Размисли,страсти и трепети на ЯНУАРСКИ мами 2010-19 тема

  • 15 917
  • 298
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 56
Привет и от мен!
Редче, честито за момченцето и за хубавите резултати!
Тани,лежане и това и ще видиш, че всичко ще е наред накрая!
За заглавията и аз предпочитам по-семплите и кратки заглавия, не че не чета иначе, но наистина тези ми изглеждат малко инфантилни.
А аз да ви се оплача, понеже от самото начало имах усещането, че бебо ще е момче, а напоследък се оказва, че може и да не е, та съм изпаднала в едни чуденки за женско име, та няма накъде. Чета в нета разни именници, но или аз  имам странен вкус, или няма хубави женски имена. А друг е въпроса, че като нещо случайно ми хареса, като бъде обсъдено с половинката, почти веднага отпада. Накрая бебчо ако е момиче ще си ходи без име май newsm12

# 16
  • Мнения: 693
Добре, какво предлагате да направим с потребителите, правещи правописни грешки newsm78

И как бихме могли да сме сигурни, че това е пързалка...

# 17
  • Варна
  • Мнения: 407
Тани, аз от доста време се съмнявам, не казвам че съм абсолютно сигурна, но по-скоро клоня натам. Просто ми е трудно да повярвам на всичките истории които се написаха.
Катинче, аз дори не съм обръщала толкова внимание на правописните грешки, по-скоро това, което е писала ме кара да се съмнявам. А как да разберем дали е пързалка, и аз не знам  newsm78
stasina, на мен пък винаги ми е било по-трудно да измисля мъжко име, а женски има много, които ми харесват.

# 18
  • Мнения: 11 607
Благодаря за темата!

Харесаха ми Дневниците на Януарските мами2010 - предложено от Ивето Peace!

Редче, много се радвам за теб мила! Hug

И друго - определено смятам,че в 2 от темите, в които пиша в последно време редовно има момичета - пързалки! Факт е! Правописа не е всичко, но той може и да издаде много! Така - точно по изказа едно девойче наскоро бе банното, защото бе решило да се прави на голямо! Не вярвайте на всичко, което четете!

# 19
  • София
  • Мнения: 222
За който се интересуваше да разкажа за отворените врати на Вита... Имаше доста бременни, т.е. доста хора са се насочили натам или поне разучават. Стаите им бяха пълни, имаше само една свободна от старото крило.. явно първо настаняват в новото. Тази, която ни показаха беше двойна. Обясниха ни, че няма как да си гарантираш единична. Ако има много бременни в момента и те настанят в двойна - късмет... Имаше 4 бебенца в нормалния неонаталогичен кът (една стая на практика, не много голяма) - спяха сладко, сладко и 1 недоносено бебе, което беше отделно в друга стаичка, където ги закачат на системи, ако се налага. Казаха, че ако не иска майката, не се дава адаптирано мляко. Също и че дават децата под режим на майките, освен ако те не си ги искат през цялото време, т.е. ако искаш да кърмиш на поискване, не би трябвало да те спират, просто си искаш бебето да стои при теб. След нормално раждане, ако ти желаеш, ти дават бебето и може да си седи при теб след реанимацията, която отнема 2 часа, а при секцио след 24 часа. Пуснаха ни да влезнем и в една от стаите на новото отделение, където имаше настанена една майка - не видях особена разлика със стаята от старото крило, но тази беше единична и беше по-широка, а и банята и беше по-голяма. Показаха ни къде се прави тоалет и клизма и ни показаха родилната зала за нормално раждане - има едно магаре, но имат още едно, което седи сгънато, т.е. при необходимост може да раждат и 2 майки наведнъж там (стаята не е кой знае колко голяма и мисля, че това би било голям хаос, но навярно не се случва често) и имали още едно магаре, което седи в друга стая. Виж операционни имали колкото искаш Simple Smile Показаха ни транспортния кувиоз. На бебетата след раждане им се правят абсолютно същите изследвания, които и в другите болници, няма нищо по-специално - пълна кръвна картина + задължителните ваксини и само при наличие на проблем по кръвната картина още нещо, каквото се налага. На раждането присъстват лекарят, при който си се следил (Ако не си се следил там, трябва 1 месец преди термина да отидеш при избрания от теб лекар, за да те запише и да определи как трябва да раждаш); 2 акушерки - едната води раждането, другата се занимава с бебето; анестезиолог; сестра и санитарка.. надявам се да не пропуснах някого. Чисто и приятно е навсякъде. Разхождахме се с калцуни, за да не разнасяме мърсотии. Има само един асансьор, който постоянно е зает и е малко проблемно бързото качване за който не може по стълбите. Постъпваш само с чехли + тоалетните си принадлежности, плащаш при нормално раждане на 2рия ден (изписват те на 3тия), при секцио на 3тия (изписват те на 5тия). Ако някой иска нещо друго да пита, давайте Simple Smile

Едит: знаех си, че съм забравила някой, който присъъства по време на раждането - неонаталог (до колкото ми е известно ги взимат "под наем" от Шейново Simple Smile)

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 19:24 от _Iri_

# 20
  • София
  • Мнения: 44
И аз в новата тема.Честито на Ред трии за момченцето,да ти е живо и здраво.За въпроса със заглавията аз нямам никакви претенции,но пък си ми харесват римуваните.И аз искам да се изкажа за повдигнатия въпрос за правописа- явно всички говорим за един и същи човек,но аз като го видя вече че е писал и въобще не си правя труда да чета новия епизод от филма му,съжалявам ако звучи грубо обаче то просто минава всякакви граници дори и в граматиката.Извинявайте за отклонението и честита ни нова темичка  Peace

# 21
  • Мнения: 0
Добър ден момичета!

Редче изключително много се радвам за теб! Най-важното е че с бебето всичко е наред, а пък за пола - е имаме време.
Разбира се, че на всяка една от нас ни се иска да научим пола възможно най-рано, но в крайна сметка най-важното от всичко е януари да се появят едни здрави бебета. /Е малко пристрастно говоря, все пак при мен нещата се изясниха на 100% след амниото/
Отностно заглавията на темите, бих казала, че съм безпристрастна. За мен няма значение как ще е заглавието, а какво обсъждаме в темата.
Относно правописа - ами да ви кажа, аз лично докато пиша си гледам в ръцете, рядко поглеждам в монитора. И тъй като съм от бързаците  Embarassed и ме мързи да си проверявам написаното, пускам без проверка. Често ми се случва след това да редактирам, но се надявам, че ми прощавате  Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 56
Роси, с мъжките имена /имаме 2 варианта/ всичко стана много бързо и лесно, сега с женското нещо забоксувахме, но все ще измислим нещо. по тоя повод какви имена четох вчера във въпросния именник, направо щях да падна - Хуришида, Щеримичка, Цветаноела и др. подобни.
По другия въпрос не знам дали е пързалка,твърде възможно е, но аз да си призная мен ме дразнят тези правописни грешки, не са една, две та не ти направи впечатление, трябва наистина да полагаш усилия, за да разбереш какво точно е написано.

# 23
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
За сега баналното запис.  Embarassed Мамчета аз съм редовна с правописа на който и които.  Crazy

Роси, защо ти изчезна аватарчето?

stasina търси...Името.  Ние с половинката също след едно женско вече се чудехме кое да новото...имаме фаворит от няколко дни... но дота се чудехме за Катерина, само дето тук им викат на галено Качка, а същата дума значи и патица, та се отказахме. Вярвам че ще намериш идеалното. Е от тук ги четохме един ден всичките http://www.imenata.com/
Ето това е един супер сайт http://sanownik.sdobreff.com/bgnameschoose.php

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 17:38 от ivalex

# 24
  • Мнения: 560
Да ви кажа аз съм с Mozilla Firefox.Има една добавка към нея,ако напиша грешна дума ми я подчертава с червено.С десен бутон на мишката върху думата и ти казва коя дума трябва да напишеш.Е разбира се има думи като "секцио" или умалителните които също подчертава,но явно са сложени само най-често употребяваните.
Ето я добавката за ползващите този браузър.

За имената има една тема из форума автоматичен генератор на имена.Но е само за забавление,че 10% само улучва свестни.Поне ще се посмеете.http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=408801.0

Пуснах два нови линка на първа страница.Единия е за планираното секцио и астрологията,а другия за имената.То си пише кои са новите Simple Smile

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 17:29 от Тани`

# 25
  • Мнения: 326
Роси,Виолет да не би да мислите ,че е пързалка... newsm78

Прочети последните и постове, и ти ще се замислиш!

Аз мисля, че е липса на всякакво уважение, да не си прочетеш /поне/
поста, преди да го публикуваш! Иначе, всеки прави грешки, човешко е!:D
Не видях нищо лошо в изказването на Тарталета, нито беше злобно, нито заядливо Simple Smile

Тани
Стискам ти палци, да не се наложи секцио Praynig
Но съм съгласна с Катинче, ти се настрой психически, ще ти е по- лесно. И аз не искам секцио, но се налага. Трудно е, но вече почти успях да се настроя  Hug /при мен е заради отлепена ретина/

ivalex много ми харесват предложенията ти:,,В очакване на Януарските бебета 18,, ,,Януарски бременнски истории,, 19,  ,,Из дневниците на Януарските Мами,, 20
 
Честита нова темичка и дано ни е на късмет!
 newsm51
Внимание, докато пишехте, в темата бяха публикувани 7  hahahaнови отговора.

# 26
  • Мнения: 579
аз доста пропускам от темите,та не загрях кой е този с правописа дето се обсъжда  Joy

# 27
  • София
  • Мнения: 1 350
И аз не вдявам кой е на пързалката не само ти   Laughing. За името и на мен ми трябва женски и аз буксувам на едно място.Нищо не ми харесва и нищо не ми идва на ум. С мъжкото първият път ми беше лесно  Confused

# 28
  • Мнения: 1 491
Чета в нета разни именници, но или аз  имам странен вкус, или няма хубави женски имена. А друг е въпроса, че като нещо случайно ми хареса, като бъде обсъдено с половинката, почти веднага отпада.

Аз да ти кажа за щерката - таткото избра името с презумпцията нещо лесно, нещо интернационално, а и като се напише с големи букви си е еднотипно на всички езици  Crazy - ЕММА

И как бихме могли да сме сигурни, че това е пързалка...

Добре, понеже ще пътуваме в понеделник и ще отсъствам една седмица бях решила да повдигна този въпрос след като се върна, за да мога да си коментирам адекватно, но ... При така стеклите се обстоятелства ще го направя сега.

За мене личността Fallen_91 е абсолютна ... Прави си веселото момичето на наш гръб!
1. Заминава за САЩ, ама чупи ръка и остава тука - те визите за САЩ да знаете ги раздават като кафето и няма никакъв, ама никакъв проблем да си вземеш такава . На мене лично от навършването ми на 18 год. до този момент (вече 14 год.) ми отказват непрекъснато! Бащата на детето й заминава сам!
2. Странно колко бързо й махнаха гипса на счупената ръка. Подчертавам дебело и с две линии счупена, защото аз съм била с пукната кост на ръката, пък стоях в гипс месец и половина и след това още един месец в гипсова шина!
3. На скоро разбра, че и друга жена е бременна от приятелят й, при това във втори месец. Пак подчертавам дебело и с две линии, защото по времето когато се предполага, че е забременяла другата жена, нейният приятел, бащата на бебето което носи, трябваше да бъде в САЩ!
4. В 11 г.с. изведнъж й казаха, че бременността й е извънматочна  Shocked  Ами при мен така се случи, че бях на първи преглед във 3 г.с. и доктора ми каза "Има наличие на бременност. Виждам един плоден сак в матката". Значи още толкова рано се вижда дали е извънматочна или не. Ама в 11 г.с., моля ви се!
5. Преди време ни попита какво да прави, защото все пак е на 18 г., но обясняваше как има подкрепата на родителите си и т.н. глупости, които признавам си дори не дочетох до края. Ама извинявайте, аз ако бях забременяла на 18, при това една година преди да съм завършила средното си образование, повярвайте ми никакво разбира нямаше да срещна от майка си, която щеше да ме убие, че си провалям живота! Ако не са променили българското законодателство, тази девойка няма право да ходи на училище!
6. И като как така на 18 г. има толкова силно развит майчин инстинкт? Не й ли се "живее"? Купони, дискотеки, гаджета, висше образование за по-добра реализация и по-високо заплащане на труда? Нищо от това ли не я влече?
7. И ето сега послният хит - прокървяване след скандал с майка й за обзавеждането .... И тя мести масичката сама и хоп кърви, ама тъпите доктори в

Цитат на: Fallen_91
Във малък град съм Ерена и тук свестни доктори няма  Naughty
Това предполагам е Елена... Та тъпите доктори там не могат да видят отлепването, което представете си е толкова ниско и в ъгъла едва ли не скрито ...

Позволявам си и един друг цитат на девойката от друга тема:


Цитат на: Fallen_91
Ами аз също преживях сп. аборт и моят ме пази три месеца и на четвъртият стана отново бебче.

При моя спонтанен аборт, лекарите изрично ме предупредиха да не правя опити за бебе поне 6 месеца, пък клонях към 23 години, а не на 17 срещу 18 .....


Внимание докато пишехте бяха публикувани 15 нови отговора  hahaha

редакция - От така изложеното от мене, ще ви оставя сами да си правите изводите ....

Последна редакция: пт, 28 авг 2009, 18:05 от violetblue

# 29
  • Мнения: 36
Тани, благодаря ти за добавката за Mozilla Firefox, току що си я качих... Аз по принцип доста внимавам за правописни и граматически грешки, ама винаги е по-лесно с такава добавка!

Що се отнася до правописните грешки в постовете - забелязвам ги и ги отминавам, просто хора всякакви...
Обаче, опасни сте!  Party Много сте проницателни, ей!

Ири, много ти благодаря за подробната информация за болница Вита!! Беше ми доста полезно да го прочета. Натам съм се насочила живот и здраве...

 Hug

Общи условия

Активация на акаунт