Що е дойка и какво знаем за нея

  • 6 606
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 516
Интересна тема Simple Smile Но ме човърка един въпрос newsm78 Нали кърмата мени своя състав в зависимост възрастта на бебето. Дали дойката е можела да осигури "хубава" кърма за новородено ? Предвид ,че нейната се поддържа от дълго време Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 710
И аз това се чудех. И друго се чудя - какво е правела една дойка, ако например не е имала постоянно бебета за кърмене, в смисъл няколко месеца пауза например ? Непрекъснато цедене ли, какво ли  newsm78

# 17
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами аз написах по-горе какво са правели някои, за да си осигурят следващия пост като дойка... кофти работа.

Иначе вероятно са цедяли, да - пък и не се е налагало да цедят постоянно по 12 пъти на ден, а само колкото да поддържат малко количество мляко. Като им дадат новороденото после, то със сукането е увеличавало млякото - горе-долу по естествен път са се движели нещата. Пък и са били на далавера за теста с изцеждането на нокът, нали когато кърмата отново заприлича на коластра е по-плътна и жълтеникава, та е  изглеждала по-мазна Mr. Green

Колкото за възрастови разлики - по онова време едва ли някой е знаел за разликите, а и за каквато и възраст да е кърмата, която се произвежда в момента, все е по-добра за бебето от разните заместитители, които по онова време са били равнозначни на сигурна смърт за детето.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Преди малко четях една любопитно-провокативна статийка и в коментарите ми попадна ето това култово изречение за дойките, така че не мога да не ви го пусна:

"Wet nurse - one of only two jobs I can think of where a topless interview may be required".

"Дойка - една от двете професии, за които се сещам, при които може да се изисква интервюто да се провежда гола до кръста" Mr. Green (бърз превод)

# 19
  • Мнения: 1 219
Преди малко четях една любопитно-провокативна статийка и в коментарите ми попадна ето това култово изречение за дойките, така че не мога да не ви го пусна:

"Wet nurse - one of only two jobs I can think of where a topless interview may be required".

"Дойка - една от двете професии, за които се сещам, при които може да се изисква интервюто да се провежда гола до кръста" Mr. Green (бърз превод)


 Joy newsm62

# 20
  • Мнения: 3 638
Много интересна темичка!
Малко холандски традиции за дойките, по-скоро изисквания. Дойките в никакъв случай не трябвало да са кривогледи, зъбите им трябвало да бъдат снежнобели и да нямат лош дъх в устата  Crazy Дойката не можело да бъде червенокоса, защото зърната и млякото й щели да бъдат горещи.
По този последния параграф ми хрумна нещо, което ми е казвал специалист по кърменето. Червенокосите и много светли жени по принцип имат често проблеми с кърменето, защото кожата на зърната им е много нежна и чувствителна. Най-малко проблеми имат тъмнокожите. Нищо чудно и тази традиция по някакъв начин за отразява този факт.
Иначе докато бях бременна бях прочела, че дойките едно време са кърмили до 6 деца едновременно и честно казано това за мен беше голям стимул, че ще успея с кърменето на близнаци. Та какво са 2 деца пред 6!


"Дойка - една от двете професии, за които се сещам, при които може да се изисква интервюто да се провежда гола до кръста" Mr. Green (бърз превод)



Другата професия коя е? Flutter

# 21
  • Мнения: 11 240
Стриптийзьорка, предполагам  Wink

И най-готиното - теориите на Фройд за едиповия комплекс били провокирани от факта, че е отхранен от дойка! (Стивън Пинкертън, може и да са спекулации, разбира се) Това обяснява отношението му към кърменето и някои други неща  hahaha

Иначе май е било точно толкова популярно сред висшите класи, колкото е храненето с адаптирано мляко в цивилизованите страни днес. Между другото пише, че не са кърмили не за да не им се развали бюста, а за да могат да забременеят веднага отново с още един наследник...

И в Ромео и Жулиета Жулиета си има дойка Simple Smile С реплики.

# 22
  • Мнения: 626
Много интересна тема  Grinning . Майка ми когато е родила сестра ми е кърмила освем нея и едно момченце на семейни приятели , защото майката забременяла с второ и не е можела да го кърми. А по ирония на съдбата като съм се родила аз  не е имала въобще кърма , мъчила ме е до 2 месец и се отказала.

Общи условия

Активация на акаунт