Да скрия ли, че съм бременна?

  • 3 981
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 803
Темата не е толкова драматична, колкото заглавието Mr. Green

В средата на септември тръгваме на огледи за квартира. По това време вече ще ми личи, че съм бременна. Една приятелка ми даде съвет да не споменавам на евентуалните хазяи този факт, тъй като хора всякакви и може да откажат да ни дадат точно на нас съотвения апартамент. На мен ми се струва малко пресилено, но от друга страна, срещнах какви ли не образи, докато звънях по обяви. Един си дава апартамента само и единствено на грък, друг само на чужденци, трети не иска домашни любимци.
Тъй като това ще ми е първото търсене на квартира, какво бихте ме посъветвали като цяло?

# 1
  • София
  • Мнения: 23 098
Бих казала! Ще е по-драматично да ви изгонят след като разберат хазяите (не е задължително, но хора всякакви). Не бих рискувала  Peace

# 2
  • Мнения: 289
Аз съм дала апартамент под наем, за 3 години наемателите се смениха веднъж.
И едните, и другите ги видях когато им показвах апартамента.. превеждат ми парите по сметка, и с това приключват отношенията ни. Е, чуваме се, когато има нещо, но изобщо не ги наблюдавам кои точно са вътре, и как живеят. Т.е. ако попаднеш на "хазяин" като мен, ще му е все едно двама ли ще живеете, трима ли, и т.н. - вие си плащате сметките, съседите да му мислят за "шума"  Simple Smile Аз лично предпочитам семейства, с идеята, че те наемат апартамента трайно - особено пък когато имат деца, едва ли ще им хрумне без особена причина да се изнесат от днес за утре. Така че, хора всякакви - не можеш да предположиш как ще приемат новината, че ще имате бебе. Аз лично не бих уточнявала, освен ако не ми личи - така мисля - не се чувствай длъжна да ги информираш.
Успех в търсенето  Peace

# 3
  • Мнения: 109
Наистина хора всякакви. Някои пък предпочитат семейство с дете или деца, разчитайки, че ще бъдат по-отговорни и тихи квартиранти. По-добре да се харесате с такива хазяи.

# 4
  • София
  • Мнения: 16 055
Нали вече ще личи - те ще видят и ще преценят дали искат бременна.
Аз давам апартамент, но не бих разговаряла с бременна. Нищо лично - просто веднъж имах майка с малко бебе. Сушаха дрехите по радиаторите, стените мухлясаха и не живяха толкова дълго време, само 8 месеца. След тях го нае  сестрата на мъжа със приятел - почистихме мухъла, боядисахме и вече втора година не се е появявал. Отделно стената зад детското креватче беше омазана с менюто на бебето. След като проходи беше решило да изследва дали тапетите могат да се късат. Естествено мама и тати не са го спряли.

# 5
  • Мнения: 241
И аз бих им казала,предпочитам да са уведомени,да знаят какво могат да очакват,за да не ни изхвърлят после с децата.Да са ни чисти сметките.

# 6
  • Мнения: 8
Според мен, не им влиза в работата. А и дори да те видят, надали ще те питат. Кажи им само ако те питат - в крайна сметка ти плащаш за апартамента, а какво правиш вътре си е само и единствено твоя работа!

# 7
  • София
  • Мнения: 397
 Може би са те посъветвали така, защото законът защитаваше семействата с малки деца и хазяинът нямаше право да ги изгони /сега нямам представа как е/, но много хора избягват заради това.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 055
Може би са те посъветвали така, защото законът защитаваше семействата с малки деца и хазяинът нямаше право да ги изгони /сега нямам представа как е/, но много хора избягват заради това.
Това все още не е отменено. И като се паднат някои използвачи - такива циркове разиграват, докато детето навърши 3 год. Пак - нищо лично към авторката на темата.
Щом вече ще личи, хората ще си преценят искат ли ви.

# 9
  • Мнения: 901
Аз бих скрила, че съм бременна.
Наемодателите не са луди по бременни.
За тях това означава неплатежоспособност на наемателите (бременната жена ражда и не работи) и възможни увреди на жилището им (детето почва да пълзи и да сваля тапетите).
Ако ти е възможно, носи нещо по-широчко и не отваряй дума за бременността си.
Все пак в 22-ра седмица не винаги личи, може да те вземат за по-сочна булка просто.

# 10
  • София
  • Мнения: 16 055
Няма смисъл от криене. Нали като отида да взема наема след 2 месеца ще видя и ще и пусна 1 месечното предизвестие.
Мисля, че открити и честни отношения между двете страни са най-важни. Все пак и двете страни разчитат взаимно един на друг.

# 11
  • Мнения: 804
Ами не виждам смисъл да криеш, ако още на огледите ще ти личи. Надявай се да срещнеш нормални хора, които не биха се притеснили от факта, че си бременна.
Нищо лично, но някои постове звучат гадно.
Моите внуци ми изрисуваха тапетите, но от това не произлезе драма, а да и кюлотите си ватирани суша на радиатора, а мухъл няма.

# 12
  • София
  • Мнения: 23 098
Ами не виждам смисъл да криеш, ако още на огледите ще ти личи. Надявай се да срещнеш нормални хора, които не биха се притеснили от факта, че си бременна.
Нищо лично, но някои постове звучат гадно.
Моите внуци ми изрисуваха тапетите, но от това не произлезе драма, а да и кюлотите си ватирани суша на радиатора, а мухъл няма.
Именно - разковничето е в "твоите".  Wink
Но много хора не биха били толкова толерантни към чуждите деца  Peace
И аз си суша гащите на радиатора, ама са си моите (както и радиатора, и апартамента).

# 13
  • Мнения: 804
Именно - разковничето е в "твоите".  Wink
Но много хора не биха били толкова толерантни към чуждите деца  Peace
И аз си суша гащите на радиатора, ама са си моите (както и радиатора, и апартамента).
Разковничето е в наема. Щом плащаш за нещо ти го ползваш, както пише в стереотипните договори "с грижата на добър стопанин", независимо от това дали има или няма деца. Хората си плащат и живеят в имота ти. Ако не ти изнася - не го даваш под наем.  Не знам с какво една бременна жена, а в последствие и едно дете, са по-вредни за имота от платежоспособен мърляч - ерген или отвеян "артист" по душа.  Винаги съм пристрастна към подобни теми, не защото живея под наем, а защото се нагледах на новозабогатели, дребни душици, които скъсват нервите на хората от позицията на силния.

# 14
  • Мнения: 1 897
Mоят съвет е да не криеш. Иначе рускуваш да попаднеш на кофти хазяи.
Добре е те да знаят, че очаквате бебе  и да нямат нищо против да обитавате апартамента им, защото така или иначе ще разберат когато то се появи.
Бях бременна, когато си търсихме квартира-не криехме от хазяите, че очакваме бебе, въпреки, че още не ми личеше. Една от жените директно ни отказа, защото бебето щяло да и "надраска мозайката в коридора с ноктите си"  ooooh! Еми, благодаря за такава хазяйка. Stop
С хората, които се договорихме, и чийто апартамент наехме и до днес сме в приятелски отношения (вече близо година живеем в собствен дом). Прекрасни хора, широкоскроени и с отворени сърца. Всеки път, когато идваха за наема носеха по някое дребно падаръче за сина ми, когато пътуваха до чужбина-също. Радват му се и сега, сякаш им е собствено внуче...

# 15
  • Мнения: 347
... Една от жените директно ни отказа, защото бебето щяло да и "надраска мозайката в коридора с ноктите си"  ooooh! ...
smile3556
Ами преценявай на място. По време на нашия оглед на сегашната ни квартира аз не споменах, че съм бременна, разчитах на това, че вече ми личеше и няма какво да се обяснявам без да ме питат. Оказа се, че и да бях казала, нямаше да има проблем, просто хазайката е супер пич, но в началото така се бях наплашила, че нищо няма да си намерим именно заради бременността ми... Сигурно над 10 човека са ми отказвали въобще да продължим разговора си по обявата им само като чуеха, че чакаме дете. Много гадно се чувствах, изкарваха го като някакъв недъг едва ли не.
А и много ми е интересно ако в момента на наемане на даден имот не съм бременна, но месец-два след това забременея, тогава какво? Ще ме изгонят ли? Това е безумие просто. Да, може семейство с деца да ти опропасти жилището, но същото го може и семейство без деца, всичко си е до човек.

Но наистина е по-добре да не криеш, че какво ще правиш после, ако хазаите не искат семейство с дете, ще се изнасяш в напреднала бременност или пък вече с бебе, живот и здраве,  посред зима?

Последна редакция: сб, 29 авг 2009, 22:48 от Мрън

# 16
  • Мнения: X
АЗ мисля в никакъв случай да не криеш. Ние бяхме в аналогична ситуация, и аз изрично подчертавах, че да няма после 6-5. Хазяинът ни е много свестен и даже мисля, че се радваше, че ще има бебе в квартирата..Недей да криеш, после ще е много по-неприятно да се местите с бебе, при евентуален лош развой...

# 17
  • Мнения: 2 631
Не крий бременността си, така както ще искаш чисти и тихи отношения от бъдещите си хазаи..... Разкрийте си картите в самото начало - само можеш да "спечелиш"!  Peace Аналог на това е, че можеш да скриеш, че си бременна, а те да скрият, че дават квартирата дългосрочно, например....  Peace
(Леко бременеене  Hug)

# 18
  • Мнения: 803
Благодаря на всички за споделените мнения и опит!   bouquet
Няма да си навличам торбести дрехи като тръгна по огледи,с  цел да скрия коремчето. Но ако не ме питат няма и да навлизам в излишни подробности. Ще разчитам на това, че ми личи.
Явно всичко си е до човека насреща. Тръгнала съм да търся квартира с мисълта, че това ще бъде нашия дом. И не виждам логика да си го правя мърляв, неприветлив, или да съсипвам жилището. Още повече, че аз, мъжа и детето ми ще живеем и ще плащаме за съответния имот. Ако евентуалният бъдещ хазяин не разбира това, по-добре да си търсим друг.  Rolling Eyes

А за какво друго да внимавам при наемането на квартира? Още повече, че идва зима;  в този смисъл на какво по-специално трябва да обърна внимание при огледите, или да питам собственика / брокера?

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 032
Не бих ти давала съвети дали да го казваш или не, но по-скоро не споменавай този факт. Хазяите ще те видят, ако имат нещо против те само(и ще преценят. Да не говорим, че голяма част от тях се интересуват само и единствено от наема и дори не отиват да си подпишат договора, а пращат агенция - мисля, че няма да ти обърнат много внимание.

Сега видях, че си писала за каво да внимаваш, пази се от агенции измамници - особено от агенция Десита - ако ги видиш/чуеш - бягай далече. Искай да се нанесеш веднага, а не след 5 дни например, за да не се окаже, че си измамена. Искай договор с всички реквизити, ако може и през адвокат да мине - още по-добре. Предпочитай да плащаш по банков път за да имаш доказателство, че си плащала наема.
Когато влезеш в апартамента пробвай дали работят уредите, които ти оставят и пишете протоколи, пробвай и чешми и казанчета за тоалетна, бойлер. Искай документи за платени сметки за ток, вода, парно от минали наематели (и ако очаквате изравлителни сметки това да се опише кой как ще плаща в договора). Искайте задължително да се сменят патрони на вратите.


Късмет!

Последна редакция: нд, 30 авг 2009, 00:11 от vaflichka

# 20
  • София
  • Мнения: 16 055
А за какво друго да внимавам при наемането на квартира? Още повече, че идва зима;  в този смисъл на какво по-специално трябва да обърна внимание при огледите, или да питам собственика / брокера?
Аз бих си търсила квартира  с изложение изток или юг, без първи и последен етаж. Бих държала на парно и топла вода. Да има пералня. Проверете в топлофикация и соф. вода дали всичко по партидата е платено до вашето нанасяне. Изрично прочетете договора - дали е включено плащане + наема и на такса смет. Вече някои хазяи го пишат. Срока на предизвестие  също, обикновенно е 1 месец, но може да уговорите и друго. Разберете се кои повреди поемате вие, кои хазяите. Ако искате нещо да ремонтирате - питайте дали може за сметка на наема.
Брокера няма смисъл да питаш за нищо, той обикновенно вижда имота заедно с тебе. И да е идвал преди с други, едва ли си спомня особенностите. Все пак постоянно е по адреси.
Ако може да го прескочите - по добре да  похарчите парите за бебето.
Има много обяви във вестник Позвънете - директно от хазяи и пише, че  не искат посредник.

# 21
  • Мнения: 1 522
Имаме бебе на 5м. и апартамент,който ще давам под наем от септември месец.Живеем на квартира в момента,
наехме квартирата когато бях бременна в 3-и,началото на 4-ти месец.Не сме имали никакви проблеми,напротив дори имахме
претенции,ако няма асансьор да не е по-високо от 2-ри етаж.Сега сменихме апартамента с по-голям и с асансьор и хората се радваха
искренно,че сме с бебе и няма да организираме бурни среднощни купони.

# 22
Абсурдна тема!
До къде сме я докарали, щом момиче отиващо на оглед се притеснява дали да каже, че е бременна или не!
В друга част на земното кълбо едва ли може да се случи. ooooh!
Хазяите един път завинаги трябва да разберат, че да даваш имота си под наем, означава, че ще има амортизация / не казвам разруха или вандалстване, става дума за елементарни неща като факта, че е нормално след 3 години ползване, тапетите да се сменят, ако е имало дете и ги е нарисувало или освежаващо боядисване.
Тук наемодателите се срещат с наемателя единствено, когато подписват договора и връчват ключовете. Плащане на сметки, наеми и тнт става по електронен път. Наемодателят няма право да влиза в апартамента/ къщата, докато договорът е в сила и при условие, че няма оплаквания от съседи, полиция и тнт. За сигурност на наемодателя пък, водомер и електромер, телефон за срока на ползване, се прехвърлят на името на наемателя.
Когато дават имотите си под наем, плащаш си навреме и нямаш конфликт със съседите- никой не го интересува бременна ли си, имаш ли дете и тнт.
След всеки наемател, живял някъде повече от 2г / за толкова се правят договорите/, се извършва освежаващ ремонт- пребоядисване на стени, ако се налага и тнт. И никой не мрънка.
Българският наемодател обаче е тъпо животно и иска хем, ако може хората да му плащат, хем ако може и да не живеят в имота.

Девойко, твоята бременност не е повод за срам и не трябва да бъде препятствие за нищо.
Моят съвет е да им кажеш, не за нещо друго, а за да си спестите евентуални панаири за по- нататък с наемодатели, а и така ще знаеш още от начало с какви си иматеработа. Успех! Hug

# 23
  • Мнения: 2 133
Още повече , че става въпрос за бременност!С това шега не бива!
Даже, би трябвало да се радват, че ще се поддържа жилището им(като се има впредвид бебето) чисто!

# 24
  • Мнения: 803
Калинка, не ме е срам, че съм бременна. Напротив! И вече отговорих, че няма да слагам пуловера на мъжа ми, че да си крия корема. Но няма излишно да натъртвам на този факт. Чела си темата, виждаш какви мнения има в нея. Всеки гледа от собствената си камбанария.

Франческа, именно! Аз си търся дом. Не търся апартамент, който да превърна в кочина. Но разбирам и наемодателите, защото мога само да предположа на какви наематели са попадали, за да имат крайни мнения. Та всичко си опира до късмет...  Tired

# 25
  • Мнения: 200
НЕ КРИИ. Хора сме човешко е и ако хазяйна е човек ще го разбере.
Майка ми преди години прие една такава квартирантка. После изпадна в лек шок, когато и се обадиха от родилното да си прибере внучето.
Историята беше наистина заплетена, защото момичето беше отгледано от баба си и дядо си, дошло от провинцията, роди като и бащата на бебето бе неизвестен. Беше зима, това момиче без пари с бебе на ръце. Та трябваше квартала да се организира. Всички съседи помогнаха - кой легло за бебето, кой памперси, кой дрехи, количка, ваничка, консерви...добутахме до пролетта и с триста зора намерихме адреса на роднините че да дойдат да си я приберат. Но роднините се оказаха коректни и платиха наемите... Една част от консумативите, майка ми и опрости.
Съвета ми е да не криеш, защото така не могат да те упрекват после че си им спестила нещо. А ако попаднеш на добри хора едва ли ще има значение.

# 26
  • Мнения: 12 668
Мила ми Калинке-Малинке, българският наемодател не е тъпо животно, а човек,  препатил от наематели. Тук агенцията не прави нищо, освен да си прибере парите. И ние бихме искали нещата да са по друг начин. И наемодателят има право да си избере наемателя. Не смятам, че е дни добри взаимотношения трябва да започват с лъжа.

# 27
  • Мнения: 803
Aisha, благодаря за съветите.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 660
На мен даже наема ми намалиха, защото бях бременна! Според мен - казвай.
А и да се отрича бременност - аз бих била суеверна.

# 29
  • Мнения: 803
На мен даже наема ми намалиха, защото бях бременна! Според мен - казвай.
А и да се отрича бременност - аз бих била суеверна.

Нямала съм намерение да я отричам; под "скриване" в началото на темата имах предвид или да не ходя по огледи и да оставя на мъжа ми да избере, или да се навлека като зелка с няколко пласта дрехи.  Mr. Green
Но в развитието на темата се отказах и от двете идеи и няма да го крия; просто няма да наблягам излишно на факта. Ако ме попитат, естествено, че НЯМА да отрека.

# 30
  • Мнения: 378
Аз също мисля, че темата е абсурдна! Първо, логично е, след като чакате бебе да търсите квартира, която позволява там да се гледа бебе!!! Т.е. "чакам бебе" не само не би следвало да се крие като факт, но и би трябвало да е  един от критериите, по които търсите квартира! Второ, представете си следната ситуация:  наемателят крие, че ще има бебе, наемодателят, че дава квартирата за 6 месеца примерно, защото след това там ще се нанесат децата с внуците му, които се връщат от гурбет в чужбина ... И докъде мислите, че се стига по този начин? Всеки крие нещо от другия, всеки има някакви задни мисли, всеки гледа да прецака другарчето. После, защо нещата стояли по този начин. Ами по  кой да са, като никой не играе честно, с открити карти? #Crazy

# 31
  • гр.София
  • Мнения: 184
И аз не бих скрила. Пък и оставяш депозит по договора и при изнасяне трябва да го върнеш във вида, в който си го наела, като се взема впредвид обикновеното овехтяване - така, че ако има поразии, просто си ги отстранявате преди напускане.

Общи условия

Активация на акаунт