пресипване на гласа

  • 6 639
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Някой имал ли е този проблем:Пресипнал глас - от 3 месеца!На моменти се оправя  и след " натоварване "  / викане/на гласа отново пресипналост.Става дума за дете на 5 год.Хомеовокса не помага.
Има ли хомеопатично лекарство точно с такава "насоченост"? Казаха ми ,че може би е алергия.
Сега пием един коктейл от боароновси илачи, но не виждам кой знае какъв ефект или пък някаква реакция.Ще ме посъветвате ли нещо?

# 1
  • GYM
  • Мнения: 814
милка,, не съм много по хомеопатията, но съм певица и имам известен опит. Лично аз се оправям с лучен сок - режеш една голяма глава лук на колела, наръсваш със захар - тя помага лукът да пусне сок и се пие - колкото повече и по-често - по-добре. Незнам само доколко е подходящо за дете и дали въобще ще иска да го пие Peace

# 2
  • Мнения: 320
Благодаря, това не сме го пробвали, ще опитам!

# 3
  • Мнения: 1 650
Мойта дъщеря има същия проблем. УНГ ни каза, че е нормално при малките деца, когато викат повече това да се получава. С времето ще се оправят, по- добре не я тъпчи с тези противоалергични коктейли, ние ги пихме дълго време без резултат.

# 4
  • Мнения: 136
Доколкото зная  / от личен опит / ,  такъв проблем се появява при  пренапрягане на гласните връзки .
Много се надявам при вас да мине по - бързо и лесно само с изпитаната рецепта на Блю Лейди .
По темата ще споделя и моя случай . При първия преглед лекарят ми предложи операция , добре че не се съгласих / една колежка ме беше предупредила да не бързам да  се съгласявам  с операция , а да потърся и второ мнение / . Отидох на преглед във Военна болница , откъдето ме изпратиха в ИСУЛ .
Там с десетина процедури проблемът беше решен ! Лекуваха ме с йонофореза с ампули " Нивалин " / от блатното кокиче /, и електрофореза  , а така също с процедури от логопед .
Всички тези процедури  не  са  болезнени .
Това за операцията го споменавам , защото един познат го оперираха два пъти , но проблемът остана . Говорихме на мен какво ми е помогнало , но той не пожела повече да ходи по доктори и говори дрезгаво и до днес .
Минаха доста години от тогава , но повече проблеми  с това не е имало .

# 5
  • Мнения: 9
За такъв хроничен случай не знам дали ще помогне, но за спаднал глас давам чаша хладко прясно мляко със щипка сода вътре - пробвай, поне е безобидно и при детето минава.

# 6
  • Мнения: 7 420
  Аз знам за топло прясно мляко със щипка сода.
  Както и за червен лук(да се яде).

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 179
На мен ми е помагала инхалацията с лайка. Не знам обаче дали детето ще се съгласи на такава манипулация.

# 8
  • Мнения: 131
Когато пресипнат глас4етата на децата ми даввам ампула калциев глюконат или 4аена лъжица сироп от калциев глюконат.
Помага newsm10

Общи условия

Активация на акаунт