ЮЛСКОТО дете на плаж седи, хваща тен и водораслите лови!(тема 127)

  • 14 080
  • 293
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 222
мен смокини малко ме е страх да давам макар и обелени, не съм чела откога се дават де, лична преценка, а къпини на Шкорпиловци имаше много, напълнихме едно шише, като се прибрахме ги умих в шишето, добавих вода и захар и ги намчках, после през една марля ии много се хареса сока  Peace
Честито християнче на мамаиви!

# 31
  • Варна
  • Мнения: 289
Иве, чудни сте  Heart Eyes Grinning
Смокини давах преди 2 месеца  за първи път, към 1 годинка ще е било ..., скоро пак.Силно казано е че е ял кой знае колко ама все пак 1/2 на една много едра смокиня си изяде.Реакции е нямало, бяха много сладки и двата пъти и с апетит хапна.Семки не съм вадила ..Къпини аз самата не съм яла това лято..бих дала вече, аз всичко му давам той сам идва и иска всъщност Simple Smile Избягвам солени неща единствено .

# 32
  • Мнения: 12
Цитирам Косе Босе  Mr. Green:
"Смокини
- 8-10 месеца: пресни или стерилизирани
- 18-36 месеца: сушени, на парченца или цели
- обикновено се въвеждат на по-късна възраст: няма под каква подходяща форма да се приготвят и предложат по-рано, както и опасност от задавяне от сушените плодове
- слаб алерген
- различни витамини, отличен минерален състав (няколко важни минерала накуп)
- много добър източник на калций (сушени)

Ако се пасират добре и се смесят с друг плод, семчестата им вътрешност няма да дразни небцето и стомахчето. Например черните семки на ягодите не са проблем от тази гледна точка след 8-9 м. Най-важното е, че смокините са слаб алерген в детското хранене. Може да се замразят – измити и подсушени, без захар, без други добавки. След размразяване запазват сладостта си (от опит). Всъщност са доста сполучлив плод за замразяване.
"


 На Петър давах, но не се харесаха особено.

Попиках се от смях как ме имитира мойто чаве. Като се качва от дивана на бюрото или се засилва да изключва компютъра, сам си вика "Нееееееее, неееееееее" и го засуква много смешно  hahaha

Да ви попитам като минахте на 240-те лева майчинство пак в началото на месеца ли ви ги превеждат? На мен ми преведоха за първата част на юли в началото на август по така да се каже добре платеното майчинство и преди около седмица ми преведоха остатъка за юли, т.е. вече изчислено по "зле платеното"  Mr. Green/терминът ми беше 23-ти юли/. Та за август да си ги чакам ли пак в началото на септември?
 

# 33
  • София
  • Мнения: 18 679
Майка ми ме влуди по телефона Close Купила на детето Фризо 2, защото имала съмнения, че му се разстройва стомахчето от Фризо-тройката. Викам - мамо, цяла седмица му давах по малко, да свикне, ти сега не можеш директно да му дадеш някакво мляко, което въобще не е опитвал, да не говорим че въобще не е подходящо за възрастта му ooooh! Да му беше взела поне ХА-то, че го е пил. Ей, значи, много мразя да съм обяснила нещо хиляда пъти и пак да не са ме разбрали #Cussing out

Ей, верно че вече минаваме на малкото пари Rolling Eyes Пуууу, язък!

# 34
  • София
  • Мнения: 553
мамоиви, честито ви християнче ! Много са ви сладки куклите !  Heart Eyes

Аз още не съм си получила зле платеното майчинство. Документите са ми подадени, така че ще видим кога ще си ги получа.

# 35
  • Мнения: 219
Белинда, нищо няма да му стане, 3-ката е по-парфюмирана май само. А ти докога така в почивка? Thinking иначе и аз се ядосвам на фриволностите им.

# 36
  • Мнения: 142
Евридика, прочетох разказа на един дъх и така разгледах снимките. Много са хубави, само Нико не фигурира достатъчно. Искам да го видя сниман отблизо в костюма  Flutter Grinning Най-страхотното е че нещата са се получили както вие сте ги планирали и мечтали.  Two Hearts
Иви, много хубави снимки. Да са ти живи и здрави красавиците и само да ви радват. Heart Eyes
Злати, айде идвайте си вече, че и на нас ни домъчня.  Hug
Аз вече минах на малкото пари и се усеща. Яко  Confused

# 37
  • Sofia
  • Мнения: 9 734
За 179693 тема забравям, затова с това започвам - БУХТИИИ твоята рокля от Проновиас ли беше? Аз съм страшен фен, открих ги след сватбата тези рокли покрай шефката ми.
Евридика ме върна две години назад с разказа си, и ние в същата зала, същата дама ни чете словото (много притеснена какво ще каже, че моят мъж имаше изисквания към речта  Wink), в граднинката правихме снимки, ех....
И аз така не исках брак, не исках сватба и парлами, амо мъжо не та не. В крайна сметка не съжалявам и много добре стана, но хорА не съм играла, бях категорична Naughty
На Мамаиви хубавиците просто не знам татито как ще ги опазва Laughing Ама то какви да са децата при тази хубава мама Heart Eyes

Сега въпроси, че сме вече в подготовка за яслите:
1. васерман къде се прави и за колко време става?
2. Тези дето вече имат дете ходило на ясли да дадат съвети - някакви дрехи за там трябват ли, спортни екипи, пижами, играчки, прибори? newsm78

# 38
  • Мнения: 840
Прочетох старата тема, че я бях изтървала. Няма да се включвам с коментари, че вече не са актуални обсъжданите теми Laughing За мое огромно съжаление лятото безвъзвратно си отива. Тук във Варна от днес вали, духа... Абе гадна работа. Нощес ще си пътуваме за София Crazy Сега пооправям багажа.

И аз съм в треска преди яслата Crazy Просто не мога да си представя, че остава по-малко от седмица ooooh! Днес Алекс се сдоби с пантофи, лигавници и пижами за яслата. Предните дни бях и купила и три анцуга, с които смятам за начало да я пускам да се търкаля там. Утре сме при личната да вземем направления за изследванията. Това за Васермана го бях изпуснала. Дали може да се вземе кръв от таткото newsm78

НБМ, за нашата ясла искат само лигавник, пижамка и резервни дрехи Peace Направила съм си списък и в сряда съм при директорката за разпит Crazy

Отивам да чета разказа на Евридика Hug

А и Бухти, снимките от фотосесията страшно ми харесаха Laughing Особено там където сте във водата Peace

# 39
  • Мнения: 6 914
Нощес ще си пътуваме за София Crazy
Е, не я показа тази Алекс Crossing Arms

За 179693 тема забравям, затова с това започвам - БУХТИИИ твоята рокля от Проновиас ли беше?
Да, аз пусках снимки като я избирах. Бях си харесала една, чаках да я получат, отидох до София да я пробвам и накрая се харесах повече в тази, която взех Mr. Green Иначе всички са разкошни, голяма красота. Тук във Варна имаме Ла Споса само, но направо ми се иска да живея в магазина Crazy

Евридика, според мен се е получило точно така както го искахте, поне така изглежда на снимките Grinning Прекрасно е, роклята ти е много хубава, воалът е невероятен (за 10-ти път може би го казвам). И тематаката на сватбата ви много ми харесва, и жеравите също. Аз много обичам оригами, в училище за едно изложение бях сгънала към 200 цветенца. Почти ме е яд, че не се сетих по-рано, понеже имам една книжка за 3Д оригами с многно интересни кошнички лебеди, които щяха да са готини за украса, но доста трудоемки за направяне. Нико изглежда много сладък и на мен ми се иска да го видя отблизо. Изобщо много е хубаво всичко, аз също имах подобни идеи за сватба на открито в началото, но после се отказах поред причини, не на последно място и заради дъжда, а явно е имало защо.
Между другото във Варна днес вали за втори път този месец, предния беше на нашата сватба Rolling Eyes

# 40
  • София
  • Мнения: 18 679
Дени, до петък съм рахат Sunglasses

НБМ, васерман правят в почти всички лаборатории, в нашата поликлиника става за 3 дни. Може от таткото Peace
По втория въпрос - по принцип всяка ясла има различни изисквания, така че най-добре си питай на място Peace Играчки и прибори със сигурност не. В някои ясли имат и пижамки, там си ги перат, заедно с чаршафчетата. В други пък искат пижамки, а в някои и чаршафчета. Спортни екипи те съветвам да си накупиш от Джъмбо по един за всеки ден, плюс 1 резерва - по-смотани, защото по градините мият подовете с разтвор на белина и дрешките се съсипват за нула време. Гледайте да са удобни, да се обличат лесно, абе най-добре анцунг. И да е тънък - в повечето ясли е горещо, а децата изстиват най-лесно, когато са потни Confused Друго...А, пантофи. Питайте какви искат, защото има най-различни кукавели - пък да са с лепки, пък да не са с лепки, пък с ципчета, пък нам си кво...
Лигавници на нас не са ни искали, но искаха консумативи - тоал. х-я, мокри кърпички, салфетки, вода. На една колежка им искат и веро и прах за пране Crazy

# 41
  • Мнения: 790
Лигавници на нас не са ни искали, но искаха консумативи - тоал. х-я, мокри кърпички, салфетки, вода. На една колежка им искат и веро и прах за пране Crazy

А не искат ли и някой да отиде да пере и да чисти след децата?  Mr. Green

Иве, много хубави снимки.

Евридика, много хубаво се е получило

Хора, утре си тръгвам, а ни една среща не спретнахме да ви видя. Ама аз пак ще дойда, да знаете! Нема отърване. Белинда, ако искаш да ти кажа кога точно идвам, да уговориш пак да ти гледат децата и дойдеш пак сама  Mr. Green

Кой би ваксината вече (освен Майра, която се отчете вече)? Казвайте отзиви, че ме е още страх и я мисля  Tired .

# 42
  • Мнения: 367
В Русия съм ,в Русия съм  Mr. Green Пристигнахме при мама,даже и нет си  прихванах  Blush

Благодаря за коментарите за снимките  Hug

# 43
  • Мнения: 4 209
Темата за яслите следя и аз, уж от 15 тръгваме... Мисля да пратя мъж ми пак до там, да разпита какво точно трябва.
За ваксината - може би в края на седмицата, плюс предполагам, пневмококовата, нали ще ходи на ясла... Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 682
Момичета, мерси за инфото за смокините.
Мамаиви, много са ви готини снимките. А малката е един абсолютен разкош с това туту Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт