БРАК С ЧУЖДЕНЕЦ - Yabancı damat (bTV)

  • 100 093
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Наиситна много завлядяващ филм, поне за мен. Интересно как никой не обръща внимание как се чувства Назлъ', нито обаче пък тя не понечи да научи поне някоя дума на гръцки откак се омъжи за Нико. Е, това с гледачката и откъсването на малкия от ръцете на майка му е ад. Ами щом са 106 епизода и доколкото разбирам щели да имат три деца, явно няма да се разделят и ако стане, ще е за определен период, ще има страдания, това си е драма и за родителите. Много ми харесва как възприемат семейството като номер едно в живота, въобще турците имат нещо общо с италианците, а мисля и с всички южняци около Средиземно море. Тия дни го ударих на чревоугодничество- едни баклави, боза, сега локум ще пробвам да правя, мернах рецепта в нета. Та тия турски по произход гозби и филмите от южната съседна страна ме карат да се чувствам като у доама, много им се радвам, акто наближи часът на излъчването им.

# 691
  • Мнения: 115
 Joy Аз покрай тоя сериял се усъвършенствах правенето на баклави Joy

# 692
  • Мнения: 351
Joy Аз покрай тоя сериял се усъвършенствах правенето на баклави Joy
А аз в купуването Mr. Green

# 693
  • Мнения: 83
В Гърция бяха отчели ръст в продажбите на баклава докато течеше сериала. Laughing
И на мен все ми се прияжда....

# 694
  • Italia, Palermo
  • Мнения: 886
Ох, от чужбина не ми дават възможност ни за регистрация, ни за смъкване от сайтовете, които сте изредили. само от вибокса успявам, но там още го няма вчерашният 47 епизод. Никъде не мърдам вече от 16 до 17.30 тукашно време! Пристрастих се!

# 695
  • Мнения: 62
Знае ли някой, кои са децата актьори във филма.

# 696
  • Мнения: 636
Вече не ги ли качвах във ви бокс епизодите. Постоянно пропускам и виждам, че има качени до 39еп.

# 697
  • Мнения: 84
Здравейте
Актьорите във филма не ги знам поименно,но искам да попитам

Преди 1-2 серии даваха,как съгрешили турското семейство с това,че са яли СВИНСКО МЕСО

Защо СВИНСКО не се яде от мюсолманите и се смята свинята за "мръсно"животно?

То вярно,че в кочинката не е чисто,но ..........

# 698
  • София
  • Мнения: 12 555
Здравейте
Актьорите във филма не ги знам поименно,но искам да попитам

Преди 1-2 серии даваха,как съгрешили турското семейство с това,че са яли СВИНСКО МЕСО

Защо СВИНСКО не се яде от мюсолманите и се смята свинята за "мръсно"животно?

То вярно,че в кочинката не е чисто,но ..........

Защото е забранено в Корана и се смята за грях.
Но защо е забранено в Корана - това вече е въпрос на интерпретации. Според едни - защото свинското месо е тежко и мазно, а в горещите арабски страни консумацията му би причинила повече вреди, отколкото ползи.
Според друго поверие - защото прасето яде всякакви хранителни отпадъци и затова е мръсно животно. Не само мюсюлманите не ядат свинско, евреите също не го ядат.

# 699
  • Мнения: 852
В Гърция бяха отчели ръст в продажбите на баклава докато течеше сериала. Laughing
И на мен все ми се прияжда....



По принцип много не я обичам баклавата, ама покрай този филм започнах да си похапвам от време на време Mr. Green

# 700
  • София
  • Мнения: 8 162
Ще женят ли дядо Мемик, че изтървах два дена филма?

# 701
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Ще женят ли дядо Мемик, че изтървах два дена филма?


ОПитаха се да го сватосат, защото между него и Ефтеля припламват здрави искри, ама той ги отряза!  hahaha

# 702
  • Мнения: 0
В Гърция бяха отчели ръст в продажбите на баклава докато течеше сериала. Laughing
И на мен все ми се прияжда....

По принцип много не я обичам баклавата, ама покрай този филм започнах да си похапвам от време на време Mr. Green

то в България няма къде да намериш истинска баклава. Тукашната нищо не струва. Аз затова винаги нося от Турция оригинале, да си оближе човек пръстите...
има две места в София където има готина баклава:
ЗЛАТНАТА ПЕЩ в Центр.хали (пробвай от тези белите баклавички. Има и едни зелени, с настърган шам фъстък отгоре)
СИМИТ САРАЙЪ в Студентски град (срещу зала Хр.Ботев)

мисля, че имаше ЗЛАТНАТА ПЕЩ и срещу хотел Кемпински, на спирката на трамвая

# 703
  • Мнения: 740
А тази зелената баклава защо е зелена, виждам че и във филма като претеглят ядките и те са зелени?

# 704
  • София
  • Мнения: 12 555
А тази зелената баклава защо е зелена, виждам че и във филма като претеглят ядките и те са зелени?

Защото се прави с шам-фъстък.

Общи условия

Активация на акаунт