бебка дано всичко да мине добре като се приберем тогава чек ще пиша.

# 73
  • Испания и Стара Загора
  • Мнения: 1 036
Да се запиша и аз в новата темичка. Wink

# 74
  • Мнения: 212
Ето ме с последно включване за тази седмица.
Подредила съм си бюрото, раздадох канцеларските материали на колежките и сега ми е едно празно и странно...  Sad

Аз миналия път се промивах само със смрадлика, сега ще взема да си купя и Бивацин, щом толкова го хвалите. Но пък и не ме е боляло много, на 4-тия ден ми паднаха шевовете без проблеми.  Peace
Аз лак не съм слагала от цяла седмица, че и бед това само търкам с разни препарати вкъщи...
А за пръстените - понеже не се подувам - не ми пречат. Даже и тия на краката си нося и нямам проблеми. Ако ги махна все едно съм без пръсти на ръцете, така се чувствам... Миналия път не съм ги махала, дори в болницата.

Цвета, с твоя бате много се смях. Аз още в самото начало се досетих... Ние пък вкъщи сме на "гадже" и нашите познати само ни се смеят, че от 4 години сме женени, пък още се гаджосваме  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт