Отговори
# 15
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Като ти гледам критериите, по- добре да си живееш сама и да не се разочароваш от всяка следваща връзка. Или поне да не превръщаш връзките си в съвместно съжитгелство.
На първо място според мен би трябвало да надраснеш битовизма /чинии, чорапи и т.н./.
И да анализираш за себе си защо си с него?? Защо си било с него? Очаквала ли си съвместният ви живот да е забулен в розова пелена?? А дали това не е просто криза на отношенията? А дали /ако правилно съм разбрала не работиш/ няма да е добре да работиш, за да не задълбаваш в домакинството?

За себе си да кажа- тези битовизми се опитвам да ги надскоча, но и при нас идва момент, в който са повод за конфликт. После се надсмивам над себе си. Осъзнавам колко глупаво и ненужно е да се караме за подобни неща.

Проблема с детето- бих казала, че си е твой. Детето е твое, отговорността също е твоя. Ако бъде споделена е чудесно. Но не очаквай/ поне аз не очаквам/ от втори баща, да бъде самоотвержен винаги по отношение на твоето дете. А БНД ?? Какво е неговото отношение към детето му? Дали не слагаш двоен критерии?


# 16
  • Мнения: 2 011
Таис ... нали за това са битовизми Simple Smile  Те винаги ще присъстват - и аз отдавна не обръщам кой знае какво внимание на подобни битови конфликти ... Чорапи, дрехи ... чинии, прозорци. И няма смисъл от  подобни сдърпвания ...
Хич не задълбавам в домакинстването - признавам си. Работя и нямам много време за това - когато искам помощ за това съм директна в искането си и ми се помага - не намирам кусури на тази помощ ( ако съм твърде педантична ще си свърша работата самичка)
Явно авторката наистина има завишени критерии ... а ако навика я задържа  при този човек - пак не я разбирам - хем си има изисквания , хем пък е с него по навик  newsm78 newsm78
Сложно Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 113
Като ти гледам критериите, по- добре да си живееш сама и да не се разочароваш от всяка следваща връзка. Или поне да не превръщаш връзките си в съвместно съжитгелство.
Проблема с детето- бих казала, че си е твой. Детето е твое, отговорността също е твоя. Ако бъде споделена е чудесно. Но не очаквай/ поне аз не очаквам/ от втори баща, да бъде самоотвержен винаги по отношение на твоето дете. А БНД ?? Какво е неговото отношение към детето му? Дали не слагаш двоен критерии?

Именно защото много добре се познавам и не мога да надскоча битовизмите, знам че наистина е по- добре да съм сама и без никакви поредни съжителства. Наясно съм със себе си. Пуснах темата, за да разбера само аз ли не мога да се преборя с това, което наистина не ме прави щастлива, или има и други като мен. Всеки си има някаква граница на търпимост.
Но за мен това НЕ СА САМО битовизмите. А ме задържа засега  именно липсата на работа - сега я търся. За моя случай няма подходящи съвети и не е това е темата.
Колкото до детето- то не познава неговия БНД и с връзката си въобще не целя да му намирам нов баща, това е глупаво.

# 18
  • Мнения: 385
Заради липса на уважение! Това е нещото, което не бих преглътнала! Битовизми и аз не обичам, не обичам да готвя, но когато две годишната ми дъщеря застане до мен и ми каже "Благодаря ти, мамо, за вкусната вечеря", съм готова цял ден над тенджерата да стоя! Това бих търсила и от следващия човек едо мен! Може и да не чистим заедно, но да оценява факта, че аз го правя Simple Smile

Но и честно казано, не мога да си представя живота, без да работя! Това ме кара да се чувствам жива и ползотворна! Работата ми дава независимост и един мой си свят, където аз съм аз, без дете, без мъж, без битовизми!!!

# 19
  • София
  • Мнения: 17 329
Ууу, ама тия битовизми защо толкова ви ядосват не знам.
Какво е битовизъм, можете ли да ми кажете?
В смисъл такъв, какъвто би ви разделил с мъжа,  който обичате?

# 20
  • Мнения: 2 011
Заради битовизми ми  е тридно да си представя  да се разделя  с мъж, който обичам....
Да го оставя заради това, че не си  подрежда и пере  дрехите ....или че не е измил чиниите ....
С  мъж или без мъж Битовата работа  си няма край и трябва да се  свърши - Важното е Той да  цени това, което  върша и от време на време да  ми помага. Това си го извоювах вече! Е, други кусури си има и той  - но не са по-големи от  моите  ..... Така, че БАЛАНСИРАМ, защото и двамата  се обичаме и уважаваме!

# 21
  • Мнения: 428
Ууу, ама тия битовизми защо толкова ви ядосват не знам.
Какво е битовизъм, можете ли да ми кажете?
В смисъл такъв, какъвто би ви разделил с мъжа,  който обичате?
Всеки си усеща нещата по различен начин.За това хората са различни.А битовизмите може и да са достатъчно основание за раздяла, особено ако любовта е дала заден.Не знам какво толкова се учудваш?

# 22
  • Мнения: 2 011
Именно ....точно така!
Ако няма любов, няма уважение ... и  с човека до теб си просто така  .... на доизживяване дет се вика - битовизмите придобиват и друг облик :
неприбрания чорап се превръща в черво от  вътрешностите ти ....
недай си боже да  хърка през нощта - това ще е най - отвратителния  звук , който си чувала  през  живота  си ....и още колко много  неща има.............

# 23
  • Мнения: 428
Съгласна, но се изумявам как някои хора си противоречат в различните теми-  зависи от уклона на тематаи хоп мнението се променя....
Битовизмите са дразнищи, ако не си с точия човек- аз нямам против да пера гащи и чорапи, нито да прелитам с ракийката , докато той си гледа тв-то- естествено ако го обичам и уважавам...и ако ми дава онова -ДРУГОТО- онова , което стопля сърцето, А ТО ЗА ВСЕКИ Е РАЗЛИЧНО...
  Peace

# 24
  • Мнения: 2 011
Съгласна, но се изумявам как някои хора си противоречат в различните теми-  зависи от уклона на тематаи хоп мнението се променя....
Битовизмите са дразнищи, ако не си с точия човек- аз нямам против да пера гащи и чорапи, нито да прелитам с ракийката , докато той си гледа тв-то- естествено ако го обичам и уважавам...и ако ми дава онова -ДРУГОТО- онова , което стопля сърцето, А ТО ЗА ВСЕКИ Е РАЗЛИЧНО...
  Peace
Ето как  най-точно си обобщила нещата в няколко редчета !  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 17 329
Изобщо не си противореча. Мисля, че много ясно съм написала такъв, какъвто би ви разделил с мъжа,  който обичате?.
Което като гледам, съвпада едно към едно с последното ти мнение

Битовизмите са дразнищи, ако не си с точия човек- аз нямам против да пера гащи и чорапи, нито да прелитам с ракийката , докато той си гледа тв-то- естествено ако го обичам и уважавам...и ако ми дава онова -ДРУГОТО- онова , което стопля сърцето, А ТО ЗА ВСЕКИ Е РАЗЛИЧНО...
  Peace

# 26
  • Мнения: 94
Битовизма добре сте го развили добре  и съм за PeaceSimple Smile))))))!Той натежава с времето,когато вторият (успокоен от няколко годишното съжителство) попрестана да се върти около дупето ми  в помощ с прахосмукачката и парцала,а започна да чака ракийката и салатката с вдигнати крака на дивана,намръщен от раздиращата го с времето ревност,че няколко десетки пъти отказвам да скрепя "дружбата ни" с подпис в гражданското!
Вече наистина се питам(имам си красиво детенце,дом,кола и добра работа) дали заради добрите му отношения на баща към детето ми си струва да събирам разхвърляните му дрехи(сякаш преди не правеше така) и да гледам киселата му физиономия..Надявам се да е временна "криза"...Инак - БОЖЕ каква сладост е да сме семейство само двете!!! Heart Eyes
Лек ден от мен мили мами  bouquet

# 27
  • Мнения: 113
Именно ....точно така!
Ако няма любов, няма уважение ... и  с човека до теб си просто така  .... на доизживяване дет се вика - битовизмите придобиват и друг облик :
неприбрания чорап се превръща в черво от  вътрешностите ти ....
недай си боже да  хърка през нощта - това ще е най - отвратителния  звук , който си чувала  през  живота  си ....и още колко много  неща има.............

Да, ето това е същността на нещата, когато го няма онова вътре и между двама души, и в носа си да бръкне - все едно ми е бръкнал в незнам къде. Да не говорим за останалото. Значи все пак не съм сбъркана, че се усещам именно по този начин.


Вече наистина се питам(имам си красиво детенце,дом,кола и добра работа) дали заради добрите му отношения на баща към детето ми си струва да събирам разхвърляните му дрехи(сякаш преди не правеше така) и да гледам киселата му физиономия..Надявам се да е временна "криза"...Инак - БОЖЕ каква сладост е да сме семейство само двете!!!


 newsm10

# 28
  • Мнения: 2 660
Ееех, луди млади  Laughing Веднага скачате да се напускате. Ами харесвали сте нещо един в друг, обичали сте нещо... Намерете го отново. Бъди не само домашна помощница, бъди му интересна, както в началото на връзката ви. Сигурно темите за разговор са намалели от това, че си домакиня в къщи (при мен е същото) - направи нещо хубаво за себе си и стани отново жена, която трябва да бъде гонена, трябва да бъде уважавана и харесвана. Защо си мислиш, че с друг мъж би било по-различно? Ами така е, в един момент става битово и малко скучно, но с всеки следващ ще е така. Направете си го шарено. И важното е да знаеш, че можеш да разчиташ на него. Че когато опре ножа до кокала, той е човекът, който пръв ще подаде ръка и който най-много ще го боли за теб. Всичко друго са дреболии.

# 29
  • Мнения: 2 500
Аз пък много трудно бих се решила на съвместно съжителство Sad И не толкова заради битовизмите, по принцип не ми тежи домакинстването.
И така ми е добре.

Общи условия

Активация на акаунт